Dodaj do ulubionych

lęk przed mierzeniem ciśnienie

25.02.15, 12:54
Na samą myśl o ciśnieniomierzu, widok ciśnieniomierza, film gdzie mierzą ciśnienie powoduje u mnie lęk, czuję odrazu niepokój, zamęt w głowie, oszołomienie. Strasznie boję się mierzenia ciśnienie, i nakręcam się. Pierwszy pomiar to najczęściej 170/90 a później każdy kolejny pomiar niższy i osiągam 120/80.
Cały czas myślę o tym głupim ciśnieniu. Kazde złe samopoczucie łączę z moim ciśnieniem, że jest ono wysokie i się nakręcam. W sumie zmierzenie nie daje mi spokoju. Bo nie mogę go zmierzyć, bo od razu się trzęsę i jest wysokie. I tak się wykończam. Mam do tego krążenie hiperkinetyczne i biorę concor 5 mg od 15 lat.
Byłam u kardiologa robiłam holter cisnieniowy- ok. Ale musiałam zjeść hydroxyzynę, aby wytrzymać z tym ciśnieniomierzem dobę. To był horror.

Teraz jak piszę to tez w głowie huczy i włosy mi się podnoszą i boję się, że mam wysokie ciśnienie.
Jak sobie z tym radzić, nie mam siły. Ciągły lęk. Wiem,że to bez sensu. A wiedza sobie, a reakcja organizmu sobie.
Obserwuj wątek
      • lucyna_n Re: lęk przed mierzeniem ciśnienie 26.02.15, 12:47
        Podejrzewam że od tego się właśnie zaczęła fobia, ale masz rację, tylko odważnie robiąc to czego się boisz masz szansę na pozbycie się lęku. Tyle że jak zrobisz to nieodpowiednio to pogłębiasz fobię. Nie takie to proste jak by się zdawało. Proste to by było gdyby ta fobia trwała powiedzmy jakiś tydzień, ale po latach pewnych zachowań to wręcz walka z olbrzymem.
        --
        "Problem który jest nie nasz, jest.... nie nasz" (Skipper)
          • na-zawsze-mama Re: lęk przed mierzeniem ciśnienie 27.02.15, 09:59
            Chętnie bym spróbowała, ale co mam zrobić, gdy na zobaczę 180/100? Tego się boję. Mam wzywać pogotowie? Bo napewno ciśnienie skoczy, jak pisałam, na samą myśl o tym zaczyna mi w uszach huczeć i robię się kołowata:( . Jak bym wiedziała, że mogę tak bezkarnie doprowadzić się do takiego ciśnienia i nie ucierpi moje zdrowie to spoko jestem gotowa.
            Ja to czuję tak jakbym chciała kontrolować to ciśnienie, a ono się nie daje:(
            Męczę sie z tym z 15 lat. A zaczęło się tak, że lekarz na wizycie zmierzył ciśnienie i było 140/80 i powiedział, że trzeba kontrolować bo podwyższone i zaczęło się.
            Concoru nie odstawię, bo mam wypadanie płatka i krążenie hiperkinetyczne i puls strasznie skakał przy prostej czynności np. ścielenie łóżka a teraz puls 50-60, serducho spokojne a ciśnienie sobie.
            To siedzi w mojej głowie i nie umiem tego wyrzucić. Jest akcja i natychmiastowa reakcja organizmu.

Nie daję sobie zmierzyć ciśnienia w gabinecie, a mimo to straszny stres i ciśnienie wzwyż. Wszędzie się muszę tłumaczyć, że tak mam. Do porodu jak pojechałam było na izbie 200/100, potem na sali 160, a po porodzie 130/85.

Ja nie chce dopuścić do zwyżki i zamknięte koło.

Boli mnie głowa z tyłu myślę ciśnienie, boli z przodu ciśnienie, jest mi gorąco cisnienie...

Proszę powiedzcie jeakie może być cisnieni przy wysiłku lub przy stresie u zdrowego człowieka. O ile może się podnieść?

I jak moje skoki mogą wpływać na moje zdrowie? No i im bardziej się boję tym mam wyższe.

Mam siebie dosyc.
            • na-zawsze-mama Re: lęk przed mierzeniem ciśnienie 27.02.15, 10:11
              a i jeszcze się boję reakcji lekarza jak zobaczy moje ciśnienie. Powie: o matko , co to jest. Czuję się z tym sama i zdana na siebie.
              A także boję się, że poda jakieś leki, po których moje ciśnieni za mocno spadnie. Boję się o tym mówić, że ktoś powie o kurcze to straszny problem i nic ci nie pomoże, albo będzie się dziwić i mówić , ze to niemożliwe i abym przestała głupieć i się uspokoiła.
                    • lucyna_n Re: lęk przed mierzeniem ciśnienie 27.02.15, 13:22
                      wiem, trywialnie zabrzmiało, ale mam wrażenie że mężczyźni bardziej umieją odgadnąć moment w którym trzeba powiedzieć sobie stop i o ile jakaś sytuacja zewnętrzna ich nie przeczołga to sami z siebie nie przekraczają granic dobrostanu w tak drastyczny sposób jak kobiety. Niektóre kobiety wręcz utożsamiają samobiczowanie i udręczenie z kobiecością (prawdziwa matka zawsze się poświęca itp, pierwszy przykład z brzegu to napiętnowanie o zgrozo przez kobiety właśnie!, kobiet które rodzily przez cc , że skoro nie czuly bóli porodowych to nie są "prawdziwymi" matkami a cc to nie "prawdziwy" poród. Kobieta ma w milczeniu cierpieć, znosić dopusty boże i nie myśleć o sobie tylko o innych, często jest wychowywana na "służącą" która ma dbać o rodziców, o młodsze rodzeństwo, ma czuć że jej życie jest usprawiedliwione tylko wtedy gdy są pożyteczne dla innych, że na przyjemność trzeba zasłużyć, a to co przyjemne w zasadzie jest złe, egoistyczne i kobieta powinna się raczej wyrzec swoich potrzeb itp itd.
                      No i wiele kobiet tak żyje, w przekonaniu że robiąc tak robią wszystko tak jak trzeba, a że w przyrodzie nic nie ginie to prędzej czy później bokiem wyjdzie w postaci najczęściej nerwicy.
                      --
                      "Problem który jest nie nasz, jest.... nie nasz" (Skipper)
    • a_iii_ty Re: lęk przed mierzeniem ciśnienie 26.02.15, 07:09
      to sciema z tym wysokim cisnieniem. Wielka Pharma nakreca biznes na niewiedzy sheeple.
      Sa ludzie, ktorzy maja podwyzszone cisnienie bo TAKA MAJA nature. Nikt nie ma dokladnie takiego samego skladu krwi, moczu i nie ma zadnego standartu z cisnieniem. Kiedys 140 bylo progiem od ktorego zaczynalo sie podwyzszone cisnienie, teraz nagle 120 a 130 to juz alarm.
      Wszystko po to by biedni, oglupiali ludzie kupowali tzw. lekarstwa, ktore niczego nie lecza, a wprost przeciwnie, uzalezniaja i powoduje wiele skutkow ubocznych ...
      Przestan mierzyc cisnienie, poszukaj sposobow na relaksowanie sie, bierz CoQ10, jedz czosnek, pij zielona herbate, jedz gorzka czekolade i cwicz glebokie oddychanie ... wypieprz
      ten concor ...
      --
      Prosiaczku, jaki dzisiaj mamy dzien ? - spytal Puchatek
      Dzisiaj jest Dzisiaj - odpowiedzial Prosiaczek
      Oh, to moj ulubiony dzien ....
    • anaisia Re: lęk przed mierzeniem ciśnienie 27.02.15, 20:29
      Może następnym razem pomyśl sobie, że jak Ci bardzo skoczy to ciśnienie, to najwyżej umrzesz. Paradoksalnie wielu ludziom w lękach pomaga nazwanie i wyobrażenie sobie najgorszego. I rozsądnie byłoby na terapię się udać, leki raczej lęków nie uleczą. Sama męczyłam się wiele lat z napadami paniki, żaden lek nie pomógł, tylko psychoterapia. Pozdrawiam
    • adza1990 Re: lęk przed mierzeniem ciśnienie 12.07.15, 20:12
      Hej , mam ten sam problem a konkretnie nazywa siębto " syndrom białego fartucha " sram w gacie w szpitalach, u lekarza a jak widzę ciśnieniomierz to chce mi się płakać aktualnie jestem w ciąży i coraz lepiej mi wychodzi prawidłowy pomiar proszę lekarza o chwilę czasu on tłumaczy mi ze nie jestem chora bo to tylko moja psychoza i jakoś powoli mierząc ciśnienie 100 razy dochodzimy do prawidłowego pomiaru. W uk nazwali mi to " hospital fobia ". Trzeba z tym żyć głowa do góry . Jak to mówi moja koleżanka kardiolog , mój Boże jak ci skoczy ciśnienie najwyżej dadzą Ci leki. Wiem że to nie jest proste ale staraj się to olać . Kiedyś u lekarza mówie że boję się że umrę. Usłyszałam tylko " to proszę niech się pani kładzie i umiera myśli pani że to takie proste " tak więc głowa do góry 😊
    • ekspert_gabclinic Re: lęk przed mierzeniem ciśnienie 16.07.15, 13:15
      Szanowna Pani,
      Nasilenie dolegliwości lękowych , których Pani doświadcza w związku z mierzeniem ciśnienia jest na tyle intensywne , że należy zastanowić się nad włączeniem leku o działaniu przeciwlękowym. Proponuje aby skonsultował się Pani z psychiatrą, który po bezpośrednim badaniu zaproponuje leczenie. W leczeniu Pani dolegliwości pomocna może być również psychoterapia.

Pozdrawiam serdecznie,
      dr Bogdan Stefanowski
      lekarz psychiatra Gabclinic.com

--
      ================
      www.gabclinic.com
      zdrowie i zaufanie
      22 622 00 63

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się