Dodaj do ulubionych

Bezsenność

11.06.16, 23:17
Od ostatniego zjazdu nie moge spać ketrel nie dziala. Spie max 2 godz na dobe. Niby czuje sie lepiej psych ale nie moge tak funkcjonować. Choruje somarycznie i moj organizm sobie nie radzi manifestując to omdleniami.
Brakuje mi juz pomyslu by znalezc sposób na sen .
Bezsenność towarzyszy mi od 17 r.z pediatra mnie leczyła relanium .Później nie brałam żadnych lekow skonczylam 2 studia uczac sie nocami, po całonocnej imprezie mogłam pójść do pracy bez problemów . Tylko że wtedy byłam zdrowa i młodsza.A teraz co?
--
Trudno ulżyć obciążonym dziedzicznie.
Edytor zaawansowany
  • piwnikaks 12.06.16, 20:14
    nie znam się na Twoich objawach ale może innym się przyda ja korzytam z takich odpromienników bio info. Nie chodzi o sam sen ale bardzo pomogły wyciszyć nerwowe myśli i przez to mi lepiej się śpi!
  • lucyna_n 13.06.16, 01:13
    To trochę dziwne, co na to lekarz?

--
    Waiting for the sun
  • martyna2525 14.06.16, 00:03
    Lekarz twierdzi że to kwestia depresji. A ja mam taką niemoc że nie chcę mi sie myśleć i czuć.
    --
  • lucyna_n 14.06.16, 10:23
    i żaden lek nie kładzie Cię spać? jakieś typu lerivon też nie?

--
    Waiting for the sun
  • martyna2525 16.06.16, 19:23
    po lerivonie się tyje i nie chcę go brać, kładą mnie barbiturany i inne uzależniające ale nie dla mnie to. Jutro składam wypowiedzenie w pracy i próbuję się nie rozsypać, więc o śnie raczej nie będzie mowy. Jestem bardzo zmęczona, mam nadzieję że się to uspokoi bo tak nie można żyć.

--
  • lucyna_n 17.06.16, 01:37
    Dlaczego składasz wypowiedzenie? przez tą bezsenność? Może lepiej idż najpierw na zwolnienie lekarskie, podejmowanie ważkich decyzji w takim stanie psychicznym nie jest najlepszym pomysłem

--
    Waiting for the sun
  • lucyna_n 17.06.16, 01:39
    Nie każdy tyje po lerivionie, może zresztą na Ciebie wystarczyłaby doxepina z tych leków starszej generacji, mnie one wszystkie kładą spać, ale doxepina jest w moim odczuciu o wiele słabsza i nie muli tak w ciągu dnia. Lekarz oprócz ketrelu nic nie proponuje?

--
    Waiting for the sun
  • martyna2525 17.06.16, 07:05
    Jesli chodzi o leki to ze wzgledu na to ze choruje przewlekle biore ich troche 16 tab na dobe. Trudno wstrzelic sie by nie szkodzily i nie bylo interakcji.
    Co do wypowiedzenia to jest to przemyslana decyzja. Problemem bedzie odejscie bo " z tej firmy sie nie odchodzi ". Czeka mnie batalia w sądzie o zarobionr pieniądze. Czyli lepiej nie bedzie.

--
  • lucyna_n 17.06.16, 10:27
    no to się nie dziwię że masz uraz do łykania czegokolwiek,
    co to za firma co się z niej nie odchodzi, toż to jak mafia!
    Sądy pracy nie są takie złe, oczywiście do przyjemności to nie należy, ale da się przejść.

--
    Waiting for the sun
  • tonaxinum_ms 24.08.16, 22:11
    Przy zaburzeniach snu stosuje się melatoninę, najczęściej w formie tabletek. Jednak warto stosować suplement diety w sprayu, który zawiera melatoninę w formie opatentowanej nanoemulsji. Związki, które wchłaniane są przez błonę śluzową przenikają szybciej i skuteczniej niż te w formie tabletek.
  • ekspert.grupa_synapsis 25.08.16, 09:57
    Pozwoli Pan, że skoryguję. Melatoniny nie stosuje się we wszystkich zaburzeniach snu ale w stosunkowo nielicznych. W wypadku "zaburzeń snu" najpierw należy je zdiagnozować a dopiero później cokolwiek "stosować". W innym wypadku grozi nieleczenie podstawowej choroby, pogorszenie stanu zdrowia i strata pieniędzy na drogie preparaty. Z szacunkiem
    Stanisław Porczyk, psychiatra
    Grupa Synapsis
    www.synapsis.pl
  • martyna2525 27.08.16, 12:36
    Nie potrzebuje melatoliny czy innych specyfikow na sen łącznie z lekami, śpie jak dziecko.

--
  • lucyna_n 29.08.16, 15:15
    nie bierzesz żadnych leków i śpisz jak dziecko? to ja już nie wiem o co chodzi, chyba się pogubiłam w zwrotach akcji.

--
    Waiting for the sun
  • martyna2525 29.08.16, 15:56
    Na sen nie biore zadnych leków, malo precyzyjnie napisałam przepraszam.Wczesniej nie bylo mowy o takim śnie czasem nawet leki zawodziły.

--
  • lucyna_n 29.08.16, 16:38
    aaa, bo już zwątpiłam że porzuciłaś leczenie, fajnie że śpisz, to bardzo dobry objaw.

--
    Waiting for the sun
  • klaudia1508 29.08.16, 19:32
    Może ta lamotrygina pomogła Ci jakos na sen. nie bezpośrednio ale jakoś może powoli stabilizuje skoro wczesniej nie mogłaś spać a teraz lepiej
  • martyna2525 29.08.16, 20:06
    Być może, każdym razie jest dobrze i czuje sie w porządku. Nie chce zapwszać bo podświadomie czekam na buum, bo takie mam doswiadczenia do tej pory, moze sie pozytywnie rozczaruje. :-)

--
  • klaudia1508 29.08.16, 20:18
    Oby nie. W końcu teraz masz stabilizator. Masz dalej "swoje" adhd? Powrót do normalnego snu to zawsze dobry objaw.
  • martyna2525 29.08.16, 21:06
    Nie mam adhd. W pracy pytają czy chora jestem ze taka spokojna ;-) sama siebie nie poznaje ze moge byc taka stateczna.

--
  • lucyna_n 29.08.16, 21:08
    będzie dobrze

--
    Waiting for the sun

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.