Dodaj do ulubionych

niepokoj w sercu nerwica

05.10.17, 15:43
witam Kochani , prosze poradzcie cos czuje sie dziwnie niby ni mnie nie boli a jednak czuje taki niepokoj w sercu , badania wyszly mi wszytskie dobrze poza b12 upupelnilam jest w porzadku a robilam przerozne ( na pozim witamin, na pasorzyty , tarczyce ) to jest samoistne siedze cos robie i nagle mnie lapie jakis lek , stres mokre rece , na szyji zimno kolatanie serca suplementuje sie tez od miesiaca D3 i k2mk7 , wit b compleks do tego selen ynk czasem ale obawiam sie ze to jakas nerwica z ktora nie moge sobie poradzic to jzu trwa 4-5 miesiecy bardzo prosz ejesli ktos ma pomysl podpowiedzcie .
Edytor zaawansowany
  • 05.10.17, 20:47
    Szanowna Pani,
    To może być objaw lęku - potrzeba jest diagnoza, czy chodzi tylko o objawy lękowe, czy może też depresyjne. Może Pani udać się na wizytę do lekarza psychiatry lub do psychologa. Jeśli psycholog uzna, że potrzeba jest pomoc lekarska powinien panią skierować do psychiatry. Konsultacja pozwoli zobaczyć, z czym związane są Pani objawy. Samemu często trudno powiązać różne myśli i uczucia z objawami, które się pojawiają i w tym może pomóc kontakt z psychologiem. Oczywiście zawsze warto wykluczyć podstawę somatyczną objawu, ale rozumiem, że była Pani już badana przez lekarza.
    Pozdrawiam,
    Joanna Jaroszek,
    psycholog

--
    Grupa Synapsis
    www.synapsis.pl
  • 05.10.17, 22:23
    bardzo dziekje za odpowiedz tak bylam lekarza pierwszego kontakt ktory wyslal mnie na czesc badan a inne dokupilam ale w badaniach nic nie wychodzi poza b12 ktora zpelnilam i wyszla mi rowniez krew w kale ale nie wiem czy to ma jakis zwiazek z moim niepokojem w smie poza tym ze odczwam go w serc to i w jelitach tez u psychologa bylam ale nie do konca wiedzialam o czym m opowiadac wiec po trzeciej wizycie zrezygnowalam , spobuje jeszcze pobadac sie w kiernk nadnerczy bo slszalam ostatnio tez i o tym ze zmeczene nadnerczy moze ...dziekje raz jeszcze
  • 05.10.17, 23:21
    Myślę że jeżeli w tych badaniach nic specjalnego nie wyszło to bardzo prawdopodobne, że to są somatyczne objawy stresu, lęku lub depresji. Dobrze by było wybrać się na konsultację do psychiatry, bo samo może nie minać.

--
    Kiedy kończy się nadzieja, zaczyna się groza
  • 11.10.17, 19:58
    Szanowna Pani,
    opisane przez Panią dolegliwości odpowiadają ściśle tzw. lękowi panicznemu, co jednak, oczywiście, powinno potwierdzić bezpośrednie badanie u lekarza. Lęk paniczny najczęściej towarzyszy depresji, ale może też występować niezależnie od niej. Może być sprowokowany różnymi bodźcami fizycznymi a także bieżącymi przeżyciami życiowymi i uwarunkowany psychologicznie. W wypadku lęku panicznego zwykle wszystkie badania wypadają prawidłowo. Czasem zdarza się obniżenie poziomu wapnia we krwi (to jednak nie oznacza, że lęk paniczny należy leczyć tylko przyjmowaniem tego pierwiastka). Bardzo dobrze się stało, że wykonała Pani sporo badań i ich wyniki są prawidłowe. Wskazuje to bowiem, że, z dużym prawdopodobieństwem, nie kryje się za tym wszystkim, jakaś poważna choroba somatyczna. Pomysł, żeby diagnozować nadnercza jest oczywiście bardzo dobry: jedno z zaburzeń kory nadnerczy może przejawiać się w podobny sposób. Jest to jednak (myślę o guzie chromochłonnym nadnerczy), niezwykle rzadka przypadłość, występująca z częstością rzędu raz na milion, podczas gdy lęk napadowy u co najmniej 1-7 na sto osób. Niczego nie należy zaniedbywać, jednak podejrzewać głównie to, co jest najbardziej prawdopodobne. Wskazane też jest zbadanie czynności tarczy (przynajmniej badanie TSH). Trzeba mieć jednak na względzie, że niedoczynność albo nadczynność tarczycy zupełnie wyklucza lęku panicznego jako problemu, który potrzebuje osobnego leczenia. Ślady krwi w kale chyba nie mogą się w żaden sposób łączyć z opisywanymi dolegliwościami, trzeba jednak dobrze dowiedzieć się od swojego lekarza, czy badanie nie wymaga powtórzenia albo bardziej wnikliwej diagnostyki. Z szacunkiem
    Stanisław Porczyk, psychiatra
    Grupa Synapsis
    www.synapsis.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.