Dodaj do ulubionych

Lamotrygina - objawy uboczne

07.11.17, 10:06
Drogi Panie Doktorze,

Lamotrygine w dawce 100 mg biore juz trzeci tydzien. Do tego venlafaksyna 150 i bupropion 300. Odkad zaczelam brac lamotrygine mam wrazenie jakby "zamglenia mozgu " zapominam, jakby zawieszam sie w polowie zdania, brakuje mi nagle slowa, albo nagle przychodzi na mysl tylko slowo w obym jezyku. Mam klopoty z pisaniem na klawiaturze. Jakby palce nie nadazaly za tym co pomysli glowa. Nie trafiam w klawisze, zamieniam litery. Wszystko musze teraz powtornie czytac i korygowac. Czuje sie jakby przytepiona., taki "tumiwisizm" mi sie uaktywnil. Letarg. Jakby ktos rozregulowal ostrosc. Czy jest nadzieja, ze to minie ?
--
Znasz mnie
Spałam gdy się kończył świat
www.youtube.com/watch?v=LFB2PI_cW4w
Edytor zaawansowany
  • 07.11.17, 13:33
    biore lamotrygine juz ponad rok i raczej tego typu objawy przypisuje do stanu zdrowia a nie dzialaniem Lamotrixu. Jak przez 3 msc byłam wyrównana nie miałam takich objawów.

--
    Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
  • 08.11.17, 20:16
    Powinnaś stopniowo dochodzić do dawki 100. Pierwszy tydzien 25 drugi 50 trzeci 75 itd. Czasem nawet wolniej. Może tu tkwi problem za szybko weszlas na dawkę 100. Ja też nie miałam takich objawów.
  • 11.11.17, 19:42
    Szanowna Pani,
    zawsze przy tego rodzaju objawach pojawia się pytanie, czy są to objawy depresji czy niekorzystny efekt uboczny leków. Nieraz trudno to rozstrzygnąć, bo może to wyglądać bardzo podobnie. Pomóc może przypomnienie sobie, czy takie problemy miały miejsce już wcześniej, w okresie depresji i czy mogły wtedy być jej przejawem. I czy teraz, razem z tymi dolegliwościami, ma Pani ogólne poczucie, że jest w depresji i czy depresja nasiliła się razem z pojawieniem się opisywanych dolegliwości. Bardzo istotne jest też to, czy takie problemy wstępowały kiedykolwiek wcześniej, przed leczeniem lamotryginą, czyli, czy są rzeczywiście czymś nowym, co pojawiło się dopiero w czasie terapii tym nowym lekiem. Jeśli sprawa jest nadal, mimo wszystko, niejasna, to często jedynym sposobem rozstrzygnięcia wątpliwości i najlepszym postępowaniem jest, choćby na jakiś czas, znaczne (np. o połowę) obniżenie dawki podejrzewanego o złą tolerancję leku albo nawet jego odstawienie. Konkretnych rad w tej sprawie musi udzielić Pani lekarz prowadzący leczenie.
    Z szacunkiem
    Stanisław Porczyk, psychiatra
    Grupa Synapsis
    www.synapsis.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.