Dodaj do ulubionych

Czy to depresja?

11.12.17, 19:40
Witam. Mam 19 lat i od jakiegoś czasu mam duży problem. Stresuję się, nie potrafię cieszyć się z życia. Nie mam problemów w rodzinie ani w szkole. Najczęściej nasila mi się to wieczorem. Dostaję ataku lęku/stresu - uczucia które od zawsze było dla mnie tym najmniej przyjemnym. Postanowiłem sobie dziś zmierzyć ciśnienie i odczytałem 152/83. Dodam też że już nic mnie nie cieszy mimo że nie widać tego po mnie. Żaden ze znajomych nie był by w stanie mi powiedzieć że jest ze mną coś nie tak gdyż normalnie funkcjonuję w towarzystwie. Z zewnątrz wyglądam normlanie. Wewnątrz czuję się okropnie. Nie mam też problemów z używkami. Papierosy i narkotyki są mi obce. Jedynie od czasu do czasu lubię sporzyć alkohol ale potrafię sobie odmówić. Czy ktoś może wiedzieć co to jest? Mam w planach wybrać się niedługo do lekarza.
Edytor zaawansowany
  • ekspert.grupa_synapsis 11.12.17, 21:11
    Tak, z dużym prawdopodobieństwem, jest to depresja.
    Z szacunkiem
    Stanisław Porczyk, psychiatra
    Grupa Synapsis
    www.synapsis.pl
  • piotr9888 12.12.17, 08:43
    Dziękuję za odpowiedź.
  • 39.a 14.12.17, 22:58
    Pomierz sobie z tydzień ciśnienie , bo niewykluczone że jest za wysokie. Tak oprócz depresji. Odwiedzilabym też internistę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.