Dodaj do ulubionych

Wizyty - czego mam oczekiwać

04.03.18, 13:54
Mam pytanie..

Od niedawna zaczęłam leczyć zaburzenia snu, prawdopodobnie związane z depresją. Biorę Trittico, dawka niedawno po raz kolejny została zwiększona. Działa.

A pytanie dotyczy wizyt u lekarza (NFZ). Pierwsza wizyta trwała 45 minut. Coś tam opowiadałam, były jakieś pytania.. OK. Dr powiedział przy okazji, że dobrze by było, gdybym poszła na psychoterapię. Jeszcze tym się nie zajęłam (z powodów finansowych. Spróbuję na NFZ, ale słyszałam, że z tym może być trudno). Kolejna wizyta trwała krócej, wróciliśmy do niektórych tematów, było kilka dodatkowych pytań, zwiększenie dawki, dziękuję, do widzenia.

Jak to ma wyglądać i czego mam oczekiwać w trakcie takich wizyt? Ogólnie sprawdzenia, jak działają leki, czy działają i co z tym dalej, czy jakieś większe wejście w to, co się dzieje w mojej głowie? Czy może ta część pojawia się raczej w czasie psychoterapii?

Pytam, bo są to wizyty na NFZ, i nie chcę, żeby dr angażował się bardziej, niż powinien, za to wynagrodzenie, co otrzyma. Domyślam się, że jeżeli ktoś będzie chciał otrzymać więcej, niż mu się należy, to potrafi to zablokować, ale ogólnie - czego mam oczekiwać i na co mogę liczyć?
Edytor zaawansowany
  • matylda333 04.03.18, 20:34
    W zasadzie odpowiedziałaś sobie sama na swoje pytanie, sprawdzenia jak działają leki jak się czujesz i coś więcej się dzieje czy jest zwyczajnie stabilnie. Wg mnie nie ma różnicy w formie wizyty prywatnej czy na NFZ nie ważne kto jest płatnikiem ważne by Ciebie ta wizyta zadawalała.
  • mardaani.74 04.03.18, 21:06
    Jeżeli oczekujesz czegoś więcej, masz jakieś wątpliwości co do leków, co do swojego samopoczucia to śmiało pytaj, ale zwierzenia co Ci w duszy gra to raczej na psychoterapii, oczywiście jakieś zmiany nastroju, niepokojące objawy, myśli s, natręctwa jakieś zmiany w Twojej sytuacji osobistej które mogą mieć wpływ na przebieg leczenia itp trzeba "zeznać" lekarzowi, ale już niuanse i rozkminki egzystencjalne to nie u psychiatry.

--
    Kiedy kończy się nadzieja, zaczyna się groza
  • karola2122 04.03.18, 21:42
    OK, jasne, dzięki
  • kalina_light1983 08.03.18, 06:28
    U psychiatry sprawdza się reakcję na leki, można zwiększać/zmniejszać dawkowanie.
    Wiesz nawet jeśli to wizyty na nfz to możesz pytać lekarza gdy masz watpliwości i nastroje Ci się zmieniają.
    Tylko no własnie, psychiatra to nie psychoterapeuta. Pierwsza wizyta u psychiatry zawsze dłużej trwa a potem już jest krócej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.