29.10.18, 14:10
Mammyslisamobojcze one mnieotaczaja niedajaoddychac. Niemamjuzsilsiebronic. Caleto leczenienie ma sensu. Snimisiezeumieram widzesiebiewiszaca na drzewiewparku widzesiebiewskakujacapod poviag. Mam dosyc szeptow.

--
.to, że milczę nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Edytor zaawansowany
  • leda16 29.10.18, 16:59
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • martyna2525 29.10.18, 17:03
    Leda oszalalas? Takie rady mozesz sobie w d wsadzic.
    Pola jestes sama?

--
    Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
  • megan.k 16.11.18, 21:31
    Zadowolona jesteś z siebie, właśnie to chciałaś osiągnąć. Ten wątek został zgłoszony na Policję od razu, jak się pojawił. Zastanawiam się, czy Policja podejmie dochodzenie w tej sprawie. Nie wszystko na forum jest dozwolone.
  • leda16 17.11.18, 21:31
    Oczywiście, Ty wiesz lepiej, co chciałam osiągnąć...wiesz i już! I jak się domyślam, policja nicka "Pola" nie namierzyła i nie zapobiegła skutecznej (?) próbie samobójczej, czemu trudno się dziwić, bo w internecie takich wpisów jest mnóstwo, więc przynajmniej mnie powinna personalnie namierzyć i ukarać za cudzą, wypływającą z wolnej woli decyzję?
    Ps. Dlaczego piszesz słowo "policja" dużą literą, skoro nawet słowo "prokuratura" pisze się małą? W polskim systemie prawnym policja podlega prokuraturze, która decyduje, czy jakieś dochodzenie podjąć, czy nie.

--
    www.pmiska.pl
  • snajper55 18.11.18, 18:06
    leda16 napisała:

> Oczywiście, Ty wiesz lepiej, co chciałam osiągnąć...wiesz i już!

Być może to co robiłaś oceniać będzie prokurator a potem sąd.

S.
    --
    Ten kraj
  • megan.k 18.11.18, 19:32
    Wysłałam maila na pocztę gazetową. megan.k@wp.pl
  • mona.blue 02.12.18, 17:37
    snajper55 napisał:

> leda16 napisała:
    >
    > > Oczywiście, Ty wiesz lepiej, co chciałam osiągnąć...wiesz i już!
    >
    > Być może to co robiłaś oceniać będzie prokurator a potem sąd.
    >
    Czy osoba o nicku leda16 została zbanowana? Udzielała się intensywnie na forum Psychologia, a od czasu zakończenia tego wątku już nie pisze.

--
    inspiracjemoje.blogspot.com/
    inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
  • snajper55 02.12.18, 20:54
    mona.blue napisała:

> Czy osoba o nicku leda16 została zbanowana? Udzielała się intensywnie na forum
    > Psychologia, a od czasu zakończenia tego wątku już nie pisze.

To jest pytanie do administracji. AES nie ma takich uprawnień.

S.
    --
    Flowers of the Forest
  • mona.blue 02.12.18, 22:18
    A tę ostatnią w tym wątku wypowiedź, gdzie mnie osobiście zaatakowała to Ty usuwałeś czy administracja forum?

--
  • snajper55 02.12.18, 22:39
    mona.blue napisała:

> A tę ostatnią w tym wątku wypowiedź, gdzie mnie osobiście zaatakowała to Ty usu
    > wałeś czy administracja forum?

Ja.

S.
    --
    Flowers of the Forest
  • mardaani.74 29.10.18, 17:24
    Pola, jak można Ci pomóc?

--
    Kiedy kończy się nadzieja, zaczyna się groza
  • leda16 30.10.18, 08:01
  • martyna2525 30.10.18, 09:49
    Po tym co napisala to raczej wolanie o pomoc nie wazne ile ma lat. Jak dla mnie to w jaki sposób napisala nie jest nastolatka zdecydowanie(poczytaj inne jej posty).
    Leda karma wraca mam nadzieje, ze trafisz kiedys na takiw samo "wsparcie" jak będziesz tego potrzebowac.
    Pola odezwij sie.

--
  • leda16 30.10.18, 13:57
  • mardaani.74 30.10.18, 17:29
    nie znalazłaś, ale Pola już tu pisała jakoś tak w marcu chyba
    resztę wpisu pominę, bo szkoda komentować
    nie wiem w jakim celu tutaj przychodzisz, ale naprawdę nie masz wyczucia, kompletnie

--
  • mardaani.74 30.10.18, 17:35
    masz swoją wyszykiwarkę
    forum.gazeta.pl/forum/w,99,165740346,165740346,Nie_wierze.html

--
  • martyna2525 30.10.18, 20:45
    W czyis butach nie chodzisz by oceniac co jest dla kogo nie do wytrzymania, kto ma wsparcie, czy pogodzil sie z dg i czy leczenie pomaga.
    Diagnozujesz borderline wg wlasnego przykładu mam rozumiec.
    Empatia u Ciebie wyginela?

--
  • leda16 31.10.18, 09:48
    martyna2525 napisała:
    Diagnozujesz borderline wg wlasnego przykładu mam rozumiec.

Nie diagnozuję, przypuszczam. A Tobie przypominam treść nagłówka forum, bo w swoim świętym oburzeniu chyba o niej zapomniałaś: "Forum nie zastępuje lekarza. Nie traktuj rad jak diagnozy". Natomiast, jeśli ze swoim przeświadczeniem, że tylko border może "zdiagnozować" innego bordera poczujesz się lepiej, pozostań w tym przeświadczeniu nadal. Mnie to nie przeszkadza. Faktem jest, że osobowość borderline częściej towarzyszy chorującym na CHAD a dekompensacje psychotyczne mogą wykazywać pewne podobieństwo do choroby afektywnej.

--
    www.pmiska.pl
  • mardaani.74 30.10.18, 23:57
    bertrada czy ki diabeł?

--
  • border.szary 31.10.18, 00:02
    Kiedyś chyba pisywała na forum Psychologia
    Ostatnio dorwała się do forum Borderline

Nie chce mi się sprawdzać, gdzie jeszcze
  • mardaani.74 31.10.18, 13:02
    Ma identyczny kolor jak Leda, ten sam odcień pomarańczowego

--
  • mardaani.74 31.10.18, 13:24
    o/t ciekawa rzecz, od lat w okolicy 1 listopada objawia się wcielenie sławnej "Maryli od pomników", czyli osoba dająca trzeźwe rady typu lepiej byś się od rana do roboty wzięła, pomnik wyszorowała na cmentarzu a nie tam pp necie głupoty wypisywała to zaraz by ci cała ta depresja przeszła. Ciekawe, że to smutne i takie zadumane w swoim wydźwięku święto, które w swoim zamyśle ma odwracać myśli od rzeczy "światowych" a skłonić do refleksji nad sensem życia budzi takie dziarskie, przyziemne inicjatywy i to najczęściej w osobach deklarujących głęboką wiarę. Skąd taki przypływ energii skierowanej ko rzeczom prozaicznym? Mnie się jesienią chce głównie spać i jeść, na kolorowe drzewa gapić, kasztany zbierać a nie przejawiać inicjatywę.

--

--
  • border.szary 30.10.18, 23:58
    Leda, zostaw to forum w spokoju.
    To nie jest forum, na którym wirtualne byty wymieniają się myślami i poglądami.

Tutaj przychodzą żywi ludzie.
    W różnym stanie.

PS:
    nie baw się w psychiatrę-diagnostę, bo brak Ci kompetencji
    bordery nie piszą takich postów, jak autorka wątku
  • martyna2525 31.10.18, 06:46
    Mam nadzieje ze jej pomogli.

--
  • leda16 31.10.18, 09:31
    Uważam, iż nie masz prawa mi dyktować czym się powinnam zająć i wyprowadzać wniosków na temat moich kompetencji zwłaszcza, że pojęcie jakie posty piszą bordery masz ograniczone tylko do osobistych doświadczeń. Oczywiście, że nie jestem psychiatrą ani psychologiem i nigdy się na żadnym forum za takiego nie podawałam. A kim jestem w realu, to nie Twój interes. Natomiast skoro nie potrafisz przedstawić rzeczowych argumentów, nie powinnaś kompromitować się argumentami ad personam. Prawdą zaś jest jedno - jeśli osoba chora bądź zaburzona pomoc (leczenie, terapię, wsparcie najbliższych - czyli efektywne formy pomocy) odrzuca, nikt nie jest w stanie jej pomóc klepaniem frazesów na forum takim czy siakim. Takie mam poglądy i prawo do ich przedstawienia niezależnie od tego, czy Ci się one podobają czy nie. Piszesz, że "tutaj przychodzą żywi ludzie" . Nieprawda. Żywi ludzie przychodzą po pomoc i wsparcie do lekarzy, psychologów rodziny i przyjaciół. Tutaj zaś tylko wymieniają poglądy na temat swoich i cudzych stanów psychicznych. Skoro ubzdurałaś sobie, że tu uzyskasz więcej niż tam, i jakiekolwiek forum zastąpi real bo lepiej się do tego nadaje, mogę Ci tylko współczuć. Chcesz sadzić drzewo w ogrodzie, bierz do ręki łopatę, budować dom - zatrudnij inżyniera, zamiast gonić po forach i pytać dyskutantów.

--
    www.pmiska.pl
  • mardaani.74 31.10.18, 13:00
    Tutaj przychodzą ludzie w rożnych stanach, czasem z błahymi pytaniami, szukając informacji, w poszukiwaniu zrozumienia, szukając pomocy, a czasem zdarza się osoba zdesperowana zagnana w kozi róg, zagubiona i zrozpaczona i wtedy jest to wołanie o ratunek
    Powody mogą być różne, ja uzyskałam tutaj dużą pomoc, i znalazłam niszę zrozumienia, której próżno szukałam w realu. Można stąd wiele otrzymać dobrego i złego. Net to też jest życie, nie ma życia nieprawdziwego. Mam odczucie że real to bal masek, na fd ludzie są jacy są, nie ma po co udawać, można być sobą.
    Pytanie po co Ty tutaj jesteś?

ps
    nie wolno łamać trzciny nadłamanej

--
  • martyna2525 02.11.18, 16:27
    Wie ktos co z pola?
    Jakos nie moge sie pozbierac, ciagle o niej mysle.

--
  • megan.k 19.11.18, 06:48
    Wpisy leda16, które mogły być zakwalifikowane jako namawianie do samobójstwa zostały usunięte za późno, bo zrobiły już bardzo dużo złego. Forum powinno, moim zdaniem, mieć możliwość natychmiastowego zgłaszania takich postów do usunięcia już przez pierwszą osobę, która go przeczyta. Tak jest na innym podobnym forum (nie gazetowym) i bardzo często z tej opcji korzystałam, zanim pojawiały się kolejne wpisy w danym wątku. Niestety to wymagało ciągłego dyżurowania na forum i było zbyt dużym dla mnie obciążeniem psychicznym. Nigdy nie wiedziałam, czy zdążę pomóc i skutecznie zadziałać.
  • leda16 19.11.18, 09:33
    megan.k napisała:
    Wpisy leda16, które mogły być zakwalifikowane jako namawianie do samobójstwa zo
    > stały usunięte za późno, bo zrobiły już bardzo dużo złego.

I niestety Megan, na Tobie spoczywa obowiązek wykazania związków przyczynowo skutkowych insynuowanego komuś zła. Jak na razie Wasza trójka zachowuje się jak dzieci w piaskownicy krzyczące triumfalnie: "wiem, wiem, ale nie powiem". Kwalifikację cudzych wpisów zostaw prokuratorowi, który będzie kierował się opiniami biegłych, dowodami, a nie Twoimi emocjami i ideą pomagierstwa wyrażaną wylewaniem beczki hejtu pod adresem leda16 Najwyraźniej tego Ci było trzeba, bo już cienia depresji nie widać ;)

Forum powinno, moim
    > zdaniem, mieć możliwość natychmiastowego zgłaszania takich postów do usunięcia
    > już przez pierwszą osobę, która go przeczyta.

I ma ją w postaci czerwonego kosza, w który mogłaś kliknąć natychmiast. Czemu tego nie zrobiłaś? Przypominam Ci również - bo odnoszę wrażenie - że widzisz tylko to, co chcesz widzieć, iż forum ma również ADMINA odpowiedzialnego za usuwanie postów stanowiących zagrożenie dla życia Dyskutantów i przez 22 dni w słowach "lepsze drzewo" nie dopatrzył się namawiania i nakłaniania kogokolwiek do samobójstwa. Nie przewidział reakcji niezrównoważonej psychicznie Dyskutantki, ba, nawet nie pomyślał, że wpadła tu potencjalna pacjentka szpitala psychiatrycznego i zamiast myśleć, "ma myśli". A przecież powinien, no nie?! Jak postrzegasz Jego odpowiedzialność i całkowity brak reakcji Megan? Większą niż ta, którą mi insynuujesz, mniejszą, żadną? Ciekawe, co na ten temat powie prokurator...Za to teraz Snajper się rozochocił. Kasuje nawet posty z twierdzeniami, że samobójstwo można postrzegać również jako wyraz wolnej woli człowieka :)

--
    www.pmiska.pl
  • megan.k 19.11.18, 17:52
    Czytałam o Tobie trochę w internecie na innych forach. Ciekawa lektura. Polecam wszystkim, którzy chcą zrozumieć zachowanie leda16. Jeśli przez tyle lat nikt jej nie pomógł, to raczej nam się to nie uda.
  • mardaani.74 19.11.18, 19:34
    Nie chciałam już nią sobie zaśmiecać myśli, ale skoro tak napisałaś, to z ciekawości wrzuciłam nick w wyszukiwarkę i to co przeczytałam już w pierwszych kilku wyszukanych postach z forum psychologia niestety potwierdziło tylko, że nic się tutaj nie stało przypadkiem. To nie była niechcący rzucona niefortunna uwaga. To raczej dość konsekwentna postawa. Przykro, takie po prostu zło dla zła, dawno już kogoś takiego nie spotkałam. Pierwsza osoba jaką jestem zmuszona dodać do nieprzyjaciół żeby się odgrodzić.

--
  • megan.k 19.11.18, 19:53
    Na innych forach ją po prostu zablokowano.
  • ekspert.grupa_synapsis 19.11.18, 21:15
    Usunięcie postu, o którym mowa, wiąże się, jak sądzę, z moim zgłoszeniem go do moderacji. (Kolejny został już skasowany w wyniku czujności administratora). To prawda, że stało się to dość późno. I tak jest to jednak wyraźny znak, że tak nie można. Uważam, że dobrze, że wpis został usunięty i chciałbym nieco rozwinąć moje zdanie w tej sprawie. Nie jest jednoznaczne, czy wpis p. leda16 zakwalifikować jako namawianie do samobójstwa. Namawianie (które nie powinno mieć absolutnie miejsca) wymaga raczej nawiązania dialogu z drugą osobą. Wymaga nawet umiejętności nawiązania takiego kontaktu. Tu miał miejsce raczej pewien agresywny krzyk, nie liczący się wrażliwością innych atak. Nie wiem, czy tego rodzaju erupcja agresywnych emocji może skłonić do samobójstwa. Nigdy jednak nie wiadomo kto jest po drugiej stronie, w jakiej sytuacji i nie wiemy, co dla tej osoby może to znaczyć. Nie można więc wykluczyć, że może to być niebezpieczne.

Nie wiem czy p. pola.t pisała na poważnie, czy była to z jej strony dezinformacja jakich nie brakuje na forach. Nie wiedząc, mam prawo liczyć się z tym, że to był sygnał nadmierny. Przed kilkoma miesiącami zgłosiłem sprawę postów jednego z uczestników na policję, a po „namierzeniu” i odwiedzeniu go w domu okazało się, że alarm jest fałszywy i autor nie liczył się on zupełnie z uczestnikami tego forum. Nie można jednak od razy zakładać dezinformacji. Zwykle szybko się ujawnia o co chodzi jeśli pozwoli się takiej osobie coś więcej napisać. Trzeba jednak jej na to pozwolić. Z pewnością (odpowiadam tu p. megan na jej apel w innym wątku), nie będę w roli osoby, która będzie zgłaszała policji każdy post, w którym mowa o samobójstwie. Wiele jest i będzie nadal dezinformacją. Najlepszą reakcją chyba zawsze będzie nawiązanie rozmowy i namawianie na zgłoszenie się, w szybszym lub spokojniejszym trybie, do specjalisty. Jeśli trzeba czegoś więcej, jeśli ktoś wzbudza wyjątkowy niepokój, to niech każdy uczestnik forum podejmie własną decyzję (czy zgłaszać na policję, czy nie). Każda osoba to może zrobić.

I jeszcze jedno. Nawet jeśli post mówiący o samobójstwie jest dezinformacją, nawet gdy jakaś osoba o tym skądinąd wie (choć nie wiem skąd), to nie usprawiedliwia to takiego odezwania się jak p. leda16. Dlaczego? Bo jest jeszcze coś takiego jak atmosfera i zaufanie między ludźmi na forum. A tego rodzaju odezwanie to zaufanie niszczy. Jeśli coś takiego pada (niezależnie czy w odpowiedzi na prawdę czy dezinformację), to wiele osób, które chciałoby napisać coś na forum, choćby w sprawach mniejszego kalibru, nie zrobi tego. Dlatego taka agresja (i inne trochę łagodniejsze, ale też mocno destrukcyjne, których tu ostatnio trochę było) niszczy forum. Ja tego nie chcę.
    Stanisław Porczyk, psychiatra
    Grupa Synapsis
    www.synapsis.pl
  • martyna2525 19.11.18, 23:33
    Sytuacja z pola skonczyla sie tragicznie to sa informacje potwierdzone. Nie moge nic wiecej napisac na ten temat.
    Dla wlasnego dobra musze wycofac sie z tej sprawy, choc ona i tak nie daje mi spokoju. Zle sie czuje na tyle ze skorzystalam z pomocy szpitala. Jest we mnie tyle zlosci do ledy16, ze nie chce wyplowac tutaj tego bo to do niczego nie prowadz poza zaognieniem konfliktu.

--
  • megan.k 20.11.18, 00:36
    Post Poli brzmiał inaczej niż inne, intuicja mnie, jak się okazało, nie zawiodła. Zgłosiłam post natychmiast na policję po jego przeczytaniu, niestety było już za późno. Policja jest w stanie szybko namierzyć taką osobę i ocenić, czy dalsza interwencja jest potrzebna. Podobnie jak w przypadku osoby, która grozi, że skoczy z dachu, a przecież niekoniecznie to zrobi, zaangażowanych jest wiele osób, które chcą pomóc i które mają obowiązek zareagować w takiej sytuacji. To oczywiście dotyczy zawodów, które mają takie zadania. Forumowicze mogą, ale nie muszą tego robić, nie powinni jednak szkodzić. Wiadomość o skutecznym samobójstwie uczestnika forum niestety nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie części uczestników. Nie wiem, jak bym się czuła, gdybym w tym wypadku nie zareagowała.
  • leda16 20.11.18, 14:18
    Czy byłby Pan uprzejmy napisać, na podstawie jakich kryteriów ocenia mój skasowany post jako agresję werbalną? Na podstawie intencji czy efektu (agresja z łac. - atak, natarcie)? Definicję prawną znam, więc proszę ją pominąć.

--
    www.pmiska.pl
  • mona.blue 20.11.18, 15:39
    leda16 napisała:

> Czy byłby Pan uprzejmy napisać, na podstawie jakich kryteriów ocenia mój skasow
    > any post jako agresję werbalną? Na podstawie intencji czy efektu (agresja z łac
    > . - atak, natarcie)? Definicję prawną znam, więc proszę ją pominąć.
    >

Leda, czy ty masz w ogóle sumienie?
    Po tym co zrobiłaś i jakie były tego skutki ty jeszcze pytasz czy to była agresja?
    Znam cię nie od dziś, pamiętam jak atakowalas werbalnie wielu użytkowników w tym mnie, argumentując przewrotnie, że to tylko nicki, których nie można obrazić. Twoje ciocy były obcesowe, nie liczylas się z wrażliwością drugiego człowieka, który często był w !kiepskim stanie psychicznym i zwracał się o pomoc. Z tego co wiem, to z forum DDA cię wyrzucili, na Psychologii też długo miałaś bana. I tutaj tym bardziej powinnaś dostać bana.

--
    www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk
  • zadz.iora 20.11.18, 16:05
    leda16 to troll. Wygasić lub nie odpisywać, przecież ona się tym karmi.
  • mona.blue 20.11.18, 15:44
    Przeczytaj sobie też art. 151 o namawianiu do samobójstwa, za co grozi kara więzienia od 3 do 5 lat.

--
    www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.