Dodaj do ulubionych

czy to może być depresja?

30.11.18, 18:32
Od jakiegoś czasu mam trochę więcej stresu w życiu i od tego momentu pojawiły mi się takie objawy fizyczne jak: rozdrażnienie, płaczliwość, niepokój. Nasilają się przy zmianie pogody na deszczową. Czy warto udac sie do lekarza?
Edytor zaawansowany
  • zastanawiajacaca_sie 30.11.18, 18:40
    "ściskanie w dołku" to też częste uczucie które mi towarzyszy
  • asdfg4 01.12.18, 04:13
    Moim zdaniem nie powinnaś tego bagatelizować, może nie koniecznie wybierz się od razu do lekarza ale umów się do psychologa, porozmawiaj, opowiedz jak się czujesz, może zrobi ci się lepiej, on napewno oceni czy powinnaś dalej się udać do lekarza :)
  • mardaani.74 01.12.18, 12:06
    Jeżeli te objawy nie mijają, nasilają się i utrudniają normalne funkcjonowanie to warto pomyśleć o konsultacji, chociaż jak na razie to pewnie tylko reakcja organizmu na stres, ale jeżeli nie uda się teraz opanować sytuacji, usunąć przyczyny stresu i wrócić do równowagi to z czasem sytuacja może się pogłębiać. Długotrwały stres jest czynnikiem wyzwalającym dla depresji, i innych zaburzeń i chorób i powinno się starać z nim walczyć.

--
    Kiedy kończy się nadzieja, zaczyna się groza
  • zastanawiajacaca_sie 01.12.18, 13:51
    dziękuje za odpowiedź. na ten czas pracuję nad tym aby wyeliminować stresogenny czynnik a także staram się regularnie stosować techniki relaksacyjne. mam nadzieję, ze za jakiś czas mój organizm się wyciszy.
  • swietyinaczej 13.12.18, 12:16
    Nie wiem czy to pomoże:
    romantycznyszowinista.blogspot.com/2018/12/depresja.html
  • mardaani.74 13.12.18, 13:05
    ale w czym reklama bloga miałaby komuś pomóc?

--
    Kiedy kończy się nadzieja, zaczyna się groza

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.