Dodaj do ulubionych

Seronil a tętno

26.03.19, 19:44
Witam,
Jestem na samym początku leczenia depresji i zaburzeń lękowych.
Aktualnie biorę 20 seronil.
Czy ktoś się spotkał z tym, że ten lek znacząco obniża puls? Przed leczeniem wynosił on u mnie 70-80, teraz poniżej 60...
W ulotce mowa jest raczej o tachykardii jako skutku ubocznym.
Wizyta u lekarza dopiero w połowie kwietnia a jestem tym faktem nieco zaniepokojona.
Z góry dziękuję za pomoc.
Edytor zaawansowany
  • ekspert.grupa_synapsis 26.03.19, 21:58
    Szanowna Pani,
    fluoksetyna nie powinna spowalniać pulsu w żaden problemowy sposób.
    Niejednokrotnie, jeśli lek działa leczniczo w depresji, to tętno przyspieszone z powodu depresji może się "uspokoić" czyli zwolnić.
    Trzeba też mieć na względzie to, że nasze tętno nie jest, oczywiście, cały czas takie samo.
    Jest wiele osób (szczególnie młodych i wysportowanych) dla których tętno 55-60, a czasem nawet niższe jest normą.
    Jeśli jednak nie jest Pani osobą młodą i wysportowaną, jeśli miała Pani wcześniej jakiekolwiek zaburzenia rytmu serca albo opisywano u Pani zmiany w EKG lub w przeszłości występowały omdlenia radziłbym skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.
    Stanisław Porczyk, psychiatra
    Grupa Synapsis
    www.synapsis.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.