Dodaj do ulubionych

Psychoterapia

29.05.19, 14:30
Pisałam niedawno o nawrotach depresji męża i podejrzeniu u niego aleksytymii. Ponieważ nie do końca radziłam sobie z sytuacją, udałam się do psychiatry, który zaordynował leczenie (lęk uogólniony) i zalecił konsultację z psychologiem. Po konsultacji z psychologiem zalecona została mi psychoterapia. Psycholog zalecił nurt psychodynamiczny. Polecił "naprawdę dobrego terapeutę". I nie wiem... Boję się. W związku z mężem, źle mi się kojarzy ten nurt. Zaufać psychologowi? Co zrobilibyście będąc na moim miejscu? Czy psychodynamiczna rzeczywiście pomoże przy GAD?
Edytor zaawansowany
  • mardaani.74 29.05.19, 15:40
    co to jest GAD?

--
    "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
    Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
  • e-doctor 29.05.19, 16:01
    GAD: zaburzenie lękowe uogólnione
  • mardaani.74 29.05.19, 22:20
    Lepszy dobry terapeuta psychodynamiczny niż kiepski behawioralno-poznawczy. Jakkolwiek ja jednak pozostaję sceptyczna wobec psychodymanicznej, ale to ja, Ty możesz mieć zupełnie inne odczucia.

--
  • ona321 30.05.19, 08:14
    Też mam zdanie o psychodynamicznej jakie mam (nie zniechęcając nikogo do niczego). Zawsze też byłam zdania, że na lęki lepszy jest behawioralno-poznawcza. Ale masz rację, że zły terapeuta w jakimkolwiek nurcie by nie pracował - może namieszać.
    Psycholog twierdził, że wyszukał mi tego terapeutę uwzględniając mój temperament, problem z jakim przychodzę, poglądy. Chyba mu zaufam, mając nadzieję, że nie napędza klientów dobremu znajomemu.
    Zawsze przecież można zrezygnować.
  • mardaani.74 30.05.19, 15:00
    Otóż to zawsze można zrezygnować, do niczego nie powinno się podchodzić bezkrytycznie. Jedno co odradzam to psychoterapeuci związani w jakiś sposób z kościołem (nie chodzi mi o to że są wierzący, tylko że w swoich działaniach kierują się głównie naukami kościoła), i to nie dlatego że jestem niewierząca, co dlatego, że naocznie widziałam jak pokrzywili i wpędzili w poważne stany depresyjne i problemy osoby z mojego bliskiego otoczenia. Ideologia katolicka "zaleca" bowiem zwłaszcza kobietom cierpiętnictwo, służbę i bierność jako remedium na wszystko.

--
  • e-doctor 30.05.19, 18:18
    "...do niczego nie powinno się podchodzić bezkrytycznie"
    Czy do leczenia farmakologicznego również?
    Podobno dobry psychiatra to krytyczny psychiatra.
  • mardaani.74 30.05.19, 22:35
    ilu masz dobrych ludzi? ilu masz dobrych lekarzy i terapeutów a ilu jest chorych, policz, podziel i sprawdź jakie są szanse szarego człowieka i nie truj dupy jedynemu empatycznemu lekarzowi jakiego spotkałam, bo cyniczni, bezduszni lekarz tutaj nie zaglądają i mają gdzieś twoje wywody

--
  • e-doctor 30.05.19, 22:50
    "jakie są szanse szarego człowieka"
    Szanse na co? Widzisz świat w tak czarnych barwach? A leki ... ?
  • mardaani.74 31.05.19, 00:30
    pstro

--
  • e-doctor 31.05.19, 07:40
    Przykro mi. A świat bez psychotropów naprawdę potrafi być piękny, bez czarnych barw, ale też bez samych różowych. Wszystko zaczyna się przecież w naszej głowie. Mózg lepiej pracuje, jeśli się go ćwiczy. A na czym polegają te ćwiczenia???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.