Dodaj do ulubionych

Asentra zaburzenia lękowe

31.05.19, 08:55
Witam mam zaburzenia lękowe polegają to na tym iż boje się podjąć pracę gdy ma dojść do rozmowy kwalifikacyjnej dostaje ataku leku lekarz przepisał mi asentra dawka 50mg przez pierwsze 7dni brałem dawkę 12mg później przez 7dni brałem dawkę 25mg później brałem przez 7dni dawkę 50mg teraz zaczynam 5dzien na dawce 100mg z skutków ubocznych mam potliwość i momentami biegunkę plus zamulenie kiedy ten lek zacznie konkretnie działać
Edytor zaawansowany
 • mardaani.74 31.05.19, 10:03
  Konkretnie tylko w przypadku rozmowy o pracę tak się dzieje?

  --
  "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
  Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
 • e-doctor 31.05.19, 10:49
  Wydawało mi się, że lęk przed rozmową kwalifikacyjną to norma, a okazuje się, że z tego też można zrobić jednostkę chorobą, na którą znajdziemy skuteczny psychotrop.
 • e-doctor 31.05.19, 10:53
  Podaj maila to poćwiczymy taką rozmowę kwalifikacyjną.
 • kazik30 31.05.19, 12:31
  A proszę mi powiedzieć kiedy będzie w pełni działać asentra
 • e-doctor 31.05.19, 13:18
  A jakiego działania się spodziewasz? Jaki lekarz przepisał Ci antydepresant jako antidotum na lęk przed rozmową kwalifikacyjną? Nie piszesz o innych sytuacjach powodujących zaburzenia lękowe, ani tym bardziej o depresji. Nikt nie doradził Ci np. kontaktu z doradcą zawodowym, warsztatów dla poszukujących pracy, jakiegoś ciekawego projektu finansowanego ze środków unijnych albo z Urzędu Pracy? Zdobywać pracę trzeba się po prostu nauczyć, tego nie uczą niestety w szkole, stąd ten lęk. Podaj maila albo napisz na moją pocztę gazetową e-doctor@gazeta.pl, pomogę. Odbiorę dopiero wieczorem, bo mam parę spraw do załatwienia.
 • martyna2525 31.05.19, 19:03
  Mowia ze od 2tyg do 6 ale to jest indywidualne.

  --
  Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
 • kazik30 01.06.19, 08:01
  Narazie czuję zamulenie czy to przejdzie mam zaburzenia lękowe brak chęci do działania i brak motywacji chciałbym aby ten lek mnie zmotywował do działania
 • e-doctor 01.06.19, 08:06
  Czy tak samo czułeś się zanim zacząłeś przyjmować ten lek? Jest tak samo, lepiej czy gorzej?
 • e-doctor 01.06.19, 08:15
  Czy przy mniejszych dawkach ten lek też zamulał?
 • e-doctor 01.06.19, 08:31
  Czy zanim dostałeś receptę na Asentrę, lekarz pierwszego kontaktu skierował Cię na szczegółowe badania, żeby wykluczyć choroby somatyczne, albo niedobory witamin i mikroelementów?
 • kazik30 01.06.19, 11:26
  Tak zamula i występuje silna potliwość muszę zrezygnować z tego leku zażywałem już wcześniej escitil i parokstetyne z powodu skutków ubocznych zrezygnowałem leki z grupy SSRI źle ja mnie działają zażywałem również pregabalin trochę pomagał ale z powodu dużego apetytu też zrezygnowałem potrzebuje leku który będzie szybko działał przeciwlękowo i motywował do działania i aktywizował
 • e-doctor 01.06.19, 13:08
  Nie ma chyba takiej cudownej tabletki, która miałaby same plusy bez całej masy skutków ubocznych. Czy aktywność na psychotropach, to ta aktywność, którą preferujesz? Czy sterydy na masę mięśniową zamiast ćwiczeń, to nie pokrewny temat? Życie na psychotropach, to jednak sztuczne życie. Ale każdy ma przecież wybór? Czy ten lek ma zapewnić Ci również pracę?
 • psychiatra_czy_diler 01.06.19, 13:35
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • martyna2525 01.06.19, 14:27
  E-doctor a w ogole bierzesz pod uwage ze wlasnie dzieki psychotropom ludzie moga normalnie funkcjonowac?

  --
  Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
 • e-doctor 01.06.19, 14:58
  Oczywiście, ale Autor tego wątku nie funkcjonuje na psychotropach dobrze, tylko raczej gorzej. Leki psychotropowe powinny być ordynowane tylko tym osobom, którym poprawiają komfort życia, albo leczą, jeśli to w ogóle możliwe. Jeśli pacjent po lekach psychotropowych nie czuje się lepiej, to należy przyjrzeć się, czy to leczenie w ogóle ma sens, ale przede wszystkim przed wprowadzeniem leczenia psychiatrycznego należy pacjenta dokładnie przebadać, żeby wykluczyć choroby somatyczne i wszelkie niedobory. Obawiam się jednak, że to nie jest standard stosowany przez wszystkich lekarzy psychiatrów.
 • kazik30 01.06.19, 15:07
  Lekarz przepisał mi jeszcze stabilizator nastroju finlepsin i przeciwlękowy spamilan czy zażywać co sądzicie
 • ekspert.grupa_synapsis 01.06.19, 15:55
  Nie wiem jak Pan kazik30 funkcjonuje na "psychotropach" (przypuszczam, że nie przyjmuje obecnie żadnego). Natomiast udaje mu się nieźle funkcjonować na tym dziwnym forum (jak to Pani powiedziała kiedyś mardaani? Że tu sami poplątańcy? Za ostro chyba, za ostro...). Odwiedza nas od czasu do czasu, wcześniej, mam podstawy sądzić, próbował zainteresować nas jako osoba-nick-pauleta. Był czas, że nabrał mnie dokumentnie za co jestem mu dziś wdzięczny.
  Stanisław Porczyk
  PS: I jeszcze komentarz: leków nie ordynuje się, żeby "poprawiać komfort życia". To nieporozumienie. Leki służą do leczenia. Tylko pośrednio mogą poprawić „komfort życia”. Może się zdarzyć (bardzo rzadko!) zaordynowanie leku w celu „nieleczniczym” tylko „pomocowym”, jest to jednak, a w każdym razie powinien być, margines działania lekarza.

 • e-doctor 01.06.19, 20:42
  Ale dzięki fikcji może toczyć się czasem interesująca dyskusja, oczywiście interesująca nie dla każdego.
  Jeśli leki psychotropowe nie mają poprawiać komfortu życia pacjenta, to na czym w takim razie polega leczenie psychiatryczne?
 • ekspert.grupa_synapsis 03.06.19, 00:43
  Odpowiadam P. e-doktor na pytanie: "Jeśli leki psychotropowe nie mają poprawiać komfortu życia pacjenta, to na czym w takim razie polega leczenie psychiatryczne?".
  To kolejne nieporozumienie, które może wynikać z tego, że nie czyta Pani uważnie moich wypowiedzi. Napisałem, że leki stosowane w psychiatrii (nie będę stosował określenia "psychotropowe", bo jest nazbyt niejasne i ogólne, żeby wprowadzać je do rozmowy) MOGĄ poprawiać komfort życia. I bardzo często to robią. Jest to jednak efektem leczenia, konsekwencją zmniejszenia dolegliwości wiążących się z chorobą. Leki te natomiast nie poprawiają komfortu życia u osób zdrowych dlatego nie powinno się mówić, że są stosowane w tym celu nie opatrzywszy tego dodatkowym wyjaśnieniem.
  Stanisław Porczyk, psychiatra
  Grupa Synapsis
  www.synapsis.pl
 • e-doctor 03.06.19, 06:43
  Używam sformułowania "komfort życia pacjenta", a nie osoby zdrowej, która nie potrzebuje w ogóle leczenia psychiatrycznego. Nie uznaję wspomagaczy, w żadnej postaci. Wydawało mi się, że reprezentuję spójne poglądy. Jeśli leki stosowane przez psychiatrów "tylko pośrednio mogą poprawić komfort życia", to na czym polega pozostała część leczenia?
 • ekspert.grupa_synapsis 03.06.19, 10:11
  Ech, Pani e-doktor... jeszcze raz odsyłam do tego co poprzednio w tym wątku napisałem, bo napisałem. Jeśli za mało, bo owszem było w skrócie, to proszę sięgnąć po kilkadziesiąt, a może już i kilkaset moich postów na tym forum, znajdzie Pani tam mnóstwo materiału nie tylko o zasadach leczenia ale i o tym co w jego wyniku następuje. Warto też czytać uważnie relacje osób chorych, którym leczenie pomogło. Oni są może najlepszymi nauczycielami w tej sprawie.
  Dodam jeszcze, że leczenie w psychiatrii ma wiele analogii do leczenia wszelkich innych chorób. Wiele osób tego nie rozumie. Jeśli się jednak to naprawdę zrozumie i dostrzeże, to bardzo wiele rzeczy się wyjaśnia.
  Stanisław Porczyk, psychiatra
  Grupa Synapsis
  www.synapsis.pl
 • e-doctor 03.06.19, 10:30
  To było pytanie retoryczne. :) Mam dostateczną wiedzę na temat leczenia psychiatrycznego.
  A co Pan myśli o tym artykule?
  www.rp.pl/Medycyna-i-zdrowie/180309351-Narkotyki-pomagaja-w-depresji-resetujac-mozg-Sa-jak-jazz.html
 • ekspert.grupa_synapsis 03.06.19, 21:24
  Skoro pyta Pani, a później okazuje się nie oczekuje odpowiedzi, to jest to nieszczere i niegrzeczne. Nie będę odpowiadał na Pani retoryczne pytania.
  SP
  Grupa Synapsis
  www.synapsis.pl
 • e-doctor 03.06.19, 22:15
  "Pytanie retoryczne – figura stylistyczna i retoryczna; pytanie zadane nie dla uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu; ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista."

  Na czym polega nieszczerość i niegrzeczność?
  A co do artykułu to jest on kontrowersyjny, nawet jak dla mnie. Pytanie dotyczące artykułu nie było retoryczne.
 • e-doctor 02.06.19, 09:04
  "na tym dziwnym forum"
  Słuszna uwaga. Myślę, że przydałoby się zmienić moderatora (nie mylić z administratorem), bo chyba już się wypalił zawodowo.
 • mardaani.74 01.06.19, 22:41
  tak, to z pewnością pelagra

  --
  "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
  Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
 • psychiatra_czy_diler 01.06.19, 19:04
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • martyna2525 01.06.19, 20:46
  Lamotrygina nawet nie leżała obok amfitaminy w swoim dzialaniu.  Teraz tez mi sie swiatelko zapalilo jak ni z gruszki ni z pietruszki wpadla w dyskusje lamotrygina. Ech do czego to ludzie sie posuwaja. 😉

  --
  Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
 • psychiatra_czy_diler 01.06.19, 21:47
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • martyna2525 01.06.19, 21:55
  Zasadniczą.

  --
  Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
 • psychiatra_czy_diler 01.06.19, 22:00
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • mardaani.74 01.06.19, 22:41
  zmasowany atak czy wielonick?

  --
  "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
  Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
 • ekspert.grupa_synapsis 03.06.19, 00:46
  O co chodzi z tym wielonickiem?
  A z moderatorem? Przecież nie ma moderatora na
  forum. Albo nie wiem o czymś.
  SP
 • mardaani.74 03.06.19, 01:13
  Oczywiście że jest moderator na forum, Snajper, podświetla się na czerwono.

  --
  "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
  Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
 • e-doctor 03.06.19, 06:49
  Snajper55 jest administratorem forum.
 • snajper55 01.06.19, 23:19
  Proszę używać jednego nicka w wątku.

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • kazik30 08.06.19, 21:26
  Przerwałem leczenie asentra skutki uboczne takie jak nadmierną potliwość nie dałem rady zażywałem przez 30dni w dawce 50mg przerwałem nagle ale potliwość się utrzymuje
 • mardaani.74 08.06.19, 22:49
  wiesz, trochę były upały...

  --
  "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
  Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
 • kazik30 09.06.19, 08:56
  Ale czy jest możliwość aby po asentrze występowały takie skutki
 • mardaani.74 10.06.19, 00:07
  Tak, ale ta potliwość z czasem mija, w dodatku pewnie ją bardziej odczułeś z powodu pogody właśnie. Nie wiem czy jest to dobry powód do zaprzestania leczenia. A czy co do meritum sprawy asentra pomogła na stany lękowe? odczuwałeś jakieś pozytywne skutki?

  --
  "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
  Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
 • mardaani.74 10.06.19, 00:09
  a zresztą branie asentry na stres przed rozmową o pracę czy przed egzaminem to się trochę mija z celem. To jest objaw fobii społecznej a na nią nie ma nic lepszego niż psychoterapia.

  --
  "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
  Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
 • purchawka2017 10.06.19, 15:04
  Panie Kaziku, moja córka bierzez acentrę na zaburzenia lękowe Lek zaczął działac po około 2 miesiącach - konkretnie jakieś dwa tygodnie po wprowadzeniu skutecznej dawki 100 mg. Działać - tzn. z dużym wysiłkiem była w stanie od czasu do czasu podołąć sytuacji, która powodowała ataki lęku - po tym czasie z tygodnia na tydzień było coraz lepiej lepiej - atyakli lęku były coraz rzadsze lub w porę opanowywane. Teraz funkcjonuje normalnie i pomalutku odstawia lek. Dodam jeszcze, że odbyła około 20 sesji psychoterapii - trwało to około 3 miesiące, spotkania były co tydzień. Mogę powiedzieć, że od początku przyjmowania leków do całkowitego ustania objawów mineło około 4 miesięcy. Psychoterapia tez pomaga, i to bardzo. Człowiek wie co się znim dzieje, dlaczego i uczy sie technik radzenia sobie z atakami paniki. Prosze się nie przerażac i być cierpliwym. Najpierw musi być gorzej ( czasami przez kilka tygodni), żeby potem mogło być lepiej. Tak więc zęby w ścianę i wytrwałości.

  --
  Przepraszam za literówki, mam niesprawne palce. :)
 • purchawka2017 10.06.19, 15:09
  Generalnie zasadz przyjęta przez lakraz była taka, ze jeśli po dwóch tygodniach od podniesienia dawki nie było żadnej poprawy to dawka leku zostawała podnoszona. Nastąil taki moment, że poprawa była odczuwalan i to była dawka leku przyjmowana przez następne kilka miesięcy. Poprawa następowała stopniowo - najpierw zadzraały się pojedyncze dobre dni ( bez ataku lęku ) potem tych dobrych dni było coraz więcej i więcej.

  --
  Przepraszam za literówki, mam niesprawne palce. :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.