Dodaj do ulubionych

Atak częstego przelykania sliny

03.06.19, 14:51
Ludzie pomocy..... Od jakiegoś czasu dopada mnie taka akcja że nagle zaczynam przelykac sline i po chwili robię to sekundę aż za moment mnie jakby zablokuje . Odnoszę wrażenie że się dusze wpadam w panikę serce wali blada jestem. Zkapalo mnie to już dwa razy w aucie i czasem taki jakby blok jak próbuje zasypiac.
Co to może być???? Jakaś nerwica czy co
Edytor zaawansowany
  • martyna2525 03.06.19, 15:30
    Zaburzenie lękowe?
    Pomaga psychoterapia.

--
    Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
  • vermieter 03.06.19, 15:39
    Jedyne co pomaga, to spluwanie przez zęby
  • mardaani.74 03.06.19, 16:05
    rodzaj ataku paniki, pomaga, równe, spokojne oddychanie, rozluźnienie mięśni karku, szczęki, ramion, kilka łyków wody

--
    "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
    Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
  • vermieter 03.06.19, 18:22
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • martyna2525 03.06.19, 18:43
    Jak nie ma nic konstruktywnego do napiaania to sie czepia.
    Kolejny byt tej samej osoby?
    Ktos ma duzo czasu wolnego.

--
    Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
  • mardaani.74 03.06.19, 18:58
    na to wygląda

--
    "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
    Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
  • ekspert.grupa_synapsis 04.06.19, 09:47
    Złosiłem do moderacji. Mam już dość grubiaństwa na forum. SP
  • ekspert.grupa_synapsis 04.06.19, 09:52
    Do p. Agnieszki. Potwierdzam, że mogą to być tzw. napady paniki. Oczywiście jak zawsze diagnostyka powinna być nieco szersza.
    Stanisław Porczyk, psychatra
    Grupa Synapsis
    www.synapsis.pl
  • agnieszka0033 04.06.19, 21:14
    A co jeszcze innego może to objawiać? Bo mówiłam swojemu interniscie i nie zareagowała specjalnie tylko że to stres. Ale naprawdę to okropne uczucie ... I często właśnie jak prowadzę samochód to mnie to dopada.
  • ekspert.grupa_synapsis 04.06.19, 23:00
    Szanowna Pani,
    nie ma co mnożyć przypuszczeń, które nie będę żadnym ostatecznym wyjaśnieniem, a mogą być zupełnie nietrafne i napędzić Pani niepotrzebnie jakiegoś dodatkowego stracha. Zawsze, gdy pojawia się nagle, szczególnie w formie napadów, lęk z szybkim biciem serca i dusznością należy podejrzewać napady paniki.
    Postępowanie przy podejrzeniu napadów paniki jest mniej więcej takie. Kluczowa i pilna jest konsultacja u lekarza mającego doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu napadów paniki. Szczególnie diagnostyka, stwierdzenie, ze są to rzeczywiście napady paniki nieraz sprawia problem lekarzom pierwszego kontaktu i mniej doświadczonym psychiatrom.
    Zawsze powinien być oceniony szerzej Pani stan zdrowia, wykonanie badania podstawowe, TSH i hormony tarczycy, elektrolity, EKG, a dużo lepiej - Holter. Od tego się zaczyna. Czasem, oczywiście może być potrzeba jakiegoś rozszerzenia diagnostyki, np. w kierunku niektórych zaburzeń hormonalnych, ale od czegoś trzeba zacząć, a zwykle najlepiej od konsultacji i badań najbardziej podstawowych i oczywistych.
    Z szacunkiem
    Stanisław Porczyk, psychiatra
    Grupa Synapsis
  • agnieszka0033 05.06.19, 08:16
    No to widzi Pan, byłam u lekarza i zareagowała niczym na to😞 ostatnio też zauważam u siebie zwiększoną placzliwosc, niewiem czemu byle błahostkiiblzy same napływają do oczu . Fakt miałam okres przemęczenia i znudzenia pracą, szukałam ucieczki . Teraz jeszcze takie ataki i mam przez to większy stres z obawy że znów mnie to złapie...
  • in.113 05.06.19, 22:58
    Myslalam, ze to można podciągnąć pod zaburzenia obsesyjno- kompulsywne. Tez miewam podobne napady w roznych momentach życia. Staram sie wtedy znaleźć czas na wyciszeniem w ciągu dnia. Mnie to przechodzi jak zaczyna sie układać w zyciu albo przejmuję jakas inicjatywę. Gdy zaczynam czynnie uczestniczyć w moim zyciu w przeciwieństwie do bierności i w efekcie strachu, ze wszystko sie wali.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.