Dodaj do ulubionych

Biegunki i podwyższona prolaktyna, po lekach?

12.07.19, 14:36
Od grudnia 2018 zażywałam wenlafaksynę w dawce 75 mg (objawy depresyjne w przebiegu zaburzeń osobowości. Równocześnie psychoterapia) Nie mogłam spać więc lekarz dodał mi mirtazapinę 15 mg. Zadziałało poczułam się dobrze. Lekarz jednak upierał się, że było by lepiej gdybym brała tylko jeden lek. Niestety przyjmując samą wenlafaksynę miałam problemy ze snem.
Lekarz postanowił przejść na duloksetynę 60 mg. Problem się powtórzył dalej nie mogłam spać. Lekarz ponownie dołączył mirtazapinę. Już tak dobrze nie zadziałało. Na dodatek okazało się że mam podwyższoną prolaktynę i zaczęłam mieć biegunki które trwają już 2 tygodnie. Wizytę mam dopiero w sierpniu. Czy ten miks leków może mieć wpływ na te objawy układu pokarmowego i podwyższoną prolaktynę. Lekarz nie wyjaśniał mi czemu wcześniej upierał się przy zażywaniu jednego leku prze ze mnie.
Edytor zaawansowany
  • ekspert.grupa_synapsis 13.07.19, 11:37
    Szanowna Pani,
    podwyższony poziom prolaktyny może wiązać się z przyjmowaniem wenlafaksyny. Biegunka natomiast jest dość częstym objawem ubocznym w czasie leczenia duloksetyną, a zdecydowanie rzadszym w czasie terapii wenlafaksyną i mirtazapiną. Oczywiście tu też mogą być inne przyczyny obu tych spraw. Jest więc to niejasne i potrzebuje Pani konsultacji z lekarzem prowadzącym leczenie.
    Z szacunkiem
    Stanisław Porczyk, psychiatra
    Grupa Synapsis
    www.synapsis.pl
  • trudu 13.07.19, 19:06
    Dziękuję za odpowiedz.
  • ekspert.grupa_synapsis 13.07.19, 12:12
    Poprawiam zdanie. Powinno być: Oczywiście mogą być też inne przyczyny obu tych spraw.
    Pozdr SP

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka