Dodaj do ulubionych

Pytanie do p dr

22.08.19, 10:50
Dlaczego Kwetiapina powoduje obrzeki? Jaki jest mechanizm.


--
Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
Edytor zaawansowany
  • ekspert.grupa_synapsis 22.08.19, 19:31
    Szanowna Pani,
    mechanizm obrzęków, które pojawiają się u niektórych osób leczonych kwetiapiną nie jest znany. Przypuszcza się (to hipoteza), że wynika to z nadwrażliwości jednego z typów receptorów dla adrenaliny znajdujących się w ścianie naczyń krwionośnych. Ma to prowadzić do rozszerzenia się naczyń, ścieńczenia ich ścian i przechodzenia wody poza łożysko naczyniowe. Jeśli związek z lekiem jest prawdopodobny zaleca się (o ile stan zdrowia na to pozwala) zmniejszenie dawki albo odstawienie leku. Zazwyczaj jest to wystarczające do panowania problemu.
    Stanisław Porczyk, psychiatra
    Grupa Synapsis
    www.synapsis.pl
  • martyna2525 22.08.19, 22:11
    Dziękuję

    --
    Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
  • martyna2525 23.08.19, 19:09
    Pytałam bo leki o charakterze moczopędnym nie przyniosły efektu nawet mimo zwiększenia dawek.

    --
    Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
  • vermieter 24.08.19, 07:24
    to nie quetiapin powoduje obrzęki, lecz niewydolność serca

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka