Dodaj do ulubionych

Pytanie do Pana Doktora

04.09.19, 16:59
Dzień dobry, proszę o poradę lub informacja do jakiego lekarza się zwrócić z moimi problemami? Problem dotyczy głównie życia zawodowego, w pracy nie mogę zapamiętać rzeczy, które wielokrotnie przeglądałem. Jak sprawdzam jedno to nie zauważam innych tematów związanych ze sprawą. Uświadamiam to sobie dopiero wtedy jak ktoś mi zwróci uwagę ale i tak po ponownej analizie szybko o wszystkich danych zapominam. Problemy również mam z wysławianiem się, nigdy nie byłem rozgadany ale teraz to jest tragedia (jedną z przyczyn jest fobia społeczna). Mówię bez zastanowienia się, prawie odruchowo i ciężko mi złożyć zdanie, do tego dochodzi zapominanie słów - nawet podstawowych. Mam problemy z zapamiętaniem nowych słów i ich znaczenia, często muszę ponownie sprawdzać co one znaczą. Trudno mi również zapamiętać przeróżne nazwy - techniczne, miejscowości, nazwy ulic, modele samochodów itp. Nie mam natomiast problemów z orientacją, czy zapamiętaniem gdzie coś zostawiłem, czy co robiłem. Ponadto (pewnie związane z brakiem koncentracji) nie umiem słuchać i często nie wiem co ktoś do mnie mówił. Najgorzej jest podczas rozmowy przez telefon, nie pamiętam z kim rozmawiam (chociaż osoba się przedstawia) a jeśli sprawa jest skomplikowana to nie potrafię powtórzyć o co w niej chodzi komuś innemu. Do moich problemów najbardziej pasuje określenie - patrzę a nie widzę, słucham a nie słyszę. Jeśli chodzi o fobie społeczną to chodziłem do psychologa i trochę pomogło.Może powyższe to problem braku koncentracji, słabej pamięci, roztargnięcia, braku zainteresowania, braku spostrzegawczości.
Edytor zaawansowany
 • ekspert.grupa_synapsis 04.09.19, 19:48
  Szanowny Panie,
  w wypadku problemów z pamięcią, koncentracją, uczeniem się, podstawowym pytaniem jest, czy problemy te nie mieszczą się jednak w granicach normy dla wieku. Bywa, że sporo nas w tej materii niepokoi, tymczasem pewien zakres niepamiętania, trudności w nauce, roztargnienia i dekoncentracji mieści się w zakresie zdrowia albo wynika z przeżywanego stresu. Tu najbardziej kompetentnym specjalistą byłby neuropsycholog, czyli psycholog przygotowany do precyzyjnej oceny nasilenia i rodzaju problemów poznawczych. Tego rodzaju badanie diagnostyczne polega na wstępnej rozmowie oraz wykonaniu szeregu testów.
  Silnie sugeruję Panu także typową konsultację u lekarza psychiatry, gdyż takie problemy jak Pan opisuje mogą być przejawem depresji. Rozpoznanie albo wykluczenie depresji jest jedną z ważniejszych rzeczy w tej sprawie.
  Zasadniczo konsultacje obu tych specjalistów powinny mieć miejsce w każdej poradni zaburzeń pamięci, można ich też poszukać osobno.
  Nie byłoby oczywiście też błędem skorzystać z konsultacji lekarza neurologa - problemy z pamięcią są problemami na styku psychiatrii, neurologii i psychologii. Myślę, że jednak z powodzeniem może Pan zacząć od "zwykłej" konsultacji lekarza psychiatrii i diagnozy neuropsychologicznej. Byłoby to, na początek, całkiem dużo.
  Stanisław Porczyk, psychiatra
  Grupa Synapsis
  www.synapsis.pl
 • megan.k 07.09.19, 03:34
  Puszkować GLOBALNIE CHŁOPCY AGENCI POD PRZYKRYWKĄ. TAK TRZYMAĆ.
  Głupota nie boli, ale zabija. Leczyć, leczyć, leczyć. POKORY. POKORY. POKORY.
  Panie Doktorze, a co z tą mafiozą????
  Znacie już adres?
 • megan.k 08.09.19, 15:25
  UPS. Chyba już jednak Pana z nami nareszcie nie ma? Miłych wyrzutów sumienia na rajskich wyspach. Miłej zabawy, miłego leczenie, polecam lamotryginę, super odlot. A to LSD w lekach antydepresyjnych, a to przymulanko lekami przeciwpsychotycznymi, odjazd w warzywniak, mówię wam, same roślinki widać. Super leczonko i jaka POKORA, sama pokora. A co tam. Ja tam się dzielę swoją wiedzą, co tam, doktorat obronię dopiero za 4-5 lat. Musi być super wszystko jeszcze raz przebadane na innej :):):) grupie badawczej.
 • yadaxad 04.09.19, 20:58
  Cieszę się, że posłuchałeś sugestii i przelogowałeś na to forum. Sądzę, że otrzymałeś bardzo adekwatną odpowiedź.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka