Dodaj do ulubionych

Nowy psychiatra, nowe leki

15.10.19, 10:53
Byłam wczoraj u nowej psychiatry, bo moja poszła na długie zwolnienie chorobowe. Zaleciła mi, prócz, antydepresantu, stabilizator nastroju - Symla (lamotrygina). Nie mam przekonania do kolejnego leku, choć faktycznie mam spore wahania nastroju. Miałam ostatnio kryzys i wróciłam do starej dawki antydepresantu. Umówiłam się też do psychologa na diagnostykę zaburzeń osobowości. Proszę Pana Doktora o odpowiedź czy ten nowy lek jest bezpieczny i czy warto go brać.
Obserwuj wątek
  • mardaani.74 Re: Nowy psychiatra, nowe leki 15.10.19, 12:13
   Czy istnieją bezpieczne leki, jakiekolwiek? przypuszczam, że wątpię. Czy warto je brać? a jaki masz inny pomysł?

   --
   "Siedzę na ławce, patrzę na słońce, chyba już dzisiaj nigdzie nie zdążę.
   Chyba już nigdy nie będzie lepiej, nie będzie dobrze, więc się nie spieszę"
  • ekspert.grupa_synapsis Re: Nowy psychiatra, nowe leki 15.10.19, 16:47
   Szanowna Pani,
   lamotrygina jest lekiem w podobnym stopniu bezpiecznym jak dobre współczesne leki przeciwdepresyjne. Najistotniejszym przeciwwskazaniem do tego leku jest ciąża. Osobiście bardzo lamotryginę cenię i zalecam ją z powodzeniem wielu pacjentom. Przydatność tego leku ("czy warto brać?") zależy od specyfiki stanu zdrowia danej osoby. Lamotrygina nie jest typowym lekiem przeciwdepresyjnym i nie jest pomocny w każdej depresji. Lek ten stosowany jest w depresji występującej w przebiegu choroby dwubiegunowej oraz w mniej typowych odmianach depresji, takich o których mówimy, że mają pewne cechy "dwubiegunowości". Są to depresje z towarzyszącymi znacznymi wahaniami wigoru i nastroju, epizodycznymi euforiami, często przebiegające ze znaczną sennością i dobrym apetytem. Lamotrygina dość często stosowana jest jako drugi, obok typowego środka przeciwdepresyjnego, lek.
   Stanisław Porczyk, psychiatra
   Grupa Synapsis
   www.synapsis.pl
   • anaiss Re: Nowy psychiatra, nowe leki 15.10.19, 21:35
    Dziękuję, Doktorze, za odpowiedź. Czuję się uspokojona. Nie mam chad-u, moja diagnoza to zaburzenia nastroju wtórne do zaburzeń adaptacyjnych + borderline. Psychiatra twierdzi, że nowy lek ma mnie „lekko podnieść i wyrównać”.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka