Dodaj do ulubionych

Zaburzenia lękowe

15.01.20, 11:25
Rok temu diagnoza zaburzenia lękowe, a konkretnie nerwica z natrętnymi myślami. Myśli były iracjonalne, sprawiały duży ból psychiczny. Psychiatra włączył leki, potem psychoterapia. Brałam leki przez pół roku, a potem przez pół roku chodziłam na terapię psychodynamiczną. Terapię zakonczyłyśmy w porozumieniu z terapeutką z przyczyn ode mnie niezależnych. Na koniec terapeutka stwierdziła, że w moim przypadku przydałoby się jeszcze pół roku pozostawania w terapii. Niestety nie mogłam sobie na to pozwolić. To samo z lekami. Z przyczyn, o których nie chcę tutaj pisać, musiałam zakończyć leczenie farmakologiczne.
Minęło dwa msc od zakończenia terapii i objawy niestety wracają. Wybudzają mnie koszmary w nocy, nie mogę już potem do rana zasnąć. Wracają natrętne myśli, że komuś mogę zrobić krzywdę, przerośnięte i nieadekwatne lęki o najbliższych.
Niby już teraz wiem skąd się one biorą, ale sama ta wiedza nie pomaga.
Może ktoś miał podobnie i sobie jakoś z tym poradził? Niestety z przyczyn zdrowotnych nie mam teraz możliwości powrotu na terapię.
Obserwuj wątek
    • evee1 Re: Zaburzenia lękowe 16.01.20, 05:44
      Pol roku na leczenie farmakologiczne przy nerwicy lekowej to malo. Rozumiem, ze nie chcesz pisac tutaj, ale czy naprawde nie mozesz brac lekow? Ja musze byc na lekach stale, bo mimo psychoterapii mialam juz trzy nawroty, a na lekach funkcjonuje calkiem dobrze.

--
      Before internet, it was thought the cause of the collective stupidity was the lack of access to information. Well, it wasn't that.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka