seronil a apetyt na słodycze Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam
    Od trzech tygodni biorę seronil [psychaitra przepisał-silna nerwica w
    kierunku bulimii]. Od mniej więcej tego czasu mam nieprzeparta chęć na
    słodyczę. Zawsze je lubiłam, ale teraz to naprawdę jest jakieś dziwne. Przy
    kontroli psychiatar stwierdził,z epo prostu dawno tych rzeczy nie jadłam i
    dlatego mi się chce.Najchętniej jadłabym pączki, ptysie i eklerki. Wiem,że
    trzeba jakoś się powstrzymać, ale nie potrafię czasami.
    Czy Wy też tak macie?
    Znajoma mnie przestraszyła twierdząc,że taki apetyt na słodycze jest objawem
    grzybicy przewodu pokarmowego.
    Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam
    • > Znajoma mnie przestraszyła twierdząc,że taki apetyt na słodycze jest objawem
      > grzybicy przewodu pokarmowego.

i co? podziałalo? jesli nie sprobuj wyobrazic sobie tasiemca, jak otwiera
      pyszczek razem z toba, jak wcinasz eklere.
    • a może po prostu Twój organizm w ten sposób sygnalizuje np. niski poziom
      cukru..?

--
      ale zanim pójdę...
      • być może jest to sygnał braku glukozy-ćwiczę 5 razy w tygodniu dosyć
        intensywnie [areobik, pilates, basen]. Badałam poziom cukru-jest ok. Tylko
        dziwi mnie ,że to tak się zbiegło z lekami antydepresyjnymi.
        Dziękuję za szybki odzew.
        PS CHyba zacznę sobie wyobrażac tego tasiemca. Brr.....:)
    • To dość dziwne co opisujesz, bo seronil teoretycznie powinien apetyt na słodycze wydatnie zmniejszać. W depresji tej przebiegajacej ze zwiekszonym apetytem (tzw depresja atypowa), apetyt na słodycze bywa jednym z objawów wynikającech z niedoborów serotoniny. Gdy wtórny wychwyt serotoniny maleje (a tak własnie działa seronil, że zmniejsza ten wychwyt) i jest jej więcej w szczelinach synaptycznych to apetyt na słodycze powinien się normalizować. Z nieznanych u częsci osób leki psychotropowe wywołuja reakcje paradoksalne (np. zamiast działac nasenniepobudzają) tak może byći w Twoim przypadku.

awanturka
    • joanna.c napisała:

> Przy kontroli psychiatar stwierdził,z epo prostu dawno tych rzeczy nie jadłam
      > i dlatego mi się chce.

Kolejny światły umysł.Do kolekcji.
    • Nigdy nie przepadałem za słodyczmi. Wolałem wydać te kilka zeta na coś
      poważniejszego hamburgera, hotdoga czy spagetti :D. Odkąd biore Cital wprost
      przepadam za słodyczmi. To jest jak nałóg. Ciśnie mnie ciśnie, a popuszcza
      dopiero jak zjem kilka batonów i tabliczke czekolady. Na pewno można wyjaśnić
      to zjawisko na poziomie neuronalnym, lecz tak jak awanturka nasze objawy wydają
      mi sie zdziebko paradoksalne. Łaknienie słodyczowe :D to reakcja na zbyt niski
      poziom serotoniny. Ale w ońcu nie jesteśmy neurologami.

p.s Nastrój mi się nie poleprzył. Cital narazie sucks!
      • A ja odkąd mi się pogorszyło, nie mogę nic jeść, choć przepadałam kiedyś za
        słodyczami,niamniamniam :).
        Teraz jem na siłę, bo boję się anoreksji. Waga mi leci jak szlona :(.
        Pozdrawiam Wszystkich lubiących słodycze!
        Ria
    • artykuł:
      tygodnikforum.onet.pl/1220784,0,8640,,artykul.html
      --
      "...Wiem ze bardzo pomoglyby Ci codzienne spacery albo uprawianie jakiegokolwiek
      seksu. To zmiejszyloby emocje i pozwoliloby Ci na kontrolowanie tych mysli
      ktore budujesz przeciwko Sobie. Sprobuj, zobaczysz jak bardzo Ci to pomoze."
      Serdeczne pozdrow
    • hej, tez biore seronil z podobnych powodow. Apetyt na slodycze wystapil i owszem
      :-). Kiedys opychalam sie tzw "normalnym jedzeniem", kanapki, jogurty, frytki
      itp, za slodyczami nie przepadalam. Po seronilu nie mam apetytu na nic innego
      tylko wlasnie slodycze. Zjadam wielki sloik nutelli codziennie i 0.5 kg ciastek
      "kopertki z marmolada" (jak ktos mieszka w Krakowie, to polecam - sa w cukierni
      naprzeciwko Korony). To jest moje jedzenie. Jak dluzgo mozna zyc slodyczami?
      Lekarz powiedzial "hmmm, dziwna reakcja". Tyle to ja akurat wiem sama :-)
      Czekoladowe caluski dla pozeraczy :*
      • A ile czasu bierzesz Seronil? Ja dopiero trzeci czy czwarty tydzień i cały czas
        mam nadzieję,że ten apetyt na słodycze minie i zacznę wreszcie jeśc to, co
        potrzeba. Bo na razie to wmuszam w siebie "zdrowe jedzenie" [ser, mleko, białko
        itd], a pączki to po prostu MUSZĘ mieć zawsze w domu. Na pewno nikt tego nie
        może zrozumieć, ja sama jestem w rozterce.
        Pozdrawiam
        Jeszcze jedno pytanie-czy skoro tak jesz słodycze-to waga podskoczyła do góry?
        • Dzievczyny, uvaga z tymi słodyczami. Ja miałam anoreksję i leczyli mnie z niej
          zoloftem. Vyleczyli, kurka, przytyłam 30 kilo, vażę vięcej niż kiedykolviek v
          życiu. Pamiętam że kiedy brałam zoloft to miałam te słodkie ciągoty. Vypełniały
          moje menu v 70%. Jak zrobiłam badanie cholesterolu po kuracji Antydepresantami,
          to miałam cholesterol jak mój 80 letni dziadzio z miażdżycą. Uvażajcie. Ja viem,
          że jak się chce, to się i tak zje, a tabsy osłabiają czujność. Tyle cukru
          codziennie to nic dobrego...
    • Biorę seronil już 3 lata. Nie będę opisywała innych działań, bo to nie ten
      temat. Ja nie mam w ogóle apetytu po seronilu, śniadanie jem "bo trzeba" po
      południu czasem sobie przypomne że trzeba obiad, wieczorem mam ciekawsze
      zajęcia. Chudnę. Apetyt na słodycze a właściwie czekoladę jest tylko jak mam
      okres, ale to nie związane z seronilem. poza tym mogę życ powietrzem. Mam dużo
      energii i jestem wesoła. Po prostu idealnie dobrany lek.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.