Dodaj do ulubionych

Ochota na seks przy depresji

28.04.07, 15:39
Witam,

Moj maz ma stany depresyjne (albo nawet depresje) i minela mu calkowicie
ochota na seks. Nie je, ma zaburzony rytm snu - kladzie sie o 21 wstaje o 7,
jest zdolowany, nie dba o siebie.
Czy ochota na seks jest zwiazana z depresja? Jak temu zaradzic?
Obserwuj wątek
    • czekolada_z_orzechami Re: Ochota na seks przy depresji 28.04.07, 16:01
      Na pewno jest, bo mając depresję człowiek odsuwa się od innych, woli samotność
      od bliskości, popada w alienację. Nic dziwnego, że nawet seksu mu się nie
      chce:/ Depresji towarzyszy zobojętnienie na to, co wcześniej dostarczało
      przyjemności.
      Ja odkąd zaczęłam się leczyć, lgnę do ludzi, ale wcześniej, o matko.
      --
      4 weekendy, 8 metrów, wygodne trampki, lina i adrenalina.

a o Żulikowie piszemy tu:
    • beezle Re: Ochota na seks przy depresji 27.06.07, 11:05
      elek21 napisał:

> ma zaburzony rytm snu - kladzie sie o 21 wstaje o 7,

- dla jednych zaburzony dla innych normalny, chętnie bym do porządnego spanka
      wróciła, ale się nie da.

--
      Przepisy mnichów - leczenie grypy: “Kij od miotły kładzie się w nogach łóżka i
      poi się chorego winem grzanym tak długo, aż zacznie widzieć dwa kije”.
    • niunia12071980 Re: Ochota na seks przy depresji 05.07.07, 22:29
      Witam.Mój chlopak ma depresje,zawsze mial mniejszy temperament niz ja(a moze
      juz byl chory),ale odkad bierze leki nie kochamy sie prawie wcale,a ostatnio
      lekarz zalecil wieksza dawke leku i juz 2 miesiace nic.Ile to moze jeszcze
      potrwac?Mam duży temperament i ciezko mi wytrzymac w takiej sytuacji,czesto mu
      o tym mowie,bo bote sie,ze moj celibat bedzie trwal wieki.pozdrawiamelek21
      napisał:

> Witam,
      >
      > Moj maz ma stany depresyjne (albo nawet depresje) i minela mu calkowicie
      > ochota na seks. Nie je, ma zaburzony rytm snu - kladzie sie o 21 wstaje o 7,
      > jest zdolowany, nie dba o siebie.
      > Czy ochota na seks jest zwiazana z depresja? Jak temu zaradzic?
    • mskaiq Re: Ochota na seks przy depresji 06.07.07, 10:12
      Ochota na seks jest zwiazana z depresja ale ma to charakter psychologiczny.
      Zwykle nie ma checi, czesto wydaje sie ze seks jest niemozliwy i sami z niego
      rezygnujemy.
      Sprobuj zmieniac Mu nastroj, wyciagnac Go tam gdzie moglby spedzic dobrze czas,
      pomoc Mu pozbyc sie stanu depresyjnego ale staraj sie unikac alkoholu.
      Kiedy jest radosny, zrelaksowany moze miec z Toba seks i moze to byc dobry seks
      i dla Niego i dla Ciebie.
      Serdeczne pozdrowienia.

• malasek Re: Ochota na seks przy depresji 07.01.20, 13:25
      Biorę leki przeciwdepresyjne ( sertagen) od prawie 3 miesięcy. I są ok, bardzo dobrze na mnie działaja, poniewaz nie mam już takich myśli jak wcześniej. Jednak odczuwam spadek libido. Seks może dla mnie nie istnieć. Wieczorem jak kładę się do łóżka to myślę tylko o tym aby zasnąć i aby mąz mnie nie dotknął. Wymyślałm coraz to inne wymówki; Że jest ciemno, ze jestem zmęczona i takie tam...Ale ilez można. czy są może jakies tabletki na libido, które można byłoby brac z andydepresantami?
      • ekspert.grupa_synapsis Re: Ochota na seks przy depresji 08.01.20, 11:17
        Szanowna Pani, nie ma takich tabletek, które, dodawane do leku przeciwdepresyjnego, rozwiązałyby w tej chwili ten problem. Przy tak dużym spadku libido, o ile nie jest możliwe znacznie obniżenie dawki leku, zazwyczaj myśli się o jego zmianie na inny lek przeciwdepresyjny. Czy rozmawiała Pani już o swoim problemie z lekarzem prowadzącym leczenie? Stanisław Porczyk, psychiatra

--
        Grupa Synapsis
        www.synapsis.pl
      • kozamat Re: Ochota na seks przy depresji 10.01.20, 14:11
        Był tutaj już taki temat. Libido therapy. W większości przypadków pomaga.No chyba, że problem jest głębszy i dotyczy psychiki (jeśli na przykład przestałaś kochać męża, przestał Cię pociągać, wtedy i tabletki nie pomogą)
        • malasek Re: Ochota na seks przy depresji 13.01.20, 14:33
          Tak, czytałam o tym i zastanawiałam sie nad nimi ale martwi mnie jedno. To czy można te tabletki brac razem z antydepresantami. Czy to wszystko nie będzie ze sobą reagowało. Nie chciałabym aby reagowało :( Z antydepresantów nie zrezygnuję na pewno ponieważ psychicznie czuję się aktualnie o wiele lepiej. Mąż mi się podoba. Po prostu straciłam ochotę na seks po tabletkach na depresję :( A może z powodu samej depresji.
          • kozamat Re: Ochota na seks przy depresji 14.01.20, 09:27
            Raczej po tabletkach. Podobnie się dzieje przy tabletkach antykoncepcyjnych. Bardzo wiele kobiet traci ochotę na seks właśnie przy antykoncepcji. Libido therapy spokojnie możesz brać przy swojej kuracji Nie jest to żaden lek, który może w jakikolwiek sposób reagować. Są to tabletki ziołowe. Spróbuj. Jak pomogą to super ( mi osobiście bardo pomogły). Jeśli nie to będziesz szukała dalej. Może trzeba bedzie w takim razie zmienić tabletki antydepresyjne? Seks w związku jest w końcu bardzo ważny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka