03.07.07, 10:39
Biorę Asentrę i Alprox od 6 dni rano i zauważyłam, że bardzo chce mi się spać,
ziewam non stop i brak mi sił.Właściwie to wczoraj z małymi przerwami
przespałam cały dzień, nawet w wannie zasypiam. Czy ktoś z Was też tak miał na
początku brania leku?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
        • sneeper_1 Re: senność............mniam 03.07.07, 11:42
          czlowiek ktory cala noc nie przespi jest mniej sprawny w ciagu dnia,
          w pracy jest senny, mniej uwazny,.....zdarza sie,ze zasnie w czasie wykonywania
          obowiazkow,....na przyklad w swoim biurze.

Wiele tabletek..kiedy czytam farmacje "ulatwia zasypianie"
          W praktyce,jednak, jedna tabletka Tisercinu, albo Thioridaziny,
          u niektorych ludzi/ w tym u mnie/ zazyta wieczorem powoduje sennosc w caly
          nastepny dzien.
          Bywa ,ze czlowiek jest w nastepny dzien po tym leku ,taki nieprzytomny jakby
          dwie noce niespal ,albo wiecej.
          No to gdzie jest ten efekt nasenny, przynoszacy swiezosci i "wyspanie"
          nastepnego ranka ?

Chyba wypadaloby zmniejszyc dawke.

--
          Co warte jest "tak",
          gdy nie wolno powiedzieć "nie" ?
          • sneeper_1 Re: senność............mniam 03.07.07, 12:01
            Nie mozna miec pretensji do lekarza o to ze posprzatal i wyremontowal dla mnie
            mieszkanie,
            Tylko czy nie mozna bylo czyms slabszym zalatwic sprawy.Przypomina mi sie dowcip
            oo facecie z rozwalona geba,ktory mowi ze nic sie nie stalo tylko mucha usiadla
            na nosie i kumpel ja zabil lopata.

Niestety srodki zastosowana byly za mocne,
            dobrze ze zdolalem jakos dostac sie przez takie zelazne drzwi ,
            niektorym one do smierci sie nie otwieraja
            Warto sie bic o to zeby zostaly pootwierane

Wszystko mamy w sejfie tylko ze kluczyka nie ma i do konca zycia moze nie bedzie

1.Warto sobie uswiadomic,ze takie srodki,odpowiednio zastosowane ,sa w stanie
            lamac systemy polityczne nawet.
            2.Mamy to w sobie, ...a ludzie ktorzy kaza nam zrec takie leki, maja je tylko na
            recepcie.

--
            Co warte jest "tak",
        • nokja7 Re: senność 03.07.07, 14:17
          ale przez cały czas? czy to kiedyś minęło??? już nie wiem czy lepsze doły czy to
          ciągłe spanie. w obu przypadkach nie jestem w stanie nic robić, a o skupieniu i
          koncentracji można pomarzyć.
          gdzieś czytałam,że to podobno tylko przez pierwszych kilka tygodni, a może
          lepiej brać te tabletki wieczorem zamiast rano??
          • beezle Re: senność 03.07.07, 14:21
            Mnie moja pp ostrzegała przed przyjmowaniem wieczorem - popudzające działanie
            sertraliny może powodować kłopoty z zaśnięciem, ale ja byłam mądrzejsza, bo jak
            wcześniej dostawałam kopa ok 14-15 i miałam problemy z koncentracja na
            zajęciach, to wyliczyłam sobie,że jak wezmę o 8-9 wieczorem to powinnam dostać
            dopał tak koło 5 rano, kiedy wstaję i nie będzie mi to przeszkdzało, niestety
            przewidywania ppp się sprawdziły i rozregulowałam spanie totalnie.Wróciłam do
            brania tabsów rano
            --
            Przepisy mnichów - leczenie grypy: “Kij od miotły kładzie się w nogach łóżka i
            poi się chorego winem grzanym tak długo, aż zacznie widzieć dwa kije”.
          • beezle Re: senność 03.07.07, 14:25
            Senność może być spowodowana połączeniem tych środków, do kupy może to mieć
            faktycznie zwalający efekt. Najlepiej zapytaj swojego lekarza.
            --
    • beezle Re: senność 03.07.07, 13:03
      Mnie dopadło nagle, mimo iż sertralina powinnaa dać kopa to scenariusz od kilku
      dni jest ten sam - 5.30 pobudka, do 14.30 w pracy, po powrocie do domu i
      obiedzie -15.30 spanko do 19.00 (bez budzika codziennie tak samo), potem ze 2-
      3 godziny na czynności niezbędne do życia - mycie i przygotowanie ciuchów na
      następny dzień i inne takie tam i znów do spanka. I tak na okrągło, a w
      weekendy to już śpię z przerwami tylko na mycie i jedzenie.Jestem jak
      niedźwiedź tylko,że ja mam sen letni jak u szkspira, choć nocy a doby.
      Może setalofcik przestał działać?
      --
      • sneeper_1 Re: antydepresanty silniej pobudzaja niz 03.07.07, 15:55
        podanie niewielkiej ilosci rezerpiny przed kuracja antydepresyjna oproznia
        glebokie magazyny neuronalne i uwrazliwia receptory na antydepresant.

Oczywiscie ze lek aktywizujacy lykamy rano...

Poprzedzony niewielka dawka neuroleptyku wzieta dzien wczesniej wieczorem moze
        troche skuteczniej dzialac. Przeciwdopaminowy efekt neuroleptyku aktywizujacego
        -wzietego na wieczor -uwrazliwia receptor na antydepresant pobudzajacy rano,
        ktory jest silniejszym pobudzaczem od neuroleptyku relatywnie dzialajacego
        wieczorem barsdziej uspokajajaco
        --
        Co warte jest "tak",
          • gosiorek11 Re: antydepresanty silniej pobudzaja niz 03.07.07, 19:41
            tak samo jest ze wszystkimi antydepresantami pierwsze dni czlowiek chodzi jak
            cma pozniej organizm sie przyzwyczaja z reguly po 2 tygodniach jesli nie idz do
            lekarza niestety nie ma jednego uniwersalnego leku na depreche wszyscy jestesmy
            inni chociaz jedno mamy wspolne depreche ale i ona mija i wtedy bardziej cenimy
            to co jest naprawde wazne
              • koalaa8 Re: senność 05.07.07, 09:40
                Kiedy kładę się spać muszę być blisko pozytywności, zrobię kilka ćwiczeń. Kiedys
                miałam potworne kłopoty ze snem, lęki, budzenia, drgawki. To samo dotyczy mojego
                syna, kładę się z nim do łózka, uśmiecham się do niego, głaszczę po główce, daje
                mleko i spokojnie zasypia.
                Podsumowując dużo zależy od naszego nastroju jaki wprowadzimy do naszego życia i
                co za tym idzie spokojny sen.
                pozdrawiam
              • beezle Re: antydepresanty silniej pobudzaja niz 05.07.07, 10:37
                A moja wprost przeciwnie, na wieczór to ja mam "syropek", ale taki ochydny...
                --
    • anula52 Re: do nokja 10.07.07, 12:26
      Biorę Alprox i Efectin. Spię po 10- 12 godzin. ( do tej pory cierpiałam na
      bezsenność) W dzień chodzę jak "naćpana " i ciągle ziewam ;) Biorę leki dopiero
      od kilku dni.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka