Dodaj do ulubionych

Obniżony nastrój - jaki preparat?

16.05.09, 13:27
Witajcie. Jaki polecacie preparat przeciwko obniżonemu nastrojowi?
Chodzi mi o preparat, a nie lek. Dzięki za podpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • bertrada 16.05.09, 14:38
    Takiego cuda to nie ma, chociaż kiedyś ktoś wspominał o dziurawcu. Tylko, że
    musi to być wyciąg a nie wodny wywar.
    --
    69 i pół
  • miloszwawa 16.05.09, 14:47
    dzięki za podpowiedź, ale niestety po dziurawcu mam duże bóle głowy
    więc raczej odpada. Kiedyś przechodziłem depresję, i to co w tym
    momencie czuję jest niejako do tego podobne, ale wtedy chodziło o
    zupełnie inną rzecz więc póki co chciałbym na początku spróbować
    jakiegoś preparatu, a nie leku. Jeśli oczywiście nie wyjdzie z
    preparatem - pozostaje wizyta u psychiatry po leki.
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone informacje na temat takiego
    preparatu - wielka prośba o napisanie o nim.
    Dzięki
  • miloszwawa 16.05.09, 14:57
    zapewne wnioski wysnuwasz na podstawie swoich doswiadczeń w tej
    materii, albo po prostu nie masz nic lepszego do roboty oprócz
    pisania bzdur na każdy temat, byleby tylko był.
    Życzę zatem znalezienia innego forum, na którym
    mógłbyś "zrealizować" się używając posiadanego poziomu "elokwencji".
  • miloszwawa 16.05.09, 15:23
    Czy ktoś mógłby polecić mi coś naprawdę godnego uwagi? Dzięki.
  • awanturka 16.05.09, 16:00
    Preparaty (suplementy diety) zawierające 5 hydroksytrypofan (5 HTP). To naturalna substancja występująca w wielu produktach żywnościowych (z tego co pamiętam to w bananach i w mięsie indyczym, między innymi) o silnym działaniu przeciwdepresyjnym.
  • miloszwawa 17.05.09, 08:35
    super, dzięki! Doczytałem się, że 5-HTP to aminokwas z enzymem
    zwanym dekarboksylazą, występujący w dużej mierze właśnie w bananach
    oraz w białkach zwierzęcych. To nawet dobrze, bo obecnie przyjmuję
    większą ilość białka zawartego w mięsie, a banany zawsze można
    dorzucić po 2 dziennie do jadłospisu.
  • awanturka 17.05.09, 09:35
    No i wszystko jasne... Do produkcji serotoniny - głównego neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za nastrój odpowiedzialne są węglowodany. takiej diety absolutnie nie wolno stosować przy problemach z nastrojem! Gdybyś nie wiem co przyjmowała, preparaty dziurawca 5 htp czy leki na receptę nic to nie da bo serotonina nie ma się z tego syntetyzować!! Przejdź na dobrze zbilanowaną dietę 1000kcal z węglowodonami (najlepiej wolnoprzyswajalnymi) spożywanymi conajmniej 3 razy dziennie (to absolutne minimum).
  • awanturka 17.05.09, 09:40
    Gdzies czytałam, ze żeby organizmowi dostarczyć dzienną dawkę 5htp jaką dostarcza się zażywając ten preparat trzeba by codziennie zjadać około tony bananów.

    Też podzielam pogląd wyrażony kilka postów dalej, że leki na recepte, przez to, że wszechstronnie przebadane są skuteczniejsze!
  • miloszwawa 17.05.09, 10:10
    nie no ok, ale obniżony nastrój pojawił się o wiele wcześniej, zanim
    zacząłem stosowac dietę niskowęglowodanową. Może rzeczywiście
    skierować uwagę jednak w stronę farmakologii...
  • awanturka 17.05.09, 10:25
    Tak czy siak radzę przejść na inny rodzaj diety. I polecam dwie kostki czekolady dziennie(to około 60kcal, więc to nie tragedia...). Koniecznie wybierz gorzką (bardzo niski indeks glikemiczny, węglowodany uwalniają się prawie cały dzień). A co do farmakologii to nie wiem jaki jest Twój stan, ale może warto....
  • lucyna_n 16.05.09, 16:13
    dwa piwa na imprezie i iść w tany.
    --
    nic nie jest pewne poza tym, że się obudziłam
  • martola80 16.05.09, 17:45
    ja łykam dziurawca i żeń szeń-dzałaja wyśmienicie.
    Polecam tez kropelki dr Bacha, znajdziesz je na stronie Ewy Foley-
    energy-tak to sie chyba nazywa.
    pozdrawiam
  • lucyna_n 16.05.09, 18:36
    ten caly dr bach to wyciąganie kasy
    z dziurawcem uważaj, latem nie powinno się łykać bo po dziurawcu nie wolno
    wychodzić na słońce.
    --
    nic nie jest pewne poza tym, że się obudziłam
  • miloszwawa 17.05.09, 08:38
    dzięki martola, ale tak, jak pisałem wcześniej - dziurawiec raczej
    odpada ze względu na to, że mam po nim silne bóle głowy..:(
  • tlenoterapia 17.05.09, 00:23
    Leki syntetyczne (ktorych sie obawiasz )w przeciwienstwie do
    preparatow "naturalnych" sa badane/testowane/znane sa ich objawy
    uboczne/interakcje z innymi lekami.

    Takiej wiedzy na temat "ziolek "nikt nie posiada dla tego
    stanowia wielka niewiadomą i moga byc niebezpieczne.
  • miloszwawa 17.05.09, 08:42
    rozumiem Twój punkt widzenia, też o tym myślałem, szczególnie wtedy
    kiedy zacząłem przyjmować preparat reklamowany w TV, oparty na
    Dziurawcu. Silne bóle głowy, brak apetytu, a miało przecież pomóc...
    Z drugiej strony, póki co nie chciałbym zaczać przyjmować leków.
    Wiem, że niektóre z nich działają wyśmienicie, bo leki takie w
    przeszłości sam przyjmowałem. Może jeśli mi nie minie przez kolejny
    miesiąc trzeba będzie podjąć inną decyzję i skierować swoją uwagę w
    stronę jednak farmakologii..
  • mskaiq 17.05.09, 04:52
    Mysle ze kiedy zaburzenia afektywne sa wyraznie poprezdzone objawamy
    schizofrenicznymi to diagnoza schizofrenii nie zostaje zmieniona,
    tak przynajmniej jest napisane tutaj:
    >W ICD-10 podkreśla się wyraźnie, że schizofrenii nie należy
    >rozpoznawać, jeżeli stwierdza się obecność objawów depresyjnych lub
    >maniakalnych(czyli objawów afektywnych), chyba że zaburzenia
    >afektywne są wyraźnie poprzedzone objawami schizofrenicznymi.
    Serdeczne pozdrowienia.
  • mskaiq 17.05.09, 06:44
    Przepraszam za poprzedni wpis, nie ten watek i nie to forum.

    To nie jest preparat ale wedlug mnie regularne cwiczenia fizyczne i
    zdrowa diete bardzo szybko pomoga Ci pozbyc sie Twojego obnizonego
    nastroju.
    W wielu nowoczesnych publikacjach mozesz odnalesc twierdzenia ze
    regularne cwiczenia sa tak samo efektywne jak antydepresyjne leki i
    psychoterapia. Tutaj masz link do jednej z takich publikacji tyle ze
    jest po angielsku.
    www.webmd.com/depression/features/serotonin-9-questions-and-answers
    Exercise can do a lot to improve your mood -- and across the board,
    studies have shown that regular exercise can be as effective a
    treatment for depression as antidepressant medication or
    psychotherapy.
    Serdeczne pozdrowienia.

  • miloszwawa 17.05.09, 08:45
    Wielkie dzięki! Tak, ten art znałem, lub też może jego tłumaczenie.
    Obecnie trenuję i stosuję dietę wysokobiałkową oraz
    niskowęglowodanową - jestem na redukcji. Może stąd te wahania
    nastrojów...? Niby żywieniowo przyjmuję wszystko co powinienem, no
    może poza dużą ilością węglowodanów, ale problemy z obniżonym
    nastrojem zaczęły się przed tym, zanim rozpocząłem dietę.
  • beatrix-kiddo 17.05.09, 11:08
    mskaiq napisał:

    > Przepraszam za poprzedni wpis, nie ten watek i nie to forum.
    >
    >
    >
    Nie przejmuj się, Mask. Tam, gdzie ten post wstawiłeś na innym forum, też jest
    kompletnie nie na temat, więc żadna różnica.

    --
    Leki są dobre tylko ludzie do dupy - copyright by Euforyk
    Pomóż zwierzakom:
    www.theanimalrescuesite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites.woa
  • babetschka 17.05.09, 08:02
    miloszwawa napisał:

    > Witajcie. Jaki polecacie preparat przeciwko obniżonemu nastrojowi?
    > Chodzi mi o preparat, a nie lek.

    zdecydowanie czysta
  • ichnia 17.05.09, 09:50
    babetschka napisała:
    > zdecydowanie czysta

    To pomaga...ale na krótko...
  • miloszwawa 17.05.09, 10:06
    dziękuję, ale raczej nie skorzystam :-)
  • miloszwawa 17.05.09, 10:57
    Naszła mnie jednak inna myśl. Jestem świeżo po lekturze postu: "jak
    skaczyc z effectinem???", autorstwa użytkownika dendzera.
    Użytkownik olga_w_ogrodzie, napisał: "leków antydepresyjnych nie
    wolno odstawiać nagle, bo może być zjazd.".
    Jak wspomniałem w jednym z początkowych postów kiedyś miałem stan
    depresyjny. Chodziłem na psychoterapię i miałem zaaplikowane
    wspomaganie farmakologiczne ze strony lekarza psychiatry. Ponieważ
    szybko zauwazyłem poprawę samopoczucia odstawiłem z dnia na dzień
    lek. Prez pewien czas było ok, dopiero pod koniec zeszłego roku
    znowu coś tąpneło. Może to ma z tym związek?
    Jeśli tak jest, to mam wrażenie że tak czy inaczej warto byłoby
    jednak odwiedzić lekarza...:(
  • beatrix-kiddo 17.05.09, 11:06
    No i pewnie częściowo tu jest pies pogrzebany - to bardzo powszechny błąd
    pacjentów, odstawienie antydepa natychmiast po uzyskaniu poprawy. Antydepy
    trzeba brać już po uzyskaniu poprawy też, żeby utrwalić efekty leczenia.
    Jeśli zdecydujesz się na farmakoterapię, to pamiętaj, że o odstawieniu leków
    może zdecydować tylko psychiatra!

    --
    Leki są dobre tylko ludzie do dupy - copyright by Euforyk
    Pomóż zwierzakom:
    www.theanimalrescuesite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites.woa
  • tlenoterapia 18.05.09, 01:25
    Jeśli zdecydujesz się na farmakoterapię, to pamiętaj, że o
    odstawieniu leków
    > może zdecydować tylko psychiatra!

    Ale tylko w tedy gdy Ciebie ubezwlasnowolni,lub gdy jestes
    bierna ,ulegla ,pasywna i zalezna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka