Dodaj do ulubionych

Oranżeria

11.10.10, 12:21
Czy ma ktoś namiary na firmę, która zajmuje się importem egzotycznych i subtropikalnych roślin. Chciałbym zrobić oranżerię i zależy mi na dojrzałych roślinach, nie sadzonkach. Może macie pomysły jakie rośliny mogę sprowadzić. Temperatura tam to ok. 19- 25 stopni
Edytor zaawansowany
  • espinossa 14.10.10, 16:14
    Poszukaj w dużych kwiaciarniach i zapytaj czy mogą Ci na życzenie sprowadzić. Może jakieś palmy będą pasowały?
  • qwertass 14.10.10, 16:29
    Jeżeli wiedziałbym czego szukać to pewnie bym tak zrobił. Puki co zastanawiam się jakie rośliny będą ładnie wyglądały w mojej oranżerii. Palmy stanowczo odpadają, gdyż one przeważnie rosną wysokie a moja oranżeria będzie miała wysokość 2,5 metra.
  • yoma 17.10.10, 09:55
    Najpierw wetknij do niej to, co już masz, a potem patrz, ile miejsca zostanie smile
    --
    - Oni nam grożą, oni nasyłają kontrole, oni chcą Nam odebrać koncesję. Narodzie, obudź się. Chcecie mieć minarety, bo islam zwycięża. Dlaczego nie płacicie??
  • vievior 27.10.10, 11:17
    Zobacz sobie takie rośliny jak: Grevillea juniperina (grewilla), Metrosideros excelsa (żelazownik), Hibiscus, rosa-sinensis (ketmia, róża chińska), Mimosa (mimoza, czułek), Passiflora (męczennica).
  • amore-pomidore 15.11.10, 16:39
    Odnośnie Grewilli to uprawa nie należy do najłatwiejszych, ale w oranżerii można spróbować. Warunkiem jest, aby temperatura nie spadła zimą poniżej 0 stopni Celsjusza. Najlepsza temperatura zimą to 5-10 stopni.
    Wyposażając oranżerię w rośliny musisz dobierać je tak, aby miały one podobne wymagania. Jedne rośliny zimują i potrzebują niskich temperatur, inne wolą jak jest ciepło przez cały rok.
  • qwertass 16.11.10, 12:41
    Widziałem ostatnio ogród zimowy pełen storczyków, ale nie takich zwykłych parapetowych tylko wielkich, rozłożystych i pięknych.
    Co powiedzie np. na coś takiego?

http://www.orchidalia.pl/obrazki/jesien2006/srodz4.jpg
  • espinossa 16.11.10, 12:59
    Znam to zdjęcie! Nie wiem czy wiesz, ale to jest Warszawski Ogród Botaniczny. Kilka lat temu była tam wystawa storczyków. Świetnie to wyglądało, wszystko w klimacie subtropikalnym smile Byłeś tam??
  • effi007 22.11.10, 07:30
    myślę, że najpierw powinieneś zdecydować czy to ma być wilgotny czy suchy ogród - od tego zależy dobór gatunków i odmian
    --
    www.nastrojowyogrod.com.pl/
  • qwertass 22.11.10, 15:56
    Suchy?? Czy możesz trochę jaśniej? Wydaje mi się, że wilgotny, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi.
  • grobur 27.04.12, 09:21
    i co, wyszło coś z tą oranżerią? albo czy dalej istnieje, bo mogła wyjść i paść po rokutongue_out
  • aekilor 22.05.12, 11:50
    mnie też to interesuje, wyszło coś? halooo niech ten wątek nie umiera!!
  • mareksko42 27.11.13, 09:36
    Witam interesuje mnie ogród zimowy ale chciałbym go zrobić nieco inaczej, po prostu najpierw posadziłem sporo drzewek,różnego rodzaju krzewów i roślin oraz trawnik ponieważ uważałem iż będą lepiej się rozwijać a teraz nadszedł czas na oszklenie tej części ogrodu gdzie będę mógł z rodziną zimą np. w Święta po odpoczywać.Więcej opiszę w artykule na moim nowym bloguogrodowerosliny.wordpress.com/wp-admin/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.