Dodaj do ulubionych

Rozpieściłem dzbanecznik

06.05.11, 12:48
Mam dzbanecznika, którego kupiłem w zeszłym roku, latem na targach. Pięknie rośnie (w przyszłym tygodniu wrzucę fotki)- a przynajmniej rósł. Żyje sobie w szklanym pojemniku gdzie ma wilgotność ok. 90% Ostatnio jednak zmieniałem żwirek, którym wysypane jest dno naczynia i zapomniałem na noc wsadzić go z powrotem. Rano spostrzegłem, że dwa dzbanki uschły i jeden zalążek obumarł. Kilka godzin na suchym parapecie a on tak się odwdzięczył.

Zacząłem więc zastanawiać się czy mój dzbanecznik jest tak rozpieszczony czy po prostu kilka godzin suchego powietrza w mieszkaniu i takie straty? Jak wy trzymacie swoje dzbaneczniki?
--
Portal Ogrodniczy
Edytor zaawansowany
  • graiyetea 26.04.12, 14:53
    w sumie trochę stary wątek, ale mnie to dziwi. stawiam na to, że dzbanecznik tak się przyzwyczaił do stworzonych przez Ciebie warunków, że już nie daje rady w takim środowisku, które nie powinno być dla niego problemem. czyli: tak, rozpieściłeś go;p u mnie dzbanecznik stał sobie normalnie na jakiejś podstawce pod kwiaty takiej wyższej. na początku nie miał dzbanków (odkupiłam od kolegi), ale jak zaczął mieć bardziej regularnie mokro i był pryskany to szybko się ogarnął. kolega nie dbał tak bardzo, więc dlatego nie było dzbanków, ale ogólnie roślina się trzymała, więc zachowanie twojego dzbanecznika to niezła zagadka;p
  • aekilor 27.04.12, 08:33
    mi też się zdarzyło kiedyś zapomnieć odstawić dzbanecznik na zwykłe miejsce gdzie miał swój świat i skończyło się podobnie sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.