Dodaj do ulubionych

Nowa magnolia

22.05.12, 12:10
Ktoś wie może, czy do Polski dotarła już magnolia o czarno purpurowych kwiatach? była pokazywana na targach roślin w Essen. Ktoś coś słyszał?
Edytor zaawansowany
  • aekilor 25.05.12, 02:34
    hmm ciężko mi sobie to nawet wyobrazić. w google nie mogę znaleźć...albo nie wiem, że to to...a Tobie udało się to zobaczyć na żywo?
  • enith 28.05.12, 21:10
    Piszesz o czymś jeszcze ciemniejszym, niż "black tulip" (magnolia soulangiana jurmag1)? Black tulip jest najciemniejszą magnolią, jaką widziałam, ciekawe czy ta nowa jest jeszcze ciemniejsza.
  • enith 28.05.12, 21:14
    Czyżby chodziło o odmianę "Genie"? Piszą, że wygrała na targach w Essen w 2011. Link i zdjęcie tu:
    www.magnoliagrove.co.nz/Genie/Genie.htm
    Faktycznie wygląda ciemno, ciemniej od czarnego tulipana, ale za to kwiaty ma chyba mniejsze.
  • graiyetea 28.05.12, 22:43
    tak, zdaje się, że o tą chodzi. info o tej odmianie mam od znajomego, który cały czas zachwyca się tą odmianą, a nazwa wyleciała mu z głowy. udało Ci się może wpaść na informację, czy dotarła już do Polski?
  • enith 29.05.12, 03:16
    Niestety nie mieszkam w Polsce, więc tu nie pomogę. U nas w USA nie jest dostępna. Poczytałam trochę o tej hybrydzie i poza pięknym kolorem kwiatów, który nie blaknie, drzewo to docelowo dorasta tylko do około 3-4 metrów, co czyni ją magnolią karłowatą. Miła odmiana po drzewach dorastających do 10 czy 15 metrów wysokości smile
  • graiyetea 31.05.12, 10:02
    3-4 metry to i tak jest sporo. czekam z niecierpliwością, aż gdzieś się pojawi smile a ty w USA pewnie też masz dostęp do ciekawych roślinnych nowości
  • enith 31.05.12, 16:57
    Mam, oj mam. Jestem impulsywną zakupoholiczką roślin i powoli nie mam już gdzie tego sadzić smile
  • graiyetea 12.06.12, 15:38
    No to trzeba nowy ogródbig_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.