Dodaj do ulubionych

Drastyczne treści w przestrzeni publicznej

11.08.11, 12:00
Chodzi o tę wystawę:

www.stopaborcji.pl/gdzie-jest-obecnie,153,c.html
Plakaty są tu:

www.stopaborcji.pl/plakaty,155,c.html
I tak się zastanawiam. Programy z drastyczną treścią oznaczane są w telewizji, do kina na niektóre filmy poniżej 18 r.ż. wejść nie można. A tego typu zdjęcia można umieścić na ulicy, przed oczyma dzieci.
W internecie sporo jest komentarzy, w tym dość dramatycznych, o dzieciakach, które po zobaczeniu zdjęć męczą lęki. Rozumiem, że w debacie o aborcji nie przebiera się w środkach, ale po co mieszać w to dzieci??
--
Tupecik
Edytor zaawansowany
 • iwoniaw 11.08.11, 15:16
  Mnie samą by męczyły lęki, gdybym coś podobnego zobaczyła na ulicy.
  Pamiętam dyskusję (jak będę miała chwilę, to postaram się znaleźć linka) czy zdjęcia raka jamy ustnej w kampanii antynikotynowej nie są zbyt drastyczne i generalnie twierdzono, że w kraju, gdzie się na to zdecydowano (GB?), jednak przesadzono. Wie ktoś może, czy w PL w końcu dopuszczono takie kampanie?

  --
  "Jakby im tak odjąć trochę jedzenia a dołożyć roboty, to zaraz by się im głupot odechciało"
 • verdana 11.08.11, 15:23
  Od lat wiadomo, ze drastyczne kampanie są nieskuteczne - i to w zadziwiajacym stopniu. Ludzie starają się wyprzeć zbyt brutalne zdjęcia i wiadomosci ze świadomosci, bo zbyt trudno z tym żyć.
  Nie wierzę, ze autorzy kampanii tego nie wiedzą. Staraszą nie po to, aby cos uzyskać, ale żeby zgnoić przeciwnikow.
  --
  Mops i kot

  img443.imageshack.us/my.php?image=znudzonyfh5.jpg
 • ananke666 11.08.11, 17:28
  Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że żyjemy w kraju, w którym aborcja, poza kilkoma ściśle określonymi przypadkami, do których prawo i tak trudno wyegzekwować, jest zabroniona.

  Równie dobrze mogłyby być przeprowadzane kampanie na inne tematy. Na przykład "stop pijanym kierowcom" - i zdjęcia rozczłonkowanych czy spalonych ofiar. Albo "stop przemocy" i zdjęcia ofiar brutalnych morderstw. Pewnie podniósłby się chór oburzonych głosów o drastyczności i szarganiu godności ofiar, wystawianych pośmiertnie na widok publiczny - ale przecież w myśl poglądów prolajfowców to, co oglądamy na zalinkowanych plakatach, to też ludzie. Ich godnością jakoś nikt się nie przejmuje.
  --
  Tupecik
 • croyance 15.08.11, 21:53
  Ja czekam, az ktos sie zajmie kierowcami idiotami, ktorzy nie przestrzegaja przepisow. W Polsce jest trzy razy wiecej smierci na drogach niz np. w UK. Tym by sie zajeli, a nie tlukli te aborcje ...
  --

  Sprawdz, co slychac w Narnii

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka