Dodaj do ulubionych

Notatnik kulturalny

• rawik-is-me 06.06.17, 06:17
    Zmarła pisarka Anna Jokai
    Węgierska pisarka Anna Jokai, której twórczość jest znana także w Polsce, zmarła w wieku 84 lat. Taką informację opublikowała na swojej stronie internetowej Węgierska Akademia

--
    Ulubione:
    forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • rawik-is-me 06.06.17, 06:21
    piękna i milcz” tak radzi Jadwiga Grabowska swojej modelce. Po chwili dodaje: „Naucz się też smacznie i zdrowo gotować”. Już za życia zwana polską Coco Chanel, w 1958 roku zasiada na tronie nowo utworzonego przedsiębiorstwa Moda Polska i siermiężnej modzie w powojennej Polsce nadaje zachodni sznyt oraz przedwojenną klasę. Choć władza ludowa zdetronizowała ją po dziesięciu latach rządów, przechodzi do historii jako caryca Mody Polskiej. Drugiej takiej carycy już w modzie polskiej nie będzie.

--
    Ulubione:
    forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t 08.06.17, 00:34
    Suczka państwa Długoszowskich zapragnęła spotkać się z odpowiadającym jej urodzeniu pieskiem. Generał Wieniawa znalazł odpowiedniego kandydata w ogłoszeniach prasowych, włożył galowy mundur, wziął suczkę pod pachę i pojechał pod uwskazany adres. Drzwi otworzyła dystyngowana pani, która stwierdziła, że taka usługa kosztuje dwieście złotych.
    - Dwieście złotych? - zdziwił się Wieniawa.
    - Tak, mój piesek jest w doskonałej formie, ponadto jest olimpijczykiem, ma dużo odznaczeń i medali - wyjaśniła kobieta.
    - Wieniawa wyprężył się, wskazał swoje ordery i powiedział:
    - Proszę pani, ja bym od pani nawet grosza nie wziął!

--
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka 08.06.17, 19:32
    Dagny Przybyszewska. Mąż zniszczył jej życie, a kochanek zabił
    Była bardzo piękna. Współcześni uważali, że ma wręcz zjawiskową urodę: nienaganna figura, skóra jak alabaster, płomienne włosy i ogromne oczy, które zalotnie, ale także śmiało i wyzywająco patrzyły na mężczyzn.

--
    Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t 12.06.17, 22:12
    Nie musisz krzyczeć o uczuciach

Nie ufaj deszczom, wiatrom, łzom,
    nie ufaj chłopcu, gdy zapewnia,
    że jesteś jego najdroższą dziewczyną,
    że z ciebie prawdziwa królewna.

On tylko pokosztować chce
    twojej urody, twego ciała.
    Nie ufaj i nie zgadzaj się,
    abyś zbyt długo nie cierpiała.

A kiedy sama pokochasz
    bez dna, bez końca, na amen
    nie przyznaj się, że kochasz tak,
    część uczuć zakryj swym welonem.

I tajemnicy pilnie strzeż,
    uśmiechaj się zalotnie.
    On też niech kocha aż po kres,
    miłość co roku zwielokrotnia!

© Elżbieta Żukrowska

--
  • jutta_t 13.06.17, 16:57
    To on napisał słowa do "Tacy sami" i "Zawsze tam, gdzie ty" Lady Pank czy muzykę i teksty do "Śmierć dyskotece!" i "Droga pani z telewizji" Lombardu, tworzył też piosenki dla Jeżowskiej, Jakubowicz, Kozidrak, Bem, jak i dla siebie. Był kompozytorem, gitarzystą, piosenkarzem i tekściarzem, a także prezesem Stowarzyszenia Artystów Wykonawców SAWP i doktorem prawa. Zmarł dziesięć lat temu na raka krtani. - Ciężko pogodzić się z taką śmiercią i z tak dramatycznymi okolicznościami, w jakich nastąpiła - mówi przyjaciel Jacka Skubikowskiego, Maciej Januszko z grupy Mech.

--
  • seremine 14.06.17, 02:10
    https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19145922_1436422119753541_2616573519878657905_n.jpg?oh=2c31d4ebdb4cf138ae72a3dc20e95be6&oe=59A509BE

--
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine 14.06.17, 02:28
    Człowiek jest takim zegarem,
    który ciągle się spóźnia,
    choć zawsze się śpieszy"...
    / Władysław Grzeszczyk/
    To wszystko miało być wczoraj:
    spotkania, serce na dłoni,
    oczy w iskierkach całe,
    policzek, który się płoni...
    Lecz nie zdążyła na wczoraj,
    nawet zabrakło jutra.
    Skończyła się znajomość,
    dziewczyna teraz smutna...
    Śpieszyła się z nadzieją,
    że zanim lato minie
    zdąży założyć obrączkę,
    a szczęście samo przypłynie...
    I choć zegary dzwoniły
    swoje bim-bamy i trele,
    już mu nie będzie ślubować
    w żadnym wspaniałym kościele...
    Spóźniła się po miłość,
    inną się chłopak zachwycił,
    i białe róże już więdną,
    i się marnują słodycze......Elżbieta Żukrowska

--
  • seremine 14.06.17, 14:41
    Nie żyje Anita Pallenberg, ikona stylu, aktorka i modelka
    Zmarła Anita Pallenberg, włoska aktorka i modelka. Było o niej głośno za sprawą związków z dwoma muzykami zespołu The Rolling Stones. Miała 73 lata.

--
  • smieszka-on-line 17.06.17, 04:46
    Marii Czubaszek przerywa milczenie

Wojciech Karolak nie znosi wyjazdów, ale w tę podróż wybrał się ze mną bez większych oporów. Być może dlatego, że nie musiał zabierać ze sobą ciężkich walizek - wystarczyły wspomnienia. Pojechaliśmy do miejscowości Przeszłość, zatrzymując się na kilku przystankach - pisze Krystyna Pytlakowska, autorka książki "Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham..."

To książka wyjątkowa, bo o wielkiej miłości do absolutnie niezwykłej kobiety - Marii Czubaszek, jego żony. Do tej pory jazzman raczej nie udzielał indywidualnych wywiadów, nikt więc nie wiedział, co tak naprawdę w nim siedzi, ani do jakich uczuć jest zdolny. Przez prawie dwa miesiące podczas nocnych spotkań odkrywałam jego fascynujące tajemnice. Dzisiaj już wiem, dlaczego Marysia Czubaszek pokochała właśnie jego. Prawdę mówiąc, sama się w nim zakochałam, ale jestem bez szans, bo to facet jednej kobiety. Jeżeli nie wierzycie, po prostu przeczytajcie tę książkę.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka publikujemy fragment książki "Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham...", która ukazała się 13 czerwca.
  • smieszka-on-line 17.06.17, 04:46
    Marii Czubaszek przerywa milczenie

Wojciech Karolak nie znosi wyjazdów, ale w tę podróż wybrał się ze mną bez większych oporów. Być może dlatego, że nie musiał zabierać ze sobą ciężkich walizek - wystarczyły wspomnienia. Pojechaliśmy do miejscowości Przeszłość, zatrzymując się na kilku przystankach - pisze Krystyna Pytlakowska, autorka książki "Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham..."

To książka wyjątkowa, bo o wielkiej miłości do absolutnie niezwykłej kobiety - Marii Czubaszek, jego żony. Do tej pory jazzman raczej nie udzielał indywidualnych wywiadów, nikt więc nie wiedział, co tak naprawdę w nim siedzi, ani do jakich uczuć jest zdolny. Przez prawie dwa miesiące podczas nocnych spotkań odkrywałam jego fascynujące tajemnice. Dzisiaj już wiem, dlaczego Marysia Czubaszek pokochała właśnie jego. Prawdę mówiąc, sama się w nim zakochałam, ale jestem bez szans, bo to facet jednej kobiety. Jeżeli nie wierzycie, po prostu przeczytajcie tę książkę.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka publikujemy fragment książki "Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham...", która ukazała się 13 czerwca.

• seremine 17.06.17, 14:32
    Magdalena Berus najodważniejszą polską aktorką? Na plan filmowy dostała się przez przypadek
    Karierę zaczynała jako modelka. I choć pracowała na zagranicznych wybiegach, wyznaje, że wciąż nie uporała się z licznymi kompleksami. Magdalena Berus nigdy nie sądziła, że mogłaby zostać aktorką. Zbuntowana nastolatka z Rudy Śląskiej na plan trafiła dzięki spontanicznie wysłanemu MMS-owi. Dziś to jedna z najodważniejszych polskich aktorek. Ostatnio zagrała w "Szatan kazał tańczyć", nazywanym najbardziej rozebranym polskim filmem.

--
  • jutta_t 18.06.17, 17:26
    Marcin Gortat i Alicja Bachleda-Curuś: jaka jest prawda odnośnie ich romansu?

Żadna ze stron do tej pory nie komentowała doniesień prasy, co jeszcze bardziej nakręcało domysły. W końcu dziennikarz "Dzień Dobry TVN" podczas wywiadu z Marcinem Gortatem zapytał go wprost. Jaka jest prawda?

- Prawda jest taka, że prasa bardzo dużo wymyślała. Poznaliśmy się z Alicją na "Polskiej nocy", ale informacje gdzie latam w święta na różnego rodzaju wieczerze to kompletna bajka. Akurat w święta grałem mecz, dlatego są to wymysły. Ale znamy się z Alicją. Rzeczy, które piszą w gazetach, nie mają nic wspólnego z prawdą – wyznał Marcin Gortat.

--
  • jerzy_55 19.06.17, 23:35
    https://v.wpimg.pl/MGNiNWRjLCNhOwN4EAU1aHxZf2B_WntoIwgpMzMAYhAeNnliYhJ_d342BTYrCyUYDBsrMD0cJCRgAz4w/

--
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • jerzy_55 19.06.17, 23:38
    https://v.wpimg.pl/NDQ3NDIzJy1-fGFyfU42cWALYSBnDT4tPFRgNCVVe3xhBHlycE55aXwCen1_S351aQR_ayUbOzYwHiMtKhIgKyZaLT5kECE-NFVgLjkd/

--
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • jerzy_55 19.06.17, 23:39
    Józef Wojciechowski to znany przedsiębiorca z branży dewelopersko-budowlanej. 70-latek jest założycielem firmy J.W. Construction. W 2017 roku jego majątek był wyceniany na 1,04 miliarda złotych, co dawało mu 29 miejsce w rankingu Forbesa.
    U boku biznesmana od lat możemy podziwiać Laurę Michnowicz. Para wielokrotnie pojawiała się razem na salonach, a partnerka Wojciechowskiego niemal zawsze przykuwała uwagę. Głębokie dekolty, kuse kreacje, mocna opalenizna i wyraźny makijaż. Trudno było jej nie zauważyć!

--
  • jerzy_55 30.06.17, 01:40
    MNIE, MIŁA...
    Ty mnie, miła, czym prędzej zawieź
    gdzieś nad morze albo i na wieś,
    żeby przestwór był albo pszczoły,
    żebym patrzył na ciebie wesoły,
    żebym serce miał znowu czerwone,
    a nie czarne i zatrwożone.
    Ty mnie, miła, ucisz jak rannego,
    powróć sen zmęczonym powiekom.
    Ja ci za to kiedyś instrumenty
    wszystkie zbiorę najsłodsze, najtkliwsze.
    Ja ci za to dam firmamenty
    i obłoki najurodziwsze,
    strumień kręty i motyla na dnie,
    żeby głowie twojej było ładnie.
    .
    K.I. Gałczyński

--
  • jerzy_55 30.06.17, 01:46
    Witaj mi, lenistwo lata!
    Człowiek się ze słońcem brata
    i z ptaszkami, i z dąbrową,
    i z obłokami nad głową;
    gdzie spojrzy, sukces i gratka,
    wszystko mu idzie jak z płatka,"
    .
    K.I. Gałczyński

--
  • seremine 11.11.17, 12:17
    Jeszcze

--
  • seremine 12.11.17, 03:45
    Na ekrany polskich kin trafia właśnie inspirowany wydarzeniami historycznymi dramat "Kryptonim HHhH" Cédrica Jimeneza. Opowieść o zamachu na nazistowskiego zbrodniarza Reinharda Heydricha, zwanego "katem Pragi", angażuje emocjonalnie ze względu na świadomość, że taki człowiek naprawdę istniał i miał na koncie tyle strasznych czynów. Jednak główną "atrakcją" filmu jest ukazywanie przygotowań i mechaniki samego zamachu przeprowadzonego przez czechosłowacki ruch oporu. Udramatyzowana prawda zapewnia ciekawą lekcję historii, a jednocześnie ekscytującą i Wspaniala rozrywkę..

--
  • seremine 19.02.18, 10:28
    Jeszcze prosze

--
  • seremine 24.04.18, 20:24
    Piszcie tu!

--
  • seremine 24.04.18, 23:08
    Historyczka dr Ewa Kurek, znana z kontrowersyjnych wypowiedzi m.in. o tym, że „Żydzi delektowali się autonomiami i izolacją gett”, została laureatką Nagrody Jana Karskiego. Gala wręczenia nagrody miała odbyć się w Konsulacie RP w Nowym Jorku. Po protestach Kai Ploss, wykonawczyni testamentu Karskiego i właścicielka dóbr intelektualnych po bohaterze Polskiego Państwa Podziemnego, konsulat odwołał uroczystość.

--
  • seremine 12.10.19, 18:20
    I co tam w kulturze slychac?

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka