Dodaj do ulubionych

##########NASZE CHOROBY############

• jutta_t Ssanie oleju.. 27.02.12, 18:10
      fitness.wp.pl/zdrowie/metody-naturalne/go:1/art98,ssanie-oleju-metoda-oczyszczania-organizmu.html
      --
      Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • mala200333 Re: ##########NASZE CHOROBY############ 29.02.12, 15:44
      Kilka tysięcy osób zmarło w lutym w Portugalii z powodu epidemii grypy. Tylko między 13 a 19 lutego wirus przyczynił się do zgonu aż 3 tys. osób. Największy odsetek ofiar stanowią osoby powyżej 65. roku życia. W szpitalach zaczyna brakować łóżek, a specjaliści jak dotąd nie są pewni z jaką odmianą wirusa walczą. Pojawiają się głosy, że jest to nieznany szczep grypy.
      --
      Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
    • seremine Re: ##########NASZE CHOROBY############ 12.03.12, 18:32

Według najnowszych danych liczba zakażeń wirusem HIV w Rosji rośnie i w 2011 r. wyniosła 62 tys., czyli o 5 proc. więcej niż w roku poprzednim. Według WHO już prawie milion Rosjan jest zakażonych.
      --
      Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • seremine Re: ##########NASZE CHOROBY#######HIV 12.03.12, 18:33
      PAP
      Eksperci i władze województwa mazowieckiego alarmują, że rośnie liczba zakażeń HIV w regionie. W ubiegłym roku wykryto prawie 400 zakażeń, rok wcześniej było ich tylko 162. Na Mazowszu mieszka około 1,5 tys. osób zidentyfikowanych jako zarażonych wirusem.

--
      Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • mala200333 Alkohol 30.03.12, 09:22
      CNN
      Mężczyźni którzy przeszli atak serca i piją alkohol w umiarkowanych ilościach mogą być mniej zagrożeni śmiercią z powodu chorób serca i innych schorzeń niż ci, którzy w ogóle nie piją, wynika z najnowszych badań, które prowadzono przez blisko 20 lat w Stanach Zjednoczonych.

--
    • black_jotka Anoreksja 25.04.12, 08:27

zdrowie.onet.pl/zycie-i-zdrowie/bledne-kolo-anoreksji,1,5113126,artykul.html--
      Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • dunant Re: ##########NASZE CHOROBY############ 25.04.12, 20:37
      PAP
      Zaparcia mogą być objawem poważnej choroby, a same też mogą prowadzić do powikłań zdrowotnych. Dlatego problem ten powinno się konsultować z lekarzem – mówili eksperci w środę na spotkaniu prasowym w Warszawie.
      - Nasze zaniepokojenie powinna wzbudzić zwłaszcza nagła zmiana rytmu wypróżnień bez wyraźnej przyczyny, w tym pojawienie się zaparć. Może to być bowiem objaw nowotworu jelita grubego, podobnie jak krwawienia z odbytu i nieuzasadniona utrata masy ciała - powiedziała dr Aneta Kaczmarczyk ze Szpitala Wolskiego w Warszawie.
      Sygnałem ostrzegawczym może być też zmiana wyglądu stolca, np. jego kształtu, która może się wiązać z przewężeniem światła jelita na skutek nacieku nowotworowego. Ponadto, do wizyty u lekarza powinny nas skłonić zaparcia, które utrzymują się przewlekle i nie ustępują mimo modyfikacji stylu życia, w tym diety.
      • dunant Re: ##########NASZE CHOROBY############ 25.04.12, 20:39
        Niestety, choć zaparcia dotyczą w przybliżeniu 30 proc. populacji, a w Polsce co roku sprzedaje się 20 mln opakowań leków na tę dolegliwość to ciągle jest to problem wstydliwy, o którym nie chcemy rozmawiać ani z bliskimi, ani z lekarzem – zwróciła uwagę specjalistka.

Tymczasem, poza rakiem jelita grubego, mogą one być objawem m.in. chorób zapalnych jelit, ale też schorzenia innych układów i narządów, np. zaburzeń hormonalnych (niedoczynności tarczycy), metabolicznych, jak cukrzyca, chorób neurologicznych, jak choroba Parkinsona, guzów i uszkodzeń rdzenia kręgowego czy zaburzeń psychicznych – anoreksja, depresja.
    • mala200333 Re: ##########NASZE CHOROBY############ 01.05.12, 08:04

Gdy kleszcz wbije się nam w skórę, nie smarujmy skóry tłuszczem ani alkoholem, nie przypalajmy papierosem, bo wtedy kleszcz zwymiotuje i zaaplikuje nam bakterie lub wirusy do krwi. Aby wyjąć kleszcza, trzeba uchwycić go pęsetą jak najbliżej skóry i zdecydowanie jednostajnym ruchem obrotowym powoli wyciągnąć.Czytaj więcej--
    • kristopherh a warzywa? 09.05.12, 23:30

kuchnia.wp.pl/zyj-zdrowo/health/1293/1/1/warzywa-na-ktore-trzeba-uwazac.html--
      Me forum - forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Fani_ksiazek_i_Remarque_a.html?t=1300028411481
    • rawik-is-me chikungunya 10.05.12, 14:40
      Nowy Jork znalazł się na celowniku chikungunya, tropikalnej choroby wirusowej powodującej wielomiesięczne bóle stawów - uważają badacze z amerykańskiego Cornell University. Ich zdaniem winę za to ponosi globalne ocieplenie.

www.tvnmeteo.pl/informacje/ciekawostki,49/chikungunya-zaatakuje-w-nowym-jorku,44350,1,0.html
      --
      Ulubione:
      forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
      • rawik-is-me Re: chikungunya 10.05.12, 14:41
        - Mówiąc w skrócie: cieplejszy świat, to bardziej chory świat - podsumowuje Drew Harvell, z uczelni Harrington.
        --
        Ulubione:
    • smieszka-on-line Re: ##########NASZE CHOROBY###niesmialosc? 11.05.12, 23:48
      Wcześniej wydawało mi się, że chodzi tutaj o dobrą zabawę. Idę na imprezę, więc sięgam po drinka, żeby się rozluźnić. Z czasem zauważyłam, że to chodzi o sytuacje damsko-męskie. Nie wyobrażam sobie, że na pierwszą randkę poszłabym na kawę albo na spacer. Stresują mnie takie sytuacje i muszę wypić przynajmniej jednego drinka. O seksie już nie wspominając – pierwsza upojna noc na trzeźwo? To niemożliwe!” – twierdzi 29-letnia Agata. Okazuje się, że wiele kobiet ma tak samo. Często nawet nie zdają sobie z tego sprawy…
      kobieta.wp.pl/kat,26353,title,Przed-seksem-musze-sie-napic,wid,14473914,wiadomosc.html?ticaid=1e6e7&_ticrsn=3
    • rawik-is-me Suplementy..NASZE CHOROBY############ 18.05.12, 15:26

Przyjmowane w dawce wielokrotnie wyższej od zalecanej, suplementy diety mogą szkodzić zdrowiu zamiast je wspomagać - informuje "Journal of the National Cancer Institute".

Beta-karoten, selen czy kwas foliowy przyjmowane w dawce dwu- czy trzykrotnie wyższej od zalecanej są raczej nieszkodliwe. Jeśli jednak - co doradzają niektórzy producenci suplementów - dawka jest znacznie wyższa, rośnie ryzyko raka.

fitness.wp.pl/zdrowie/aktualnosci/art794,nadmiar-suplementow-zwieksza-ryzyko-raka.html--
      Ulubione:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka