Dodaj do ulubionych

___Zyta Gilowska? Premierem??_____

09.03.12, 09:24

Zyta Gilowska wyrasta w PiS na polityka numer jeden. Niedawno pojawiły się informacje, że mogłaby być kandydatką partii Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Tymczasem, jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej", jej nazwisko padło także w kontekście stanowiska premiera.
To jeden ze scenariuszy, jaki był rozpatrywany przed obchodami 100 dni rządu Donalda Tuska na posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS - informuje "Rzeczpospolita".
--
Pojawiła się propozycja, by przy tej okazji zgłosić wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Razem z wnioskiem trzeba obowiązkowo podać nazwisko kandydata na premiera. Padła propozycja, by była to właśnie Zyta Gilowska" - mówi "Rz" jeden z członków Komitetu Politycznego. - Nikt oczywiście nie miał złudzeń, że do zmiany rządu mogłoby rzeczywiście dojść. Jednak akcja miała przykryć obchody 100 dni rządu i przegląd resortów organizowany przez Tuska - dodaje. Dlaczego z tego scenariusza ostatecznie zrezygnowano? Niechętna miała być sama Zyta Gilowska. - Jest członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Wciąż pamięta, jaka awantura wybuchła w mediach, kiedy pojawiła się w trakcie naszej ostatniej kampanii wyborczej - mówi jeden z polityków PiS.
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
    • mala200333 A moze tak jak przed 2010tym? 12.03.12, 20:16
      Łukasz Gibała, fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
      Łukasz Gibała, od niedawna poseł Ruchu Palikota, przyznał w rozmowie z Onetem, że Donald Tusk powinien wrócić do scenariusza dla Polski sprzed 10 kwietnia 2010 roku. - Tusk się wypalił. Jest zmęczony pogonią za władzą i ma coraz mniejszy kontakt z rzeczywistością - ocenił polityk, który na fotelu premiera widziałby Grzegorza Schetynę. - Premier zrobił bardzo duży błąd usuwając Schetynę na boczny tor. Uważam, że najlepszym pomysłem dla Polski był ten sprzed katastrofy smoleńskiej. - Tusk powinien zostać prezydentem, a Schetyna premierem - mówił.

--
      Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka