Dodaj do ulubionych

_________POLSKA_________WODZOWIE________

• mala200333 16.09.12, 23:38
    Portal Novinky.cz napisał, że w Opawie do szpitala trafiło starsze małżeństwo, które przyznało, że wódka, którą wypiło, pochodziła z Polski. Starsi ludzie kupili ją na polskim targu.

--
    Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
  • seremine 17.09.12, 04:45
    Utworzenie trzech dużych okręgów przemysłowych, resortu przedsiębiorczości, przywrócenie trzeciej, 40-proc. stawki podatkowej, ułatwienia dla przedsiębiorców i oskładkowanie tzw. umów śmieciowych - to niektóre propozycje zaprezentowanego w niedzielę programu społeczno-gospodarczego SLD.
    --
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • rawik-is-me 17.09.12, 16:56
    Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie września, PO uzyskałaby 31, a PiS - 23 proc. poparcia. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie: SLD, na który chciało głosować 8 proc. i PSL z 5 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS.....
    --
    Ulubione:
    forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • rawik-is-me 17.09.12, 16:58
    Grzegorz Wałejko - zajmujący się w Ministerstwie Sprawiedliwości kwestiami sądownictwa - został w poniedziałek odwołany z funkcji wiceministra. Nowym wiceministrem, jak poinformował resort, zostanie dotychczasowy szef departamentu sądów - Wojciech Hajduk.

Ulubione:
  • seremine 17.09.12, 22:58
    Życie zawodowe Kasi Tusk to pasmo sukcesów. Córka premiera zarabiać będzie już nie tylko na prowadzeniu modowego bloga, do którego tysiące młodych Polek zagląda w nadziei, że Kasia odpowie im na fundamentalne pytania: w co się dziś ubrać do pracy. Młoda Tuskówna swoje doświadczenie będzie mogła wykorzystać na uczelni i to nie jako studentka, ale... wykładowca.
    --
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • samanta_ewa 17.09.12, 23:10
    Politycy PSL w poniedziałek na konferencjach w całej Polsce chwalili się swoim sukcesem w uratowaniu 51 mniejszych sądów przed reorganizacją. Ludowcy chcą, by resort sprawiedliwości całkowicie wycofał się ze swojej reformy.
    W zeszłym tygodniu w mediach pojawiły się informacje, że ministerstwo sprawiedliwości zmienia plany ws. reorganizacji mniejszych sądów i teraz chce zniesienia tylko tych, w których orzeka do sześciu sędziów. Oznaczałoby to, że zamiast planowanej reformy 79 sądów zmiany dotknęłyby niecałe 30 jednostek. Wioletta Olszewska z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji ministerstwa sprawiedliwości przyznała, że wprawdzie żadne ostateczne decyzje nie zapadły, ale trwa analiza innych niż dotychczas planowanych wariantów reformy.
    --
    Lubie... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • dunant 18.09.12, 00:08
    http://i1.ryjbuk.pl/0e1cc74d68d234a9c0a2db0c1b42b27c9fb763c1/3637eb804c7c565962368f6e08f90eff-jpg
  • kristopherh 18.09.12, 01:30
    www.tvn24.pl/tak-dla-debaty-nie-dla-polityki-ekonomisci-odpowiadaja-kaczynskiemu,276421,s.html
    --
    Me forum - forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Fani_ksiazek_i_Remarque_a.html?t=1300028411481
  • black_jotka 18.09.12, 07:14
    - Dezintegracja w Platformie jest wyraźna. Oni już często siebie nawet niezbyt lubią - przekonuje w rozmowie z "Wprost" Ryszard Kalisz z SLD. Pytany, czy PO może się rozpaść przed końcem kadencji odpowiada: "sytuacja jest interesująca".
    Kalisz przekonuje, że w PO powstało obecnie wiele grup, a jedynym spoiwem jest Donald Tusk. - Jak premier na wiosnę wystąpił dwa razy z mównicy Sejmu, antypisowsko, to jego wystąpienia miały na celu głównie integrację Platformy. Patrzyłem, przecież siedzę na samym dole, na posłów PO: oni wtedy czuli, że mają przywódcę, który chce cały czas ich trzymać razem. I to ich zintegrowało na miesiąc, po każdym z tych wystąpień - twierdzi.
    Polityk SLD podkreśla też, że debata ws. Amber Gold była "przejawem solidarności Platformy z Tuskiem". - Oni wiedzieli, że to dla nich jest być albo nie być. Szczególnie kiedy chodziło o komisję śledczą w tej sprawie. Bo przecież kiedy afera hazardowa dotyczyła Dolnego Śląska, z którym Tusk nie miał wiele wspólnego, to komisja powstała, a kiedy afera Amber Gold dotyczy Pomorza i Trójmiasta, czyli matecznika Platformy i matecznika Tuska, to nie powstała - przekonuje.
    --
    Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • dunant 19.09.12, 01:05
    Wielka gala 18. edycji nagrody Złota Kwoka odbędzie się już w najbliższą środę o godz. 20:15 w Berlinie. Tą prestiżową nagrodą zostanie uhonorowany Lech Wałęsa. Laureatów nagrody wyłania tygodnik "SUPERillu" oraz rozgłośnie MDR (Mitteldeutscher Rundfunk) oraz RBB (Rundfunk Berlin-Brandenburg).
  • jerzy_55 19.09.12, 06:52
    Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie inwigilacji posła PiS Tomasza Kaczmarka - dowiedziała się "Rz". Śledczy sprawdzają, czy szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Janusz Nosek, dyrektor Biura Pełnomocnika Ochrony i Bezpieczeństwa Wewnętrznego SKW wraz z grupą funkcjonariuszy wojskowego kontrwywiadu stworzyli "związek przestępczy" i dopuścili się m. in. fałszerstwa dokumentów, inwigilacji posła PiS i jego społecznego asystenta.
    "Istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa" - przyznaje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prokurator płk Ireneusz Szeląg, szef warszawskiej WPO. To już nie postępowanie sprawdzające, ale "śledztwo w sprawie". "O czynnościach nie informujemy, są objęte tajemnicą" - ucina Szeląg.
    --
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • jerzy_55 19.09.12, 06:54
    fakty.interia.pl/polska/news/kontrwywiad-nielegalnie-rozpracowywal-pis,1843898,3#ipad
    --
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • rawik-is-me 19.09.12, 11:07
    Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie inwigilacji przez tę służbę posła Prawa i Sprawiedliwości. Mówi o uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa. Co premier z tym zrobi?

Ja myślę, że jest to chyba jakiś żart.

Rzecznik prasowy prokuratury mówi dzisiaj "Rzeczpospolitej", że są uzasadnione podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Przypomnę, że chodzi o doniesienie złożone bodajże przez posła Kaczmarka. Po to, żeby w ogóle tę sprawę wyjaśnić, prokuratura musiała wszcząć śledztwo.

Nie. Prokuratura mogła wszcząć postępowanie przygotowawcze.

Ale mam nadzieję, że właśnie dzięki temu, że wszczęła śledztwo, będzie miała większe możliwości. Trzeba to sprawdzić, ale wydaje mi się, że znacznie większe możliwości, jeśli chodzi o przesłuchiwanie funkcjonariuszy i zdobywanie materiału dowodowego bezpośrednio w służbie, prokuratura ma właśnie wtedy, jeśli wszczyna postępowanie. I myślę, że to postępowanie jednoznacznie odpowie, że jej służba kontrwywiadu, jej szefostwo działa wyłącznie w granicach prawa.

I pan i premier jesteście o tym przekonani?

Jestem o tym absolutnie przekonany, że działa w pełni w granicach prawa i żadne fakty, takie o których mowa w tym doniesieniu złożonym przez posła nie miały miejsca. Mam nadzieję, że prokuratura to bardzo szybko wyjaśni....z wywiadu z Grasiem.
    --
    Ulubione:
  • mala200333 19.09.12, 15:56
    Donald Tusk planuje poważne zmiany w rządzie. Według informacji RMF FM pierwsze na liście do zwolnienia są minister sportu Joanna Mucha i minister edukacji Krystyna Szumilas.
    Mucha i Szumilas nie zamykają jednak listy. Jak podaje RMF FM stanowisko może stracić także minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. W kuluarach pojawiają się także nazwiska ministrów: sprawiedliwości - Jarosława Gowina, zdrowia - Bartosza Arłukowicza i spraw wewnętrznych - Jacka Cichockiego.
    --
  • mala200333 19.09.12, 16:48
    W tych warunkach żaden duży inwestor nie będzie chciał wykładać pieniędzy na odwierty w Polsce - mówi o obecnej sytuacji firm poszukujących gazu łupkowego w Polsce Maciej Sobolewski z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych.
    Z opracowanego przez CASE raportu "Ekonomiczny potencjał produkcji gazu łupkowego w Polsce w latach 2012-2025" wynika, że wydobycie surowca może być dla nas takim samym kołem zamachowym jak wejście do UE. Podstawowy warunek to zachęcenie firm wydobywczych do poszukiwania i wydobywania gazu w Polsce.
    Zdaniem Macieja Sobolewskiego musimy dostosować nasze prawo oraz system podatkowy. Dziś są one niespójne i zniechęcają do wchodzenia na nasz rynek zagranicznego kapitału. Wiceprezes CASE zauważa, że sam gaz łupkowy to za mało. Jego gigantyczne pokłady odkryto także w innych krajach takich jak Meksyk czy Chiny. To z nimi dziś rywalizujemy o to, gdzie największe firmy wydobywcze będą chciały wiercić.
    --
  • black_jotka 20.09.12, 18:22
    Dla przyjezdnych wizytówka regionu. Dla PO poważny kłopot: w gdańskim porcie lotniczym widać wszystkie patologie władzy: nepotyzm, kolesiostwo i dojenie kasy.

Wszystko przez Michała Tuska. A właściwie przez Kloska. Tak Tomasza Kloskowskiego, prezesa Portu Lotniczego Gdańsk, nazywają podwładni. To on wiosną tego roku wpadł na pomysł, żeby na lotnisko ściągnąć syna premiera: niech jedną ręką pracuje dla portu lotniczego, a drugą dla linii lotniczej OLT Express.

Gdańska prokuratura okręgowa wszczęła właśnie śledztwo, w którym zbada, czy Michał Tusk nie popełnił przestępstwa, pracując jednocześnie dla lotniska i OLT. P
    --
  • black_jotka 20.09.12, 18:55
    Na pięciolecie rządów premiera Donalda Tuska PiS zapowiedziało złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu, jednak nie podało nazwiska swojego kandydata na szefa rady ministrów. Według Moniki Olejnik prawdopodobnym jest, że to prof. Piotr Gliński. Przedstawiciele PiS nie skomentowali tej informacji.
    --
  • jutta_t 21.09.12, 18:23
    Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin nie ma za co przepraszać - tak politycy PiS komentują wypowiedź Gowina, że "ma w nosie literę przepisów". Namawiają go do poparcia wniosku PiS o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
    --
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • rawik-is-me 23.09.12, 19:06
    Uczestniczenie w ekshumacji przez osoby postronne, nawet z mandatem poselskim, musi budzić różne reakcje - przyznał Tadeusz Cymański w audycji Moniki Olejnik "7 Dzień Tygodnia". Dodał, że takie działanie może prowadzić do przekroczenia granicy, za którą osoby wskazujące na błędy i odpowiedzialność same stają się obiektem krytyki.
    --
    Ulubione:
  • dunant 24.09.12, 05:04
    Czytac sie juz tego nie daje!
  • rawik-is-me 24.09.12, 15:39
    http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29905/nastroje_640.jpeg
    --
    Ulubione:
  • jerzy_55 24.09.12, 15:58
    Ekonomiści na debacie nt. programu gospodarczego PiS nie byli zgodni co do tego, jaki jest model polskiej gospodarki - społeczny czy neoliberalny. Zgodzili się za to, że gospodarka rozwija się zbyt wolno. Natomiast według głównego ekonomisty SKOK Janusza Szewczaka Polska jest "w przededniu potężnego kryzysu gospodarczego"
    --
  • mala200333 25.09.12, 16:54
    Walentynowicz...Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdziła we wtorek, że z przeprowadzonych badań genetycznych wynika jednoznacznie, że ekshumowane w zeszłym tygodniu ciała dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej "zostały ze sobą wzajemnie zamienione".
    --
  • mala200333 25.09.12, 17:01
    "Do czego Polska ma się budzić? Do rewolucji?! (...) Apeluję do tej pisowsko-toruńsko-związkowej koalicji: "Obudźcie się do porządnej pracy, do budowy Polski i do łączenia ludzi". Dość grania wiarą, dość podjudzania ludzi przeciw sobie!

Lech Wałęsa
    --
  • dunant 26.09.12, 02:58
    Wszyscy to wiemy..
  • mala200333 26.09.12, 16:22
    Oczekuję dymisji Ewy Kopacz, zawiodła na całej linii - powiedział w środę szef PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do wyjaśnień marszałek Sejmu w sprawie identyfikacji i sekcji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.
    --
  • jane_doe_hej 27.09.12, 04:36
    - Gowin sam powinien odpowiedzieć na pytanie, czego chce. Jeśli sam w sprawie Amber Gold mówi o sitwie, to co on jeszcze robi w Platformie? Pyta w programie "Z każdej strony" Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka przyznaje jednocześnie, że nie widzi szans na porozumienie "konserwatystów" z Platformy z "liberałami" z PiS. - PO-PiS już był, minął i myślę, że nie wróci - przyznała Beata Szydło.
  • mala200333 27.09.12, 16:35
    - Donald Tusk prędzej czy później stanie przed Trybunałem Stanu za dwie sprawy - twierdzi w rozmowie z Onetem Zbigniew Girzyński. Zdaniem posła PiS premiera pogrąży m.in. "kolaboracja" z Władimirem Putinem przed katastrofą smoleńską i jego zachowanie po 10 kwietnia 2010 .r

Ze Zbigniewem Girzyńskim - posłem PiS - rozmawia Jacek Nizinkiewicz....onet.pl
    --
  • mala200333 27.09.12, 16:41
    Polsce grozi kara..
    Pozew dotyczy niewdrożenia dyrektywy o zamówieniach publicznych dotyczących zakupów broni, amunicji i materiałów wojennych.
    KE zawnioskowała o nałożenie kary pieniężnej na Polskę w wysokości 70561,92 euro dziennie płatnej od momentu wyroku Trybunału UE do pełnego wdrożenia dyrektywy.
    Dyrektywa 2009/81/WE została przyjęta w sierpniu 2009 roku i wszystkie państwa członkowskie UE były zobowiązane wdrożyć ją do 20 sierpnia 2011 roku, tymczasem m.in. Polska "nie powiadomiła dotąd Komisji o jakichkolwiek krajowych środkach wykonawczych" - zaznaczyła w komunikacie KE.
    --
  • jerzy_55 27.09.12, 20:40
    Prof. Radosław Markowski obawia się tego, co będzie się działo podczas sobotniej manifestacji "Obudź się, Polsko". - Tam są nadmierne emocje. To cały wielki pomysł, żeby pokazać, że tu istnieje zło upostaciowione w premierze i rządzie - oceniał w TOK FM. - Jako obserwator życia publicznego z takich demonstracji nie dowiaduję się niczego o świecie. Ale doskonale wiem, jak śmierdzą palone opony.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.