Dodaj do ulubionych

_________POLSKA_________WODZOWIE________

• black_jotka 02.08.12, 23:41
    kontakt24.tvn.pl/temat,nie-obslugujemy-gosci-z-usa-oraz-izraela-hotel-pod-lupa-rzecznika-praw-obywatelskich,54187,html?categoryId=496
    --
    Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • dunant 03.08.12, 00:42
    Żydzi mają synagogę, a nasze firmy nie dostały kasy - takim billboardem radny PiS reklamuje swoje lokalne pismo w Dąbrowie Tarnowskiej. Unikatową bożnicę wyremontowano głównie ...... dzięki unijnej dotacji.
  • dunant 03.08.12, 00:42
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12237440,Odnowiona_synagoga_uzyta_w_reklamie_lokalnego_pisma.html?lokale=wroclaw
  • seremine 03.08.12, 20:39
    Lider Ruchu Palikota odnosi się do nepotyzmu w państwowych spółkach. - Platforma robiła dobrą minę do złej gry przez wiele lat. Kolejni działacze PO obejmowali różne stanowiska w samorządzie, w spółkach komunalnych, w radach nadzorczych. Sam Tusk jest w strasznie niezręcznej sytuacji z tego powodu, że Krzysztof Kilian, jego bliski przyjaciel, jest szefem polskiej grupy energetycznej - twierdzi Palikot.

- Ale Donald Tusk jest dość ostrożny, nie uda się nic na niego znaleźć (...). Twarda mowa premiera o rozbiciu politycznych układów spowodowała panikę u ludowców. Nie da się teraz przecież za jednym zamachem ludzi PSL pozbawić wszystkich stanowisk w agencjach - uważa polityk.

--
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • dunant 03.08.12, 23:22
    Szydło: zielona wyspa okazała się kolejnym hasłem reklamowym ... wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/szydlo-zielona-wyspa-okazala-sie-kolejnym-haslem-r,1,5208499,wiadomosc.html
  • mala200333 04.08.12, 14:21

Prezes Amber Gold opublikował kopię rzekomo tajnej notatki ABW na temat akcji "Ikar", która miała zdyskredytować jego firmę. Szefowie ABW dość szybko mówili, że pismo jest fałszywką. Teraz Wprost.pl podaje, że informacje na temat rzekomej akcji ABW kolportował Paweł M. Mężczyzna, który zasłynął tym, że otrzymał pracę w TVP powołując się na znajomość z prezydentem.
    Gdy Paweł M. zatrudniał się w TVP użył skrzynki "udającej" skrzynkę e-mailową szefa prezydenckiej Kancelarii Jacka Michałowskiego)...gazeta.pl

Alenumer!
    --
    Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
  • seremine 06.08.12, 18:15
    PSL, według Kazika, to "najbardziej szkodliwa partia w Polsce". "W tej chłopskiej świadomości to w zasadzie zaleta, że się dba o swoich synów, o córki, pociotków... I ja im przyznaję rację, jeśli to dbranie odbywa się za prywatne pieniądze [...], ale Agencja Rynku Rolnego niepowinna być wielopokoleniowa" - mówi.
    --
  • jane_doe_hej 07.08.12, 01:47
    Akurat tu się z nim zgadzam.
  • zamyslona_7 07.08.12, 21:07
    W wywiadzie udzielonym magazynowi "Wprost" prezydent Bronisław Komorowski wyjawił, że bywał w przeszłości nagrywany przez polityków najwyższego szczebla, również w Pałacu Prezydenckim. Czy w razie wycieku czeka nas afera, przy której "taśmy PSL" wydadzą się dziecięcą igraszką?
  • kristopherh 07.08.12, 21:53
    Instytucje finansowe i państwo są groźniejsze od mafii, bo te dwie instytucje za 50 groszy zniszczą obywatela. Przyzwoity gangster nie zabije człowieka za te pieniądze - stwierdził w "Faktach po Faktach" Władysław Frasyniuk. Z tą opinią zgodził się Ryszard Bugaj dodając, że "państwo ściga za drobne", nie reaguje natomiast w przypadku "silnych, bo oni są wpływowi".
    --
    Me forum - forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Fani_ksiazek_i_Remarque_a.html?t=1300028411481
  • mala200333 08.08.12, 00:28
    Na opublikowanej przez KNF liście ostrzeżeń publicznych, na której znajdował się m.in. Amber Gold, widnieje również jedna z największych i najstarszych giełd w Polsce - Warszawska Giełda Towarowa. Według nadzoru prowadzi ona działalność z naruszeniem przepisów ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Jak ustalił portal tvn24.pl, sprawą zajmuje się już prokurtura. WGT przez wiele lat powiązana była z działaczami PSL, przez pewien czas szefował jej Waldemar Pawlak.
    --
  • jane_doe_hej 12.08.12, 00:04
    Nie cierpię tego faceta!
  • mala200333 08.08.12, 20:57
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,12278353,Moblilizacja_prokuratorow__Beda_scigac__mowe_nienawisci_.html
    --
  • seremine 10.08.12, 15:16
    wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onecie/koszmar-polakow-w-niemczech-nie-maja-nic,1,5214136,wiadomosc.html
    --
  • mala200333 10.08.12, 15:28
    Na konferencji prasowej z udziałem m.in. Mirosława Gajewskiego kierującego Departamentem Konsularnym MSZ, poinformowano, że w ostatnich dniach w Konsulacie Generalnym RP w Łucku eksperci konsularni z MSZ przeprowadzili kontrolę procesu wizowego.
    Wykazała ona szereg nieprawidłowości - stosowanie nieuzasadnionych preferencji przy wydawaniu wiz w stosunku do niektórych cudzoziemców oraz brak nadzoru nad działalnością outsourcingowego punktu wizowego...onet.pl
    --
  • mala200333 10.08.12, 18:40
    Pracownicy Fabryki Maszyn Tarnów (FMT), którzy w piątek przyszli do pracy, zastali zamkniętą bramę zakładu. Właściciel firmy, brytyjska grupa kapitałowa 600 Group Plc, poinformowała ich, że zakład unieruchomiono z powodu fiaska negocjacji z potencjalnym inwestorem.
    --
  • mala200333 11.08.12, 17:03
    Lider PSL Waldemar Pawlak wskazał w sobotę podczas wojewódzkiego zjazdu tej partii w Katowicach, że tzw. afera taśmowa nie jest aferą PSL-u. - Bardzo ważne jest, żebyśmy nie bili się w piersi za cudze grzechy - powiedział wicepremier.
    - Jak ktoś ma poczucie winy, to niech się bije (w piersi). Ale ja nie pozwolę, żeby cały PSL w tym upaprać. Bo PSL-u tam nie było. Był może pazerny gość, który nie potrafił się opamiętać - mówił lider partii do delegatów z woj. śląskiego.
    Nawiązał w ten sposób do ujawnionego w lipcu przez "Puls Biznesu" nagrania rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem o możliwych nieprawidłowościach w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa. Chodziło m.in. o spółkę Elewarr i jej dyrektora Andrzeja Śmietankę. W związku z nagraniem do dymisji podał się minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL. Zastąpił go Stanisław Kalemba.
    --
  • dunant 12.08.12, 02:51
    Jak ocenia "Wprost", tak otwartego konfliktu między Episkopatem a PiS nie było jeszcze nigdy. Biskupi naruszyli smoleński dogmat PiS. - Smoleńsk jest tragedią samą w sobie. Wydarzenie takiej miary powinno się traktować w kategoriach symbolu a nie w kategoriach politycznego interesu - oznajmił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej.
    Tak widowiskowe odrzucenie przez Kościół tematyki smoleńskiej to oczyszczenie przedpola przed rozpoczynającą się w tym tygodniu wizytą patriarchy Cyryla, zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi i zaufanego duchownego Kremla. Polscy biskupi liczą na to, że to będzie wizyta historyczna. I nie chcą, by Smoleńsk rzucił się na nią cieniem.
  • jerzy_55 12.08.12, 15:02
    m.onet.pl/wiadomosci/kraj,8c83w
    Wysyłał info z jakiejś starej skrzynki emailowej, wiele osób tak robi...
    --
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • jerzy_55 12.08.12, 15:16
    - Mam nadzieję, że Unia Europejska w końcu się rozleci. Dokonano aktu zniszczenia polskiego systemu prawnego. Polska Konstytucja jest w większości martwym aktem prawnym. Nie ma wolności gospodarczej w UE. Panuje socjalizm, czyli jak dawniej u nas, gospodarka centralnie sterowana. Nie można mówić o równości w Unii. Mam nadzieję, że UE rozpadnie się, a Polska się wyzwoli. Rozpad UE, to byłaby ruina, ale szok mógłby być impulsem dla Polski. Koniec Unii mógłby uaktywnić potencjał, który drzemie w Polsce i Polakach. Rodacy przestaliby uciekać z Polski. Najważniejsze, że Polska po rozpadzie UE odzyskałaby suwerenność. Zaczęlibyśmy budować polską gospodarkę znów od podstaw, głównie w oparciu o istniejący polski kapitał - powiedziała w pierwszej części rozmowy z Onetem Krystyna Pawłowicz.
    --
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • mala200333 12.08.12, 15:30
    Właściciel Amber Gold Marcin Plichta powiedział dziennikarzom tygodnika "Wprost", że syn premiera Michał Tusk zdradzał mu tajemnice handlowe swojego pracodawcy - Portu Lotniczego w Gdańsku.

Więcej... wyborcza.pl/1,75248,12296581,Amber_Gold__syn_premiera_zdradzal_nam_tajemnice_Portu.html#ixzz23L2RdSVJ

Za ile?
    --
  • black_jotka 12.08.12, 16:29
    Kupcy z tuneli pod Dworcem Centralnym dniami i nocami nie opuszczają swoich sklepów. Śpią w nich na łóżkach polowych i pilnują, by nie weszli tam nowi najemcy. Administrująca lokalami spółka, która podwyższyła czynsze, nie zamierza jednak im ustąpić.

--
  • black_jotka 12.08.12, 16:29
    Kapitalizm w czystej postaci.
    --
  • mala200333 13.08.12, 13:46
    Michał Tusk (syn premiera) pracował jako PR-owiec linii lotniczej OLT (należały do Amber Gold) i jednocześnie był dziennikarzem "Gazety Wyborczej" - podaje najnowszy tygodnik "Wprost". "Mamy prawo czuć się oszukani" - napisał w oświadczeniu szef "Gazety Wyborczej Trójmiasto".

Autorom artykułu "Złoty syn premiera Tuska" Michał Tusk mówi m.in., że ojciec przestrzegał go przed współpracą z OLT i że się nie posłuchał. Chciał iść własną drogą. Niezależnie od ojca. Narobił problemów i sobie, i premierowi. "Napiszcie, że jestem debilem" - prosi Michał Tusk w rozmowie z Sylwestrem Latkowskim i Michałem Majewskim. ...wp.pl
    --
  • jerzy_55 13.08.12, 19:25
    "Dzieci nie odpowiadają za rodziców, ale odwrotna zależność jak najbardziej występuje. W przypadku premiera Donalda Tuska odpowiedzialność dotyczy tego, że wychował swojego pierworodnego na Józefa Bąka. Niewykształconego cwaniaczka, który - jako żądny pracy bezrobotny - dla pieniędzy zrobi wszystko, a przynajmniej wiele" - przekonuje na swoim blogu w Onecie Joanna Senyszyn.
    --
  • jerzy_55 13.08.12, 19:28
    Sonda WP: "premier jest jednym wielkim kłamcą"
    Dominika Leonowicz

Zamieszanie wokół Michała Tuska to "bardzo poważna sprawa" czy to tylko "nagonka na premiera"? Część z naszych rozmówców uważa, że wszystko co ma związek z Wiejską śmierdzi, "premier jest jednym wielkim kłamcą" i rządząca ekipa powinna jak najszybciej się usunąć. Jeden z rozmówców zachęca media, by zaczęły szukać nepotyzmu u siebie. - Kto to jest Kraśko, Młynarska, przecież to dochodzi do absurdu! - mówi jeden z nich. Tylko, że społeczeństwo jest bardziej czułe na powiązania w polityce, jakie więc mogłoby być rozwiązanie, by pozwolić dzieciom polityków swobodnie się rozwijać zawodowo bez żadnych podejrzeń? - Mogą zmienić nazwisko - podpowiada jeden pan. Większości rozmówców zdecydowanie nie podoba się nepotyzm w polityce, choć - jak mówi jedna z osób - występuje również w przypadku "szarych ludzi".
    --
  • mala200333 13.08.12, 22:01
    Do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście wpłynęł zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez syna premiera Michała Tuska. Zawiadomienie złożyło stowarzyszenie Stop Korupcji. - W najbliższych dniach prokurator przesłucha w toku postępowania sprawdzającego zawiadamiającego by doprecyzować zarzuty zawarte w treści zawiadomienia - zapowiada Wojciech Szelągowski z gdańskiej prokuratury.

Jak powiedział w TVN24 Tomasz Kwiatek, prezes stowarzyszenia Stop Korupcji, pismo dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 296 KK. - Czyli narażenia na szkodę majątkową spółki lotniczej, jaką są Porty Lotnicze Gdańsk. Wrażliwe dane mogły zostać przekazane podmiotowi prywatnemu - mówi Kwiatek.
    --
  • mala200333 14.08.12, 15:19
    "Nic nie mów, nie odzywaj się, to przejdzie, zgaśnie. Komisji śledczej z tego nie będzie" - miał mówić o sprawie Amber Gold premier Donald Tusk do swojego syna Michała. Tak twierdzi powołujący się na premierowicza tygodnik "Wprost". I rzeczywiście - politycy PO już zadeklarowali w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że zablokują ewentualne powołanie komisji śledczej do zbadania kulisów działalności Amber Gold. "Tworzenie takiej komisji jest niepotrzebne. Naszej zgody na to nie będzie - mówi "Rzeczpospolitej" poseł Paweł Olszewski, rzecznik Klubu Parlamentarnego PO.
    --
  • mala200333 14.08.12, 15:23
    Po godzinie piętnastej odbędzie się konferencja prasowa premiera Donalda Tuska. Premier prawdopodobnie odniesie się do ostatnich doniesień mediów na temat jego syna, Michała Tuska.
    --
  • mala200333 14.08.12, 15:24
    Michał Tusk przyznając się do swoich powiązań z szefem Amber Gold wyciągnął trupy z szafy, ale niepotrzebnie ubrał je w emocjonalne mięso. Dodatkowo miał pecha, bo jego sprawa trafiła na sezon ogórkowy - mówi dr Norbert Maliszewski, ekspert ds. marketingu politycznego w programie Wirtualnej Polski "Z każdej strony".
    WP.PL
    --
  • mala200333 14.08.12, 16:42
    Kłopoty, w jakie wpadł mój syn, są m.in. skutkiem tego, że wybrał drogę samodzielną i nie mógł liczyć na prowadzenie swojej życiowej drogi przeze mnie. Wierzę, że poradzi sobie z tą trudną sytuacją - mówił premier Donald Tusk o swoim synu Michale.
    --
  • rawik-is-me 14.08.12, 18:01
    Jeżeli jest tak, jak mówi premier, że żadne służby nie zajmują się jego dzieckiem, to jest to błąd - ocenia komentator TVN24 Grzegorz Miecugow. Donlad Tusk podczas wtorkowej konferencji prasowej podkreślał, że "nie wyobraża sobie" aby służby "inwigilowały i oceniały miejsca pracy jego dzieci". - Dzieci dostojników państwowych powinny być pod delikatną opieką służb, bo to są bardzo wrażliwe miejsca - komentuje Miecugow.

I cuuuuuuuuus w tym jest.
    --
    Ulubione:
    forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine 14.08.12, 20:04
    Ciekawam co prokuratura zdziala.
    --
  • jutta_t 14.08.12, 20:53
    Europoseł Jacek Kurski (SP) zaapelował we wtorek w Gdańsku do Lecha Wałęsy i Andrzeja Wajdy o zwrot dotacji Amber Gold na film o b. prezydencie. Ocenił też, że w związku z zatrudnieniem na gdańskim lotnisku Michała Tuska minister transportu powinien się oddać do dyspozycji premiera.
    --
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • mala200333 13.08.12, 14:15

Jak twierdzą rozmówcy Newsweeka, nominacja Hofmana w rzeczywistości oznacza dla rzecznika PiS... degradację. Sam zainteresowany nie miał jednak wyjścia, bo decyzja zapadła na samej górze. Jarosław Kaczyński argumentując tę decyzję, pozwolił sobie na niewybredny żart pod adresem Hofmana.

- Przecież sam pan o nią zabiegał. Przez ostatnie dwa tygodnie, gdy tylko wychodziłem z domu, natykałem się się pod drzwiami na swojego kota i na pana - zdradza w rozmowie z Newsweekiem jeden z polityków PiS komentarz Kaczyńskiego w tej sprawie. Dodajmy, że prezes wygłosił go podczas komitetu politycznego. No cóż, wszystko jasne.

Hofman został szefem struktur w Koninie kilka tygodni temu, podczas lokalnego zjazdu partii w Wielkopolsce. Podobno teraz wśród polityków PiS, jak donosi tygodnik, krąży taki oto dowcip: "Nikołaj Jeżow przed wyrokiem objął równie ważne stanowisko: Ludowego Komisarza Żeglugi Śródlądowej". Pozostawiamy to bez komentarza, ale za to z krótkim wyjaśnieniem.

Nazwisko Jeżowa było synonimem stalinowskiego terroru. Jeżow, ze względu na swoje okrucieństwo i niski wzrost nazywany był "krwawym karłem". W 1940 roku, z rozkazu Stalina, skazano go na śmierć. Został rozstrzelany prawdopodobnie w lutym tego samego roku.

mg

--
  • mala200333 13.08.12, 22:06
    Rażące uchybienia BOR przy zabezpieczaniu wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. nie robią wrażenia na ministrze spraw wewnętrznych - pisze "Gazeta Polska Codziennie". Zdaniem Antoniego Macierewicza (PiS) szef BOR Marian Janicki jest "nie do ruszenia", ponieważ dysponuje wiedzą niewygodną dla obecnej władzy.
    --
  • mala200333 14.08.12, 00:49
    Była szefowa gabinetu politycznego ministra rolnictwa Marka Sawickiego (PSL) Magdalena Kosel odeszła z funkcji wraz z ministrem. Otrzymała odprawę - ok. 30 tys. zł. Cztery dni później wróciła do pracy na to samo stanowisko. Odprawy nie może oddać. Ministerstwo twierdzi, że wszystko jest zgodne z prawem, a sama Kosel nie wiedziała, że po czterech dniach "bezrobocia" wróci na stanowisko.

--
  • mala200333 15.08.12, 15:19
    Już trzy razy w tym roku ktoś próbował wyłudzić dane od posłów i pracowników kancelarii sejmu - podał portal tvp.info. Pracownicy kancelarii ostrzegają właścicieli sejmowych skrzynek, by nie odpowiadali na podejrzane e-maile.
    --
  • mala200333 15.08.12, 15:22
    Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że jest "dogadany" z premierem Donaldem Tuskiem i szefem MON Tomaszem Siemoniakiem w sprawie reformy struktury dowództwa polskiej armii. W jego ocenie, obecnie dowództwo jest zbyt rozbudowane i zbyt drogie.

Zdaniem Komorowskiego, struktura dowództwa polskiej armii powinna być zmieniona już wiele lat temu, ponieważ "zmniejszała się ilość Indian, a została w dużej ilości liczba wodzów". - Trzeba te proporcje poprawić. Musi być więcej wojowników a mniej wodzów w polskim plemieniu - stwierdził prezydent.
    - Trzeba zreformować system dowódczy, tak, aby go uprościć i uczynić bardziej skutecznym w działaniu - ocenił Komorowski. W jego opinii, obecnie w polskim wojsku jest "za dużo, nadmiernie rozbudowanych, nadmiernie kosztownych" dowództw. - Trzeba to uprościć, uczynić lepszym, skuteczniejszym i tańszym - mówił prezydent. ..wp.pl
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.