Dodaj do ulubionych

Fim "Oblawa"

24.10.12, 17:49
radzio_z: Na "Obławie" byłem wczoraj. W tym niby okrucieństwie nie widzę niczego dziwnego. To była wojna. Nie można od kogos kto widział trupy swoich rodaków, kto przez najeźdźcę został "zmuszony" do ucieczki do lasu, oczekiwac zachowań zgodnych savoir-vivre a tym bardziej szacunku do najeźdźcy lub osób z nim kolaborujących.
Prawda jest taka że niemcy w 1939 wierzyli w to że są rasą panów, a wszystkich innych (z polakami i żydami na czele) traktowali jak podludzi którzy nie zasługują na to aby żyć. Potem w 1945 domagali się szacunku i traktowania ich z godnością której odmawiali innym. Hipokryzja do szescianu.
--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: Fim "Oblawa" 24.10.12, 17:50

~anonim: To wszystko ściema.koleś robi szmirę opluwającą AK nie po to że tak było czy dlatego ze ma taką wizję...on robi to bo jest to kontrowersyjne, co z kolei prowadzi ze obok takiego filmu nie można przejść obojętnie...Dzięki temu ma darmową reklamę... Tak jak z książkami Grossa to szmatławce...
      Zaraz zacznie sie ujadanie że to opluwanie Polaków i ludzi walczacych za polskę...z drugiej strony pojaiwą sie sympatycy filmu broniący niby "prawdy wojennej" i ta spirala będzie sie nakręcać...Efekt darmowa reklama i setki tysięcy osób które z ciekawości, czy innych powodów pójdą do kin zobaczyc ten film....
      Takie granie na uczuciach ma za zadanie wydoić z widza jak najwięcej kasy...

Pytanie jest tylko jedne czy to moralne i w naszym interesie? Wojna to okrutny czas... Robi sie na niej wiele podłosci... i żadna nacja nie jest nigdy czysta , Niemcy masowo mordowali ludzi w obozach...to samo robili rosjanie, Amerykańscy i Brytyjscy zołnierze nie rzadko na polu bitwy mordowali jeńców (tak samo jak przeciwna strona)..I nikt jakoś filmów o tym nie robi... Ba filmowcy z tych państw wybielają swój naród, przy jednoczesnym podkreślaniu wkładu jaki wnieśli w ustanowienie światowego pokoju. Tylko nasze cymbały próbują nam na siłe wmówić ze byliśmy bandytami XX wieku...a z wszystkich narodów chyba najmniej ubabraliśmy sie na tej wojnie..
      --
      Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka