Dodaj do ulubionych

"Halloween" a Głódź

01.11.12, 10:55
Nie wywołujmy duchów, a szczególnie duchów śmierci - apeluje gdański metropolita. Jak podkreśla, "kultura śmierci i tak jest szerzona wokół nas".
- Trzeba nam budować kulturę życia, cywilizację miłości, kulturę pokoju, radości a także świętości życia - przekonuje.
Metropolita gdański zaznacza, że jest to zadanie, które stoi przed młodzieżą, rodzicami, a także nauczycielami i wychowawcami.
- Moja prośba kierowana jest szczególnie do nauczycieli i wychowawców, by nie robić piany z mózgu w umysłach młodych ludzi - zaapelował abp Głódź.
Metropolita gdański wydał dwa lata temu kurendę do wiernych na temat obchodów "Halloween".
Jak podkreślił w niej, "wdrażanie dzieci, młodzieży i części dorosłych w przyzwolenie na praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy (»przekupywanie duchów«) należy w świetle powyższych faktów uznać za niezgodne z nauką Kościoła. Pogańskie w swojej istocie obchody wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych praktykowane przez ludzi uznających się za chrześcijan zubażają ich duchowo. Odwraca się uwagę od naśladowania świętych i błogosławionych, a skłania się do przyjęcia zbanalizowanej wizji świata nadprzyrodzonego".
--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Edytor zaawansowany
  • seremine 01.11.12, 10:57
    taaaaaaaaaaaak do ~baba1: Nie masz zielonego pojecia o czym mowisz. 2 listopada slowianie obchodzili swieto zmarlych. Haloween to wlasnie odniesienie do tego swieta wywodzace sie z kultur poganskich. Walentynki natomiast slowianie tez obchodza tylko kiedy indziej, poczytaj sobie o nocy kupaly. Data dzisiejszych walentynek jest taka sama jak data swieta milosci obchodzonego w cesarstwie rzymskim. Haloween to NASZE swieto, zwalczane przez KK. WON czarna zarazo.
    --
  • seremine 01.11.12, 10:59
    historia koscioła do ~Jorgo: Katoliku Jorgo,a czym różni się zrywanie przez ubeków paznokci od tortur Siętej Inkwizycji i palenia heretyków na stosie.Ubecy mieli wspaniale przyklady kościoła i pewnie osoby zobligowane do tortu skłaniali do czytania fachowych podręczników np pracy zbiorowej zakonników-"Młot na czarownice"!
    Lecz nawet ubowcy nie dorośli do pięt swiętemu kościołowi katolickiemu,ktory maltretował nawet trupie truchla.Przykład sad biskupi nad truchlem ojca świętego Formozusa,którego wykopano z grobu,odziano w szaty pontyfikalne biskupa Rzymu i postawioną przed sadem biskupim.Sad skazał Formozusa na odarcie z szat,obciecie trzech palcow prawej ręki,którą błogosławił wiernych oraz wydanie truchła gawiedzi,która przy ogłuszającym ryku utopiła go w Tybrze.Nikt w torturach orza makabrze nie dorówna swiętemu kościołowi rzymskiemu.Zawsze pozostanie w tym mistrzem!

• seremine 01.11.12, 11:02
    Kto chce niech obchodzi.
    KTO NIE CHCE niech nie obchodzi.
    JA seremine NIE OBCHODZE, ale inni jak chca niech sobie obchodza.
    --
  • jutta_t 01.11.12, 16:28
    Ludzie skarżą się na ścisk, wulgaryzmy, a nawet przepychanki, do których doszło w tłumie przed bramą cmentarza. Portal tvnwarszawa.pl pisze, że osoby odwiedzające nekropolię narzekają także na fatalną organizację ruchu w jego okolicach.

A czy to nie jest gorsze?
    --
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka