Dodaj do ulubionych

Bezsenność..

22.09.13, 17:38

Tak, tak, dziś w miastach nie ma prawdziwej ciemności. Uliczne światła i neony rozjaśniają mrok, wprowadzając nasz organizm w konsternację (nie wie kiedy spać). Gdy masz problemy z zasypianiem, sięgnij po zioła. Dzięki nim sen przyniesie prawdziwy wypoczynek.
Kwiat rumianku...
Przygotuj napar. Jedną czubatą łyżeczkę kwiatu rumianku zalej ¼ litra wrzątku, odstaw do zaparzenia na 5 min. Możesz też zmieszać po 50 g liści mięty, melisy, koszyczków rumianku, ziela serdecznika oraz szyszek chmielu. Łyżkę stołową mieszanki zalej szklanką wrzątku. Odstaw do naciągnięcia na 5 min. Pij ciepłe przed snem. Obie kuracje powinny trwać 2 tygodnie
Lawenda...
Przygotuj ziołową poduszeczkę nasenną. Połóż ją na wezgłowiu, to umożliwi ci wdychanie olejków eterycznych o działaniu uspokajającym. Do małego płóciennego lub lnianego woreczka włóż suszone kwiaty lawendy lub ziele melisy. W ich olejkach lotnych znajdują się substancje łagodzące napięcie. Kilka kropel olejku lawendowego możesz też dodawać do wieczornej kąpieli.
Kozłek lekarski...
3 łyżki rozdrobnionego kłącza kozłka (świeżego lub suszonego) zalej 400 ml wódki i zostaw na 10-14 dni. Pij dwie łyżki przefiltrowanej nalewki tuż przed snem. Korzeń kozłka wpływa pozytywnie na problemy ze snem, zmniejsza też częstotliwość przebudzeń w ciągu nocy oraz daje uczucie spokoju.
Szyszki chmielu...
Zmieszaj 50 g szyszek chmielu oraz po 10 g kwiatu nagietka i korzenia kozłka. Łyżkę stołową ziół zalej szklanką wrzątku. Zaparzaj przez 5 min. Możesz też przygotować mieszankę z szyszek chmielu, korzenia kozłka lekarskiego i melisy. Zioła muszą być w równych proporcjach. Łyżkę stołową ziół zalej szklanką wrzątku. Zaparzaj przez 5 min. Następnie przecedź i pij przed snem. Obie kuracje nie powinny trwać dłużej niż 2 tygodnie.

Czytaj więcej na www.styl.pl/zdrowie/porady/news-ziola-ukolysza-cie-do-snu,nId,1030035?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
--
Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Edytor zaawansowany
  • jutta_t 22.09.13, 19:38
    Lawenda mi pomaga.
    --
  • seremine 03.06.14, 04:30
    Czasem wacham lawende...
    --
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • mala200333 06.06.14, 19:02
    I tak trzymac!
    --
    Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • jutta_t 14.06.16, 16:00
    Za duzo kawy...

--
  • black_jotka 17.06.16, 22:40
    Jest straszna

--
    Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • mala200333 18.06.16, 22:24
    Byle nie dzisiaj...

--
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • jutta_t 17.12.16, 17:08
    Neka mnie...

--
  • mala200333 19.02.17, 02:26
    Mnie juz nic nie pomaga..

--
  • jerzy_55 19.02.17, 20:16
    Ciezka przypadlosc...

--
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • dunant 19.02.17, 20:59
    Oby mnie dzis nie dorwala...
  • nefretete993 19.02.17, 21:57
    Nie zycze tego nikomu. To koszmar.
  • tonaxinum_ms 22.02.17, 18:01
    Wyciszeniu nie służy telewizja, która powoduje pobudzenie komórek mózgu. Emocjonujący film może przyśpieszyć bicie serca i zwiększyć tętno. Z kolei korzystanie, przy zgaszonym świetle ze smartfona, pobudza wzrok.
  • seremine 18.10.17, 15:01
    Mam te przypadłość ..

--
  • seremine 27.03.18, 00:00
    Brrrr

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.