Dodaj do ulubionych

---Polska-----Polityka-----Wodzowie---cz.3----

27.10.15, 00:10
Komentując sukces PiS przyznał, że po wyborcy zapomnieli jak wyglądały rządy PiS. - W dodatku Jarosław Kaczyński pokazał wiele nowych twarzy. Do tego retoryka PiS przesunęła się w stronę centrum - zauważył. Przyznał też rację marszałek Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która stwierdziła oceniając wynik głosowania, że „czujemy się bezpiecznie”. Na stwierdzenie Tomasza Lisa, że PiS przegrywał osiem razy Kwaśniewski mówił, że Jarosław Kaczyński jest szefem „politycznego zakonu”.

Kwaśniewski zaznaczył też, że wybory do parlamentu są porażką PO, choć nie nazwał ich klęską. - Partia powyżej 8 lat rządzenia utrzymuje wynik powyżej 20 proc. To była porażka, ale partia dysponuje potencjałem, aby istnieć na scenie politycznej - zaznaczył. Chwalił tez zaangażowanie szefowej rządu. - Doceniam wysiłek Ewy Kopacz, to co zrobiła było heroiczne. Nie zmienia to jednak faktu, że lider przegrywający wybory podaje się do dymisji - mówił.

Oceniają przyczyny porażki PO zauważył, że druga kadencja była „zbyt leniwa, bez przebojów”. - Oczekiwano, że bardziej doświadczona PO będzie lepsza, będzie umiała zagospodarować zwycięstwo. Kluczowe były jednak przegrane wybory prezydenckie - stwierdził. - W efekcie Jarosław Kaczyński trzyma wszystkie sznurki. Tego jeszcze w ciągu ostatniego ćwierćwiecza nie było - mówił.

Na pytanie Tomasza Lisa: jak będzie wyglądał czas rządów PiS? Aleksander Kwaśniewski powiedział „jak to w Polsce - będzie średnio: trochę śmieszno, trochę straszno”. Dodał jednocześnie, że nowej władzy należy dać szansę. - Zasadnicze pytanie brzmi: na ile dżin wypuszczony przez PiS z butelki da się do niej na nowo włożyć? - zastanawiał się.
--
Ulubione:
forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Edytor zaawansowany
  • mala200333 27.10.15, 04:13
    Z Netu...
    Dzięki pisowi Polska będzie krajem wszelkiej szczęśliwości mlekiem i miodem płynąca.
    Kurde, niech sobie popracują, zamiast przez 8 lat przeszkadzać.
    --
    Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • mala200333 27.10.15, 04:15
    Z Netu...Ja myślę, że u ogromnej liczby obywateli decyduje, co poniżej:
    ludzie się tak naprawdę nie interesują istotą różnych zagadnień i stanem Polski, nie znają się na tym i (co gorsza) znać się nie chcą. Do tego (i dlatego m.in.) są łatwowierni i podatni na manipulację.
    Ulegają wszelkiej maści oszustom, poczynając od tych "na wnuczka", poprzez różnych instytucjonalnych, a kończąc na wyborczych.;-)
    W gruncie rzeczy zawsze tak było, tylko teraz, w dobie internetu, telefonii komórkowej i powszechnie dostępnej tivi, dotarcie do wyborcy stało się łatwe i powszechne.

No i nie od rzeczy jest przypomnieć, ze słowo pisane jest trudne ;-) a pismo obrazkowe rozumie każdy począwszy od epoki kamienia łupanego, ;-))

Dostosowując się do nowej sytuacji, już czekam niecierpliwie na te bonusy, co to i mnie nie ominą. ;-))

--
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • black_jotka 04.01.16, 11:34
    Fakt dotarł do listy wojskowych emerytów, z których najstarszy ma 74 lata, a najmłodszy zaledwie 53. Okazuje się, że największe i szokująco wysokie emerytury mają wojskowi prokuratorzy - najwyższa wynosi 19749 zł! Nawet bez gwiazdek generalskich mają wyższe świadczenia niż najważniejsi generałowie w armii, którzy nierzadko służyli wiele lat dłużej i zdobywali doświadczenie np.na misjach.

Lider zestawienia płk Zenon Serdyński (19749 zł emerytury, w tym 14827 zł to stałe dodatki!) został emerytem w kwietniu 2015 roku. Nadzorował od 2012 r. śledztwo smoleńskie po tym, jak z prokuratury odszedł w atmosferze skandalu gen. Krzysztof Parulski. Gdy z broni służbowej postrzelił się płk Mikołaj Przybył, Parulski oskarżył o to... Andrzeja Seremeta! Parulski od stycznia 2013 r. pobiera co miesiąc 18 tys. zł, a według naszych informacji sporo zarabia również na wykładach w Akademii Obrony Narodowej. Jednak zajmuje on na liście dopiero szóste miejsce.

--
    Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka 04.01.16, 11:36
    nagraniach ujawnionych przez "Newsweek": nie mam żalu
    - Nie mam żadnego żalu, że nagranie zostało ujawnione. Takich spotkań było wiele ? powiedział Grzegorz Schetyna, kandydat na szefa PO w rozmowie z Konradem Piaseckim w Kontrwywiadzie RMF FM. Odpowiedział w ten sposób na doniesienia "Newsweeka" dotyczące treści nagrania z zamkniętego spotkania Schetyny z członkami stołecznej PO. Mówił na nim m.in. o "wyprowadzeniu ludzi na ulice".

--
  • black_jotka 04.01.16, 11:41
    Atak na Trybunał Konstytucyjny, teraz przejmowanie mediów publicznych. A to wszystko odbija się na tym, jak Polska jest postrzegana na świecie. Zdaniem Dominiki Wielowieyskiej na osłabieniu pozycji naszego kraju zyskuje Rosja. Dlaczego więc to tak się odbywa?

Agenci Putina w PISie dzialaja!

--
  • black_jotka 04.01.16, 11:45
    Społecznej nazywa się Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Koszt: 28 tys. zł. Ale to pusty gest.
    Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
    Można dyskutować, czy to mało, czy dużo. Jeśli ktoś uważa, że mało, to poprosimy o przekazanie tej kwoty na posiłki dla biednych dzieci w szkołach. A po co zmiana nazwy? "Obecny rząd uprzywilejowaną pozycję nadał polityce rodzinnej, co znalazło odzwierciedlenie w nazwie ministerstwa" - pisze nam resort.

Read more: wyborcza.biz/biznes/1,100897,19423039,ministerstwo-rodziny-tylko-z-nazwy.html#ixzz3wGsg7KdU

--
  • mala200333 25.01.16, 02:56
    Blisko półtorej godziny Jarosław Kaczyński (67 l.) rozmawiał w Toruniu w cztery oczy z ojcem Tadeuszem Rydzykiem (71 l.). Zjedli obiad i wypili butelkę wina. - Konflikt zażegnany - mówi nam osoba z otoczenia prezesa PiS. Przypomnijmy, że szef Radia Maryja oficjalnie krytykował decyzje personalne nowego rządu, bo... zabrakło nominacji dla jego zaufanych ludzi.

--
  • mala200333 25.01.16, 02:57
    No I fajnie!

--
  • mala200333 27.10.15, 04:18
    Z Netu..
    Przeżyliśmy potop szwedzki,
    Przetrwaliśmy ten radziecki,
    Przetrzymaliśmy germański,
    Przeżyjemy też PiS chamski
    --
  • mala200333 27.10.15, 04:20
    Według danych OKW w Warszawie lider PSL Janusz Piechociński nie uzyskał mandatu w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Oznacza to, że obecnego wicepremiera i ministra gospodarki zabraknie w nadchodzącej kadencji Sejmu.
    --
  • mala200333 27.10.15, 04:23
    Według danych OKW w Warszawie lider PSL Janusz Piechociński nie uzyskał mandatu w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Oznacza to, że obecnego wicepremiera i ministra gospodarki zabraknie w nadchodzącej kadencji Sejmu.

Michał Kamiński: nie czuję się autorem porażki PO
    - Nie czuję się autorem porażki PO. Platforma nie zniknęła ze sceny, uzyskuje wynik zbliżony do tego, jaki dostała w 2005 roku - powiedział w programie "Kropka nad i" Michał Kamiński. - Pani premier jest gotowa do weryfikacji. Muszą być do niej gotowi również ci, którzy na parę dni przed wyborami wypowiadali się tak, że szkodzili Platformie Obywatelskiej - dodał.
    --
  • mala200333 27.10.15, 04:30
    - Sytuacja jest dziś o wiele łatwiejsza niż w 2010 roku. PiS będzie rządziło samo lub dobierze sobie kogoś, kogo nazywa się przystawką. Nie będzie problemu ze stworzeniem rządu PiS-u - mówił Jan Rokita na antenie TVN24, który skomentował także niedawne słowa Romana Giertycha nt. Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei Kazimierz Marcinkiewicz zwrócił uwagę, że nowy rząd będzie musiał się zmierzyć ze zbliżającym się do Polski ochłodzeniem gospodarczym.

--
  • mala200333 27.10.15, 04:37
    Prawo i Sprawiedliwość jest nie tylko politycznym, ale i finansowym zwycięzcą niedzielnych wyborów. Za 37,57 proc. głosów partia Jarosława Kaczyńskiego dostanie 18,5 mln zł.

--
  • jutta_t 01.01.16, 17:48
    .....Jerzy Kapuściński, Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Tomasz Sygut oraz dyrektorka TVP Kultura Katarzyna Janowska złożyli dymisje, które zostały przyjęte przez prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego.

Poinformowała o tym rzeczniczka TVP Aleksandra Gieros-Brzezińska. Z pracy zrezygnowała również dyrektor personalna TVP Ewa Ger. Rzeczniczka nie chciała komentować powodów dymisji.

W czwartek Senat zaakceptował nowelę tzw. ustawy medialnej, która przewiduje wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz Polskiego Radia. Nowelizacja zakłada też zmniejszenie liczebności rad nadzorczych spółek medialnych, a także powoływanie ich nowych organów przez ministra skarbu państwa "do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych".

Od piątku 1 stycznia Program I PR emituje o każdej pełnej godzinie hymn Polski na zmianę z hymnem UE. "Emitując o pełnych godzinach Hymn Polski i Hymn Europy zamierzamy zwrócić uwagę naszych słuchaczy oraz opinii publicznej na zagrożenie pluralizmu i wolności słowa w mediach publicznych, które wprowadza wchodząca w życie nowelizacja ustawy medialnej" - pokreślił w informacji przesłanej PAP redaktor naczelny Jedynki Kamil Dąbrowa.

Wspólną krytykę planowanej reformy mediów publicznych zgłosili Reporterzy bez Granic, Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich, Europejska Federacja Dziennikarzy i Europejska Unia Nadawców. List ws. procedowanego projektu do szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro wysłał wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans. Swoje zaniepokojenie reformą mediów wyraziła też przedstawicielka OBWE ds. wolności mediów Dunja Mijatović.

Zarzuty te odpierał wiceminister kultury ds. reformy mediów Krzysztof Czabański. Jak powiedział PAP, procedowane przepisy nie są sprzeczne z żadnymi regulacjami UE ani nie odbiegają od dotychczasowego, politycznego mechanizmu wyboru władz mediów.

"Po pierwsze jest to mechanizm polityczny, który od lat jest stosowany wobec polskich mediów publicznych, niezależnie od osłon i atrap budowanych przy okazji konkursów. Przez ostatnie kilka lat zawsze wychodziło tak, że w końcowym etapie tymi poszczególnymi mediami rządzili przedstawiciele PO, PSL i SLD, jakiego byśmy nie urządzili konkursu" - powiedział PAP Czabański.

Z kolei zarząd warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w swoim oświadczeniu zaprotestował przeciw "dążeniu do destabilizacji polskiego społeczeństwa poprzez dezinformację i budowanie fałszywego obrazu sytuacji społeczno-politycznej naszego kraju", zarówno w mediach publicznych, jak i prywatnych.

Nowela ustawy o radiofonii i telewizji czeka na podpis prezydenta.

--
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • nefretete993 06.01.16, 01:35
    Muszę przyznac, że żyjemy w ciekawych czasach. Przyznam jednak, że wolałbym żyć w czasach normalnych. Szczególnie w takich, w których wiadomo kto kim jest. Pan Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski przyznał dzisiaj publicznie w TVP, że nie jest dyplomatą. Jak stwierdził jest politykiem, który jest szefem dyplomatów. To tak jakby szef piekarzy stwierdził, że jest szewcem, który jest szefem piekarzy. Dla wielu osób, które interesują się dyplomacją nie jest żadnym zaskoczeniem, że pan Waszczykowski dyplomatą nie jest. Może to być jednak niespodzianką dla zagranicznych, równych rangą Panu Waszczykowskiemu, partnerów.
  • black_jotka 27.10.15, 14:09
    Prezydent Andrzej Duda skierował w poniedziałek do ponownego rozpatrzenia ustawę o lasach państwowych. W opinii Andrzeja Dudy ustawa nie zapewnia wprowadzenia instrumentów zapewniających skuteczną ochronę lasów państwowych w sposób zgodny z deklarowanymi celami - podała Kancelaria Prezydenta RP. W sumie Andrzej Duda zawetował trzy ustawy - oprócz tej o lasach państwowych, również o mniejszościach narodowych i etnicznych, oraz o ratyfikacji umowy międzynarodowej w sprawie emisji gazów cieplarnianych.

...sie zaczelo!
    --
  • black_jotka 27.10.15, 14:16
    Frasyniuk...Wyniki wyborów 2015 Wrocław. - Jarosław Kaczyński powinien objąć tekę premiera rządu. Beata Szydło nie ma formatu męża stanu. I że brak jej kwalifikacji, by być liderem takiego kraju jak Polska.

Cały tekst: wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19092293,wybory-parlamentarne-2015-frasyniuk-komentuje-szydlo-nie-ma.html#ixzz3pm2Ypvbs
    --
  • mala200333 27.10.15, 14:58
    edług naszych ustaleń, Prawo i Sprawiedliwość chce, by ministrem zdrowia został dotychczasowy szef sztabu wyborczego PiS, czyli Stanisław Karczewski. Jak wyjaśniało nasze źródło w partii, "Karczewski nie bardzo chce i wolałby być marszałkiem Senatu, ale są naciski z góry". Jednak jeżeli Karczewski postawi na swoim i nie zechce zostać ministrem zdrowia, to stanowisko obejmie Tomasz Lasota.

Ministrem spraw wewnętrznych i wicepremierem ma zostać Mariusz Błaszczak, prof. Piotr Gliński ma być marszałkiem Sejmu lub wicepremierem ds. społecznych.

Sporym zaskoczeniem jest nominacja Ryszarda Legutki na ministra spraw zagranicznych. Z naszych informacji wynika, że Legutkę, byłego szefa resortu edukacji, popiera prezes PIS Jarosław Kaczyński. Nie ma wielkich roszad w MON - tam szefował będzie na pewno Jarosław Gowin, oraz w ministerstwie edukacji, które obejmie Elżbieta Witek.

Według naszych ustaleń, zadecydowano, że Jarosław Sellin nie będzie ministrem kultury, o co miał bardzo zabiegać. Na razie nie wiadomo, kto objąłby ten resort.

Zgodnie z wcześniejszymi medialnymi doniesieniami, resort rolnictwa ma przejąć Henryk Kowalczyk. Ministerstwem sprawiedliwości w rządzie PiS będzie kierować Małgorzata Wassermann. Prawo i Sprawiedliwość znalazło też miejsce dla Zbigniewa Ziobry - ma zostać wicemarszałkiem Sejmu. Natomiast koordynatorem ds. służb specjalnych będzie Mariusz Kamiński.
    --
  • mala200333 27.10.15, 14:59
    Jarosław Kaczyński jeszcze w kampanii wyborczej zapowiedział, że po wygranych wyborach nie zostanie premierem. Jednak w 2005 r. mówił, że gdy jego brat będzie prezydentem, on nie stanie na czele rządu. A jednak pokierował Radą Ministrów. Czy historia się powtórzy? Póki co politycy PiS zapewniają, że kandydatką na premiera jest Beata Szydło. - Najwygodniejsze dla Jarosława Kaczyńskiego będzie kierowanie wszystkim z tylnego siedzenia, a Beata Szydło nie może popełnić błędu Kazimierza Marcinkiewicza - mówi WP dr Grzegorz Balawajder, politolog.
    --
  • mala200333 27.10.15, 15:06
    http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201510/gallery_1445804915_6347.jpg
    --
  • mala200333 27.10.15, 15:29
    Rozkład mandatów w Sejmie według oficjalnych wyników podanych przez PKW:

PiS: 235 mandatów

PO: 138 mandatów

Kukiz'15: 42 mandaty

Nowoczesna: 28 mandatów

PSL: 16 mandatów

Jeden mandat otrzyma kandydat mniejszości niemieckiej.

Frekwencja wyniosła 50,92 proc.

Wyniki procentowe: PiS 37,5 proc, PO 24 proc

W poniedziałek wieczorem PKW poinformowała, że w Sejmie znajdą się PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesna i PSL - poparcie dla tych pięciu ugrupowań przekroczyło w skali kraju próg wyborczy.

PiS otrzymał 5 mln 711 tys. 687 głosów (37,58 proc.), PO - 3 mln 661 tys. 474 głosy (24,09 proc.), Kukiz'15 - 1 mln 339 tys. 094 głosy (8,81 proc.), Nowoczesna - 1 mln 155 tys. 370 głosów (7,60 proc.), PSL - 779 tys. 875 głosów (5,13 proc.).
    --
  • mala200333 27.10.15, 15:32
    Kamiński: dni prawdziwej walki z korupcją nadchodzą
    Mam dobrą informację dla bardzo dobrych funkcjonariuszy służb specjalnych. Dni prawdziwej walki z korupcją nadchodzą - powiedział w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo były szef CBA Mariusz Kamiński. Stwierdził też, że obecnie służby są "w złej sytuacji". Z taką oceną nie zgodził się Antoni Mężydło z PO, który podkreślał, że to zbyt surowy osąd, a ostatniemu koordynatorowi ds. służb, czyli Markowi Biernackiemu, można niewiele zarzucić.
    --
  • mala200333 27.10.15, 15:34
    Najprawdopodobniej od kolejnego roku szkolnego znikną gimnazja, a rodzice nie będą mieli obowiązku posyłania 6-letniego dziecka do szkoły. - Reformę będzie można wprowadzić od 1 września - zapowiadał w "Kontrwywiadzie" RMF FM szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński. (www.tvn24.pl)
    --
  • mala200333 27.10.15, 15:39
    Ci sami ludzie w jednym czasie są specjalistami od katastrof lotniczych i w tym samym czasie mówią o aborcji. To jest tragedia – tak mówił na antenie TVN24 Piotr Liroy Marzec. Raper i producent muzyczny, który startował w wyborach z listy komitetu Kukiz’15, teraz sam będzie posłem. Stwierdził, że Polsce potrzebny jest dialog z obywatelami i zmiana konstytucji. (www.tvn24.pl)
    --
  • seremine 27.10.15, 16:43
    Czy porażka wyborcza doprowadzi do wyłonienia nowego przewodniczącego PO? Zdaniem Agnieszki Pomaskiej, zmiany wewnętrzne w partii są potrzebne, ale "trzeba się zastanowić, na jakich stanowiskach". - Na Ewie Kopacz spoczywa dziś odpowiedzialność za Platformę. To nowa sytuacja, a celem numer 1 jest teraz przystosowanie się do niej - powiedziała posłanka PO. Niewykluczone jednak, że Kopacz utrzyma swoje stanowisko - przynajmniej do 2016 roku - co oznaczałoby powtórzenie scenariusza z Donaldem Tuskiem sprzed 10 lat.
    --
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine 27.10.15, 17:08
    "The king of Poland" (król Polski) – tekst pod takim tytułem ukazał się na stronach brukselskiego tygodnika "Politico Europe". Jak pisze autor artykułu Jan Cieński, Kaczyński na stanowiska mianuje osoby lojalne wobec jego przywództwa. Tak miało być zarówno z Andrzejem Dudą, jak i z Beatą Szydło.
    --
  • seremine 27.10.15, 17:10
    ....W "Politico Europe" czytamy przytoczoną wypowiedź Pawła Zalewskiego, który mówi, że w tym przypadku powtórzy się sytuacja, jaka miała miejsce w 2006, kiedy prezes PiS usunął ze stanowiska Kazimierza Marcinkiewicza, samemu stając na czele rządu.....

--
  • seremine 27.10.15, 17:12
    ...huzare : Niezależnie od wygranej PIS tego własnie Polsce trzeba. Silnej władzy w jednej ręce zamiast wiecznych przepychanek i rzucania kłód. Teraz nie ma mowy o tekstach typu: my chcieliśmy wprowadzenia ustawy ale rząd nie współpracuje. Ponadto wszelkie sukcesy i porażki można przypisać konkretnym osobom albo osobie... Nie będzie przerzucania odpowiedzialności, wiadomo że wszelkie kluczowe decyzje nie przejdą bez zgody prezesa. Niech rządzi - zobaczymy co z tego wyniknie, może nawet spodoba mu się pomysł systemu prezydenckiego...
    --
  • seremine 27.10.15, 17:14
    TVP i PR nie będą miały przymusu zarabiania pieniędzy, zmieni się ich kierownictwo i będą finansowane z powszechnie ściąganego abonamentu. Tak ma wyglądać nowa ustawa medialna przygotowywana przez PiS - zapowiada Krzysztof Czabański, nowy poseł tej partii, b. prezes Polskiego Radia.
    --
  • seremine 27.10.15, 17:16
    Były prezes Polskiego Radia, obecnie nowy poseł PiS, przyznał też, że kończy się era mediów określanych jako publiczne. Od tej pory będą Mediami Narodowymi opłacanymi z nowego abonamentu. - Ma on być o połowę mniejszy niż w tej chwili, za to będzie powszechnie ściągalny, albo w rachunkach za energię, albo przy Picie. Raczej w tym pierwszym wariancie, ale to nie jest jeszcze przesądzone - mówił poseł PiS.

Wiadomo też, że PiS chce wymienić prezesów TVP i Polskiego Radia, ale jak podkreślił Czabański, formuła wymiany szefostwa nie jest jeszcze znana.
    --
  • seremine 27.10.15, 17:24
    Budapeszt w Warszawie - te słowa, raz wygłaszane tonem ironicznym, a raz będące postulatem politycznym, zawierają więcej prawdy, niż wielu sądzi. W obu przypadkach wybory były formą pokojowego powstania przeciw establishmentowi. Były formą swoistego pospolitego ruszenia przeciw wąskiej grupie oświeconych, co to wszystko wiedzą lepiej i starają się narzucić społeczeństwu, wbrew tradycji i pamięci przeszłych pokoleń, swoją nową wizję ładu. Kaczyńskiego i Orbana łączy właśnie to - są głosem zbuntowanego ludu - pisze Paweł Lisicki w felietonie dla Wirtualnej Polski.
    --
  • seremine 27.10.15, 17:45
    Łukasz Zbonikowski, bohater afery obyczajowej, któremu własne ugrupowanie (PiS) odmówiło poparcia i zawiesiło w prawach członka partii, najprawdopodobniej dostanie się do Sejmu - informuje "Super Express".
    --
  • seremine 27.10.15, 18:42
    Aż 228 posłów i 39 senatorów pożegnało się w niedzielę ze swoimi stanowiskami. To jednak wcale nie oznacza końca utrzymywania ich z państwowych pieniędzy. Na odchodne każdy z nich dostanie niespełna 30 tysięcy złotych odprawy. Wszystko po to, by zapewnić byłym parlamentarzystom "miękkie lądowanie" w szarej rzeczywistości poza Sejmem i Senatem. W sumie będzie to wszystkich podatników kosztować ok. 8 milionów złotych.
    --
  • seremine 27.10.15, 18:45
    est się o co bić

Dlaczego kampania i walka o miejsce w parlamencie jest taka zacięta? Wcale nie chodzi tu tylko o spory ideowe, światopoglądowe, czy chęć zmieniania Polski. Posada posła to przede wszystkim doskonałe zarobki, immunitet i masa innych przywilejów.

Każdy poseł i senator, oprócz wspomnianej pensji w wysokości 9892,30 zł, otrzymuje co miesiąc 2473,08 zł diety. Może ją wydawać na wszystko, co ma związek z pracą posła, a więc chociażby na dojazdy, wyżywienie czy organizację spotkań z wyborcami. Co więcej, znaczna część tej kwoty nie jest nawet opodatkowana, bo kwota wolna dla posłów wynosi nie 3091 złotych rocznie, jak dla przeciętnego Kowalskiego, ale 2280 złotych miesięcznie. Oznacza to, że kwota diety praktycznie w całości trafia do kiszeni posła i senatora, a państwo nie zabiera z niej prawie nic.

Co miesiąc więc każdy parlamentarzysta inkasuje ponad 12 tysięcy złotych brutto, ale na tym nie koniec.
    --
  • seremine 27.10.15, 18:46
    to nie koniec.
    Tak co miesiąc zarabiają posłowie i senatorowie
    Pieniądze dla posła Kwota brutto
    Źródło: Kancelaria Sejmu
    uposażenie 9 892,30 zł
    dieta poselska 2 473,08 zł
    ryczałt na prowadzenie biura 12 150 zł

Kolejny przywilej to tzw. ryczałt na prowadzenie biura poselskiego. Każdy parlamentarzysta otrzymuje z tego tytułu co miesiąc 12 150 złotych, z których musi pokryć wszystkie wydatki poniesione na funkcjonowanie biura. Zalicza się do nich m. in. wynagrodzenia pracowników, czynsz, opłaty za media, koszty dojazdów i inne podróże służbowe.

Jeszcze więcej mogą zarobić ci, którzy zasiadają w parlamentarnych komisjach. A w tych jest miejsce dla każdego. Pod koniec mijającej kadencji w Sejmie funkcjonowało prawie 30 różnych komisji - mniejszych (kilkunastu członków), średnich (ok. 30) i dużych (ok. 40). Kolejnych 16 było natomiast w Senacie.

Przewodniczący komisji inkasuje dodatkowo 20 proc. uposażenia (1978,46 zł), a wiceprzewodniczący - 15 proc. (1483,85 zł). Jedna dziesiąta uposażenia (989 złotych) to z kolei dodatek dla przewodniczącego podkomisji.

Nie trzeba chyba dodawać, że każdy parlamentarzysta ma również mnóstwo innych, mniej lub bardziej wymiernych przywilejów związanych z wykonywaniem mandatu. Immunitet to tylko ten najbardziej znany, oprócz tego każdy poseł i senator mają zagwarantowane darmowe podróżowanie środkami komunikacji publicznej oraz samolotami. Przysługuje im również miejsce w hotelu sejmowym, darmowe noclegi podczas wyjazdów służbowych, nisko oprocentowane pożyczki czy dopłata do wynajmu mieszkania w Warszawie. Parlamentarzysta nie musi się też martwić tak przyziemnymi sprawami jak płacenie za przesyłki czy kupowanie znaczków pocztowych.

Nie trzeba chyba dodawać, że za wszystko płaci Kancelaria Sejmu, czyli budżet państwa.
    --
  • jutta_t 27.10.15, 19:20
    Pierwsza połowa roku dla mikro- i małych przedsiębiorców okazała się trudniejsza, niż wskazywały na to przewidywania z końca 2014 r. Z badania Firmy.net wynika, że negatywną zmianę sygnalizuje co trzeci przedsiębiorca. Właściciele firm pesymistycznie prognozują też to, jak będzie im szło w przyszłości. Pozytywem jest jednak fakt, że pozycja konkurencyjna mikro- i małych firm będzie się polepszać.
    --
  • jutta_t 27.10.15, 19:22
    zereg rozwiązań mających chronić konsumentów m.in. przed nadużyciami przy sprzedaży polisolokat i ubezpieczeń grupowych, zakłada ustawa, którą w poniedziałek podpisał prezydent Andrzej Duda.

O decyzji prezydenta poinformowała we wtorek jego kancelaria.

Potrzeba nowej regulacji sektora ubezpieczeń - jak opisywała podczas prac parlamentarnych wiceminister finansów Izabela Leszczyna - wypływa z konieczności implementowania do polskiego porządku prawnego dyrektywy w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej Wypłacalność II.

Nowy system wypłacalności dla zakładów ubezpieczeń i reasekuracji zbudowany jest na trzech filarach: pierwszy dotyczy wymogów ilościowych, czyli wymogów kapitałowych, drugi - określa zasady sprawowania nadzoru, a trzeci - dotyczy obowiązków informacyjnych, przekazywanych zarówno do organów nadzoru, jak i opinii publicznej, które mają zostać zharmonizowane na poziomie UE.

--
  • jutta_t 27.10.15, 19:27
    Wynajmowanie mieszkania może być bardzo opłacalne, wymaga jednak odpowiednich rozliczeń z urzędem skarbowym. Poznaj możliwe sposoby rozliczeń oraz stawki podatkowe. Jaki podatek od wynajmu mieszkania jest najbardziej opłacalny dla najemcy?

Przychody od prywatnego najmu mieszkania można rozliczać na dwa sposoby. Najemca może wybrać opodatkowanie na zasadach ogólnych bądź w formie ryczałtu. Oba rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety.

Rozliczenie na zasadach ogólnych (tzw. skala podatkowa) – podatek od najmu mieszkania obliczany jest według corocznie przyjętej skali. W roku 2015 obowiązują dwie stawki podatku, wynoszące 18 i 32 proc.

Opodatkowanie według skali 18 proc. przysługuje osobom, których roczny dochód nie przekracza 85 528 zł.
    Opodatkowanie według skali 32 proc. obowiązuje najemców, których roczny dochód przekroczył kwotę 85 528 zł.

Roczny dochód oznacza w tym wypadku sumę wszystkich przychodów poniesionych przez podatnika. Dochód z tytułu najmu sumuje się z pozostałymi zarobkami.

Podatek od najmu mieszkania skalkulowany na zasadach ogólnych dopuszcza możliwość odliczenia niektórych kosztów poniesionych w celu uzyskania przychodu z najmu. Można zatem przyjąć, że jeśli najemca ponosi wysokie koszty za utrzymanie nieruchomości, ta forma opodatkowania jest dla niego opłacalna.

Podatek od wynajmu na zasadach ogólnych dopuszcza możliwość odliczenia kosztów remontu, opłat administracyjnych, odsetek kredytu hipotecznego, opłat ubezpieczeniowych itp. Ostateczna cena opodatkowania będzie zatem zmienna. Możesz ją obliczyć poprzez kalkulator zysków i kosztów z wynajmu mieszkania.

Rozliczenie zryczałtowane – każdy inwestor prywatny, wynajmujący własną nieruchomość może skorzystać z rozliczenia zryczałtowanego. Podatek od wynajmu jest w tym wypadku prosty do obliczenia i w roku 2015 wynosi 8,5 proc. Jeśli chcesz odprowadzać podatek od najmu mieszkania na zasadach zryczałtowanych, musisz zawiadomić o tym naczelnika urzędu skarbowego. Konieczne będzie wystosowanie pisemnego oświadczenia, w którym deklaruje się chęć opodatkowania na zasadach ryczałtu. Nie ma oficjalnego wzoru takiego oświadczenia, zatem najemca może wykonać pismo w wybranej przez siebie formie.

Dokument należy przedłożyć właściwemu urzędowi skarbowemu. Masz na to czas do 20. dnia miesiąca następującego po tym, w którym osiągnąłeś pierwszy przychód z tytułu najmu. Dla przykładu, jeśli osiągnąłeś pierwszy przychód w październiku 2015 roku, oświadczenie musisz przedłożyć do 20 listopada 2015. Brak oświadczenia o opodatkowaniu zryczałtowanym wiąże się z tym, że przychody zostaną automatycznie opodatkowane na zasadach ogólnych.

Co z rozliczeniem współmałżonków?

Małżonkowie, których wynajmowane mieszkanie stanowi wartość wspólną, mogą rozliczać się z podatku razem bądź pojedynczo. W przypadku rozliczenia wspólnego konieczne jest podpisanie stosownego oświadczenia przez obydwoje małżonków i przekazanie go do urzędu skarbowego. Oświadczenie o rozliczeniu przez jednego małżonka całej kwoty przychodu z tytułu najmu mieszkania jest ważne przez rok i należy je ponawiać.

Małżonkowie mogą też rozliczać podatek od wynajmu mieszkania osobno (po połowie wartości). W tym wypadku każdy podatnik będzie miał prawo do wyboru indywidualnej formy opodatkowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by jeden współmałżonek odprowadzał zryczałtowany podatek od najmu mieszkania, a drugi podatek od wynajmu mieszkania liczony według skali podatkowej.

Czy podatek od wynajmu mieszkania jest konieczny?

Z punktu widzenia prawa tak. Wynajem mieszkania "na czarno" jest nadal dość popularny, jednak ewentualne konsekwencje mogą być dla najemcy bardzo dotkliwe. Wystarczy, że ktoś złoży doniesienie do fiskusa o nieopłacaniu podatku od wynajmu. W tej sytuacji urzędnicy skarbowi mogą nałożyć na najemcę obowiązek odprowadzenia zaległych składek wraz z odsetkami.

Istotnym wydatkiem będzie też sama wysokość grzywny. W 2015 roku zwiększono wysokość kar za nieopodatkowanie mieszkania. Wartość grzywny zależy od wartości czynu zabronionego (w większości przypadków jest to czyn o małej wartości). W Art. 54. Kodeksu karnego skarbowego czytamy, że:

„Podatnik, który uchylając się od opodatkowania, nie ujawnia właściwemu organowi przedmiotu lub podstawy opodatkowania lub nie składa deklaracji, przez co naraża podatek na uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.”

Stawka dzienna jest ustalana przez sąd i wynosi od 58,33 zł do 23 322 zł. Kara grzywny może wynosić od 10 do 720 stawek dziennych. A co za tym idzie, najemca może zostać obciążony grzywną o wartości od 583 zł do 16,8 mln zł.

Jaki podatek od wynajmu mieszkania będzie najbardziej opłacalny?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jaki podatek od wynajmu bardziej się opłaca, trzeba obliczyć swoje dochody oraz koszty ich uzyskania. Jeśli najemca sam opłaca czynsz i media, spłaca kredyt hipoteczny oraz opłaca ubezpieczenie nieruchomości, prawdopodobnie bardziej korzystne będzie dla niego rozliczenie na zasadach ogólnych. Podatek od wynajmu jest w tym wypadku liczony od przychodu pomniejszonego o koszty jego uzyskania.

Warto jednak zauważyć, że większość najemców korzysta z rozliczenia zryczałtowanego. Taki podatek od najmu mieszkania jest stały i łatwy do wyliczenia. Nie uwzględnia kosztów uzyskania przychodu, jednak jego wartość utrzymuje się na poziomie 8,5 proc. Jeśli zatem twoja nieruchomość nie jest obciążona kredytem hipotecznym, najemca nie wykonał w roku podatkowym żadnego remontu ani nie ponosi kosztów licznikowych, to zryczałtowany podatek od najmu będzie dla niego bardziej korzystny. Warto ponownie podkreślić, że rozliczenie na zasadach ryczałtu wymaga złożenia stosownego oświadczenia, którego wzór jest dostępny w Internecie. Oświadczenie złożone w jednym roku podatkowym dotyczy również lat kolejnych.
    --
  • jutta_t 27.10.15, 19:31
    Kierownictwo partii PIS omówi dziś wyniki wyborów i kształt przyszłego rządu - podaje portal 300polityka. Komitet Polityczny może dziś podtrzymać lub odrzucić decyzję Jarosława Kaczyńskiego o zaproponowaniu Beaty Szydło na nowego premiera.
    --
  • jutta_t 27.10.15, 19:33

jo1952 18 minut temu

Oceniono 4 razy 2

Kamiński na ministra od służb specjalnych? Skazany, za nadużycie władzy?A jak wyrok uprawomocni się, będzie przychodził do sejmu w elektronicznej obrączce?
    --
  • jutta_t 27.10.15, 19:34
    Zyszardbed 11 minut temu

Oceniono 3 razy -1

Zlosliwy karzel ma pelnie wladzy! OD NAS! z naszego nadania. Teraz mantykowanie co zrobi nie ma najmniejszego sensu, trzeba bylo myslec przed szkoda... Moze sie proklamowac Naczelnikiem, Marszalkiem, Cesarzem - jak Bokassa? Swiatlem Wschodu? Orlem Tatr? Ojcem Swietym? Bratem Meczennika juz sie proklamowal... the limit is only the sky...

Odpowiedz

--
  • jutta_t 27.10.15, 19:35
    ryszardbed20 minut temu

Oceniono 1 razy-1

A co to mnie obchodzi? Kaczor zrobi to co bedzie chcial, jesli wystawi szydlo to na zajaca, zreszta w zapasie ma koguty I inne zwierzaki....
    My szaraczki tylko mozemy obracac glowe jak na F1
    --
  • jutta_t 27.10.15, 19:37
    Doktor Marek Bachański dyscyplinarnie zwolniony z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarz środkami zawierającymi marihuanę eksperymentalnie leczył dzieci chore m.in. na lekoodporną padaczkę. Placówka nie ujawnia powodów swojej decyzji.
    --
  • jane_doe_hej 17.12.15, 21:28
    beneficjentami budżetu Unii nie wywiązują się ze swojej roli ? uznali unijni oficjele.

? Płatnicy netto do budżetu UE są dokładnie tymi samymi krajami, które ponoszą największy ciężar związany z przyjmowaniem uchodźców. Tymczasem kraje, które są beneficjentami budżetu, nie wywiązują się ze swojej roli ? ocenił były przewodniczący Komisji Europejskiej Martin Schulz na konferencji prasowej po spotkaniu z obecnym przewodniczącym KE Jean-Claude'em Junckerem.

Powołał się na opinię kanclerza Austrii Wernera Faymanna, który w wywiadzie dla niemieckiego dziennika ?Die Welt" ocenił, że przyszłoroczny przegląd średniookresowy wieloletniego budżetu UE na lata 2014-2020 należy wykorzystać do ustalenia priorytetów finansowania unijnego. ? To sprawa, nad którą bez wątpienia należy się zastanowić ? ocenił Schulz.

W rozmowie z dziennikarzami Schulz podkreślił, że ?nie jest to groźba? pod adresem krajów-odbiorców unijnych środków, ale ?zwykłe stwierdzenie faktów?. To, że kraje-płatnicy netto mówią, iż należy zmienić priorytety budżetu UE, jest normalną sprawą, która pokazuje, że Unia nie jest w dobrym stanie ? dodał szef PE. ? W całej politycznej karierze nie przypominam sobie tak trudnego i złego roku, jak bieżący.

Solidarność to nie jest ulica jednokierunkowa

Jego zdaniem w ponad 500-milionowej UE rozmieszczenie ?jednego albo dwóch milionów uchodźców między państwa unijne nie powinno być problemem?. ? Ale gdy bardzo nieliczne kraje są gotowe brać w tym udział - będzie to problem ? powiedział szef PE i zaapelował do państw członkowskich o udostępnianie miejsc dla relokacji uchodźców.

• jutta_t 27.10.15, 19:40
    Zakończyło się spotkanie, podczas którego Platforma Obywatelska rozliczała wybory parlamentarne. - Chcemy zaproponować nową Platformę. Będziemy się weryfikować od podstaw - powiedziała Kopacz.
    --
  • rawik-is-me 13.12.15, 16:58
    "To aż niewiarygodne, żeby Duda był aż tak bezwolny. Zaczynam myśleć, że Kaczyński ma na niego jakieś papiery"
    Konflikt wokół TK mógł rozwiązać prezydent. Wystarczyło, by zaprzysiągł trójkę sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji - uważa prof. Magdalena Środa, gość audycji "Sterniczki" w Polskim Radiu. W jej ocenie, zachowanie Dudy pokazuje, jak bardzo podlega prezesowi Kaczyńskiemu.

--
    Ulubione:
    forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • zamyslona_7 14.12.15, 21:46
    Prawo i Sprawiedliwość chaosem próbuje przykryć to, że przyszło całkowicie nieprzygotowane do władzy - ocenił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat były prezydent Bronisław Komorowski. Stwierdził, że "złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy" i tak właśnie jest z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. - Im musi coś przeszkadzać, bo nie mogą się przyznać, że to oni źle tańczą - stwierdził. Komorowski był pytany o list otwarty byłych prezydentów, marszałków i premierów, w którym wyrazili "niepokój i sprzeciw z powodu podważania autorytetu i niezależności Trybunału Konstytucyjnego". Były prezydent powiedział, że napisano go z poczucia obowiązku i w akcie poparcia dla TK. Podkreślił, że w ogóle nie dotyka ono problematyki partyjnej, a jest sprzeciwem wobec ostatnich działań wokół Trybunału i naginania konstytucji. - Nie trzeba być miłośnikiem konstytucji, można być krytykiem, ale jeśli chce się prowadzić politykę demokratyczną, to trzeba szanować konstytucję i ją wykonywać, także w postaci wyroków Trybunału Konstytucyjnego - stwierdził Komorowski. "Trzeba ten werdykt po prostu wykonać, a nie kombinować jak koń pod górę" Były prezydent powiedział, że ani PiS, ani prezydent, ani Jarosław Kaczyński, ani szefowa KPRM Beata Kempa nie są od oceny tego, czy "prawo ma jakiś feler". Podkreślił, że skoro TK orzekł, że wybór trzech sędziów był konstytucyjny, to nikt nie powinien mieć wątpliwości. - Trzeba ten werdykt po prostu wykonać, a nie kombinować jak koń pod górę, opóźniać opublikowanie wyroku, udawać, że nie ma wcześniejszych decyzji. To jest droga donikąd, do chaosu - powiedział Komorowski. - Nie można niszczyć Trybunału Konstytucyjnego - dodał. Komorowski powiedział też, że Kaczyński sam nie wierzy w to, co mówi i wykorzystywane przez niego argumenty ws. TK mają charakter wyłącznie propagandowy. Kaczyński jak zła baletnica - Z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim jest problem. Zawsze sądziłem, że nie potrafi przegrywać.(?) Gdy kwestionował wybory prezydenckie, kwestionował moją wygraną, gdy przegrał PiS wybory samorządowe, oskarżył, że były sfałszowane. Dzisiaj dochodzę do wniosku, że Prawo i Sprawiedliwość i prezes Kaczyński także nie potrafią z klasą wygrywać - przekonywał Komorowski. Podkreślił, że PiS wygrało wybory, ma silny mandat, niemal "monopol na władzę", ale "nie potrafi tego uszanować". - Odnoszę wrażenie, że nie tylko ze względu na konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, ale w ogóle ze względu na styl uprawiania polityki państwo polskie zaczyna się pogrążać w chaosie - ocenił. Dodał, że przed wyborami politycy PiS mówili, że mają precyzyjnie przygotowany plan, "setki przygotowanych ustaw, decyzji, osób, a tu jest chaos, improwizacja". - Dzisiaj chaosem próbuje się przykryć to, że ta ekipa przyszła całkowicie nieprzygotowana do władzy - ocenił. I dodał: - Mówi się, że złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy. I tak jest z prezesem Kaczyńskim i Prawem i Sprawiedliwością. Im musi coś przeszkadzać, bo nie mogą się przyznać, że to oni źle tańczą. Coś im przeszkadza, w tym przypadku Trybunał Konstytucyjny, albo reszta opinii publicznej, która nie jest z nimi, więc się ich obraża, sprowadza do jakiejś karykatury. (www.tvn24.pl)
  • jane_doe_hej 17.12.15, 22:09
    Kara 2,5 tys. zł za przekroczenie minuty (www.tvn24.pl)głosu jest nieadekwatna. To może przestraszyć innych posłów do swego rodzaju aktywności - ocenił Ryszard Petru (Nowoczesna). W ten sposób odniósł się on do decyzji marszałka Sejmu, który nałożył na posła PO Michała Szczerbę karę finansową w wysokości 2,5 tys. zł za przekroczenie czasu wystąpienia na mównicy. Według posłów opozycji kara nałożona na posła Michała Szczerbę jest próbą wystraszenia innych posłów przed sejmową aktywnością. - Powiem szczerze, że nie pamiętam, żeby poseł Szczerba jakoś specjalnie przesadził - skomentował nałożenie kary Ryszard Petru (Nowoczesna). - Nie pamiętam jego strasznego występku i uważam, że kara 2,5 tys. zł za przekroczenie minuty głosu jest nieadekwatna. To może przestraszyć innych posłów do swego rodzaju aktywności - ocenił. "Proszę marszałka o cennik" Lider Nowoczesnej podkreślił zarazem, że sam nigdy nie przekroczył czasu wystąpienia i jest zwolennikiem pilnowania czasowej dyscypliny wypowiedzi posłów. - Uważam, że lepiej by było, gdyby marszałek wyłączał głos po przekroczeniu czasu o 30 sekund. Jak w telewizyjnej debacie - stwierdził. W telewizyjnej debacie przed wyborami parlamentarnymi po upływie czasu na wypowiedź pozostawiano politykom jedynie kilka sekund na dokończenie zdania. Do decyzji o nałożeniu kary na posła Szczerbę w czwartek nawiązał z sejmowej mównicy również poseł PO Krzysztof Brejza. - W imieniu posłów Platformy Obywatelskiej, szczególnie w imieniu posła Szczerby, bardzo proszę pana marszałka o wywieszenie cennika za nasze wystąpienia - ironizował. (www.tvn24.pl)

• mala200333 29.12.15, 19:27
    Z Netu: Wolałbym się mylić, ale mówią, że historia kołem się toczy i mam wrażenie, że to gdzieś w Europie Środkowej już było:
    1. Demokratyczne wybory (głosami sfrustrowanych i zniechęconych, ale nie większości społeczeństwa) wywindowały do władzy ludzi obiecujących "dobrą zmianę".
    2. Władza została skupiona w ręku jednostki - przy pozorach parlamentaryzmu i praworządności.
    3. Wola ludu stała się pretekstem do wprowadzania szybkich rozwiązań systemowych (stanęła ponad prawem).
    4. Zapanował kult wodza - nieomylnego, wielkiego stratega, troszczącego się o dolę prostego ludu.
    5. Struktury demokratycznego państwa prawa zostały podporządkowane władzy (w tym prokuratura i sądownictwo).
    6. Prawa mniejszości (etnicznych, seksualnych, politycznych etc.) przestały być szanowane, a przedstawiciele tych mniejszości stali się obiektem pogardy i represji.
    7. Opozycja straciła prawo głosu.
    8. Przeciwnicy i krytycy "zmiany" i przełomu uznawani byli za wrogów i ludzi, których należy usunąć z drogi.
    9. Stworzony został system, w którym szansę na robienie kariery otrzymały jednostki mierne, intelektualnie ostające od przywódców, lecz wierne i fanatyczne.
    10. Odwoływano się do retoryki narodowej, ze wskazaniem na "wolę ludu".
    11. Społeczeństwo miało tworzyć monolit kierujący się tymi samymi wartościami (niechęć i agresja wobec jednostek czy grup odstających od "słusznego" schematu).
    12. Państwo przejęło kontrolę nad życiem jednostki (stosując indoktrynację - od najmłodszych lat, inwigilację i rozbudowując aparat propagandy).

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,19402653,co-sie-dzieje-w-naszym-kraju.html#ixzz3vjfo6Zrq

--
  • mala200333 29.12.15, 20:07
    Cóż, szykuje się konfrontacja społeczeństwa z władzą. Jak za komuny w stanie wojennym.
    Myślę, że jedną z rzeczy która powinna się zdarzyć w pierwszej kolejności jest uświadomienie PiSowi ze wszedł w buty po PZPR, że teraz to oni są komuną. Bo są.
    Kaczyńskiemu może się wydawać że idzie po śladach Piłsudskiego, ale to są inne ślady - ślady Gomułki.
    To uświadamianie PiSowi, ze ich "Czwarta RP" to tak naprawdę "Drugi PRL" już się dzieje (demonstracje przed domem Kaczora 13 grudnia, skandowanie "precz z komuną" na widok komucha Piotrowicza) , ale niech tego będzie jeszcze więcej.
    Kaczyński już zjednoczył większość Polaków w jedyny możliwy sposób, dał nam to co nas zawsze jednoczyło - wspólnego wroga. Siebie.
    Na razie ten wróg jest traktowany stosunkowo łagodnie , ale to już wróg.
    I inaczej już nie będzie.
    Kaczka Orła nie pokona, zima wasza - wiosna nasza , krótko mówiąc.
    Niedawno przypomniał mi się pewien nieco zapomniany wiersz z czasów PRL - "Towarzysz Szmaciak" Szpotańskiego, napisany po wydarzeniach radomskich, kiedy spłonął komitet PZPR.
    Dedykuję poczatkowe fragmenty tego wiersza posłom PiS, ku przestrodze :

"
    Straszny miał dzień towarzysz Szmaciak.
    Ach, wprost odchodził od rozumu,
    kiedy uciekać musiał w gaciach
    ścigany wyzwiskami tłumu.

Zewsząd sypały się kamienie,
    boleśnie bijąc go w siedzenie.
    Na szczęście było ? jak już wiecie ?
    tajemne przejście w komitecie.

Jeszcze ze strachu nie ochłonął,
    a za nim już komitet płonął
    i płonął w jego gabinecie
    największy porno-zbiór w powiecie.

Wielka to strata! Bo, widzicie,
    Szmaciak ? koneser i esteta ?
    pozycje stamtąd wcielał w życie
    na licznych schadzkach i baletach.

Teraz w swej willi siedzi Szmaciak,
    już w spodniach w prążki, a nie w gaciach,
    owinął przy tym się szlafrokiem
    i pije scotch z wiśniowym sokiem.

Pije, bo się straszliwie martwi
    pod kątem własnym i przyszłości
    i bardzo źle myśli o partii,
    a kierownictwie w szczególności....
    "

Ku przestrodze. Komuna miała za sobą sowieckie czołgi, aparat PZPR - a i tak przegrała.
    Kaczyński to przy swoich PRLowskich poprzednikach "cienki bolek", ta sama mentalność tylko dużo mniej siły.
    Jeśli będziemy chcieli - jako Naród - go powstrzymać, to go powstrzymamy.
    A wszystko wskazuje że będziemy chcieli. I dobrze.

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,19402653,co-sie-dzieje-w-naszym-kraju.html#ixzz3vjq1iAlo

--
  • mala200333 23.01.16, 19:25

Wysłany: Dzisiaj 18:46
    Któryś już z rzędu wątek na temat KOD pislamiści założyli, widać manifestacje KOD są drzazgą w pislamskim oku .... A co nie wolno nam manifestować pod pałacem za zadem końskim, hę?Pałac należy do całego narodu ..... mogą pislamiści od przeszło pięciu lat 10 każdego miesiąca pod pałac z wieńcem na kaczych nóżkach tuptać, możemy i my pod pałacem pomanifestować. To się nazywa konsensus.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka