Dodaj do ulubionych

Pomóż swym nerkom

25.10.17, 15:39

Woda jest niezbędna do właściwego funkcjonowania organizmu, w tym również do prawidłowej pracy nerek (ułatwia ją). To podstawa procesu usuwania toksyn, za który są odpowiedzialne te organy.

Jeśli pijemy zbyt małe ilości wody w ciągu dnia, wzrasta ryzyko rozwinięcia się chorób i infekcji dróg moczowych, takich jak ostra niewydolność nerek. Dlaczego? Niedobór płynów sprawia, że nerki muszą ciężej pracować, żeby odfiltrować substancje, które należy wydalić, od tych wartościowych.

Żeby uniknąć problemów z nerkami, należy pić od 2 do 3 litrów wody każdego dnia. Nie powinniśmy czekać, aż poczujemy pragnienie, ale systematycznie popijać płyny. Warto też włączyć do menu produkty, które ją zawierają, a więc warzywa i owoce.

--
Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Edytor zaawansowany
 • jutta_t 25.10.17, 15:40
  Nagromadzenie sodu w organizmie zwiększa ryzyko zaburzeń funkcjonowania nerek: przyspiesza ich starzenie się, sprawia, że pracują one wolniej i mniej wydajnie. Powoduje też zatrzymanie płynów w organizmie i zakłóca proces oczyszczania krwi. Ponadto ma negatywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy (podnosi ciśnienie).

  Problemy te wynikają nie tylko z nadużywania soli w diecie (celem przyprawienia potraw), ale też ze spożywania w dużych ilościach pokarmów, które ją zawierają, takich jak wędliny, gotowe sosy czy dania mrożone.

  Jak zapobiec zaburzeniom pracy nerek? Powinniśmy zastąpić sól stołową morską lub himalajską. Do przyprawiania potraw możemy wykorzystywać też zioła, musztardę, sos sojowy o niskiej zawartości sodu czy czosnek. Dbajmy o to, aby w codziennym menu dawka soli nie przekraczała 3 g (pół łyżeczki).

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 25.10.17, 15:41
  Spożywanie czerwonego mięsa w nadmiarze ma negatywny wpływ na nerki i przebieg procesów metabolicznych. Ze względu na zawartość białka i tłuszczów obciąża ono te narządy wewnętrzne. W konsekwencji nie pracują one tak szybko i wydajnie. Nie usuwają skutecznie toksyn z organizmu.

  Potwierdzają to badania przeprowadzone przez naukowców z Texas A&M Health Science Center College of Medicine, które zostały opublikowane “Journal of American Society of Nephrology”. Dane zebrano od 1486 dorosłych. Osoby, które jadły więcej owoców i warzyw, a ograniczyły mięso, były 3-krotnie mniej narażone na niewydolność nerek.

  Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie wyeliminować czerwone mięso z diety. Wystarczy, że zmniejszymy częstotliwość jego spożywania do 2 razy tygodniowo. Jeśli nie wyobrażamy sobie jadłospisu bez mięsa, włączmy do niego zdrowe alternatywy, takie jak ryby czy indyk.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 25.10.17, 15:43
  skutek zwlekania z wizytą w toalecie, w nerkach może rozwinąć się stan zapalny. To niebezpieczny nawyk o negatywnym wpływie na ten organ, jak również przewód moczowy. Mocz składa się bowiem nie tylko z wody, ale też z kwasów i amoniaku, które przetrzymywane zbyt długo mogą uszkodzić ściany pęcherza.

  Częste wstrzymywanie moczu sprzyja odkładaniu się kamieni nerkowych. Powstają one z wapnia, fosforanów, amonu i magnezu. Na początku tworzą niewielkie kryształy, które później stają się kamieniami. Ich usunięcie wiąże się z bólem.

  W związku z tym powinniśmy korzystać z toalety niezwłocznie, gdy tylko odczujemy taką potrzebę. Jeśli wiemy, że nie będziemy mieć dostępu do łazienki przez kilka godzin, unikajmy przyjmowania zbyt dużych ilości płynów.


  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 04.01.18, 00:37
  Ciekawe

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • seremine 25.01.19, 00:06
  Dobrego

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka