Dodaj do ulubionych

~~~~~Ukrainskie Sokoly ~~~~cz.2 ~~~~~~~~

09.08.18, 16:14
Ta współczesna dzicz niczym nie różni się mentalnie od swoich przodków, którzy mordowali naszych rodaków. Poprostu ci nie mają okazji by jak przodkowie pokazać prawdziwe oblicze.
Jeszcze....
Edytor zaawansowany
 • jutta_t 09.08.18, 20:38
  Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej zmienił swoje logo – poinformował w środę szef UIPN Wołodymyr Wjatrowycz. Jest nim stylizowany kwiat maku, który od 2014 roku jest na Ukrainie oficjalnym symbolem pamięci o ofiarach II wojny światowej. Nawiązując do czerwono-czarnej kolorystyki nowego logo, która jest również kolorystyką banderowskiej flagi, Wjatrowycz ironizował, że „Pan Bóg na pewno był banderowcem, dlatego stworzył mak czerwono-czarnym”.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 09.08.18, 20:42
  Pod postem szefa UIPN wywiązała się dyskusja na temat kolorystyki logo. „Polacy i tak będą się czepiać, że [logo] jest czerwono-czarne” – napisał jeden z internautów. „Pan Bóg na pewno był banderowcem, dlatego stworzył mak czerwono-czarnym” – ironizował Wjatrowycz w odpowiedzi.

  Czerwono-czarny mak jako symbol upamiętniający poległych wojskowych przyjął się po I wojnie światowej w niektórych krajach anglosaskich i do 2014 roku w ogóle nie był używany na Ukrainie. Dr Iwan Kaczanowski, politolog z Uniwersytetu w Ottawie zajmujący się badaniem ukraińskiego nacjonalizmu, nie ma wątpliwości, że pomajdanowe władze UIPN wykorzystują ten obcy dla ukraińskiej kultury symbol z powodu jego kolorystyki tożsamej z barwami banderowskiej flagi.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 09.08.18, 22:57
  Oleg Sencow umiera w ciszy. Świat zapomniał o więźniach politycznych
  Oleg Sencow umiera. A wraz z nim gasną nadzieje więźniów politycznych, w imieniu których prowadzi głodówkę. - Sytuacja jest ciężka, Kreml nie ustępuje, a władze Ukrainy robią niewiele, by ich uwolnić - mówi WP Olga Gryb, siostra jednego z Ukraińców porwanych i przetrzymywanych przez rosyjskie służby.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 09.08.18, 23:36
  Do zatrzymania domniemanego zleceniodawcy ataku doszło w obwodzie dniepropietrowskim na Ukrainie. Prokuratura nie podała personaliów zatrzymanej osoby, jak i jej obywatelstwa, co każe przypuszczać, że był to obywatel ukraiński.

  W czwartek 9. sierpnia decyzją sądu wobec zatrzymanej osoby zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu bez możliwości wniesienia kaucji.

  Jak podała ukraińska prokuratura, zatrzymany jest podejrzany o zlecenie podpalenia węgierskiego ośrodka, które nastąpiło 27. lutego br. Około godziny 3. w nocy do budynku wrzucono przez okno ładunek wybuchowy, który eksplodował powodując pożar. Spłonęło około 25 metrów kw. powierzchni wewnątrz obiektu, lecz nikomu nic się nie stało. Osoby podejrzewane o dokonanie tego napadu zostały zatrzymane na Ukrainie – okazali się oni mieszkańcami Czerkas i Kropywnyckiego. Wkrótce potem gubernator Zakarpacia Hennadij Moskal twierdził, że zleceniodawcą ataku był pracownik ministerstwa bezpieczeństwa Naddniestrza, który zbiegł do tej enklawy.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 09.08.18, 23:38
  Przypomnijmy, że budynek Stowarzyszenia Kultury Węgierskiej w Użhorodzie został zaatakowany także 4. lutego br. Napastnicy zaatakowali budowlę koktajlem Mołotowa. W wyniku ataku nikt nie został poszkodowany, a pożar został szybko ugaszony. O sprawstwo tego czynu Ukraińcy oskarżyli dwóch Polaków – Adriana M. i Tomasza Sz. Zostali oni w Polsce zatrzymani przez ABW i trafili do aresztu. Obaj są członkami radykalnego ugrupowania nacjonalistycznego Falanga. Trzecia osoba podejrzewana o związek z tą sprawą – Michał P. – została wypuszczona za kaucją.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 10.08.18, 16:56
  Odbywający kary pozbawienia wolności żołnierze rozformowanego batalionu ukraińskiej Gwardii Narodowej „Tornado” wywołali w czwartek bunt w więzieniu łukianowskim w Kijowie. – podały ukraińskie media.

  Jednym z podawanych powodów buntu był zamiar władz penitencjarnych rozdzielenia „tornadowców” i umieszczenia ich w różnych zakładach karnych.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 10.08.18, 16:57
  Sprzeciwiając się rozdzieleniu były dowódca batalionu Rusłan Onyszczenko i jego kompani zabarykadowali się w celach i stawili opór funkcjonariuszom. Jak podają ukraińskie media, buntownicy byli uzbrojeni w noże, młotki, siekierę a nawet ładunki wybuchowe własnej roboty. Do „tornadowców” mieli dołączyć inni więźniowie osadzeni w „Łukianówce”.

  W celu złamania oporu buntowników kierownictwo więzienia wezwało dodatkowe siły Gwardii Narodowej oraz policyjnych antyterrorystów. Według portalu Strana.ua plan szturmu na więzienie otrzymał kryptonim „Burza”.

  Jak przekazał mediom rzecznik wiceministra odpowiedzialnego za więziennictwo Jurij Masłak, jeden z ładunków wybuchowych został zdetonowany, przez co poszkodowany został jeden z funkcjonariuszy. Ponadto buntownicy mieli oblać benzyną pracownika więzienia i grozić jego spaleniem.

  Masłak podaje inny powód buntu: „tornadowcy” mieli sprzeciwić się przeszukaniom w celach związanych z powzięciem informacji o wymuszaniu haraczy od innych więźniów.

  Według portalu lb.ua antyterroryści dokonali szturmu pomieszczeń opanowanych przez buntowników. W rezultacie trzech „tornadowców” zostało wywiezionych do innych więzień, a czterech trafiło do karceru łukianowskiego więzienia.

  W sieciach społecznościowych ukazał się film nagrany w więzieniu podczas buntu byłych żołnierzy „Tornado”.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 10.08.18, 16:58
  Przypomnijmy, że w kwietniu 2017 roku ukraiński sąd skazał 12 byłych żołnierzy batalionu „Tornado”, w tym jego dowódcę. Ośmiu z nich otrzymało kary bezwzględnego więzienia od 8 do 11 lat. Podsądnym zarzucano, że stworzyli organizację przestępczą złożoną z żołnierzy batalionu, którzy dopuszczali się porywania i bezprawnego więzienia ludności Donbasu w miejscu stacjonowania jednostki (Prywolne, obwód ługański). Porwani cywile więzieni byli więzieni w piwnicy i poddawani torturom. Oskarżeni mieli również czerpać korzyści z nielegalnego przemytu. Najbardziej bulwersującym czynem, który zarzucano oskarżonym były gwałty, w tym na nieletnich.

  Batalion „Tornado” został rozwiązany w 2015 roku przez ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Arsena Awakowa.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 15.08.18, 16:47
  Kanadyjskie i ukraińskie media podają, że firma PGW Defence Technologies z Kanady będzie sprzedawać ukraińskiej armii swoje karabiny snajperskie. Właściciel firmy potwierdza, że wartość umowy to milion dolarów.

  Prywatna firma PGW Defence Technologies z Winnipeg w Kanadzie będzie sprzedawać ukraińskiej armii swoje samopowtarzalne karabiny snajperskie LRT-3 .50BMG, kalibru 0.50 cala (12,7 mm).

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 15.08.18, 16:49
  Kanadyjski resort dyplomacji odmawia podawania szczegółów, tłumacząc się koniecznością ochrony interesów komercyjnych firmy. Kanadyjski poseł z ramienia Partii Konserwatywnej James Bezan twierdzi jednak, że rząd zatwierdził sprzedaż w ubiegłym tygodniu. Sam Bezan jest zdecydowanym zwolennikiem wspierania Ukrainy i udzielania jej wsparcia, w tym w postaci dostaw broni. W maju br. w imieniu swojej partii wezwał rządzącą Partię Liberalną, by zaczęła dostarczać na Ukrainę broń śmiercionośną.

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 15.08.18, 16:49
  Jesienią ub. roku premier Kanady Justin Trudeau powiedział po spotkaniu z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką, że jego kraj może zacząć dostarczać Ukrainie broń śmiercionośną. Kanada wysyłała też na Ukrainę instruktorów wojskowych.

  W grudniu 2017 roku komisja obrony Izby Gmin, niższej izby kanadyjskiego parlamentu rekomendowała rządowi dostarczanie broni na Ukrainę. Pod warunkiem, że Kijów pokaże, że działa na rzecz zwalczania korupcji. W ubiegłym roku wysocy rangą urzędnicy ukraińskiego resortu obrony mówili Kanadyjczykom, że przyjęliby kanadyjską broń, w tym przeciwpancerną. Skarżyli się również, że ich własne karabiny snajperskie są przestarzałe, choć przy innych okazjach na Ukrainie, wysocy rangą urzędnicy zachwalali ukraińską broń tego typu.

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 15.08.18, 16:50
  Przeciwko dostarczaniu Ukrainie broni śmiercionośnej wypowiadała się na forum kanadyjskiej komisji obrony Peggy Mason, w przeszłości ambasador ds, rozbrojeń przy ONZ i doradca premiera Kanady ds. bezpieczeństwa. Ostrzegała, że może to wywołać „działania eskalacyjne” ze strony donbaskich separatystów, „ponieważ każda strona uważa, że musi odpowiedzieć na pokaz siły drugiej [strony]”. Twierdziła, że decyzja ws. wysyłania broni na Ukrainę byłaby błędem.

  W przeszłości decyzje Kanady ws. dostarczania broni do stref objętych konfliktem przynosiły mieszane rezultaty. Media przypominają, że niejednokrotnie kanadyjska broń trafiała w niepowołane ręce. Rząd Kanady zatwierdził m.in. eksport karabinów dla sił kurdyjskich walczących z dżihadystami z tzw. państwa islamskiego, które po jakimś czasie zaczęły pojawiać się na czarnym rynku. W tym roku jeden z kanadyjskich karabinów został zdobyty przez Turków w trakcie walk.

  Kanadyjskie media przypominają też, że w 2016 roku o firmie PGW zrobiło się głośno, gdy ujawniono, że sprzedane Arabii Saudyjskiej karabiny snajperskie LRT-3 .50, czyli tego samego typu co te, które mają trafić na Ukrainę, znalazły się w rękach szycikich bojowników Huti z Jemenu. Broń została zdobyta przez nich w walce z siłami saudyjskimi. Spagrud pytany o tę kwestię twierdził, że jego firma nie mogła zrobić wiele, by zapobiec dostaniu się jej broni w ręce nie tej strony konfliktu, do której miała trafić, szczególnie w sytuacji konfliktu zbrojnego. Zaznaczał przy tym, że tego rodzaju karabiny używane przez kogoś bez rocznego przeszkolenia są „niemal bezwartościowe”.

  Przeczytaj: Amerykański senator: Ukraina otrzyma od nas broń snajperską

  Ciężkie samopowtarzalne karabiny snajperskie LRT-3 .50BMG są produkowane przez PGW Defence Technologies od 2005 roku. Waga broni niezaładowanej do niespełna 11,5 kg. Zasięg efektywny to 1800 metrów.

  W grudniu ub. roku publicysta Washington Post Josh Rogin napisał, że urzędnicy administracji Donalda Trumpa potwierdzili, że Departament Stanu zatwierdził w tym miesiącu sprzedaż Ukrainie na zasadach komercyjnych karabinów snajperskich typu M107A1 o wartości 41,5 mln dolarów. Jak napisano, ukraińskie siły zbrojne walczące z separatystami w Donbasie, wymagają w tym zakresie uzbrojenia szczególnego wsparcia

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 15.08.18, 23:23
  Wiceminister spraw wewnętrznych Serhij Jarowyj uznał, że liczba nielegalnych imigrantów na Ukrainie jest już tak duża, że zagraża bezpieczeństwu państwa.

  Jarowyj mówił o imigracji w czasie wystąpienia przed funkcjonariuszami służb granicznych i policyjnych w ośrodku dla migrantów w obwodzie czernihowskim. „Masowy napływ nielegalnych migrantów jest krytycznie wysoki i niebawem stanie się to zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa” – słowa ukraińskiego wiceministra spraw wewnętrzny cytuje portal Interia.pl.

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 15.08.18, 23:24
  Ukraina jest coraz chętniej wykorzystywana jako korytarz do Unii Europejskiej w związku z utrudnieniem migrantom przechodzenia przez Turcję i Bałkany, po tym gdy Ankara zawarła z UE umowę o odbieraniu części nielegalnych imigrantów, a Węgry skutecznie uszczelniły swoją południową granicę. W ostatnim okresie przyjmować nielegalnych imigrantów z Afryki przestały także Włochy.

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 16.08.18, 15:52
  W górach obwodu zakarpackiego ekstremistyczna organizacja ukraińska- Sicz Karpacka przeprowadziła obóz o charakterze paramilitarnym.

  Sicz Karpacka chwali się swoimi działaniami na swojej stronie na Facebooku, gdzie został opublikowany krótki opis wraz ze zdjęciami. Udokumentowana impreza określona została jako „doroczny obóz szkoleniowy bojowników Siczy Karpackiej”. Autor wpisu ocenił też, że „niniejszy obóz stał się przełomowym momentem dla naszego ruchu i przejściem na nowy poziom walki”. Nie podano gdzie konkretnie odbył się zjazd neonazistów, choć adnotacja Facebooka jak miejsce napisania wpisu wskazuje miejscowość Skole.

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 16.08.18, 15:53
  Z opisu wynika, że w czasie obozu prowadzone były „wykłady ideologiczne” przy czym organizacja dziękuje za ich przygotowanie niejakiemu Ihorowi Garkawience. Jak wynika ze zdjęć zamieszczonych na profilu organizacji w czasie obozu prowadzone były jednak także ćwiczenia fizyczne. Obok ujęć gry w rugby widać także ćwiczenia z bronią palną lub jej atrapami, ćwiczenia z atrapami noży, walkę wręcz, zaś we wpisie pojawia się sformułowanie o „lekcjach wojskowych”. Według jego autora obóz odbywał się w „mistycznej i braterskiej atmosferze”.

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 16.08.18, 15:54
  Sicz Karpacka znana jest z corocznych Marszów Chwały na cześć ukraińskich separatystów, którzy w 1939 roku ogłosili na Zakarpaciu swoją krótkotrwałą republikę w zamieszkanym przez mniejszość węgierską Użhorodzie. Na marszu pojawiły się w 2016 roku hasła „Węgry na noże”. W czasie ubiegłorocznego marszu współorganizowanego przez Sicz Karpacką w głównym ośrodku mniejszości węgierskiej w Berehowe, zerwano węgierską flagę z budynku rady miasta.

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • black_jotka 16.08.18, 16:19
  Trump z regionalnym mocarstwem rozmawia cztery oczy... w Helsinkach. To Poroszenko zeby moc miec spotkanie z Trumpem w Ameryce musial dac 400 tys. dolsow lapowki.

  --
  Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jerzy_55 17.08.18, 16:02
  Zdaniem szefa MSZ Ukrainy Pawło Klimkina, twierdzenia lidera czeskich komunistów ws. głównej roli Ukraińców w tłumieniu Praskiej Wiosny w 1968 roku są absurdalne. Przy okazji zasugerował, że Ukraińcy przez lata byli okupowani m.in. przez Polskę.

  Jak informowaliśmy, przewodniczący Komunistycznej Partii Czech i Moraw Vojtech Filip powiedział w rozmowie z „The Guardian”, że Rosja odegrała stosunkowo niewielką rolę w inwazji sił Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku. Jego zdaniem, faktycznie dokonali jej Ukraińcy, na czele z pochodzącym z Ukrainy przywódcą ZSRR, Leonidem Breżniewem.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 17.08.18, 16:10
  (…) w ówczesnym politbiurze ZSRR był tylko jeden rodowity Rosjanin, który głosował przeciwko [inwazji]. Breżniew był z Ukrainy. Główną siłę armii najeźdźczych stanowili Ukraińcy – powiedział Filip. Szef Komunistycznej Partii Czech i Moraw twierdził również, że wśród największych zwolenników najechania Czechosłowacji byli ówcześni przywódcy Węgier, Polski (PRL) oraz NRD, którzy jego zdaniem postrzegali Praską Wiosnę jako zagrożenie dla siebie.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 17.08.18, 16:10
  Słowa lidera czeskich komunistów skomentował w czwartek również szef MSZ Ukrainy, Pawło Klimkin. We wpisie na Facebooku nazwał twierdzenia Filipa „kompletnym absurdem”.

  „Oskarżenia lidera czeskich komunistów pod adresem Ukraińców, że rzekomo są winni stłumienia Praskiej Wiosny, są rzecz jasna kompletnym absurdem” – napisał Klimkin. „Ukraińcy, jak pamiętam, cierpieli przez komunistyczny reżim” – zaznaczył szef ukraińskiej dyplomacji, dodając, że Ukraińcy „byli narodem okupowanym przez wiele stuleci”.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 17.08.18, 16:11
  Szef MSZ zaznaczył, że w czasach sowieckich Ukraińcy „aktywnie protestowali” przeciwko okupacji Czechosłowacji w 1968 roku, solidaryzując się z Czechami i Słowakami. Jego zdaniem, nazwiska ukraińskich działaczy, takich jak Zorian Popadiuk, są znane wszystkim, „ale nie czeskim komunistom”. „Dla nich, niestety, wciąż ‘Mówi Moskwa’ ” – dodał. Wyraził też nadzieję, że Czesi „odróżnią prawdę od jawnego kłamstwa”.

  Klimkin napisał też, że „na Ukrainie ideologia komunistyczna, razem z nazistowską, jest zabroniona”. Jego zdaniem, „fascynacja romantycznymi ideami komunistycznymi” i istnienie w niektórych krajach partii komunistycznych wynika z fascynacji rosyjskim totalitaryzmem, a komuniści, jak sądzi, widzą „coś ujmującego” w obecnej władzy w Moskwie.

  Słowa Filipa wcześniej ostro skrytykowali przedstawiciele innych czeskich partii. Szef konserwatywnej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Petr Fiala uważa, że słowa lidera komunistów tylko potwierdzają to, że oni się nie zmienią i wciąż będą fałszować historię, pomniejszać komunistyczne zbrodnie i sprzyjać Moskwie.

  Szef partii Burmistrzowie i Niezależni (STAN) Petr Gazdik powiedział, że jego zdaniem twierdzenie, jakoby Rosja nie była winna inwazji na Czechosłowację, bo Breżniew był Ukraińcem, to tak, jakby powiedzieć, że to nie Niemcy wywołały II wojnę światową, bo Hitler był Austriakiem.

  Miesiąc temu szef ruchu Ano i premier Czech Andrej Babisz oraz lider Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD) Jan Hamaczek popisali umowę koalicyjną o powołaniu mniejszościowego rządu. Wcześniej premier Babisz zawarł umowę o tolerowaniu rządu z Komunistyczną Partią Czech i Moraw (KSCM), chcąc zapewnić swojemu gabinetowi względnie stabilne rządy. KSCM ma w Izbie Poselskiej 15 głosów, co łącznie daje nowemu czeskiemu rządowi konieczną większość. Jednocześnie, czescy komuniści uzyskali wyraźny wpływ na politykę Czech.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 17.08.18, 16:12
  Klimkin napisał też, że „na Ukrainie ideologia komunistyczna, razem z nazistowską, jest zabroniona”.

  A to juz jest dowcip dnia!

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • seremine 18.08.18, 01:03
  Kuprianowicz zabierając głos podczas uroczystości mówił, że w Sahryniu doszło do „zbrodni przeciwko ludzkości popełnionej przez członków narodu polskiego – partyzantów Armii Krajowej będących żołnierzami podziemnego państwa polskiego”. Zaznaczył też, że lokalni prawosławni mieszkańcy zginęli z rąk innych obywateli Rzeczpospolitej dlatego, że „mówili w innym niż większość języku i byli innego wyznania”.

  Zdaniem wojewody podkarpackiego, ukraiński działacz mógł naruszyć artykuł 133. kodeksu karnego, który przewiduje 3 lata pozbawienia wolności za znieważanie narodu polskiego lub Rzeczypospolitej Polskiej. Zdaniem Czarnka, w innej wypowiedzi Kuprianowicz zrównał zbrodnię ludobójstwa na Wołyniu z „likwidacją bazy UPA, w której zginęło kilkaset osób”, co może stanowić przestępstwo zaprzeczania zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. Wojewoda uznał uroczystość z udziałem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Sahryniu za „prowokację i hucpę”, co spotkało się z krytyczną reakcją ukraińskiej ambasady i MSZ Ukrainy, w tym jej szefa Pawło Klimkina. W odpowiedzi na to wojewoda wyraził „ubolewanie z powodu jednoznacznie kłamliwego, uderzającego w jego dobre imię charakteru wyżej przytoczonych wypowiedzi Pana Ministra Pawło Klimkina”.

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • seremine 18.08.18, 01:05
  Sam Kuprianowicz twierdzi, że nie powiedział w Sahryniu ani jednego nieprawdziwego słowa i oświadczył, że może wszystko powtórzyć. W rozmowie z ukraińskimi mediami powiedział, że działania wojewody to „próba zastraszenia miejscowych Ukraińców”.

  Przeczytaj: Ukraiński działacz: działania wojewody lubelskiego to próba zastraszenia Ukraińców z Polski

  Należy zaznaczyć, że w trakcie uroczystości w Sahryniu kilkukrotnie wznoszono banderowskie pozdrowienie „Sława Ukrajini – herojam sława!” (Chwała Ukrainie – chwała bohaterom), w tym także przez Poroszenkę i z jego inicjatywy. Poroszenko stanowczym tonem nieomal żądał też uchylenia tzw. penalizacji banderyzmu.

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • seremine 18.08.18, 01:07
  Wolyn1943 @Wolyn1943:
  Kolejna arogancka i wręcz bezczelna próba ingerencji ukraińskich polityków w polski porządek prawny. I, zapewne, to wywieranie nacisku pozostanie bez stosownej odpowiedzi ze strony odpowiednich czynników polskich. Spróbujmy odwrócić sytuację: oto polski wiceminister spraw zagranicznych wezwał ukraińskie władze do usunięcia tablicy Szuchewycza z polskiej szkoły we Lwowie. Wiem, rozmarzyłem się… Ale to wasalstwo wobec Ukrainy prędzej czy później zemści się na każdej polskiej władzy. Osobiście wolałbym wcześniej!

  17 sierpnia 2018 21:59ZALOGUJ SIĘ, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ

  sternik1 @sternik1:
  @Wolyn1943 Problem w tym, że serwilizm i haniebne czapkowanie „naszego rządu” zemści się nie na „każdej polskiej władzy” ale na każdym Polaku. A co do wcześniejszej zmiany-zgoda, z tym że jedynie partia SILNIE narodowa (w przeciwieństwie do obecnej) będzie wreszcie w stanie zamknąć obłędny kurek finansowy płynący z Naszych pieniędzy i przywrócić normalne relacje oparte na PRAWDZIE historycznej. Jeśli nie będzie to jednak możliwe należy zerwać wszelkie możliwe kontakty (a nie pudrować państwo -trupa) i potraktować jako śmiertelnego intruza WYŁĄCZNIE z pozycji siły : chcesz pokoju-szykuj się do wojny.

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jerzy_55 18.08.18, 17:25
  Zalane ulice, samochody i busy – to efekt potężnej ulewy, która w piątek nawiedziła Lwów.

  W piątek późnym popołudniem, około godziny 17:00 czasu miejscowego, we Lwowie miała miejsce gwałtowna, silna ulewa. Opad deszczu był tak duży, że w ciągu pół godziny miasto zostało zalane.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 18.08.18, 17:26
  W niektórych miejscach woda na ulicach uniemożliwiła ruch pojazdów. Na ulicy Wuleckiej (obecnie A. Sacharowa) poziom wody sięgnął jednego metra. Pasażerowie busów zostali uwięzieni w pojazdach. Konieczna była pomoc ratowników. Zalane zostały też m.in. ulice Głęboka, Czyhyryńska i Prywoksalna. Ze względu na burzę wstrzymano ruch tramwajów i trolejbusów. Deszcz padał przez blisko godzinę. Tego dnia na Lwów spadło łącznie 28 proc. miesięcznej normy opadów.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 18.08.18, 17:27
  Do usuwania skutków ulewy wezwano lwowskie służby komunalne, które w związku z sytuacją pracują w sobotę, m.in. usuwając powalone drzewa i błoto, naprawiając zatkaną kanalizację i pomagając przy podtopionych budynkach

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 18.08.18, 17:33
  voy @voy:

  Polska powinna stanowczo odpowiedzieć na te stanowisko Bodnara i podwoić działania w celu osądzenia Kurpianowicza i skazania go za propagowanie zbrodniczej banderowskiej ideologii. Upadlina niech dalej brnie w tą retorykę a Polska za chwile stanie obok Węgier aby jednoznacznie odsunąć ukrainę od jej wszelkich europejskich aspiracji a także zamrozić całkowcie pomoc jaka jest tam kierowana. Polskie władze jasno powinny określić że jakiekolwiek gloryfikowanie przez upadlińskie władze ludobójczej ideologii związanej z OUN/UPA spowoduje zamrożenie bilateralnych stosunków na odpowiednim szczeblu. Opowiadanie bajek że Polska jest skazana na współprace z Ukrainą należy bezwzględnie skończyć. Ukrainy nie było a Polska znakomicie prosperowała.


  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 18.08.18, 23:30
  Jednostka przeciwlotnicza systemu Buk wracająca z próby przed defiladą z okazji ukraińskiego święta niepodległości uderzyła w budynek w centrum Kijowa. Wcześniej inny ciężki pojazd wojskowy o mało nie potrącił cywila.

  Przy okazji sobotniej próby przed paradą wojskową z okazji nadchodzącego Dnia Niepodległości Ukrainy doszło do wypadku. Samobieżna wyrzutnia systemu przeciwlotniczego Buk, wracająca z próby, uderzyła w ścianę centrum biznesowego Astarta w centrum Kijowa.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • seremine 19.08.18, 18:04
  poinformowała zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu prok. Beata Starzecka-Skrzypiec, dziś kierowca autokaru, 42-letni Mykoła Ł., został przesłuchany jako podejrzany i przedstawiono mu zarzuty. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

  REKLAMA

  Prokurator wyjawiła, że podejrzany mówił, iż droga była ciężka, nie znał tej trasy, miał polecenie przekroczenia polsko-ukraińskiej granicy w Krościenku. Utrzymywał, że od kiedy zobaczył znak informujący o serpentynach na drodze, jechał z prędkością 50-60 km na godz., natomiast znaku o ograniczeniu prędkości do 30 km nie zauważył.

  Jak dodała prokuratur Starzecka-Skrzypiec, biegły z zakresu ruchu drogowego stwierdził, że kierowca jechał z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną w tym miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że było to 75 km na godzinę przy ograniczeniu w tym miejscu do 30 km/h.

  Przesłuchanie podejrzanego Ł. trwało ponad 4 godziny. Uczestniczył w nim tłumacz. Prokuratura wystąpi z wnioskiem do sądu o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące.

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jerzy_55 20.08.18, 16:08
  W wypowiedzi dla portalu dorzeczy.pl znana z proukraińskich poglądów i działań posłanka PiS Małgorzata Gosiewska oceniła pozytywnie pewne aspekty działalności Fundacji Otwarty Dialog.

  Prezes działającej w Polsce proukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska na wniosek polskich władz została w zeszłym tygodniu deportowana na Ukrainę. O działalność tej Fundacji dziennikarz portal dorzeczy.pl zapytał posłankę Prawa i Sprawiedliwości Małgorzatę Gosiewską. Gosiewska znana jest ze zdecydowanie proukraińskich poglądów a także działań. W 2015 roku, organizując wsparcie dla ukraińskich oddziałów paramilitarnych, Gosiewska odwiedziła nawet batalion ochotniczy, który przyjął nazwę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, która w czasie drogiej wojny światowej dokonała ludobójstwa kresowych Polaków. Gosiewska jest także zwolenniczką imigracji Ukraińców do Polski.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 20.08.18, 16:15
  Fundacja Otwarty Dialog nie kryje swoich związków z kontrowersyjnym miliarderem Georgem Sorosem. Fundacja przyznaje m.in., że współpracowała z podmiotami związanymi z Sorosem. Jedną z nich była ukraińska International Renaissance Foundation, zaliczana do sieci fundacji Sorosa. Fundacja Otwarty Dialog donosiła na portal Kresy.pl do ABW, zarzucając nam działalność na rzecz obcego wywiadu.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 20.08.18, 16:17
  JeszczePolska:

  Pani Gosiewska i inni Kowale etc. nich nie zapominają, że ich obowiązkiem jest reprezentowanie nie swojej własnej opinii, lecz WYBORCÓW, którzy im płacą duuuuuże pensje , i którym mają służyć i nie rządzić się budżetem wspólnym Polaków do Polaków należącym, jakby był ich skarbonką.Mam nadzieję że to ostatnia kadencja tej pani i jej podobnych.


  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 20.08.18, 16:18
  jwu:

  Dobre sobie.Pytać Gosiewską co sądzi o fundacji O.D.to tak samo jak spytać Wiatrowycza co myśli o OUN-UPA ?


  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jutta_t 21.08.18, 22:40

  bkb2
  20 sierpnia 2018 o 13:19 Odpowiedz ↓

  No to się Putinowska „Panienka” zdziwiła jak ją zawrócili z lotniska w Brukseli…. Żałosne że w tym samym czasie Merkel spiskuje z Putinem przeciw Europie Środkowo Wschodniej a w tym Polski i Ukrainy…
  Barnaba
  21 sierpnia 2018 o 09:08 Odpowiedz ↓

  Ona jest też panienką Georga Sorosa.


  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • seremine 22.08.18, 02:16
  Pawło Klimkin broni Grzegorza Kuprianowicza, szefa Towarzystwa Ukraińskiego, który miał publicznie znieważyć naród polski. Zdaniem szefa MSZ Ukrainy, jego „winą” było to, że „miał śmiałość” wygłosić „dawno znane fakty”. Liczy na to, że polskie społeczeństwo stanie w obronie działacza mniejszości ukraińskiej.

  Szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin odniósł się do Facebooku do wszczęcia przez prokuraturę w Zamościu śledztwa ws. wypowiedzi działacza mniejszości ukraińskiej Grzegorza Kuproanowicza podczas ukraińskich uroczystości w Sahryniu na Lubelszczyźnie, gdzie mogło dojść do publicznego znieważenia narodu polskiego.

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • seremine 22.08.18, 02:18
  Kuprianowicz zabierając głos mówił, że w Sahryniu doszło do „zbrodni przeciwko ludzkości popełnionej przez członków narodu polskiego – partyzantów Armii Krajowej będących żołnierzami podziemnego państwa polskiego”. Zaznaczył też, że lokalni prawosławni mieszkańcy zginęli z rąk innych obywateli Rzeczpospolitej dlatego, że „mówili w innym niż większość języku i byli innego wyznania”.

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • seremine 22.08.18, 02:20
  Klimkin pisze, że w Sahryniu znajduje się pomnik miejscowych ukraińskich chłopów, którzy w 1944 roku „stali się ofiarami akcji karnej AK”.

  – Jak rozumiem, „winą” G. Kuprianowicza jest to, że „miał śmiałość” powiedzieć, kto był ofiarą, a kto popełnił zbrodnię, co znaczy, że wygłosił dawno znane fakty, którym dotąd nikomu nawet nie przyszło na myśl zaprzeczać. Jednak sytuacja zmieniła się wraz z przyjęciem w tym roku w Polsce nowej wersji Ustawy o IPN – pisze szef MSZ Ukrainy.


  Szef ukraińskiej dyplomacji dodał, że ustawa ta wywołała „ostrą międzynarodową krytykę”, głównie ze strony Ukrainy, USA i Izraela, „jako niedemokratyczna, jednostronna i populistyczna”, a jej „czysto propagandowy charakter” wskazywał, że nie będzie stosowana. – Jak jednak widzimy, minęło zaledwie kilka miesięcy, a już mamy precedens jej zastosowania. Co nie może nie wywoływać głębokiego niepokoju – napisał.

  – Kategorycznie sprzeciwiamy się wykorzystywania mechanizmu sądowego dla ścigania (prześladowania) jednego z prominentnych działaczy społeczności ukraińskiej w Polsce, który swoją drogą robi wiele na rzecz polsko-ukraińskiego pojednania historycznego – podkreśla Klimkin. Zaznacza, że według niego „społeczeństwo obywatelskie w Polsce ma poważne powody do obaw”, twierdząc, że takie lokalne precedensy wymierzone w przedstawicieli mniejszości narodowych „w różnych krajach stały się początkiem szerszego ataku na demokrację”.

  Według Klimkina, sprawa Kuprianowicza jest raczej tanią próbą zyskania popularności ze strony „lokalnego polityka” (miał na myśli wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka), ale zaznacza, że Polacy powinni zdecydowanie reagować.

  – Szczerze ufam, że demokratyczne społeczeństwo zrozumie całą powagę sytuacji ws. ukraińskiego historyka i zabierze swój głos w jego obronie – pisze ukraiński minister. Na koniec zacytował fragment przemówienia Kuprianowicza z Sahrynia, w którym ukraiński działacz m.in. wyrażał nadzieję, iż „trudna przeszłość przestanie być przeszkodą w budowie dobrych relacji między narodami polskim i ukraińskim” i zaznaczał, że „żadna zbrodnia przynosząca śmierć niewinnych ludzi nie może być usprawiedliwiana, niezależnie od tego, czy ofiarami są Ukraińcy, czy Polacy, czy inne narodowości”. Klimkin wcześniej zaznaczył, że uważa takie podejście za słuszne.

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • seremine 22.08.18, 02:28
  Te ukrowskie matoły, jak ten powyżej, z upodobaniem i konsekwencją stosują szeroki wachlarz działań i manipulacji zalecanych w ich manifeście z czerwca 1990r., jak również leżący w ich stepowej naturze fałsz. Mamy więc zwyczajową tendencję do zrównywania liczby ofiar i krzywd z równoczesnym wyolbrzymianiem zbrodni odwetowych Polaków, straszliwe prześladowanie ukrów w Polsce, wykazanie obaw „państw sprzymierzonych” oraz, naturalnie, kwik o polsko-ukr. pojednaniu historycznym (cokolwiek miałoby to znaczyć) i lament do polskiego społeczeństwa o obywatelskość połączoną z troską o „demokrację”. Oczywiście istotne szczegóły są pomijane.

  Zwyrodniali rezuni to „lokalni prawosławni mieszkańcy”; aż dziw bierze, że nie nazwał ich przykładnymi lub praworządnymi. Już ta banderowska menda wie, że język i wyznanie nie były powodem. A już „szczerość i zaufanie” z gęby ukrów zawsze rozbraja. Wycie i apele neobanderowca o reakcję „społeczeństwa obywatelskiego” w Polsce może i przyniosą jakiś odzew w kręgach zaprzańców i miłośników kraju – żartu historii, ale na zbyt wiele te ścierwa nie mogą liczyć. Choć wiadomo, że zawsze takie kanalie jak on i sprzyjający im giedroyciowcy i neobanderowcy w Polsce, będą robić wszystko co w ich mocy, żeby wymazać z pamięci naszego narodu to, co te ssyny zrobiły zaledwie kilkadziesiąt lat temu. W dobie trwającej od dawna indoktrynacji ogłupiałego społeczeństwa, podatny grunt zawsze się znajdzie. A co do samych wydarzeń w Sahryniu, w marcu 1944r. – strach pomyśleć, ilu jeszcze Polaków – w tym kobiet oraz dzieci, których lubiła wymyślnie zabijać – wymordowałaby ta satanistyczna dzicz, gdyby nie kropnęła ich AK.
  I taka dygresja, czy ten Bodnar, zastępca neobanderowca, to jakiś krewny tego gejowatego bojownika-rzecznika p.o.? Bo ten mógłby do niego napisać i poskarżyć się na los ziomala, któremu, jak dotąd, włos z łba nie spadł.

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • seremine 22.08.18, 05:55
  Z netu...Jako potomek ocaleńców z Wołynia takich relacji słyszalęm od mamy i członków rodziny setki i bardzo wiele by na ten temat . Później przez dziesięciolecia zgłębiałem sprawę ludobojstwa jak też śledziłem bieżące relacje z Ukrainą . Niestety szeroko pojęta diaspora Ukraińska na zachodzie zbyt wiele zainwestowała w ,, styropianowe ,, przemiany ażeby od ich samego początku i na bieżąco ich nie wykorzystywać . Przecież znaczącą część stanowisk decydenckich piastują Polacy z mentalnością Chachła po przodkach . Mamy to także w Sejmie , Senacie i wszędzie tam gdzie zapadają decyzje . Dlatego wszyscy prezydenci ukrainy poza Janukowiczem otrzymali ordery ,, Orła Białego ,, . Senat potępił ,, Akcję Wisła ,, a wielu rezunów zrehabilitowano nadając im pełne uprawnienia kombatanckie za ,, walkę z komuną ,, Postawienie czegokolwiek co upamiętnia naszych męczenników wymaga wiele zezwoleń a przykładem tego jest budowa pomniczka w Warszawie na 65 rocznicę ludobójstwa . szczegóły w internecie ,, Lista Berdychowskiej ,, Sprzedano więc pamięć zarówno o naszych męczennikach jak też o bohaterach z Cmentarza Orląt i garstce Polonii jaka istnieje w państwie z ludobójcami na pomnikach . Wszystko przykryto rusofobią i wiecznym zagrożeniem z ich strony . Wieczna pamięć o naszych męczennikach i sprawiedliwych Ukraińcach a hańba rezunom i tym którzy kultywują banderyzm gloryfikując ludodójców .

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 22.08.18, 15:47
  no_to_ciach 3 godziny temu

  Oceniono 39 razy 13

  Ludmiła niech się zajmie wszechobecnym bezhołowiem na UPAinie, 'jej' fundacja
  otwarty dialog niech działa w Donbasie zamiast szwadronów śmierci strzelających do ludzi.
  Bardzo dobra decyzja, wichrzycielka niech majdan robi u siebie.
  Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23811562,deportacja-ludmily-kozlowskiej-swiatowe-media-pisza-o-wydaleniu.html#Z_BoxNewsImg&a=167&c=96

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 22.08.18, 15:48
  miastomakow 3 godziny temu

  Oceniono 42 razy 12

  tacy ludzie jak kozłowska są narzędziami wojen hybrydowych. Tacy ludzie jak ona destabilizują sytuację na Ukrainie, w Mołdawii, w krajach nadbałtyckich.. A swoją drogą to tej pory nie wiadomo skąd małżonkowie kozłowscy mieli hajs na luksusowe życie. kto im daje te pieniądze?
  Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23811562,deportacja-ludmily-kozlowskiej-swiatowe-media-pisza-o-wydaleniu.html#Z_BoxNewsImg&a=167&c=96

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 22.08.18, 15:48
  domektomek 2 godziny temu

  Oceniono 25 razy 11

  Ciekawe co zrobią z nią na Ukrainie.
  Czy też pozwolą jej założyć niezależną fundację ?
  Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23811562,deportacja-ludmily-kozlowskiej-swiatowe-media-pisza-o-wydaleniu.html#Z_BoxNewsImg&a=167&c=96

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 22.08.18, 15:50
  cyniczny.komentator2 godziny temu

  Oceniono 17 razy7

  Moje zdanie jest takie:
  Chcę zaznaczyć, że tu jest Polska i obcokrajowcy w sprawach naszej polityki powinni siedzieć cicho. Nasz kraj, nasza polityka, nasze decyzje. My sobie możemy dyskutować, spierać się, protestować, ale to MY. Obcokrajowcy, którzy w jakikolwiek sposób zaczynają mieszać w NASZYCH sprawach powinni być natychmiast zakuwani w kajdanki i wywożeni za granicę w trybie natychmiastowym.
  Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23811562,deportacja-ludmily-kozlowskiej-swiatowe-media-pisza-o-wydaleniu.html#Z_BoxNewsImg&a=167&c=96

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 22.08.18, 15:51
  prosze_pozdrowic_brata2 godziny temu

  Oceniono 11 razy7

  Ludmiła dostała rosyjskie obywatelstwo po aneksji Krymu. Brat Ludmiły zajmował się produkcją sprzętu dla marynarki rosyjskiej, obecnie remontuje łodzie podwodne w Siewieromorsku, a "rzekome finansowanie organizacji przez kazachskiego milionera Mukhtara Ablyazowa"?
  ...wygooglajcie sobie filmik wpisując АБЛЯЗОВ +18.
  Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23811562,deportacja-ludmily-kozlowskiej-swiatowe-media-pisza-o-wydaleniu.html#Z_BoxNewsImg&a=167&c=96

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 22.08.18, 15:52
  towarzysz.dyrektor2 godziny temu

  Oceniono 14 razy6

  I paszla won, sucz durnaja.
  Soros dostal kopniaka w rzyc. Jego agenci w Polsce (w tym Kozlowska) beda konsekwentnie demaskowani i wydalani. Tylko “teoretyczne” panstwo toleruje na swym terytorium obcokrajowcow konspirujacych w celu obalenia legalnie wybranych wladz.
  Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23811562,deportacja-ludmily-kozlowskiej-swiatowe-media-pisza-o-wydaleniu.html#Z_BoxNewsImg&a=167&c=96

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 23.08.18, 15:57
  Stany Zjednoczone zawsze będą stały ramię w ramię z Ukrainą – oświadczył amerykański prezydent Donald Trump, składając życzenia w związku z przypadającą w najbliższy piątek 27. rocznicą niepodległości Ukrainy

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 23.08.18, 16:16
  W artykule „Ten człowiek zasłużył na to co dostał: Koniec ucieczki 95-letniego nazisty przed sprawiedliwością” jego autorzy Sarah Maslin Nir i Ali Winston używają sformułowań, które łączą Polskę i naród polski ze zbrodniami, których najprawdopodobniej dopuścił się Ukrainiec w niemieckiej służbie.

  Opisując osobę Palija dziennikarze piszą, że „mówił dzień dobry ze swoim grubym, polskim akcentem”. Wspomina się, że we wniosku imigracyjnym w USA Palij skłamał twierdząc, że w czasie wojny „pracował na formie jego rodziny w Polsce i w Niemczech”. Pisząc z kolei o zarzutach jakie formułuje przeciw niemu niemiecki wymiar sprawiedliwości gazeta opisuje Palija jako „byłego nazistowskiego ochotnika, który jest podejrzany o to, że dowodził polskim obozem śmierci w Trawnikach”. Pisząc o pochodzeniu oskarżonego nadmieniona, że jego rodzinna wieś Piadyki, znajduje się „obecnie na Ukrainie”, jednak w tekście ani razu nie określa się narodowości Palija.
  Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.
  Przekaż 50 zł

  Zwalczaj propagandę.

  Użycie sformułowania „polski obóz śmierci” doczekało się reakcji osób obsługujących profil Ambasady w Australii na Twitterze. Zamieszczając odnośnik do artykułu „The Sydney Morning Post” pracownik ambasady przypomniał, że „Trawniki były niemieckim (nazistowskim) obozem w okupowanej Polsce. Nie polskim. Proszę poprawcie swój artykuł stosownie”.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 23.08.18, 16:17
  W styczniu Prawo i Sprawiedliwość przeforsowało w Sejmie nowelizację ustawy o IPN, która zakładała ściganie z urzędu wszystkich przypisujących narodowi polskiemu udział w ludobójstwie Żydów w czasie drugiej wojny światowej. Po nagonce wielu czołowych polityków izraelskich oraz naciskach władz USA, polskie władze uchyliły te przepisy w ramach ekspresowo przeprowadzonej 27 czerwca kolejnej nowelizacji.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 23.08.18, 16:18
  uvara:

  Można rzec 2 pieczenie na 1 ogniu a-la liberalne ściek-media: jak zawsze obsmarowano Polaków, sugerując nasz udział w holokauście, no i wybielono Ukro-nazistę, no bo przecież jest ogólny prikaz aby nie mówić nic złego o tym wybranym narodzie, gdy oni własną piersią chronią cały świat przed Putinem.


  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 23.08.18, 16:20
  vader213:

  „polska” ambasada dopuściła się łajdactwa a nie korekty bo po pierwsze
  pisze że był to obóz koncetracyjny nie śmierci
  po drugie niemiecki z osłabieniem nazistowski
  po trzecie w „okupowanej Polsce” nie w III rzeszy czy Generalnej Guberni po co tyle słów aż 7!!!!!!!!!
  kiedy jednak chodzi o nas to używa się trzech słów „polskie obozy śmierci” i kropka
  korekta brzmi NIEMIECKIE OBOZY ŚMIERCI!!!!!!!!!!! trzy słowa


  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jane_doe_hej 23.08.18, 19:51
  Wojska ukraińskie odparły poranny pięciogodzinny atak Rosjan na linii rozgraniczenia w obwodzie ługańskim w Donbasie, w wyniku którego poległo czterech żołnierzy sił rządowych – oświadczył dziś prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka