Dodaj do ulubionych

Berberyna to naturalna substancja bioaktywna, ...

15.03.19, 19:56
Berberyna to naturalna substancja bioaktywna, którą pozyskuje się z różnych roślin. Przez lata była wykorzystywana w naturalnej chińskiej medycynie. Została doceniona przez współczesnych naukowców i z powodzeniem wykorzystuje się ją w przemyśle farmaceutycznym. Świetnie stymuluje układ odpornościowy, działa jak naturalny antybiotyk i pomaga zwalczyć szczepy lekoopornych bakterii. Poprawia też funkcjonowanie układu nerwowego i jest naturalnym antydepresantem. Z powodzeniem stosuje się ją u osób cierpiących na choroby układu krążenia i cukrzycę


--
Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
Edytor zaawansowany
 • jerzy_55 15.03.19, 19:57
  Berberyna to bioaktywna substancja występująca w niektórych roślinach. W Polsce można ją znaleźć w berberysach – krzewach ozdobnych. Lecznicze właściwości wykazują zarówno korzenie, jak i liście oraz owoce roślin. Cenne są zawarte w nich substancje: kwas jabłkowy i cytrynowy, witamina C, flawonoidy, sole mineralne i alkaloidy, do których zalicza się właśnie berberyna. W berberysie występuje ona w ilości ok. 1,24%. Można ją znaleźć też w roślinach takich jak: gorzknik kanadyjski, Coptis chinensis i Arcangelisia flava. Z dobroczynnych wpływów berberyny korzystali nawet średniowieczni zielarze, w tym znana mniszka, św. Hildegarda.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 15.03.19, 19:58
  Berberyna wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Skutecznie wspiera organizm w walce z wirusami i bakteriami. Leczy infekcje dróg moczowych i obniża gorączkę. Badania naukowców potwierdzają, że zwalcza też tzw. superbakterie oporne na antybiotyki (m.in. gronkowiec złocisty, pałeczka zapalenia płuc itp.). Wykazuje też właściwości przeciwnowotworowe – usuwa z organizmu wolne rodniki i chroni przed uszkodzeniami komórki ciała. Spowalnia również namnażanie się komórek nowotworowych. Jej stosowanie warto skonsultować z lekarzem - powinno się ją zażywać kilka razy dziennie, ponieważ jej działanie jest krótkotrwałe

  Berberyna obniża poziom cukru we krwi i pomaga schudnąć

  Berberyna to skuteczny środek polecany chorym na cukrzycę typu 2. Obniża poziom glukozy we krwi i spowalnia rozkład cukrów złożonych, co chroni organizm przed nagłym wyrzutem insuliny. Poprawia także funkcjonowanie wątroby. Te właściwości sprawiają, że ułatwia chudnięcie – zapobiega przetwarzaniu cukrów w tłuszcze i ich magazynowanie. Przyspiesza ponadto przemianę materii i hamuje apetyt.

  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jerzy_55 15.03.19, 19:59
  Berberyna korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Zmniejsza poziom złego cholesterolu we krwi, a tym samym chroni przed miażdżycą i ciężkimi chorobami układu krążenia, takimi jak zawał czy udar. Poprawia również funkcjonowanie jelit. Zwalcza infekcje żołądkowo-jelitowe i biegunkę zakaźną, sprzyja namnażaniu pożytecznych bakterii w układzie pokarmowym. Jest też pomocna w leczeniu niealkoholowego stłuszczenia wątroby. Wspiera ponadto pracę układu nerwowego, poprawiając pamięć i koncentrację. Jest polecana w początkowych stanach depresji i złego samopoczucia.

  Gdzie kupić i jak stosować berberynę?

  W aptekach dostępnych jest wiele suplementów diety zawierających berberynę. Warto wybierać te, które zawierają jak największą dawkę tej substancji i stosować zgodnie ze wskazaniami na ulotce (przeważnie 2-4 kapsułki do posiłków). Koszt waha się od 20 do 50 zł za 60 kapsułek w zależności od producenta. Substancja jest także sprzedawana w postaci nalewki z berberysu. Kilka kropel rozcieńcza się w wodzie i spożywa 3 razy dziennie.


  --
  Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
 • jane_doe_hej 07.06.19, 23:02
  Super
 • seremine 23.09.19, 22:08
  Ciekawe....

  --
  Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka