Dodaj do ulubionych

~~~~~P O L S K A ~~~~~~~~~~

13.05.19, 21:23

W ciągu dwóch dni od swojej premiery, dokument "Tylko nie mów nikomu", który obnaża przypadki pedofilii w polskim Kościele, został wyświetlony ponad 8 milionów razy w serwisie YouTube. Film zmusił do reakcji przywódców polskiego Kościoła i liderów największych partii politycznych.

--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Edytor zaawansowany
  • mala200333 13.05.19, 21:28
    Delegacja izraelskich urzędników nie miała przyjechać ws. tzw. ustawy 447; Polska nie ma obowiązku ani prawnego, ani moralnego, by cokolwiek komukolwiek oddawać; gdy zmienił się skład delegacji, MSZ odwołało wizytę, by nie dawać pretekstu do takich rozmów - stwierdziła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

--
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • mala200333 13.05.19, 21:29
    Jesteśmy ofiarami II wojny światowej, mamy jednoznaczne twarde stanowisko, nie będziemy nic nikomu oddawać - mówiła dziś Kopcińska w Polsat News
    Tymczasem publicysta Marcin Makowski twierdzi, że według jego źródeł izraelska delegacja jednak przyjechała do Polski

--
  • mala200333 13.05.19, 21:30
    Wczoraj po południu media izraelskie podały, iż dziś do Polski przybędą przedstawiciele izraelskich władz. Portal "Times of Israel" napisał, że do Warszawy - gdzie, jak zauważa, trwa sprzeciw wobec wypłaceniu odszkodowań Żydom, których rodziny straciły majątek w czasie Holokaustu - na "serię spotkań z przedstawicielami polskiego rządu" uda się izraelska delegacja pod egidą ministerstwa ds. równouprawnienia społecznego. Jak pisał portal, resort odniósł się do spotkań zaplanowanych w Warszawie jako do "ważnego i bezprecedensowego politycznego osiągnięcia".

--
  • mala200333 13.05.19, 21:32

Kopcińska: MSZ odwołało wizytę delegacji z Izraela, by nie dawać pretekstu do rozmów o tzw. ustawie 447
    dzisiaj 19:48
    FACEBOOK | 0
    TWITTER
    KOPIUJ LINK
    Delegacja izraelskich urzędników nie miała przyjechać ws. tzw. ustawy 447; Polska nie ma obowiązku ani prawnego, ani moralnego, by cokolwiek komukolwiek oddawać; gdy zmienił się skład delegacji, MSZ odwołało wizytę, by nie dawać pretekstu do takich rozmów - stwierdziła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
    Joanna Kopcińska Foto: Radek Pietruszka / PAP
    Joanna Kopcińska
    ‹ wróć

"Times of Israel" podał wczoraj, że do Warszawy leci izraelska delegacja
    MSZ odwołało wizytę "w związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji" - podano w oświadczeniu
    Jesteśmy ofiarami II wojny światowej, mamy jednoznaczne twarde stanowisko, nie będziemy nic nikomu oddawać - mówiła dziś Kopcińska w Polsat News
    Tymczasem publicysta Marcin Makowski twierdzi, że według jego źródeł izraelska delegacja jednak przyjechała do Polski

Wczoraj po południu media izraelskie podały, iż dziś do Polski przybędą przedstawiciele izraelskich władz. Portal "Times of Israel" napisał, że do Warszawy - gdzie, jak zauważa, trwa sprzeciw wobec wypłaceniu odszkodowań Żydom, których rodziny straciły majątek w czasie Holokaustu - na "serię spotkań z przedstawicielami polskiego rządu" uda się izraelska delegacja pod egidą ministerstwa ds. równouprawnienia społecznego. Jak pisał portal, resort odniósł się do spotkań zaplanowanych w Warszawie jako do "ważnego i bezprecedensowego politycznego osiągnięcia".

Zobacz też: Marsz "Stop 447" w Warszawie. Narodowcy i rolnicy "przeciwko roszczeniom"

Informację zdementowało wczoraj polskie MSZ. "W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników" - napisał resort dyplomacji w oświadczeniu.

O sprawę spytano dziś w Polsat News rzeczniczkę rządu.

Kopcińska powiedziała, że delegacja, która miała odwiedzić nasz kraj, "przede wszystkim nie miała przyjechać w sprawie ustawy 447". - To jest ustawa obcego państwa. Polska nie ma ani prawnego, ani moralnego obowiązku, by cokolwiek komukolwiek oddawać czy zwracać. Faktycznie, gdy uległ zmianie skład tej delegacji, MSZ odwołało ją, by nie dawać pretekstu do takich rozmów - zaznaczyła.

- Bo my, Polacy, jesteśmy ofiarami II wojny światowej, mamy jednoznaczne twarde stanowisko, nie będziemy nic nikomu oddawać, nie ma po temu odstaw ani prawnych, ani moralnych; to my zostaliśmy napadnięci, zniszczony został nasz kraj, zamordowani nasi obywatele, którzy często z narażeniem zdrowia i życia własnych rodzin ratowali sąsiadów pochodzenia żydowskiego - dodała Kopcińska.

Rzeczniczkę rządu spytano, czemu w takim razie rząd nie przyjmie przepisów, zaproponowanych przez klub Kukiz'15, który chce wprowadzenia zakazu prowadzenia negocjacji na temat roszczeń do mienia bezspadkowego ofiar Holokaustu.

- Na ten temat już mówił wcześniej premier Mateusz Morawiecki. To nie jest tak, że jej (ustawy) nie przyjmiemy, tylko nie robi się wszystkiego prowadząc odpowiedzialną politykę państwa polskiego jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. My wiele przez te 3,5 roku zrobiliśmy i wiele jeszcze przed nami - odpowiedziała Kopcińska.

- Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, powiedzieliśmy jasno i stanowczo, dementując nieprawdziwe informacje pojawiające się w przestrzeni publicznej, że Polska nie jest zobowiązana do zwrotu jakiegokolwiek mienia, nawet tego bezspadkowego - dodała rzeczniczka rządu.

--
  • mala200333 13.05.19, 21:32
    Makowski: izraelska delegacja przyjechała do Polski

"Ciekawa sprawa, z tego co mówią moje źródła delegacja Izraela pomimo odwołania wizyty ze strony polskiego MSZ i tak przyleciała do Warszawy, odbywając nieoficjalnie inne spotkania bez udziału polskich władz. Póki co nie jest jasne z kim dokładnie i na jaki temat" - napisał na Twitterze dziennikarz "Do Rzeczy" i Wp.pl Marcin Makowski.

Jak dodał w następnym wpisie, "nie ma żadnych ważnych spotkań".

--
  • mala200333 13.05.19, 22:00
    Grzegorz Furgo
    May 11 at 4:20 PM ·

Decyzję o wystąpienia Polski z Unii Europejskiej mógłby podjąć prezydent na wniosek Rady Ministrów. Taki zapis przygotował koalicjant Jarosława Kaczyńskiego. Andrzej Sośnierz, poseł klubu parlamentarnego PiS .Bez referendum ! Maska opada

--
  • mala200333 13.05.19, 22:37
    Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" miał mieć jeszcze jednego bohatera. Ostatecznie został jednak usunięty z dokumentu, mimo że jego wyznania dotyczące tego, że padł ofiara księdza, zostały już nagrane. Chodzi o Marka Lisińskiego.

--
  • mala200333 13.05.19, 23:26
    To ksiądz Eugeniusz Makulski stworzył potęgę sanktuarium w Licheniu. W latach świetności obracał gigantycznymi środkami. Wielką karierę przerwały skandale – finansowe i obyczajowe. Ale reputację Makulskiego może ostatecznie zszargać film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Zakonnik jest jednym z jego bohaterów i wcale nie zaprzecza, że molestował dzieci. Po premierze dokumentu Zgromadzenie Księży Marianów wydało oświadczenie, w którym informuje, że „decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej”.

--
  • seremine 14.05.19, 01:19

Projekcję dokumentu o pedofilii w polskim Kościele zorganizowała w poniedziałek partia Wiosna. Chciano ją wyświetlić na fasadzie budynku Katedry Polowej Wojska Polskiego. Pokaz zablokowała policja

--
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine 14.05.19, 14:55
    Gdyby ktoś miał poważny interes w wyjaśnieniu patologicznego zjawiska, to zrobiłby to nie w kampanii wyborczej, tylko po niej - powiedział Witold Waszczykowski. Były szef MSZ nie oglądał dokumentu Tomasza Sekielskiego, ale uważa, że czas jego premiery jest nieprzypadkowy

--
  • seremine 14.05.19, 15:04

Wysłany: Dzisiaj 14:09
    Na pytanie jaki jest stosunek PiS -u do pedofilii w Kościele, odpowiedź jest w sejmie. Stanisław Piotrowicz z PiS, obrońca księdza pedofila i popularyzator słowa „ciumkanie” jest szefem sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. I absolutnie wszystko jasne.

--
  • seremine 14.05.19, 15:11
    ", podobnie jak każde inne tłumaczenie. Musi wymrzeć to pokolenie. Innego wyjścia nie ma - komentuje ostro ksiądz Jacek Pędziwiatr, rzecznik kurii diecezji bielsko-żywieckiej to, co zobaczył podczas seansu filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich

--
  • seremine 14.05.19, 15:11
    To było o przepraszam

--
  • mala200333 14.05.19, 15:40
    Posłowie Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowy domagają się sprowadzenia polskiego złota z banku w Londynie do Polski. Ostrzegają, że w obecnej sytuacji, w tym w kontekście ustawy 447 i roszczeń żydowskich, może ono posłużyć do wywierania nacisku na Polskę.

Na wstępnie wtorkowej konferencji Konfederacji KORWiN Braun Kukiz Narodowcy w Sejmie, poseł Jacek Wilk przypomniał, że polskie złoto z niewyjaśnionych dokładniej oficjalnie powodów, przechowywane jest w banku w Londynie. Jego zdaniem to „dziwna sytuacja”, tym bardziej, że wiele innych krajów obecnie sprowadza złoto.

--
  • mala200333 14.05.19, 15:41
    Nie wiemy, dlaczego rząd nie postępuje tak samo. Składamy dziś jako Konfederacja interpelację do Rady NBP jakie są powody tego i zapytujemy, czy przypadkiem nie jest tak, że wobec tego co się dzieje ostatnio wokół ustawy 447, że to złoto za granicą jest zabezpieczeniem, zastawem na poczet realizacji roszczeń przemysłu Holokaust – mówił poseł Wilk. Zaznaczył, że taka możliwość niestety wchodzi w grę w obliczu obecnej sytuacji i liczy na precyzyjną odpowiedź.

--
  • mala200333 14.05.19, 15:41
    Przechowywanie polskiego złota, własności Skarbu Państwa, poza granicami jest skandalem – uważa poseł Jakub Kulesza. Zaznaczył, że rośnie prawdopodobieństwo utraty przez polski rząd kontroli nad złotem, które znajduje się na terytorium Wielkiej Brytanii. Dodał, ze historia pokazuje, że może to być elementem wywierania presji na dany kraj i szantażu. Powołał się na przykład Libii w czasach Kadafiego, a także Wenezueli obecnie. Kulesza powiedział, że w obu przypadkach zablokowano (bezprawnie) ściągnięcie złota, które do tych krajów należy.

--
  • mala200333 14.05.19, 15:42
    Obawiamy się, że w efekcie różnych możliwych perturbacji na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w kontekście nieuprawnionych roszczeń żydowskich i ustawy 447, może dojść do jawnych lub ukrytych nacisków na polski rząd, a narzędziem do tych nacisków może być polskie złoto, które znajduje się za granicami naszego kraju – podkreślił poseł Konfederacji i wiceszef partii KORWiN. – Obawiamy się, że to złoto może być sposobem na spłacenie tych roszczeń.

Jakub Kulesza przypomniał też, że za rządów PO-PSL chciano zmienić prawo tak, żeby umożliwić sprzedaż lasów państwowych celem pokrycia roszczeń środowisk żydowskich. – Apelujemy jako Konfederacja o zabezpieczenie naszego interesu narodowego, skarbu państwa i naszego majątku i ściągniecie polskiego złota do Polski.

--
  • mala200333 14.05.19, 18:07
    Teraz nadszedł czas na matki, które wspólnie naradzają się, by w tym roku nie wysyłać dzieci do pierwszej komunii świętej. Kobiety uważają to za formę protestu przeciwko działaniom Kościoła. Nie zgadzają się na to, by ich dzieci przyjmowały "ciało Chrystusa" z rąk "zbrodniarzy w sutannach". Choć do tej pory ich działania nie wyszły poza ramy dyskusji, wiele matek zapowiada, że wprowadzi w życie swoje plany i nie dopuści swoich dzieci nawet w pobliże księży.

--
  • mala200333 14.05.19, 18:09
    W ciągu trzech dni od publikacji, dokument "Tylko nie mów nikomu" został wyświetlony ponad 11 milionów razy w serwisie YouTube. Film zmusił do reakcji przywódców polskiego Kościoła i liderów największych partii politycznych. Do tej pory kilka parafii wydało oświadczenia w sprawie wydarzeń pokazanych w filmie.

--
  • mala200333 14.05.19, 18:10
    Edyta
    58 min. temu

Co to jest komunia święta..i w którym miejscu w Piśmie Św jest o niej choćby jedno zdanie..?

--
  • mala200333 14.05.19, 18:31
    Rzymskokatolicki metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki odprawił pod kościołem Matki Bożej Gromnicznej we Lwowie mszę świętą inaugurującą doroczne Nabożeństwo Fatimskie. – podaje Katolicka Agencja Informacyjna. Msza nie mogła odbyć się wewnątrz kościoła, ponieważ grupka grekokatolików wciąż odmawia przekazania go Kościołowi rzymskokatolickiemu.

--
  • mala200333 14.05.19, 18:33
    „Stojąc pod zamkniętymi drzwiami tej świątyni, stajemy pod zamkniętymi drzwiami miłości i zrozumienia, które stają się symbolem oddzielającym ludzi między sobą i symbolem niechrześcijańskiej postawy, niosącej zgorszenie” – mówił abp Mokrzycki podczas homilii. Według niego te zamknięte drzwi stają się „symbolami ciągłych podziałów i waśni”. Metropolita podkreślał, że stojący pod murami kościoła są obywatelami Ukrainy „których dyskryminuje się i lekceważy”.

Sytuację wokół kościoła arcybiskup Lwowa nazwał „wielkim i ciężkim krzyżem upokorzenia” szczególnie bolesnym „w wolnym państwie, które nazywa siebie europejskim i chrześcijańskim od ponad tysiąca lat”. Metropolita wyraził przekonanie, że zamknięte drzwi kościoła Matki Bożej Gromnicznej są „zaplanowaną akcją przeciwko Kościołowi, który w obrządku łacińskim trwa na tych ziemiach od wieków”.

„Tej historii nie da się zaprzeczyć, ani nie da się od niej uciec. Ona jest widoczna w naszym mieście na każdym kroku. Aby temu zaprzeczyć, potrzeba było by chyba zburzyć to miasto i wybudować je na nowo” – mówił hierarcha.

--
  • mala200333 14.05.19, 18:36
    Jak pisaliśmy, Kościół greckokatolicki (UKGK), w zamian za dawny kościół św. Kazimierza, który niedawno otrzymał na własność, miał oddał Kościołowi rzymskokatolickiemu kościół Matki Bożej Gromnicznej. Do formalnego przekazania tej świątyni jednak nigdy nie doszło – do niedawna mieściła się w nim greckokatolicka parafia, która jedynie udostępniała kościół dominikanom w określonych godzinach. Gdy władze UKGK w końcu odwołały z parafii proboszcza, a później zlikwidowały całą parafię, grupka grekokatolików przejęła klucze do kościoła i przestała do niego wpuszczać rzymskich katolików. Pojawiły się nawet doniesienia, że wierni ci przeszli na prawosławie. Wierni obrządku łacińskiego od prawie pół roku nie mogą się gromadzić w świątyni. W dni powszednie przychodzą do kaplicy rezydencji arcybiskupów lwowskich, podczas gdy niedzielne Msze św. sprawowane są na holu. Jak mówił ks. abp Mieczysław Mokrzycki, dotychczasowe rozmowy nie przyniosły efektów i wciąż nie ma dobrej woli ze strony wiernych kościoła grekokatolickiego. Należy podkreślić, że przed II wojną światową zarówno kościół św. Kazimierza jak i kościół Matki Bożej Gromnicznej należały do Kościoła rzymskokatolickiego.

--
  • mala200333 14.05.19, 18:37
    franciszekk:

A na elewacji polskiej szkoły władze miasta Lwowa umieściły popiersie jednego z najbardziej krwawych rzeźników Polaków!
    pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

Oto przykład kacapskiego działania a zarazem protegujących i starających się do przyłączenia się do cywilizacji zachodniej !

--
  • mala200333 14.05.19, 18:54
    franciszekk:

A na elewacji polskiej szkoły władze miasta Lwowa umieściły popiersie jednego z najbardziej krwawych rzeźników Polaków!
    pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

Oto przykład kacapskiego działania a zarazem protegujących i starających się do przyłączenia się do cywilizacji zachodniej !

--
  • mala200333 14.05.19, 19:28
    Policja zatrzymała aktywistów Greenpeace, którzy wywiesili banner na siedzibie PiS w Warszawie

Policja zatrzymała 46 osób po akcji Greenpeace w obronie klimatu na siedzibach PiS i PO w Warszawie - informuje Radio Zet.

--
  • mala200333 14.05.19, 20:02
    Film "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele katolickim ma już 11 mln wyświetleń w serwisie Youtube.com. Teraz pojawiają się pierwsze efekty dokumentu. - Dotarła do mnie nowa fala zgłoszeń od ofiar księży, osób molestowanych i wykorzystywanych, które przez wiele lat skrywały swoje historię. Zamierzam dalej działać, kontaktując się z biskupami i zgłaszając nowe przypadki - mówi Artur Nowak, prawnik, który zaangażował się pomoc ofiarom pedofilów .

To jeden z bohaterów filmu, który wystąpił w nim jako prawnik, reprezentujący rodziców 8- letniej Zosi. Był zaangażowany w sprawę księdza Dariusza Olejniczka. Duchowny ten został skazany za molestowanie dziewczynek. Przez wiele lat chronili go przełożeni. Łamiąc sądowy zakaz pracy z dziećmi, prowadził rekolekcje. Jak pisaliśmy, ks. Olejniczak dopiero po publikacji filmu złożył na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego.

- Cieszą mnie takie efekty filmu. Wysłaliśmy mocny sygnał, że nie będzie tolerancji dla przestępców w sutannach. Wiele wyrazów poparcia otrzymałem od samych księży, tych uczciwych, którym zależy na dobru Kościoła - mówi dalej Artur Nowak.

--
  • mala200333 14.05.19, 20:09
    Przedstawiłem mu nową sprawę dotyczącą molestowania seksualnego. Nie tylko zostałem wysłuchany, ale po rzeczowej spokojnej rozmowie ksiądz delegat skierował doniesienie do prokuratury. Wiadomo, że obwiniany duchowny przebywa w domu księży emerytów, a kuria już prowadzi postępowanie wyjaśniające. Nie ma więc ukrywania i chronienia potencjalnych sprawców - relacjonuje dalej adwokat.

--
  • mala200333 14.05.19, 20:10
    Nie chcę, aby partyjni liderzy licytowali się teraz na kary, aby posłowie w naprędce pisali ustawy. Powinniśmy wezwać wszystkie ofiary molestowania do ujawnienia się. Stworzyć im warunki, aby mogli powiedzieć głośno, co spotkało tych ludzi. Inaczej nie wyjdziemy z tego problemu - komentuje Artur Nowak.

Zwraca uwagę też ważną i wciąż odsuwaną przed hierarchów kościelnych sprawę. Abp Stanisław Gądecki obiecał w listopadzie 2018 r., że księża we wszystkich kościołach w Polsce odczytają w czasie niedzielnych mszy apel biskupów wzywający ofiary pedofilii, by ujawniły swą krzywdę. - Od ponad pół roku to stanowisko nie zostało odczytane wiernym. To zaniechanie pokazuje, że słowa współczucia i ubolewania, jakie wyrażali najwyżsi dostojnicy kościelni po naszym filmie, mogą być nieszczere - mówi Artur Nowak.

--
  • mala200333 14.05.19, 20:18
    "Jeśli masz na dzieci chuć, wesprze cię w tym biskup Głódź" - takie hasło na swoim Facebooku opublikował Wydział Grafiki ASP w Gdańsku. "Wyrażamy nasz sprzeciw wobec podejmowania tej osoby na ważnych uroczystościach uczelnianych" - tłumaczą przedstawiciele wydziału.

--
  • mala200333 14.05.19, 20:20
    https://scontent.fatl1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/q87/p180x540/60416908_2347237138666142_966171602112741376_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent.fatl1-1.fna&oh=ad279d67451dc7b214aef637edc59518&oe=5D6F8295

--
  • mala200333 14.05.19, 20:24
    W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej wpisów, w których ludzie wyznają, że byli molestowani przez księdza. Możliwe, że tak jak w przypadku akcji #MeToo, posty ofiar spowodują, że sprawcy przestaną się czuć bezkarnie. Pytanie, czy hierarchowie, zamiast widzieć reakcje ludzi jako atak na Kościół, dostrzegą w tym szansę, by naprawić wieloletnie błędy.

--
  • mala200333 14.05.19, 20:25
    W Kościele podobne zmiany już zostały wprowadzone - powiedział PAP rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik, odnosząc się do przyjętej przez rząd nowelizacji Kodeksu Karnego, zakładającej m.in. objęcie ochroną karną przed czynami pedofilskimi dzieci do 16. roku życia i zniesienie przedawnienia.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-rzecznik-episkopatu-odpowiada-na-zmiany-rzadu-ws-pedofilii,nId,2990175#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

--
  • mala200333 14.05.19, 21:05
    https://scontent.fatl1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/60342567_2434834199907369_2163122238105059328_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fatl1-2.fna&oh=26108f8352236174079bc5d543ab78b7&oe=5D61D507

--
  • mala200333 14.05.19, 22:26
    "Plaga pedofilii" wśród katolickiego duchowieństwa jest wytworem medialnym, w rzeczywistości nieistniejącym. Tak na premierę filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" odpowiada fundacja, której założycielem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Promuje własną, "jedyną prawdziwą" książkę na ten temat.

--
  • mala200333 14.05.19, 22:28
    ciekawy
    1 godzinę temu

A może by tak film dokumentalny o brudach Rydzyka? Jakich ciekawych rzeczy byśmy się dowiedzieli ?!?!

--
  • mala200333 14.05.19, 22:28
    KoszMaryja
    1 min. temu

"Leszek Kożuchowski w ostatnich latach wykładał ekologię i pedagogikę w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej ojca Rydzyka, zasiadał także w radzie uczelni. Ojciec Małgorzaty Kożuchowskiej w każdy piątek prowadził również autorską audycję „Porady ekologa”.
    Teraz pewnie Kartonowa Baba o pedofilii zaprzeczy........W końcu jej tatuś ma robotę u Rydza.....

--
  • mala200333 14.05.19, 22:53
    Dokument Tomasza i Marka Sekielskich wstrząsnął opinią publiczną. Wirtualna Polska w ramach akcji #oczekujereakcji wysyła pismo do Nuncjusza Apostolskiego w Polsce arcybiskupa Salvatore Pennacchio z prośbą, by odniósł się do kwestii podnoszonych w filmie.

--
  • mala200333 14.05.19, 22:54
    byly kleryk z Olsztyna
    12 min. temu

a może cos by pokazali co się dzieje w seminariach. Jak przelozeni niszcza klerykow a później za zasługi awansuja

--
  • mala200333 14.05.19, 23:15
    Trwa finansowy romans założonej przez ojca Rydzyka Telewizji Trwam z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Według nowych danych, uzyskanych przez posła Krzysztofa Brejzę, ten związek kosztował już podatników 1,5 mln zł.

--
  • seremine 15.05.19, 14:29
    Rzecznik izraelskiej policji Mickey Rosenfeld w rozmowie z Onetem powiedział, że wczoraj policja otrzymała doniesienia o zajściu, do jakiego doszło przed budynkiem polskiej ambasady w Tel Awiwie. Do polskiego ambasadora, który wysiadał z samochodu, podszedł nieznany mężczyzna i napluł na polskiego dyplomatę. Następnie rzucił w jego kierunku obelgi w języku hebrajskim. Na miejsce została wezwana ochrona placówki oraz policja. Napastnik został aresztowany.

--
  • seremine 15.05.19, 14:36
    REKLAMA
    Według Izraelskich mediów napastnikiem okazał się Arik Lederman, 65-letni architekt z Herzeliji. Kanał 13 izraelskiej telewizji opublikował oświadczenie, jakie złożył adwokat reprezentujący mężczyznę w trakcie przesłuchania przed izraelskim sądem. Jego klient opisał zajście przed polska ambasadą.

Według niego mężczyzna zablokował wjazd na teren polskiej placówki i zatrzymał przejeżdżający samochód z polskim ambasadorem. Kierowca nakazał mu zejść z drogi. Wówczas mężczyzna uderzył pięścią w dach pojazdu. Kiedy ambasador wyjął telefon, aby zrobić mu zdjęcie, podejrzany otworzył drzwi samochodu i splunął polskiemu ambasadorowi w twarz.

W trakcie zeznań mężczyzna twierdził także, że nie wiedział, iż ma do czynienia z polskim dyplomatą. Tłumaczył, że odwiedził polską placówkę w sprawie rozmów na temat restytucji mienia ofiar Holokaustu. Został jednak źle potraktowany przez ochronę budynku, która użyła wobec niego zwrotu „Żyd”. Ten uznał to za obelgę.

Mężczyzna zatrzymany w związku z napaścią na ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego dziś decyzją sądu został umieszczony w areszcie domowym i ma zakaz zbliżania się do polskiej ambasady w Tel Awiwie przez 30 dni - poinformowała policja.

Tymczasem według izraelskiego portalu informacyjnego Walla News, na który powołuje się agencja Associated Press, podejrzany został wypuszczony za kaucją, a sędzia określił atak na zagranicznego dyplomatę jako "haniebny".

Prawnik mężczyzny podejrzanego o napaść przekazał, że jego klient we wtorek został wyproszony z polskiej ambasady w Tel Awiwie po tym, jak chciał się dowiedzieć o zwrot mienia żydowskiego.

Zobacz również: Marek Magierowski zaatakowany w Tel Awiwie
    Emmanuel Nahshon, rzecznik Izraelskiego MSZ, powiedział Onetowi, że w tej chwili jego resort bada dokładnie sprawę.

REKLAMA
    Nahshon oświadczył, że izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych przekazuje szczere wyrazy współczucia i sympatii wobec polskiego dyplomaty. - Polska jest naszym bliskim partnerem i bardzo cenimy sobie współpracę z ambasadorem Magierowskim. Dlatego przekazujemy wyrazy współczucia i jesteśmy w szoku, że takie zdarzenie miało miejsce - podkreślił Nahshon.

--
  • mala200333 15.05.19, 15:38
    Izraelski sędzia uznał, że to „sprzeczka drogowa”, a nie atak o charakterze politycznym lub nacjonalistycznym i zwolnił zatrzymanego do domu.

W uzupełnieniu Kanał 13 podał, że sprawca ataku szedł środkiem ulicy, a kiedy samochód ambasadora zatrąbił na niego, uderzył w jego dach. Kiedy zobaczył, że polski ambasador zrobił mu zdjęcie – otworzył drzwi i napluł ambasadorowi w twarz.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.