Dodaj do ulubionych

Stwardnienie rozsiane

20.05.19, 22:56
www.stwardnienieforum.pl/drzenie-miesniowe-w-stwardnieniu-rozsianym/

--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Edytor zaawansowany
  • mala200333 20.05.19, 22:58
    W pierwszym okresie choroby najczęstszymi objawami są:
    • niedowład kończyn,
    • zaburzenia widzenia (ubytki w polu widzenia i podwójne widzenie),
    • zaburzenia czucia,
    • zaburzenia równowagi i koordynacji ruchów.

Objawy choroby nie są jednolite i nie zawsze występują w tym samym nasileniu u wszystkich chorych. Najczęściej występują jako grupa symptomów chorobowych – u jednych będzie to niedowład, u innych niewielka niedoczulica. W kolejnych fazach dołączają do nich zaburzenia zwieraczy, niestabilność emocjonalna, napięcie mięśniowe, zawroty głowy, częste upadki.

--
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • mala200333 20.05.19, 23:00
    W pierwszym okresie choroby najczęstszymi objawami są:
    • niedowład kończyn,
    • zaburzenia widzenia (ubytki w polu widzenia i podwójne widzenie),
    • zaburzenia czucia,
    • zaburzenia równowagi i koordynacji ruchów.

--
  • mala200333 20.05.19, 23:03
    Stwardnienie rozsiane - leczenie

Leczenie stwardnienia rozsianego polega na zapobieganiu i leczeniu objawów. W czasie tzw. rzutu choroby stosuje się leki steroidowe, które zmniejszają nasilenie reakcji zapalnej w ognisku demielinizacji i przyspieszają ustępowanie objawów. Przez stosowanie odpowiednich leków można ograniczyć długofalowy przebieg choroby. Jeśli do czynienia mamy z chorobą postępującą gwałtowanie, choremu podaje się leki immunosupresyjne.

Farmakologiczne leczenie objawowe oraz zabiegi rehabilitacyjne pomagają w przypadku wzmożonego napięcia mięśni oraz zaburzeń zwieraczy.

Nie należy ignorować korzystnego wpływu, jaki na chorych może mieć właściwy tryb życia. Dbałość o odpowiednią wagę, unikanie przemęczenia ciała i ducha oraz stanów zapalnych może chronić chorych przed kolejnym rzutem choroby.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.