Dodaj do ulubionych

Naturalne sposoby na oczyszczanie żył

21.06.19, 21:00

CYTRYNY
One również skutecznie zapobiegają tworzeniu się blaszek miażdżycowych. Co więcej, mogą nawet wymiatać złogi z naczyń krwionośnych. Przekonuje o tym prof. Michał Tombak, specjalista leczenia naturalnego. Profesor zaleca picie świeżo wyciśniętego soku cytrynowego z miodem oraz czosnkiem lub cebulą.
--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Edytor zaawansowany
  • mala200333 21.06.19, 21:01
    SOK Z GRANATÓW
    Eksperymenty przeprowadzone na szczurach udowodniły, że sok z granatu skutecznie zapobiega zniszczeniom naczyń krwionośnych, co więcej: jest w stanie odblokować żyły i tętnice. Z kolei u ludzi pijących sok z granatów zauważono obniżenie czynników ryzyka chorób układu krążenia oraz znaczną poprawę profilu lipidowego. Dzieje się tak zapewne dlatego, że sok z granatów ma o wiele więcej przeciwutleniaczy niż inne soki, a do tego dużą dawkę potasu.

--
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • mala200333 21.06.19, 21:01

JABŁKA I OCET JABŁKOWY
    Ostatnie badania dowiodły, że jabłka mają działanie porównywalne do statyn – leków obniżających poziom cholesterolu. A przy tym ich jedzenie nie powoduje żadnych niechcianych skutków. Wystarczą 2 jabłka dziennie, żeby obniżyć stężenie cholesterolu LDL nawet o jedną czwartą. Te owoce są doskonałym źródłem pektyn, które hamują wchłanianie cholesterolu LDL z jelita, a w konsekwencji prowadzą do obniżenia jego stężenia we krwi. Wymuszają również, by wątroba pobierała cholesterol z krwi. Dodatkowo zawarte w jabłkach flawonoidy skutecznie zapobiegają tworzeniu się zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Zwolennicy prozdrowotnego działania octu jabłkowego twierdzą, że ma on jeszcze lepsze działanie na żyły i zalecają picie wody z octem (do szklanki wody dodajemy łyżkę octu oraz łyżkę miodu).

--
  • mala200333 21.06.19, 21:02
    STEROLE ROŚLINNE
    Nazywane są też fitosterolami. To substancje, które hamują wchłanianie cholesterolu (w tym tzw. „złego cholesterolu” LDL) w jelitach i tworzenie się złogów w naczyniach krwionośnych. Dowiedziono, że wystarczy zjadać dziennie 1,5–3 g steroli roślinnych, by obniżyć stężenie cholesterolu LDL o 12 proc. Najbogatsze w fitosterole są oleje roślinne, zwłaszcza sezamowy, sojowy, ryżowy, słonecznikowy i rzepakowy. Można je również znaleźć w ziarnach soi, kiełkach pszenicy oraz kukurydzy. Są także w płatkach zbożowych, warzywach strączkowych, szpinaku i burakach. Niestety, fitosterole same sobie z problemem złogów nie poradzą. Trzeba im pomóc, ograniczając jedzenie tłuszczów zwierzęcych.

--
  • mala200333 27.06.19, 18:21
    https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/65766433_2391881367540940_722758853212504064_n.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoibCJ9&_nc_oc=AQnqvL9a7eo2LDdAnyaymIvdTUgHOpTWyoU5ZxRnZI2Y99QTAnTznEEioJHkgNRLIbo4qvceScqP12YyfCXRzZ94&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=42fd5eadd27a4fbe5e80e6d36cd0a2df&oe=5D84CA34

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.