Dodaj do ulubionych

RCS to nowy system przesyłania wiadomości ...

26.06.19, 04:47
RCS to nowy system przesyłania wiadomości o możliwościach znacznie większych niż SMS czy komunikatory internetowe
Jednym z głównych promotorów rozwiązania jest Google, które chce aby w przyszłości każdy telefon obsługiwał nowy system
Wprowadzanie i testy rozpoczęto już w Stanach Zjednoczonych, a dzięki Google - niedługo z RCS skorzystają także mieszkańcy Francji oraz Wielkiej Brytanii


--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Edytor zaawansowany
 • mala200333 26.06.19, 04:49
  Foto: Shutterstock
  RCS tak naprawdę w pewnym zakresie pojawił się już na rynku. Trafił m.in. na Windows 10 Mobile, które... niedawno przestało interesować użytkowników, jak i sam Microsoft. Wyjściem jest tutaj spora ingerencja Google, które już jakiś czas temu prowadziło choćby w Polsce testy RCS wraz z serwisem serwerSMS.pl. Google jest akurat dobrym wyjściem, gdyż to od nich przecież wychodzi system operacyjny Android, który znajdziemy na milionach telefonów na całym świecie. Jest oczywiście tylko jeden problem, a nazywa się iOS – drugi najpopularniejszy system operacyjny, w którym de facto mamy coś na kształt RCS, czyli aplikację iMessage, która nie dość że szyfruje wiadomości, to możemy przy jej pomocy przesyłać zdjęcia czy inne większe pliki. Konia z rzędem temu, kto uważa, że Apple oraz Google dogadają się bezproblemowo w zakresie wprowadzenia nowego standardu komunikacyjnego na absolutnie wszystkie telefony... Na koniec zostaje też kwestia fragmentacji Androida, tj. tego, że różne telefony działają na różnych wersjach tego systemu operacyjnego. Gdy Google, dajmy na to, wprowadzi RCS, ale tylko w Androidzie Pie bądź Oreo, to z automatu wylatują ze standardu wszystkie telefony z Androidem do siódmej wersji włącznie. A tych jednak jest na rynku całkiem sporo. Wbrew pozorom więc, choć stoimy na progu rewolucji, jak często pisze się o RCS, ów próg jest całkiem wysoki i niewykluczone że nieraz się o niego potkniemy.

  Dobrze jednak pamiętać, że RCS pozwoliłby na jednorodne korzystanie z nowego systemu niezależnie od smartfonu, co oznacza, że byłby nie tylko na topowych flagowcach (listę najlepszych smartfonów w cenie od 1000 do 2000 złotych znajdziecie na końcu tekstu, a jeśli szukacie najbardziej opłacalnych modeli telefonów w różnych zakresach cenowych - zajrzyjcie na Verdykt.pl).

  --
  Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
  Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka