Dodaj do ulubionych

TAK sobie....

11.07.19, 15:02

Słowaccy dziennikarze opisując wydarzenia z centrum stolicy piszą wprost: panika, groza i strach. Jak relacjonuje portal bratislavskenoviny.sk, niektórzy świadkowie myśleli, że znaleźli się w centrum ataku terrorystycznego. "Baliśmy się o życie" - mówiła jedna z kobiet obserwujących zdarzenie.
W środę na Starym Mieście w Bratysławie - miejscu często odwiedzanym przez turystów, gdzie z reguły jest cisza i spokój - doszło do dantejskich scen. Z relacji słowackich mediów wynika, że na rynku doszło do przypadkowego spotkania grup kibiców Lewskiego Sofia i Cracovii oraz sprzymierzonych z polskim klubem fanów Ajaxu Amsterdam. Szybko doszło do bójki.

--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Edytor zaawansowany
  • black_jotka 11.07.19, 15:47
    Marcin Daniec dla żony zrobi wszystko. "Jeśli poznaje się najcudowniejszą kobietę…"
    Marcin Daniec jest szczęśliwy u boku drugiej, o 20 lat młodszej żony. Ślub wzięli dwie dekady temu. Satyryk przyznał wprost, że przychyliłby jej nieba. Powód jest dla niego oczywisty.

--
    Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka 11.07.19, 16:30
    ~cień- Dzisiaj (13:58)
    Czy pamiętasz Panie Boże Nad Wołyniem łunę krwawą I ten krzyk z płonącej chaty Mordo wanych przez sąsiadów. Chyba byłeś w tamtej porze Gdzieś po innej stronie świata, Bo byś pewnie się zasmucił i przystanął i zapłakał...

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-jan-zaryn-zbrodnia-wolynska-musi-byc-niesmiertelna,nId,3089843#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

--
  • black_jotka 11.07.19, 16:38
    https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/66645665_2955112171196496_4488350758302908416_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQkl_8aidUDRBffCmpUO3B9nGnCLHuJg8Y1lKcM5KgU3xDryaQMXsg-uYqTzPjYYqsE&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=241f55f8ef1666179674977464f68722&oe=5DB84023

--
  • mala200333 11.07.19, 18:30
    Straszne

--
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • jane_doe_hej 11.07.19, 19:12
    Teraz najważniejszy jest spokój córki i synów Ani. Tymczasem realizowanie zdjęć do biograficznej produkcji wprowadziłoby zamęt w ich życie. Dlatego rodzina zmarłej uważa, że będzie najlepiej, jeśli ten obraz nigdy nie powstanie - dodało źródło "Na żywo".

Nieoficjalnie mówi się, że produkcja filmu biograficznego została wstrzymana przez aferę wokół Jarosława Bieniuka.
  • jane_doe_hej 11.07.19, 20:32
    Księżniczka Haya nie uciekła w obawie o dzieci. "Miała romans z ochroniarzem"
    Sprawa ucieczki najmłodszej z sześciu żon szejka Maktouma nabiera rumieńców. Wcześniej mówiło się, że odeszła od męża ze względu na wstrząsający epizod z przeszłości. Teraz wszystko wskazuje na jej romans z młodym ochroniarzem.
  • jane_doe_hej 11.07.19, 20:35
    Tym ochroniarzem jest 36-letni Russell Flowers. Były żołnierz brytyjskiej piechoty od pięciu lat dbał o bezpieczeństwo najmłodszej żony szejka i jej synów. A jak podają źródła brytyjskiej gazety - od trzech lat miał romans z księżniczką, co wpłynęło na rozpad jego małżeństwa w 2018 r.

Świadkowie twierdzą, że jego bliska relacja z pracodawczynią była tajemnicą poliszynela wśród innych ochroniarzy, którzy znali się z wojska. Księżniczka Haya nalegała, by Flowers towarzyszył jej podczas każdej podróży zagranicznej. Zabierała go także do Dubaju, choć tam nad jej bezpieczeństwem czuwali ludzie męża.
  • jane_doe_hej 11.07.19, 20:36
    Podobno wielokrotnie dochodziło do sytuacji, gdy Haya łamała protokół nakazujący, by w każdej sytuacji towarzyszyło jej co najmniej dwóch oficerów ochrony. Dzięki temu mogła opuszczać posiadłość wyłącznie w towarzystwie Flowersa. Gdy jeden z ochroniarzy sprzeciwił się takiemu łamaniu zasad, jego kontrakt został natychmiastowo rozwiązany.

Haya faworyzowała Flowersa na każdym kroku i obsypywała go drogimi prezentami. Informator MailOnline mówił, że były żołnierz dostał od pracodawczyni Range Rovera, zegarek, garnitury szyte u najlepszych londyńskich krawców, a nawet robiony na zamówienie strzelba myśliwska o równowartości 240 tys. zł.

Księżniczka Haya nie pokazywała się publicznie od prawie dwóch miesięcy. Po jej ucieczce Russell Flowers również zapadł się pod ziemię.
  • jane_doe_hej 11.07.19, 20:42
    Meghan Markle i Archie Harrison

"Ona nie wie, jak trzymać własne dziecko" – zauważają matki, komentujące zdjęcia Meghan Markle z synkiem Archiem. Według nich, niewiele brakowało, by go upuściła. 37-latka tuląca 8-tygodniowe niemowlę jest ich zdaniem wyrodną matką.
  • jane_doe_hej 11.07.19, 20:54
    Norwescy naukowcy przeprowadzili badania radzieckiej atomowej łodzi podwodnej Komsomolec, która od 30 lat spoczywa na dnie Morza Barentsa. W jednej z próbek stwierdzili radioaktywne promieniowanie 100 tys. razy wyższe od normalnego - podała norweska telewizja TV2.
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:04
    Niemiecki napastnik Gottfried Fuchs dziesięcioma golami zniszczył drużynę rosyjską. A potem Niemcy zniszczyły Gottfrieda Fuchsa.
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:05
    Na imigracyjnej liście ma numer 14. "Gottfried Fuchs, lat 50. Żona: Eugenia, lat 44. Czwórka dzieci: Jan, Yvonne, Anita i Natalia, odpowiednio 15, 15, 13 i 11 lat. Matka Sara Fuchs, 76 lat. Obywatele Niemiec, obecnie rezydujący w Paryżu, we Francji".

11 kwietnia 1940 roku kanadyjski urzędnik przybija przy numerze 14 pieczątkę "zgoda". Gottfried Fuchs zostawia za sobą dawne życie. Imię i nazwisko idola milionów Niemców wymazują z książek i protokołów sami Niemcy, i to już w 1933 roku. Uli Hesse, autor książki o historii niemieckiej piłki "Tor" jest pewien, że większość kibiców piłkarskich w Niemczech nie ma pojęcia, kim był człowiek, którego osiągnięcia przez ponad 100 lat nie powtórzył żaden z wybitnych niemieckich napastników. - Przykre, ale prawdziwe - mówi nam.
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:07
    Dwa lata po pamiętnym meczu wybucha I wojna światowa. Obywatel Fuchs służy w niemieckim wojsku w stopniu oficera artylerii, zostaje odznaczony. W 1920 roku kończy karierę i angażuje się w rodzinny biznes. Jeździ po świecie i sprzedaje drewno. Z czasem przenosi się do Berlina. Zostaje tam członkiem klubu tenisowego Nikolassee e.V.

Najbliższy przyjaciel Fuchsa, Julius Hirsch, po zakończeniu kariery pracuje w Karlsruhe FV jako trener. Spędza w klubie ponad 30 lat. Staje się jego legendą. A potem razem z Fuchsem zostaje wymazany z kart historii. Gottfried Fuchs nigdy tego nie wybaczy rodakom. Nigdy nie wróci do ukochanego klubu.

"Bo zamordowali Jullera Hirscha" - kwituje.

"Najdroższa! Dotarłem bezpiecznie, wszystko idzie dobrze. Jadę teraz na Górny Śląsk, który nadal jest w Niemczech. Pozdrawiam z głębi serca, ślę pocałunki. Twój Juller" - pisze Julius Hirsch do 16-letniej córki Esther. Jest wtedy w drodze z Dortmundu do Auschwitz.
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:09
    Tam, prawdopodobnie w 1943 roku, jeden z dwóch Żydów, którzy zagrali w futbolowej reprezentacji Niemiec, ginie. Drugi - jego przyjaciel Gottfried Fuchs - w tym czasie jest już w Kanadzie.
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:10
    To, że nie są mile widziani w Niemczech, obaj zrozumieli w 1933 roku. W czerwcu nazistowski minister edukacji Bernhardt Rust zarządza wykluczenie Żydów z wszelkich organizacji sportowych. Niektóre kluby piłkarskie, chcąc przypodobać się władzy, wychodzą przed szereg i wyrzucają Żydów jeszcze przed ogłoszeniem decyzji. Hirsch o decyzji Karlsruhe FV dowiaduje się z gazety. To była ta nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Klub tenisowy Fuchsa włącza "aryjski" paragraf do swojego regulaminu w 1935 roku.

Uchodźca, persona non grata

W 1937 roku Gottfried Fuchs ucieka przed nazistami do Szwajcarii. Potem przenosi się do Francji. Zna francuski, jego przodkowie pochodzili z Alzacji. Dawny supersnajper niemieckiej reprezentacji wyjeżdża z Niemiec jako podczłowiek [Untermensch - niem.]. Chce emigrować do Kanady.
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:11
    Dla kanadyjskich polityków rodzina Fuchsów to tylko kolejne numery na liście. Dla wielu Kanadyjczyków - niedogodność, a nawet zagrożenie. W kraju rośnie antysemicka propaganda, premier William Lyon Mackenzie King obawia się, że wpuszczenie zbyt wielu Żydów zakończy się zamieszkami.

Rodzina miesiącami czeka w Paryżu na decyzję o zezwolenie na imigrację, czas ucieka. Wszyscy pamiętają, jak rok wcześniej, w 1939, statek "St. Louis" z ich żydowskimi pobratymcami (na pokładzie byli też krewni Fuchsów) popłynął z Hamburga do Nowego Świata po lepsze życie, ale nie pozwolono mu - poza kilkudziesięcioma wyjątkami - wysadzić pasażerów w żadnym z portów na Kubie, w Kanadzie i USA. Z większością tych, których chciał uratować, kapitan Gustav Schroeder wrócił do Europy, do europejskiego piekła wojny. Według szacunków, z 936 pasażerów ponad 250 zginęło potem w Holokauście.
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:12
    Dopiero w listopadzie 2018 roku premier Kanady Justin Trudeau oficjalnie przeprasza za odesłanie statku do Europy. Kanada w czasie wojny przyjęła najmniej Żydów z państw Zachodu - tylko 5 tysięcy. Stany Zjednoczone dla porównania - 200 tysięcy ludzi.

Fuchsowi się udaje. Po miesiącach starań Kanadyjczycy przyjmują jego rodzinę, wraz z 27 innymi grupami emigrantów. W Kanadzie Gottfried Fuchs staje się Godfreyem Fochsem.

Dwa miesiące po ucieczce Fuchsów Niemcy weszli do Paryża.

Jake, prawnuk piłkarza, na drugie imię ma Godfrey. Jako młody chłopak szybko poznaje historię pradziadka, po którym je nosi. Mieszka w Kanadzie, ale dorasta grając w europejski futbol. Kocha ten sport.

- To jest historia niezwykle istotna również dzisiaj: rodzina uchodźców, prosząca o azyl. Oczerniani i poddawani ostracyzmowi emigranci - oni są moją rodziną. Nie tak dawno temu byliśmy trzymani na odległość, zamykani w aresztach śledczych, odsyłani tam, skąd przyszliśmy. Mój pradziadek był bohaterem, a potem podczłowiekiem, który uciekał. Dziś ja Kanadę nazywam domem.
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:14
    W 1955 roku do Godfreya Fochsa przychodzi kartka pocztowa z RFN. To zdjęcie złotej zachodnioniemieckiej drużyny futbolowych mistrzów świata, sportowych bohaterów z meczu obwołanego "cudem w Bernie". Na kartce widnieją podpisy piłkarzy, którzy kilka miesięcy wcześniej pokonali faworyzowanych Węgrów 3:2. Nadawcą jest trener Niemców, Sepp Herberger.

W 1909 roku, w meczu Karlsruher FV - Phoenix Mannheim, dwunastoletni wówczas Herberger ogląda z trybun dwa gole Fuchsa. Przypomina o tym byłemu piłkarzowi w kolejnym liście, który do niego wysyła:

"Byłem małym uczniem w Mannheim, gdy najpierw usłyszałem o twoich umiejętnościach, a potem zobaczyłem, jak grasz. Twój sposób gry wywołał we mnie i moich przyjaciołach podziw".

Przez lata Fuchs i Herberger utrzymują kontakt. W maju 1972 roku zachodnie Niemcy planują otwarcie Stadionu Olimpijskiego w Monachium. 60 lat po pamiętnym rozbiciu Rosjan przez zespół Fuchsa, niemiecka drużyna olimpijska na inaugurację obiektu miała zagrać z zespołem ZSRR.

Herberger stwierdza, że to znakomita okazja, aby na dobre przywrócić rodakom pamięć o wybitnym sportowcu. Wysyła list do niemieckiej federacji piłkarskiej. Pisze w nim, że taki gest byłby dobrze odebrany w społeczeństwie. Że byłby symbolicznym wyrównaniem niesprawiedliwości.

Słynny trener jest tak pewny zgody federacji, że informuje Fuchsa, aby zarezerwował sobie datę 24 maja 1972 roku. Odpowiedzią niemieckiego związku futbolowego jest jednak odmowa. Działacze tłumaczą, że rzekomo federacja jest w ciężkiej sytuacji finansowej i nie stać ich na opłacenie przylotu piłkarskiej legendy z Kanady. Drugi powód jest jeszcze bardziej kuriozalny i trudny do pojęcia. Według federacji bowiem zaproszenie Fuchsa stworzyłoby "niefortunny precedens". O co może chodzić? O zapraszanie do Niemiec byłych żydowskich reprezentantów tego kraju. Fuchs był jednak ostatnim żyjącym Żydem, który zagrał w niemieckiej kadrze. Drugim był jego przyjaciel, nieżyjący od dawna Hirsch.

Herberger, sam w latach 1933-1945 należący do nazistowskiej partii - był zresztą trenerem reprezentacji III Rzeszy w latach 1936-1942 - wysyła do Fuchsa gorzki, pełen żalu list. Nie wie, że jego idol nie żyje od kilku tygodni. Godfrey Fochs nie doczekał chwili, gdy jego dawna ojczyzna odrzuciła go po raz drugi - zmarł 25 lutego 1972 roku w Montrealu na zawał serca. Miał 83 lata.

W latach 70. we władzach niemieckiej piłki wciąż zasiadają byli członkowie NSDAP, m.in. członkowie zarządu Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) Hans Deckhart i Degenhard Wolf. A przewodniczący komisji Bundesligi Rudolf Gramlich, też były piłkarz, był członkiem SS, sądzonym za zbrodnie wojenne. Bezpośrednio po wojnie nazwiska Fuchsa i Hirscha wróciły co prawda do oficjalnych statystyk niemieckiej reprezentacji, ale nic więcej za tym nie poszło. Żydowscy sportowi bohaterowie Niemiec nadal byli zapomniani, bo czas na rozliczanie się z brunatną przeszłością niemieckiego sportu przyszedł dopiero 30 lat później.

Wina i wstyd

W 2006 roku Niemcy organizują mistrzostwa świata w piłce nożnej. To dopiero wtedy ówczesny szef związku, Theo Zwanziger, mówi:

- Za kilka tygodni będziemy gościli tu świat i dlatego chcemy zmierzyć się z historią. Otworzyliśmy nasze archiwa i jesteśmy otwarci na krytykę, na dyskusję. Chcemy uczyć się z naszej historii. Chcemy bliżej poznać jej ciemną erę. To dopiero początek.
    Na zdjęciu: Philipp Lahm i niemiecka delegacja w Auschwitz/ Fot. Jacek Bednarczyk/PAP
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:14
    W 2005 roku niemiecka federacja ustanawia nagrodę im. Juliusa Hirscha za pracę na rzecz wolności i tolerancji. W Badenii-Wirtembergii wręczana jest z kolei lokalna nagroda im. Gottfrieda Fuchsa. W 2012 roku przy okazji mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie delegacja niemieckiej reprezentacji odwiedza były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Przyjeżdżają m.in. piłkarze z polskimi korzeniami - Miroslav Klose i Lukas Podolski - oraz dyrektor sportowy drużyny Oliver Bierhoff i selekcjoner Joachim Loew. A Philipp Lahm, gwiazda kadry i Bayernu Monachium, mówi:

- To było dla mnie ogromne przeżycie. Zdjęcia zamordowanych rodzin, dzieci - to mnie dogłębnie poruszyło. Doskonale wiem, ile osób zginęło w Auschwitz, ale do tej pory byli to anonimowi dla mnie ludzie, a teraz nabrali rysów. Mam cały czas przed oczami ich twarze, sylwetki. Zapamiętam to do końca życia. Nie potrafiłem od razu ocenić tego, co zobaczyłem. Byłem pod ogromnym wrażeniem. Auschwitz to część niemieckiej historii, bardzo smutny rozdział, który już nigdy nie ma prawa się powtórzyć.

Dziś, jeśli przejdziemy się na spacer w Karlsruhe, znajdziemy dwóch przyjaciół z boiska. Ulicą Juliusa Hirscha dojdziemy na plac Gottfrieda Fuchsa.
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:34
    Aneta Zając, czyli Marysia Radosz i Dominika Porcz z "Pierwszej miłości", najprawdopodobniej wkrótce zostanie wezwana do sądu w charakterze... oskarżonej o stalking. Były partner i ojciec jej synów - Mikołaj Krawczyk, czyli Łukasz Grabowski z "Przyjaciółek" - złożył ponoć niedawno na policji doniesienie, że aktorka go śledzi i podsłuchuje, co jest równoznaczne z nękaniem!

Czytaj więcej na swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/pierwsza-milosc-390/news-pierwsza-milosc-aneta-zajac-oskarzona-o-stalking,nId,3089875#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • jane_doe_hej 12.07.19, 20:42
    Nie jest tajemnicą, że Aneta Zając zaciekle walczyła z Mikołajem Krawczykiem w sądzie o uregulowanie wszystkich kwestii związanych z opieką nad dziećmi. Sąd uznał, że aktor musi przekazywać byłej partnerce trzy tysiące złotych miesięcznie, ale ma prawo widywać się z Robertem i Michałem i spędzać z nimi dwa weekendy w miesiącu.

Gwiazda "Pierwszej miłości" początkowo nie mogła pogodzić się z orzeczeniem sądu, ale w końcu dała za wygraną. Dziś znów musi walczyć z Mikołajem Krawczykiem, bo ten - jak donoszą media - uchyla się od płacenia alimentów w wysokości zasądzonej podczas rozprawy w sądzie rodzinnym.

Czytaj więcej na swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/pierwsza-milosc-390/news-pierwsza-milosc-aneta-zajac-oskarzona-o-stalking,nId,3089875,nPack,3#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • mala200333 13.07.19, 04:20
    https://scontent.fatl1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/66785963_10213225403701218_6280834288178954240_n.jpg?_nc_cat=101&efg=eyJpIjoibCJ9&_nc_oc=AQk9R2mm1LxiRF2knTP0I_NZRyk5PiUhQvd8NKsHWBcg5AW2jKIn32qrD3YjbieIkz0Y97t800laQVg6ePHGB_p3&_nc_ht=scontent.fatl1-2.fna&oh=fafe08432d1ff09a579ec93999546b67&oe=5DBC648E

--
  • mala200333 13.07.19, 04:24
    Komisja głosowała w tym tygodniu, aby ukarać Facebooka grzywną w wysokości około 5 mld dol. za niewłaściwą obsługę danych osobowych użytkowników. Jest to przełomowa decyzja, która sygnalizuje agresywne stanowisko organów regulacyjnych wobec najpotężniejszych firm technologicznych w Stanach Zjednoczonych.

Decyzja nadal wymaga ostatecznego zatwierdzenia przez Departament Sprawiedliwości, który rzadko odrzuca porozumienia osiągnięte przez komisję. Gdyby została zatwierdzona, byłaby to największa grzywna zdecydowanie nałożona przez rząd federalny na firmę technologiczną.

Wielkość kary nałożonej na Facebooka podkreśliła rosnącą frustrację wśród urzędników w Waszyngtonie z powodu sposobu, w jaki giganci z Doliny Krzemowej zbierają, przechowują i wykorzystują informacje o użytkownikach internetu

--
  • mala200333 14.07.19, 12:31
    https://scontent.fatl1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/66623449_2417945714934505_877880307301220352_n.jpg?_nc_cat=109&efg=eyJpIjoibCJ9&_nc_oc=AQmPHJc1VmFb9kDShO4BNTkuy2gu2o-nUEi8Fr94j13jTgGjxrS4ID5F-wNGnjy9jKAvlk_nzyqDFeYRiEsP7NaE&_nc_ht=scontent.fatl1-1.fna&oh=82309510bd6f7b082d5e84e5787f07be&oe=5DB0555C

--
  • mala200333 14.07.19, 21:20
    Arktyka się pali. Ponad sto ogromnych pożarów w ciągu kiku tygodni
    Od początku czerwca na terenach Arktyki wybuchło ponad sto intensywnych pożarów. Światowa Organizacja Meteorologiczna alarmuje, że ogień uwolnił do atmosfery aż 50 megaton dwutlenku węgla.

--
  • mala200333 14.07.19, 21:21
    Najbardziej dotkliwe pożary wydarzyły się na Alasce i Syberii. Eksperci twierdzą, że niektóre z nich były wielkości 100 tys. boisk piłkarskich. Największy ogień odnotowano w Ontario, w Kanadzie. Ewakuowanych zostało też 2,5 tys. mieszkańców indiańskiego rezerwat Pikangikum niedaleko miasta Red Lake.

--
  • mala200333 14.07.19, 21:25

W niedzielę paryska policja użyła gazu łzawiącego na kilkuset demonstrantów z ruchu "żółtych kamizelek". Protestujący zgromadzili się na Polach Elizejskich kilka godzin po paradzie wojskowej z okazji Dnia Bastylii

--
  • mala200333 14.07.19, 21:50
    Jak zresztą "Czarnobyl", teoretycznie skupiający się na odwzorowaniu (lepiej bądź też gorzej) wydarzeń, które miały miejsce w 1986 roku. Chociaż dla niektórych serial HBO jest ostrzeżeniem przed energią jądrową, tak naprawdę ostrzega nas przed głuchymi na argumenty naukowców elitami i władzami

--
  • mala200333 14.07.19, 21:50
    WP
    "Czarnobyl": serial wcale nie historyczny

Politycy nie traktują poważnie pierwszych sygnałów zbliżającej się katastrofy. Jak zauważył Jakub Majmurek, "Czarnobyl" oprócz tego, że pokazuje upadek nieudolnego systemu, budzi jeszcze skojarzenie, jak w obecnym świecie podchodzi się do zagrażających nam zmian klimatycznych. I że tak naprawdę niewiele się zmieniło

--
  • jane_doe_hej 14.07.19, 22:38
    Czy wiesz, że... można chorować na depresję i nie zdawać sobie z tego sprawy?

Depresji maskowanej (ukrytej) nie towarzyszą klasyczne symptomy tej choroby. Wysuwające się na pierwszy plan objawy zazwyczaj nie wskazują na depresję.
    W przypadku depresji maskowanej mogą występować np. długotrwałe bóle głowy, dolegliwości żołądkowe, nawracające bóle serca i w okolicach klatki piersiowej. Chory może też odczuwać ogólne zmęczenie lub tracić na wadze.

Rzadko pojawia się uczucie smutku czy przygnębienia. Depresja maskowana, ze względu na brak występowania klasycznych dla depresji symptomów, diagnozowana jest zazwyczaj trudniej - chory odwiedza wielu lekarzy, rzadko trafia natomiast do specjalisty psychiatry.

A objawy klasycznej, typowej depresji? To przede wszystkim wyraźnie obniżony nastrój. Aby można ją było rozpoznać powinien on utrzymywać się minimum dwa tygodnie.

Inne symptomy mogące towarzyszyć depresji to między innymi uczucie pustki, stopniowa utrata radości z życia i z aktywności, które do tej pory przynosiły poczucie szczęścia i zadowolenia.

Często występuje też apatia, nagła utrata zainteresowań niemalże wszystkim, brak wiary w siebie i niska samoocena. Mogą pojawiać się również zaburzenia łaknienia, męczliwość i bezsenność.
  • jane_doe_hej 14.07.19, 22:45
    https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/66811140_2464680773593394_2861984717916340224_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQn9wn-YMba9LMdleGRfavIU_pPhv7qrh3_dfi5ekYeuDRy26hWmZHi4FGg3ezSYTio&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=8990da3329f5908f3048703ca8614f74&oe=5DB6A6E8
  • jane_doe_hej 14.07.19, 23:06
    Grecja. Kreta wstrząśnięta odkryciem w bunkrze. Śmierć giganta nauki
    Policja z wyspy Kreta w Grecji potwierdza odnalezienie zwłok naukowca światowej sławy. Na ciało natrafiono w bunkrze z czasów II wojny światowej. Profesor biologii molekularnej Suzanne Eaton przyleciała na Kretę, by wziąć udział w konferencji naukowej.
  • jane_doe_hej 14.07.19, 23:07
    Zaginięcie profesor Suzanne Eaton zgłoszono 2 lipca. Policja z Grecji poinformowała, że jej ciało odnaleziono 8 lipca w wyniku zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań.

Zwłoki znajdowały się na skalistym terenie na wyspie Kreta. Leżały w bunkrze z czasów II wojny światowej. Ciało było nakryte szarym płótnem. Bunkier jest oddalony o około 10 kilometrów od miejsca, w którym ostatnio widziano profesor Suzanne Eaton.
  • jane_doe_hej 14.07.19, 23:08
    Biolożka molekularna pochodziła z USA. Na co dzień pracowała w Instytucie Maxa Plancka w Niemczech. Do Grecji przyleciała na konferencję naukową, która odbywała się w portowym mieście Chania na Krecie. Gdy zaginęła, jej rodzina i przyjaciele ufundowali 50 tysięcy euro nagrody za informacje o jej miejscu pobytu.

Profesor Suzanne Eaton była światową sławą w swojej dziedzinie. Miała męża i dwóch synów.
  • mala200333 15.07.19, 14:49
    Koledzy Pawła Ż. są zszokowani informacjami o tym, że popełnił samobójstwo, a jego syna Dawida Żukowskiego nie udało się jeszcze odnaleźć. Jak ustaliliśmy, Paweł Ż. był przedstawicielem handlowym w dużej firmie. - Był bardzo spokojnym facetem i świetnym pracownikiem - mówi kolega z pracy Pawła

--
  • mala200333 15.07.19, 14:51
    Policja udostępniła zdjęcie ojca Dawida Żukowskiego. Udało nam się dotrzeć do jego kolegów. Paweł Ż. pracował w dużym przedsiębiorstwie produkującym sprzęt ogrodniczy. – Był przedstawicielem handlowym w firmie. Jeździł na targi zagraniczne. Promował produkty. Nigdy nie było z nim żadnych problemów – mówi pracownik firmy.

Kim był ojciec Dawida Żukowskiego

W internecie jest dostępne nagranie z targów w Dubaju z ubiegłego roku, na którym Paweł Ż. mówi o pozyskiwaniu nowych rynków zbytu dla artykułów firmy, w której pracuje. - Był bardzo ogarniętym człowiekiem. Jeśli prawdą jest to, że wszystko zaplanował, to był osobą, która na pewno zadbała o każdy szczegół. Dlatego policji jest tak trudno znaleźć chłopca - mówi mężczyzna

--
  • mala200333 15.07.19, 14:52
    I dodaje: - Paweł to normalny facet. Mówią teraz, że nadużywał alkoholu, był hazardzistą. Nie mogę tego potwierdzić. W ten sposób można o co drugim mężczyźnie powiedzieć, że jest hazardzistą, bo czasem w coś zagra. Świetny pracownik, bardzo sumienny. Nie było z nim żadnych problemów ani awantur. Nigdy bym nie przypuszczał, że może komuś zrobić cokolwiek złego – mówi nam kolega z pracy Pawła Ż.

--
  • mala200333 15.07.19, 14:55
    Poszukiwania Dawida Żukowskiego zostały wszczęte w nocy z środy na czwartek, po tym, jak na komisariat w Grodzisku Mazowieckim jego matka zgłosiła zaginięcie syna. Wirtualna Polska ujawniła dramatyczną wiadomość, jaką ojciec Dawida wysłał żonie. "Już nigdy nie zobaczysz syna" – tak brzmiał SMS, którego Paweł Ż. wysłał ok. 18.50. Dwie godziny później policja otrzymała zgłoszenie, że mężczyzna rzucił się pod pociąg relacji Skierniewice – Warszawa. Jego auto odnaleziono 3 km od dworca.

Poszukiwania Dawida Żukowskiego

W poniedziałek policja zrezygnowała z poszukiwań Dawida Żukowskiego w okolicach Grodziska Mazowieckiego oraz Okęcia i skupia się na analizie zgromadzonych informacji. Wszystkie osoby, które wiedza cokolwiek o sprawie zaginięcia chłopca, proszone są o kontakt z policją.

--
  • jane_doe_hej 15.07.19, 18:19
    https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/66807056_899058327107601_342035029196537856_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQnLLsSn_Jb6ui-32h6ER5xShddJ0u93CO_ugaylPBfng6RvOOwAriFlaG-ov3KatzM&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=5b6c3a221b5d4bd555cae8d71ccc7f5a&oe=5DA4644C
  • jane_doe_hej 15.07.19, 23:05
    Choć Erytrea to państwo totalitarne, to jednak stolica – Asmara – bardziej przypomina Rzym niż północnokoreański Pjongjang. Wszystko za sprawą okupacji Włoch na tym terenie na początku zeszłego wieku. W Erytrei do dzisiaj czuć na ulicach prawdziwie włoski klimat. Miasta wypełnione są kawiarniami, w których toczy się życie codzienne. W restauracjach częściej można zjeść pizzę lub spaghetti niż erytrejskie dania. Jak to możliwe? O tym w rozmowie Klaudiusza Michalca z miłośnikiem podróży, Jackiem Kornelukiem. Zapraszamy na kolejny fragment programu #KresyŚwiata.
  • jane_doe_hej 15.07.19, 23:32
    Policja znalazła zwłoki 70-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze uważają, że jest to ciało Charlesa Levina. Aktor zaginął na początku lipca.

Czytaj więcej na swiatseriali.interia.pl/news/news-charles-levin-nie-zyje-tajemnicza-smierc-aktora,nId,3096609#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.