Dodaj do ulubionych

Legionella

18.07.19, 20:11

- Za każdym razem, gdy wracam do domu po dłuższej nieobecności i mam ochotę wziąć kąpiel, najpierw zakrywam nos i usta jedną ręką, a drugą włączam prysznic. Dopiero po około 20 minutach wyłączam prysznic, a potem wychodzę z łazienki na kolejne 20 minut - przekonuje dr Tom Makin.
REKLAMA

Ten niezbyt ekologiczny pomysł jest, zdaniem brytyjskiego mikrobiologa, nawykiem, który może uratować nam życie. Dlaczego?
Podczas długiej nieobecności domowników, gdy łazienka nie jest używana, w wodzie pozostałej w słuchawce i wężu prysznicowym mogą rozwijać się bakterie z gatunku legionella.
Po uruchomieniu prysznica mogą one rozprysnąć się po kabinie i zostać wchłonięte do płuc podczas oddychania a następnie - spowodować ciężkie zapalenie płuc albo uszkodzenie tego organu.
Legionelloza, czyli co?
Właśnie takie objawy wywołują bakterię legionelli, czyli legionellozy, zwanej też chorobą legionistów. Rozmnażają się one w wodzie w temperaturze między 20 a 40 stopni Celsjusza. Miejsca, które najbardziej sprzyjają rozwojowi bakterii legionelli to właśnie domowe słuchawki prysznicowe, a także węże ogrodowe i wszelkiego typu zraszacze


Czytaj więcej na kobieta.interia.pl/zdrowie/news-wrocilas-z-urlopu-odczekaj-40-minut-zanim-wejdziesz-pod-prys,nId,3100189#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Edytor zaawansowany
 • mala200333 18.07.19, 20:13
  Nie przypadkowo Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że branie prysznica niesie ze sobą znacznie większe ryzyko zarażania się tą chorobą niż kąpiel w wannie.
  REKLAMA

  Nazwa legionellozy nawiązuje do nietypowego wydarzenia. Podczas konwentu Legionu Amerykańskiego, który miał miejsce w Filadelfii w 1976 roku wybuchła epidemia wśród uczestniczących w nim żołnierzy.

  Choroba objawia się przede wszystkim ciężkim zapaleniem płuc. Inne dolegliwości to suchy, męczący kaszel, temperatura ponad 40 stopni Celsjusza, trudności w oddychaniu i zaburzenia świadomości.
  Legionelloza to poważna choroba, której nie należy bagatelizować. Śmiertelność wśród chorych wynosi nawet 20 procent.


  Czytaj więcej na kobieta.interia.pl/zdrowie/news-wrocilas-z-urlopu-odczekaj-40-minut-zanim-wejdziesz-pod-prys,nId,3100189,nPack,2#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

  --
  Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
  Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka