Dodaj do ulubionych

Ptaki jerzyki...

28.07.19, 20:24
Ptak, który prawie nie ląduje. Architekci z Wrocławia budują dla niego gniazda
Jerzyk to niedościgniony mistrz niebiańskich przestworzy. W powietrzu je, kopuluje, śpi i pije wodę, łapiąc krople deszczu. Rekordziści potrafią spędzić nawet 3 lata bez lądowania. Co jeszcze sprawia, że te ptaki są tak wyjątkowe i warto zwrócić uwagę na ich los? W rozmowie z WP Tech, Rafał Pieszko zdradza kilka szczegółów na ich temat i opisuje skąd pomysł na wieżę dla jerzyków.


--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Edytor zaawansowany
 • mala200333 28.07.19, 20:28
  Rozwiązaniem problemu może być wieża dla jerzyków, stworzona przez zespół projektantów z Menthol Architects. Ich pomysł został doceniony przez Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków, przykuwa również uwagę licznych zagranicznych nabywców.

  W rozmowie z WP Tech, Rafał Pieszko, jeden z architektów Menthol Architects, opowiada o autorskim projekcie wieży dla jerzyków.

  Karolina Modzelewska, WP Tech: Skąd w ogóle pomysł stworzenia budki dla jerzyków? Co było główną inspiracją dla tego projektu?

  Rafał Pieszko, architekt Menthol Architects: Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków zorganizowało konkurs. Był to pomysł pani Doroty Zielińskiej, która jest działaczką na rzecz zwierząt i ochrony przyrody. Inspiracją było to, co dzieje się za granicą. Zarówno tam, jak i w Polsce populacja jerzyków jest zagrożona.

  --
  Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
  Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka