Dodaj do ulubionych

Komunistyczna Partia Polski działa.

12.08.19, 17:25
Komunistyczna Partia Polski działa. PiS walczy z nią bezskutecznie
Nie została zdelegalizowana, choć walkę z nią zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość. Komunistyczna Partia Polski funkcjonuje i ma się dobrze. Na zjeździe w Bytomiu wybrała nowe władze.


--
Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Edytor zaawansowany
 • jutta_t 12.08.19, 17:26
  Komunistyczna Partia Polski, legalnie działająca od 2002 roku, obradowała w Bytomiu - donosi "Rzeczpospolita". Jak czytamy, na zjeździe wybrano nowe władze. Nie zabrakło czerwonych sztandarów i portretu Lenina. To wszystko może dziwić, bo zjazdów KPP miało już nie być.

  Delegalizację KPP w styczniu 2018 roku zapowiedział PiS. Mówił o tym Patryk Jaki, ówczesny wiceminister sprawiedliwości. Na słownej deklaracji nie poprzestał. "Skierował pismo do Prokuratury Krajowej, w którym zwrócił się o podjęcie czynności weryfikacyjnych i nadzorczych związanych z działalnością polityczną i społeczną Komunistycznej Partii Polski, których efektem może być jej delegalizacja" - poinformowało ministerstwo.

  Efekt? Na razie brak, bo PK wciąż "skrupulatnie analizuje cele i działalności KPP". O "absurdalnym przeciąganiu sprawy" mówi Jerzy Bukowski z krakowskiego Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, który od lat walczy z KPP. - O ile organy państwa z urzędu zajmują się organizacjami o charakterze faszystowskim, o tyle jeśli chodzi o komunistów, trzeba ich wołami ciągnąć - zauważa.

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
 • jutta_t 12.08.19, 17:26
  Bukowski zwraca uwagę, że bezskuteczne walka PiS z KPP trwa dłużej. W 2013 roku Bartosz Kownacki, późniejszy wiceszef MON, złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie komunistów.

  Źródło: "Rzeczpospolita"

  --
  Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka