Dodaj do ulubionych

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Polska~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

01.09.19, 16:13

Szanowny Panie Prezesie!

Nazwać kopniak, jaki waszej władzy właśnie wymierzył Trump katastrofą, to jak nazwać posłankę Pawłowicz niezbyt życzliwą lub Marka Suskiego nieprzesadnie intelektualnym.

Już upokorzenie jakie zgotował Polsce Trump, gdy zabrakło krzesła dla Prezydenta Dudy, było znakiem, że obecne władze USA uważają Pana ekipę za grono pożytecznych idiotów, którzy kupują drogi sprzęt wojskowy, ale nie mogą się postawić, gdyż sami stworzyli sobie politykę bezalternatywną.

Qaqwqwrqw
Wybór Trumpa, który na oczach całego świata wybrał pole golfowe zamiast obiecanego obchodzenia z nami 80. rocznicy wybuchu wojny, pokazuje, że Polska pod Pańskimi rządami jest marginalizowana i wyszydzana.

Obchodzimy rocznicę wybuchu wojny, do której przystąpiliśmy sami, gdyż sojusznicy nas zdradzili. Zdradzili dlatego, że polityka zagraniczna ministra Becka była prowadzona podobnie, jak Pana polityka bez uwzględnienia realiów międzynarodowych. Albo inaczej: była bezdennie głupia.

W roku 1938 wspólnie z Hitlerem rząd sanacyjny przeprowadził rozbiór Czechosłowacji, a w 1939 liczył na realizację sojuszu z Francją i Anglią przeciwko Hitlerowi. Często się Pan odwołuje do tradycji tych rządów i w pewien sposób ma Pan rację. W pewien sposób jest Pan sukcesorem tej ówczesnej bezmyślności.

Obecnie Polska jest osamotniona tak jak w 1939, a sojusze które mamy, nie są poparte realiami, gdyż z Pana winy poprzez zdradę wartości zachodnich w zakresie praworządności wykreślamy się ze świata zachodu, tak jak wykreśliliśmy się w 1938 sprzymierzając się z Hitlerem.

Qaqwqwrqw
A sojusze bez wspólnoty wartości to mit. Jesteśmy sami, a jedynym winowajcą tej sytuacji jest Pan. Tylko korzystne otoczenie międzynarodowe powoduje, że dzisiaj nie odczuwamy jeszcze skutków tego osamotnienia. Ale taka koniunktura może nie trwać wiecznie.

Roman Giertych

--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Edytor zaawansowany
  • mala200333 01.09.19, 16:18

20 min. temu
    Jak zawszw celnie, Panie Mecenasie. I tak jest Pan łaskaw jesli chodzi o język. Od lat mówie, że ten mały człek ciagnie Polske na dno. On ma wiecej szacunku dla kota jak dla bliżnich. To złośliwa, zakompleksiona istota.

--
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • mala200333 01.09.19, 17:17
    Cztery osoby zginęły, a piąta zmarła pomimo długiej reanimacji po wypadku busa na autostradzie A4 w rejonie węzła Krzywa. Busem jechało siedmiu mężczyzn do pracy we Francji.

Czytaj więcej na raportdrogowy.interia.pl/aktualnosci/news-tragiczny-wypadek-na-a4-wzrosl-bilans-ofiar,nId,3179773#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--
  • mala200333 01.09.19, 17:51
    Rzeczniczka rosyjskiego MSZ nie ma wątpliwości: - Warszawa od dawna nie wpędziła się w tak głupie położenie – oceniła Maria Zacharowa.

Brak zaproszenia dla Rosji na 1 września skomentował także przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej. Wiaczesław Wołodin stwierdził, że władze Polski "umniejszają rolę ZSRR" w II wojnie światowej i "upolityczniają rezultaty" tej wojny, a także "próbują przekreślić pamięć historyczną".

Rosyjska agencja informacyjna TASS podała, że szef Dumy stwierdził, że "władze Polski demonstrują swoją niepełnowartościowość, upolityczniają rezultaty wojny i próbują przekreślić pamięć historyczną". Jego zdaniem, jest to niedopuszczalne.

--
  • mala200333 01.09.19, 17:53
    https://pbs.twimg.com/media/EDXe3ubXsAEqSjK?format=jpg&name=900x900

--
  • mala200333 01.09.19, 18:13
    suchodolski-hannover
    1 godzinę temu
    Niektóre kraje europejskie mają takie dziwne ministerstwo , które nazywa się Ministerstwo Spraw Zagranicznych....Pracują w owym dyplomaci to znaczy ludzie , którzy nie mówią wprost nawet w najtrudniejszych momentach...Problemy rozwiązywane są zakulisowo , po cichu i skutecznie , a u nas takiego ministerstwa nie ma i dlatego musimy wszystko wykrzyczeć WPROST !!! Efektem tego jest izolacja Polski..poklepywanie po plecach nie jest gestem szacunku i przyjażni…..

--
  • mala200333 02.09.19, 18:15
    Lwów. Atak na polską szkołę. Jest reakcja władz
    Polska szkoła im. Marii Konopnickiej nr 24 we Lwowie została obrzucona kamieniami i innymi przedmiotami. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek podczas rozpoczęcia roku szkolnego.

--
  • mala200333 02.09.19, 18:23
    Erew
    1 godzinę temu
    A nasze firmy dają im pracę, a rząd pomaga finansowo i dopłaca do ich zatrudniania. Niech jadą stąd w cholerę to może będziemy bardziej doceniani w pracy

--
  • mala200333 02.09.19, 18:45
    https://scontent.fatl1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/69440259_2324122071134085_5102967776725696512_n.jpg?_nc_cat=107&efg=eyJpIjoibCJ9&_nc_oc=AQkF_n3GQqJ3ZhSnZRjUNwDU3feMTJ9vDzwVZ8Gdfb_p3sT171QBnK_js5dlKUKlf9H2qZP1uZhTlm5R_dK8gESR&_nc_ht=scontent.fatl1-2.fna&oh=4390042f0b1f701314738e9cefb75dc6&oe=5E165AFB

--
  • mala200333 02.09.19, 19:06
    marco polo
    5 min. temu
    Nikogo nie złapią....czemu ? bo władze Lwowa kierują się etosem UPA, czemu dały wyraz niejednokrotnie np. uchwala o flagowaniu miasta flagami UPA w święta państwowe, a gadać to mer może wszystko

--
  • mala200333 02.09.19, 20:49
    Holenderski minister po wizycie w Polsce. "Odbyłem twardą rozmowę z ministrem Ziobro"
    Na oficjalnej, rządowej stronie internetowej, holenderski minister sprawiedliwości Sander Dekker opublikował krytyczny raport z pobytu w Warszawie. W jego treści wyraził zaniepokojenie stanem praworządności w Polsce. "Holandia nie będzie przyglądać się temu z boku".

--
  • mala200333 02.09.19, 21:01
    Efekt 500 plus. Młode matki zakładają e-sklepy
    Sklepy internetowe to najnowszy biznesowy trend wśród młodych matek. Z danych firmy Shoper wynika, że panie zakładają je właśnie podczas opieki nad dziećmi. – Na start wystarczą środki z 500 plus - komentuje ekspertka.

--
  • mala200333 02.09.19, 21:18
    Michał Kamiński o nieobecności Donalda Tuska na uroczystościach 1 września. "Bał się"
    - Donald Tusk zyskiwał wtedy, gdy był stanie nawet wyjść do kiboli, którzy go lżyli. Dla siebie zrobiłby dobrze sobie, gdyby się pojawił. Ale bał się, że jego obecność może sprowokować PiS do popsucia tej rocznicy. Oni dostają na jego widok małpiego rozumu - mówił poseł PSL-UED w programie "Tłit". Pytany o debatę Tusk-Kaczyński, odpowiedział, że prezes PiS nie lubi debat, ponieważ kiedyś przegrał z Tuskiem, co "z całą pewnością" jest dla niego traumą, którą pamięta. Odniósł się również do wpisu Beaty Mazurek o szefie Rady Europejskiej.

--
  • mala200333 02.09.19, 22:20
    Sadiq Khan gości w Polsce z okazji 80. rocznicy II wojny światowej. Burmistrz Londynu był w Gdańsku i Warszawie, gdzie wraz z Rafałem Trzaskowskim mówił o wspólnych projektach. Obaj mają podobne poglądy m.in. na kwestie marszów równości

--
  • mala200333 02.09.19, 22:26
    Ministrowie nie zwrócili do budżetu państwa ani złotówki z otrzymanych nagród a na Caritas wpłacili zaledwie 8% przelanych środków. Większość otrzymanych siedmiu milionów złotych, które dostali w latach 2016 i 2017 zostawili więc sobie w kieszeni – ujawnił Krzysztof Brejza

--
  • mala200333 03.09.19, 00:20
    Ministrowie nie zwrócili do budżetu państwa ani złotówki z otrzymanych nagród a na Caritas wpłacili zaledwie 8% przelanych środków. Większość otrzymanych siedmiu milionów złotych, które dostali w latach 2016 i 2017 zostawili więc sobie w kieszeni – ujawnił Krzysztof Brejza

--
  • mala200333 03.09.19, 00:23

Ze wszystkich spraw związanych z Sasinem interesuje mnie jedna - jaka była jego rola w podjętej w Kancelarii Prezydenta, że prezydent Kaczyński wybierze się samolotem zamiast (jak wcześniej planowano - pociągiem z rodzinami katyńskimi) i w odrzuceniu propozycji Rosjan, żeby lądować dalej ale na nowocześnie wyposażonym, międzynarodowym lotnisku w Briańsku. Może wreszcie ktoś go o to spyta.

--
  • mala200333 03.09.19, 03:47
    https://scontent.fatl1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/70009163_1002867596771497_5291836356522147840_n.jpg?_nc_cat=108&efg=eyJpIjoibCJ9&_nc_oc=AQlO0z5O4y2HTqxdBIl7c_vbgVcagzwguBgh8l2RPwp7L97TQwHYzYeYF-9UZWfxYFg6diwbgw8MQOG9dfzirWh-&_nc_ht=scontent.fatl1-2.fna&oh=858402bfaea0088ccdf6f2e556baa32f&oe=5E08397E

--
  • jutta_t 03.09.19, 17:21
    Małgorzata Kidawa-Błońska została dziś ogłoszona kandydatką KO na premiera. Decyzja ta wywołała wiele komentarzy. Stanisław Karczewski z PiS przypomniał, że od czterech lat PO domaga się, żeby na czele rządu stanął szef partii, a tymczasem wystawia Kidawę-Błońską zamiast Schetyny. Komentatorzy zwracają również uwagę na polityczne doświadczenie kandydatki KO na premiera.

--
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t 03.09.19, 17:51
    Poseł Sławomir Nitras wystartuje z pierwszego miejsca listy szczecińskiej, a jedynką w Koszalinie będzie senator Piotr Zientarski - sztab Koalicji Obywatelskiej poinformował we wtorek o rejestracji list do Sejmu i Senatu. Pierwotnie Nitras miał otwierać listę koszalińską, a w Szczecinie jedynką był poseł Arkadiusz Marchewka. Ze startu w wyborach zrezygnowała posłanka Zofia Ławrynowicz.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-zmiany-na-listach-koalicji-obywatelskiej-do-sejmu-w-zachodni,nId,3183517#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

--
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jane_doe_hej 03.09.19, 19:39
    W Sejmie skierowano do pierwszego czytania projekt ustawy obniżającej emerytury wojskowym! Tymczasem „Prezydent Duda, powiedział, że pogłoski o obniżeniu uposażenia emerytów wojskowych to „wstrętne plotki”. Nie po raz pierwszy prezydent mija się z prawdą” – napisał Andrzej Rozenek. „Po zmianach emerytury wyniosą od 854 do maks 1716 zł. Tak wcześniej potraktowali policjantów. Wdowy i sieroty odpowiednio mniej, bo to renty rodzinne.” – podsumowuje Rozenek.
    Chodzi o ustawę druk 1105, która jest w procesie legislacyjnym. Pomimo, że przygotowano ją dość dawno, dopiero teraz, przed wyborami, została skierowana do pierwszego czytania. „Projekt dotyczy obniżenia wysokości emerytur wojskowych i rent inwalidzkich dla członków WRON i byłych żołnierzy zawodowych, którzy pełnili służbę w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 sierpnia 1990 r., a także wojskowych rent rodzinnych pobieranych po takich żołnierzach zawodowych.” – czyli w praktyce dla większości wojskowych emerytów. Można się z nim zapoznać na stronach Sejmu.
  • jane_doe_hej 03.09.19, 19:43
    https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69400236_10213537846632096_4388979800782405632_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQm_92ytgjS8eFsCUuVWD4LM9g8Px5o7l9_J8ih5d7LRSsEOKecaz89mdAGw5Jv2veI&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=0145342054fcd3b51fd806ba1563a658&oe=5E106BC6
  • jane_doe_hej 03.09.19, 19:44
    https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69900497_10216225067844261_353364083476529152_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQlXm0KVXBlz8xLIVghdWdnbhRduVNNPQa9aIE0IY9bndm4O5lFXSmjJcKI3i2Sbqag&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=8910ba5f26d9e7aafb7209ccc90c4096&oe=5E1463E9
  • jane_doe_hej 03.09.19, 19:51
    To są NASZE pieniądze. Przestańmy więc narzekać.Idźmy WSZYSCY na Wybory.I wybierzmy ludzi,którzy wydadzą pieniądze na potrzeby CAŁEGO NARODU, a nie tylko zagorzałych zwolenników księdza z Torunia.Nikt za nas tego bałaganu nie posprząta !!!
  • jane_doe_hej 03.09.19, 20:29
    A CO TAM PANIE W POLITYCE ? ...A NO....Nasrałkowie mają się cudownie......
    -----------------
    PILNE! Syn Kuchcińskiego mieszka sam w sejmowym mieszkaniu marszałka, opłacanym z pieniędzy publicznych!?
    -------------------------------------------------
    Marek Sawicki z PSL-u zasugerował w TOK FM, że w służbowym mieszkaniu marszałka Sejmu mieszka jego syn "i cała jego rodzina". Reporterzy TOK FM o sprawę spytali Kancelarię Sejmu. Czekamy na odpowiedź.
    – Jeżeli dzisiaj dyskutujemy o demoralizacji marszałka Kuchcińskiego, to może warto by było zapytać, gdzie mieszka pracujący syn marszałka. Czy w mieszkaniu sejmowym, które marszałek Kuchciński ma ze środków sejmowych, nie zamieszkuje cała jego rodzina. Zapytajcie państwo, czy przypadkiem w mieszkaniu służbowym Kuchcińskiego nie mieszka cała jego rodzina. Jeśli osoba pracująca, korzysta z mieszkania, które należy do posła, to jest kolejne nadużycie władzy – ocenił w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.
  • jane_doe_hej 03.09.19, 20:31
    https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69963440_10213539974965303_196039775021432832_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQmQ4xb5rf_Eqe1yEs2eTtjB_VBRCFAjieVVnTWVkLlfPBMfSXiiCNzxsXLQsJt9PWU&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=3957050c0db7550604f953733c751ccb&oe=5E157319
  • jane_doe_hej 03.09.19, 20:55
    W dniu, w którym mija termin rejestracji list wyborczych do Sejmu i Senatu, atmosfera w największej partii opozycyjnej nie jest najlepsza. Platforma Obywatelska buzuje od konfliktów w partyjnych strukturach. Ze startu rezygnują kolejni politycy. – Rośnie grupa niezadowolonych, to się przeradza powoli w bunt w regionach – martwi się jeden z naszych rozmówców.
  • jane_doe_hej 03.09.19, 20:56
    Kilka dni temu. Popularna posłanka PO – zasiadająca od ponad dwóch dekad w Sejmie, była minister w kancelarii Donalda Tuska Elżbieta Radziszewska – pisze do władz partii: "Nie biorę odpowiedzialności za kształt listy, za osoby na niej obecne, ani za kształt prowadzonej kampanii wyborczej. Całość odpowiedzialności ponosi Zarząd Regionu PO, który chciał mnie na siłę, używając kłamstwa, umieścić na tej liście, oraz Zarząd Krajowy, akceptując taką listę wyborczą" – czytamy w jej pełnym żalu piśmie.

Okazało się, że Radziszewska – wbrew swojej woli, a także bez poinformowania jej – znalazła się nie na takim miejscu na liście, na jakim miała być pierwotnie.
  • jane_doe_hej 03.09.19, 20:57
    Takich sytuacji jest pełno, w każdym właściwie okręgu. Trzeba było wymieniać ludzi, czasem w ostatniej chwili, bo odchodzili już nawet nie pojedynczo, ale grupą, po kilka osób. To, co napisała Radziszewska, to kwintesencja tego, co działo się przy układaniu list wyborczych – opowiada polityk Koalicji Obywatelskiej.
  • jane_doe_hej 04.09.19, 19:02
    zk
    35 min. temu

Do 89 roku zajmowali miasta stacjonowali ich wojska na utrzymaniu Polski . Jak ich wyrzucili to kradli co się dało teraz można powiedzieć .Jak jeździłam do babci na wieś to pamiętam w Szczecinku to ich była masa rządzili się jak u siebie zajęli Borne Sulinowo Legnicę to i wiele innych miast .Za dobrze tu mieli dlatego teraz mówią że nas wyzwolili babcia opowiadała że bali się Rosjan więcej jak Niemca .

Camorra
    47 min. temu

25000 oficerów z Katynia się pomyliło...
  • jane_doe_hej 06.09.19, 18:30
    Florian Cimoszczyk przykre, ale takich przypadków zaczyna być tysiące, ja to określam "ekonomiczna eutanazja"

przez lata rządzący - by zadowolić wyborców rozdają za zarazem zabierają. zabierają pieniądze tym gdzie grupa nie ma możliwości walczyć ..... chorzy = zdrowie, emeryci, edukacja, służby państwowe ..... dadzą tym tylko co na nich zagłosują.

"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.

a elektorat jest jaki jest ..... w stwierdzeniu co mnie obchodzi polityka, ja dostałem

pytam przez ile i jak długo będziesz dostawał?
    później oddasz to w trójnasób.
    dla wielu liczy się tu i teraz, bez wysiłku jest .....

to że zauważają że ceny rosną ale to wina rolnika, piekarza ..... to nie wina rządzących a właściwie wyborców .....
    głosują na iluzje

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka