Dodaj do ulubionych

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Polska~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

• seremine 12.10.19, 20:46
    Ma 95 lat, ostatnie pięć poświecił obronie dobrego imienia Armii Krajowej. Kpt. Zbigniew Radłowski czeka na wyrok w sprawie serialu emitowanego w niemieckiej telewizji, który uderza w żołnierzy AK. - Od sprawności sądu apelacyjnego zależy, czy dożyję - mówi.

--
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine 12.10.19, 20:52
    Przypomnijmy, że pod koniec 2018 roku krakowski sąd zdecydował, że niemiecki nadawca publiczny ma opublikować przeprosiny za sceny w serialu, w których żołnierze AK są przedstawieni jako "banda zbirów i antysemitów". Przeprosiny mają być wyemitowane w Telewizji Polskiej i ZDF. Co więcej, przed każdą emisją serialu powinny pojawić się informacje: postaci są fikcyjne, Polacy w czasie II wojny światowej pomagali Żydom, Niemcy okupowali Polskę.

--
  • seremine 12.10.19, 20:51
    Karol Tendera, były więzień Auschwitz, walczył z telewizją ZDF o dobre imię żołnierzy Armii Krajowej. Zmarł, ale, jak podaje tvp.info, na placu boju pozostał 95-letni kpt. Zbigniew Radłowski, weteran AK.

Do redakcji przesłał oświadczenie: "Od sprawności sądu apelacyjnego zależy, czy dożyję ogłoszenia prawomocnego wyroku. Chcę nadmienić, że jestem w sędziwym wieku i z tego również ostatnie pięć lat poświęciłem obronie dobrego imienia Armii Krajowej".

Domaga się prawa do należytej pamięci i godności, które telewizja ZDF w serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" ma naruszać. Podobnie jak publikacje o "polskich obozach zagłady".

--
  • seremine 12.10.19, 20:52
    Wniesiono jednak apelację. Wciąż nie wyznaczono terminu. - Długo żyłem, wiele przeżyłem, ale żadne z moich dotychczasowych doświadczeń nie przygotowało mnie na tę sytuację - na konieczność walki o prawdę historyczną w sądach, kilkadziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej - mówił kpt. Radłowski po ogłoszeniu decyzji sądu pierwszej instancji.

--
  • seremine 12.10.19, 21:05
    Prowadząca "Kropkę na i" ciągle świętuje literacką Nagrodę Nobla dla Olgi Tokarczuk. Wpadła przy tym na bardzo niecodzienny sposób promowania pisarki. "Książka Olgi Tokarczuk zamiast torebki lub obok torebki Szanowne Panie, a także...Panowie. Proponuję spacerujmy po ulicach, parkach, lasach, sklepach, teatrach, kinach i stadionach oraz kościołach i innych miejscach - z książką! Z książką Olgi Tokarczuk. Nowa moda na kulturę. Zapraszam do czytania" - napisała na Facebooku Monika Olejnik i sama porzuciła torebkę na rzecz "Ksiąg Jakubowych", które z racji swojej objętości zwane są "cegłą". Gwiazda TVN w swoim poście oznaczyła m.in. Annę Lewandowską. Ciekawe, czy żona naszego najlepszego piłkarza także porzuci torebki na rzecz "cegieł". Ne nudny mecz będą jak znalazł.

--
  • seremine 12.10.19, 21:14
    W Amazonii trwa zwołany przez papieża Franciszka synod dla biskupów. Zdaniem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego zgromadzenie zostało podporządkowane kwestii ekologii. - Moim prywatnym zdaniem jest to dziwne - powiedział w rozmowie z portalem se.pl duszpasterz polskich Ormian.

W jego ocenie Kościół boryka się z poważniejszymi problemami. - Laicyzacja środowisk i narodów oraz odchodzenie ludzi młodych od praktyk religijnych oraz prześladowanie chrześcijan w różnych rejonach świata. Lobby homoseksualne, pedofilia i rozłam w lokalnym Kościele. Ojciec Święty tym się powinien zajmować - twierdzi.

--
  • seremine 12.10.19, 21:14
    Uczestnicy synodu zajmują się również kwestią celibatu w Amazonii. - Celibat podlega dyskusji. Bo nie oznacza podważenia nauczania Chrystusa. To są poważne sprawy. Uderzające jest, że problemem przy okazji synodu okazuje się to, czy ktoś będzie jadł na plastikowym talerzyku, czy nie - uważa Isakowicz-Zaleski.

--
  • seremine 12.10.19, 21:15
    W jego ocenie kwestia zachowania celibatu może zostać zliberalizowana, ale tylko w Amazonii i to w wyjątkowych przypadkach. Duchowny nie widzi natomiast pola do dyskusji w kwestii wyświęcania kobiet. - To byłoby całkowicie sprzeczne z określonymi dogmatami - zauważył.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest zaniepokojony niektórymi "poglądami", które są wygłaszane w Kościele. - Jeśli zmiany poszłyby w kierunku protestantyzacji, wprowadzenia kapłaństwa kobiet, czy liberalizacji w sprawach ślubów homoseksualistów, Kościół czeka schizma - zaznaczył.

I dodał, że dziś "rozłam w Kościele jest bardzo prawdopodobny".

--
  • seremine 12.10.19, 21:53
    Jerzy Owsiak w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Stasburgu odebrał Europejską Nagrodę Obywatelską dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku nie udało się wygrać nagrody Nobla, ale dzieło WOŚP jest zauważane za granicami Polski. Co roku Parlament Europejski przyznaje Europejską Nagrodę Obywatelską. Nagroda ma być przyznawana obywatelom, grupom, stowarzyszeniom lub organizacjom, które mają na swoim koncie szczególne dokonania lub wykazały się wyjątkowym zaangażowaniem. W 2018 roku nagrodę otrzymała m.in. fundacja WOŚP, w której imieniu odebrał wyróżnienie Jurek Owsiak.

--
  • mala200333 13.10.19, 22:13

Według sondażu IPSOS Sondaż Ipsos: PiS zdobywa 239 mandatów, KO - 130, SLD - 43, PSL 34, a Konfederacja - 13. To oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość ma większość parlamentarną

--
    Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • mala200333 14.10.19, 01:03

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" komentując wyniki wyborów w Polsce, prognozuje, że relacje między Berlinem a Warszawa pozostaną napięte. Z kolei "Sueddeutsche Zeitung" uważa, że PiS nie osiągnął swojego celu maksimum.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-niemieckie-media-komentuja-sondazowe-wyniki-wyborow-w-polsce,nId,3276167#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--
    Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
  • mala200333 14.10.19, 14:48
    (1179)
    Wybory parlamentarne w Polsce ze znaczącą przewagą nad konkurentami wygrywa rządząca partia PiS, której wynik pozwoli jej na samodzielne rządzenie; do parlamentu wchodzą też "przyjaciele Putina" z Konfederacji - piszą w poniedziałek media na Ukrainie

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-ukrainskie-media-o-wyborach-w-polsce-do-sejmu-wchodza-przyja,nId,3277620#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--
  • jane_doe_hej 14.10.19, 18:55
    Tyszkiewicz krytykuje wybór Polaków. W udostępnionym przez siebie wpisie polityk oburza się na wysoki wynik partii PiS, która według najświeższych dostępnych danych wygrała wybory do sejmu 2019. Przyszły senator twierdzi, że zwycięstwo obecnie rządzącej partii oznacza katastrofę dla przyszłości Polski.

Coś Ty narobiła, Polsko? Naród, który 30 lat temu zrzucił kajdany i zburzył Mur Berliński, teraz sam sobie te kajdany nałożył i się upodlił. Wolność, demokracja, Konstytucja... ? Śmiechu warte. Puste slogany. Nic nieznaczące słowa – napisał na swoim profilu na Facebooku Wadim Tyszkiewicz.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 18:56
    Polityk obawia się Jarosława Kaczyńskiego. Według Tyszkiewicza 4 następne lata rządów Prawa i Sprawiedliwości mogą spowodować, że w kraju zapanuje sytuacja podobna do tej istniejącej na Węgrzech czy Turcji. Samorządowiec boi się, że w Polsce może już wkrótce zapanować dyktatura.

Powtórzę po raz setny: Kaczyński drugi raz zdobytej władzy nie odda do końca świata, swojego świata. Tak zabetonuje władzę, że żadna opozycja nawet nie piśnie, nawet jeśli naród za nią stanie murem. Kaczyński zapowiedział w Polsce Budapeszt, i tak się stało. Dotrzymał słowa. Demokracjo - idź precz – dodaje polityk.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 18:57
    O wygranej PiS zdecydowało 500 plus. Tyszkiewicz jedną z przyczyn zwycięstwa partii, której prezesem jest Jarosław Kaczyński, upatruje w programie dla rodzin, gwarantującym im 500 złotych na każde dziecko.

Liczy się żłób napełniany przez PiS, naszymi, nam zabranymi pieniędzmi. Iluzja trwa. Póki co brzuszki syte, ale niedługo zacznie w nich burczeć. Tylko już wtedy będzie ściana – przestrzega Polaków Wadim Tyszkiewicz.

Wpis wywołał burzę. Na słowa polityka na Facebooku zareagowało już niemal 4 tys. ludzi. Pojawiło się też ponad 800 komentarzy, a sam wpis udostępniło do tej pory 1,7 tys. osób. Pomimo wielu przychylnych samorządowcowi komentarzy, na jego profilu pojawiły się też głosy, które nie szczędzą mu słów krytyki.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 18:58
    Gdanszczanka
    2 godziny temu
    Ma racje facet i tyle. Powiedzial glosno to co wiekszosc ludzi mysli.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 18:59
    polak
    2 godziny temu
    ma niestety rację, mądre słowa, prezes nie ma nikogo, żadnej rodziny tylko kota więc nie zależy mu na Polsce ani na rodzinie ...to jest zemsta za śmierć brata...
  • jane_doe_hej 14.10.19, 19:20
    Jak PiS zinterpretuje ten słabszy od oczekiwań wynik i prestiżową porażkę w Senacie? Jeśli zrobi się teraz ostrożny i będzie trwał mniej więcej przy tym, co już przejął, to kolejnych wyborów nie ma szans wygrać, bo z obietnicami socjalnymi doszedł do ściany i na cztery lata takiej samej koniunktury nie może liczyć. Musi działać.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 19:28
    14 października 2019 r. Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił wniosek prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie i wydał Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) wobec byłego sędziego Stefana Michnika - poinformował Instytut Pamięci Narodowej.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-europejski-nakaz-aresztowania-wobec-stefana-michnika,nId,3278009#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • jane_doe_hej 14.10.19, 19:31
    HistoriaWodza- 49 min temu
    Pracowałem przez wiele lat w liceum ogólnokształcącym im.„Lelewela”, na Żoliborzu. Uczęszczali tam m.in. bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy. Ale nie skończyli tej szkoły. Odeszli po przedostatniej X klasie w okolicznościach kuriozalnych. Zwłaszcza Jarosław, którego losem pokierował ważny działacz komunistycznej partii. To był rok 1966. Pierwszym sekretarzem PZPR był Władysław Gomułka, premierem Józef Cyrankiewicz. A stołecznym kuratorem oświaty - Jerzy Kuberski (później członek KC PZPR i ministeroświaty). Lech zdał z X do XI (maturalnej) klasy, natomiast Jarosław oblał. Jeśli dobrze pamiętam miał 3 oceny niedostateczne, w tym z języka ojczystego, jeżeli język polski, to dla niego ojczysty… . Decyzją rady pedagogicznej miał powtarzać klasę. Wtedy do dyrektora „Lelewela” pana Nikodema Księżopolskiego - pedagoga bezpartyjnego i niespotykanie praworządnego (czasem aż do przesady), zatelefonował Kuberski. I mówi: - Dyrektorze tam u was jednego z bliźniaków nie promowaliście. Ja ich znam. To są bardzo dobrzy chłopcy. Proszę to naprawić i drugiego też promować. Dyrektor zdumiał się: - Panie kuratorze ja nie znam przepisu prawnego, który by mnie upoważniał do arbitralnej zmiany decyzji rady pedagogicznej. - A co mi pan dyrektorze opowiada! Zwołajcie na jutro o godz. 15 radę pedagogiczną, ja przyjadę i sprawę załatwimy - zażądał Kuberski. Byłem na tej radzie. Nauczyciele, a wśród nich późniejsza senator Anna Radziwiłł, przyparli „towarzysza” do muru. Pytano m.in. jak rozumieć, że kurator miasta stołecznego przyjeżdża do szkoły w sprawie promocji jednego miernego ucznia. Czy innych też tak dziwnie broni i osobiście wstawia się za nimi? Kuberski zbaraniał i odszedł z niczym. „Załatwił” Jarosławowi przeniesienie do innego liceum i... promocję. Z niemałym zdumieniem dowiedzieliśmy się po wakacjach, że - mimo ocen niedostatecznych - kontynuuje on naukę w klasie maturalnej. Rodzice zabrali z „Lelewela” także Lecha, ale w jego przypadku nie było nic zdrożnego. Zastanawialiśmy się później w szkole z jakiego powodu kurator i ważny działacz PZPR mocno nadwyrężył swój autorytet w sprawie promocji Jarosława. Słyszałem różne opinie, ale nie będę się nimi dzielił, bo nie mam pewności. A może ktoś dokładnie wie i wyjaśni?

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-europejski-nakaz-aresztowania-wobec-stefana-michnika,nId,3278009#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • jane_doe_hej 14.10.19, 19:34
    Leszek Miller skomentował wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Jego zdaniem, partii rządzącej w przyszłym Sejmie nie będzie łatwo. - Mają konkurenta z prawej strony, jeśli do Sejmu wejdzie Konfederacja. I mają Lewicę, a to jest bardzo duży ładunek intelektualny i doświadczenia parlamentarnego - powiedział.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 19:46
    Nie mam wątpliwości, że wezmą się za sądy. Tak samo jak wezmą się za dziennikarzy. Wezmą się za prokuratorów i sędziów. Zapowiedzieli, że będą ograniczać ich immunitet, czyli ich niezawisłość. To wszystko będzie szło w kierunku coraz większego odchodzenia od demokracji liberalnej, trójpodziału władzy w kierunku czystego autorytaryzmu - przewiduje plany PiS polityk SLD.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 19:52
    Nie mam wątpliwości, że wezmą się za sądy. Tak samo jak wezmą się za dziennikarzy. Wezmą się za prokuratorów i sędziów. Zapowiedzieli, że będą ograniczać ich immunitet, czyli ich niezawisłość. To wszystko będzie szło w kierunku coraz większego odchodzenia od demokracji liberalnej, trójpodziału władzy w kierunku czystego autorytaryzmu - przewiduje plany PiS polityk SLD.
    Jeżeli po wyborach do Parlamentu Europejskiego kręcono nosem i mówiono, że Koalicja Europejska przegrała siedmioma punktami procentowymi, to dzisiaj ta różnica sięga prawie 20 punktów procentowych - stwierdził polityk. - Ci, którzy rozbili Koalicję Europejską, mogą dzisiaj popatrzeć w lustro i zastanowić się nad słusznością tej decyzji - dodał.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 20:15
    PiS odniósł pyrrusowe zwycięstwo, uzyskując w niedzielnych wyborach wynik na granicy sejmowej większości i tracąc większość w Senacie. Stało się to niemal na szczycie koniunktury gospodarczej, pozwalającej na hojne programy socjalne. Odwrócenie koniunktury może jeszcze bardziej pogorszyć notowania tej partii.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/autorskie/news-epoka-socialu-dobiega-konca-analiza,nId,3278004#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • jane_doe_hej 14.10.19, 20:19
    Prawo i Sprawiedliwość o włos przegrało Senat - związani z partią Jarosława Kaczyńskiego politycy zajmą 49 ze 100 miejsc. A to oznacza, że parlament, działający dotąd jak taśma produkcyjna, do której pilota trzymał Jarosław Kaczyński, została rozmontowana.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 20:20
    Największym zaskoczeniem wyborów parlamentarnych 2019 zdaje się być utrata przez PiS większości w Senacie. X kadencja sprawi, że do “izby zadumy” wróci polityka, wróci prawdziwa dyskusja, a Senat odzyska swoją pozycję kontroli prawa.

W mijającej kadencji ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego mogło liczyć na 64 szable. Od inauguracji nowej kadencji będzie go wspierało 49 parlamentarzystów. Wokół opozycji zgromadzi się 51 osób - głównie z Koalicji Obywatelskiej, ale też 3 z PSL i 2 z SLD. Będzie też kilku senatorów niezależnych o jawnie anty-PiS-wskich poglądach: Wadim Tyszkiewicz, Krzysztof Kwiatkowski czy Stanisław Gawłowski.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 20:20
    Co się zmieni? Przede wszystkim marszałek Senatu - Stanisław Karczewski powoli może się pakować z rządowej willi, którą wynajmuje mu Kancelaria Senatu. Kto będzie nowym marszałkiem? Ten wybór niewątpliwie będzie jednym z pierwszych testów współpracy opozycji.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 20:21
    Naturalnym kandydatem wydaje się być Bogdan Borusewicz, wieloletni marszałek i wicemarszałek z PO. Przeszkodą są powtarzane przez media oskarżenia o nadużywanie samolotów rejsowych w czasie kierowania izbą za czasów PO. Ale możliwości jest więcej - Bogdan Zdrojewski, który ma spore ambicje wewnątrz PO, doświadczony senator lewicy Marek Borowski czy tacy politycy jak Antoni Mężydło albo Jerzy Fedorowicz. Może opozycja postawi na kogoś młodszego, gotowego prowadzić polityczną walkę z PiS (tu idealnym kandydatem wydaje się być Krzysztof Brejza) albo na kobietę, np. Alicję Chybicką.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 22:44
    Prawo i Sprawiedliwość z niedużą przewagą wygrało w Sejmie, minimalnie przegrało w Senacie. A to oznacza jedno - zacznie się wielkie łowienie. W tej kadencji partia pokazała, że jest w stanie dokonywać wrogich przejęć. Teraz, by zwiększyć bezpieczeństwo i komfort rządzenia, także będzie musiała to zrobić.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 22:45
    W 2015 r. Prawo i Sprawiedliwość zaczynało kadencję z 235 mandatami (kończy z kilkunastoma więcej). Czterolatkę 2019-2023 zaczyna z dokładnie takim samym klubem. W trakcie mijającej kadencji ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego udało się przyciągnąć kilkoro polityków z Kukiz’15 PSL, a nawet Nowoczesnej. Bycie u władzy znacząco to ułatwia - można komuś zaoferować posadę wiceministra, zatrudnić rodzinę w państwowej spółce czy po prostu zagwarantować tzw. miejsce biorące w kolejnych wyborach.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 22:45
    Prawo i Sprawiedliwość będzie musiało to zrobić, by móc komfortowo rządzić. Bo nawet jeśli ma 235 mandatów, to przecież kilkoro chorych posłów może sprawdzić, że zabraknie mu większości. W tej kadencji zdarzało się kilkakrotnie, że PiS miało mniej niż 230 posłów, więc opozycja zgodnie wyciągała karty z maszynek do głosowania, co skutkowało zerwaniem quorum i niemożliwością przeprowadzenia głosowania.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 22:46
    Biorąc pod uwagę fakt, że PiS i tak będzie miało pod górkę bez większości w Senacie, będzie musiało zagwarantować sobie solidną większość w Sejmie. Szczególnie, że bezwzględna większość będzie niezbędna do przełamania sprzeciwu Senatu i odrzuceniu poprawek, które zmieniałyby sens ustaw przygotowanych przez PiS.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 22:47
    Dlatego rzecznik PiS Radosław Fogiel już powiedział, że gdyby któryś z senatorów opozycji chciałby przejść do PiS, to “nie będą odganiać kijami”. Z Sejmem jest podobnie. Ba, w obu izbach można się spodziewać intensywnych zachęt ze strony PiS. - W tej chwili nie mamy większości w Senacie - powiedział Jarosław Kaczyński podczas wieczornego briefingu. To “w tej chwili” jest kluczowe i zwiastuje próby przeciągnięcia parlamentarzystów.

To skuteczniejszy i łatwiejszy sposób na zdobywanie mandatów, niż gigantyczne transfery socjalne, które pozwoliły PiS zaledwie utrzymać statu quo (w liczbie mandatów, bo oczywiście pod względem głosów, partii rządzącej przybyło ok. 8 proc.)
  • jane_doe_hej 14.10.19, 22:48
    Drugim ważnym wnioskiem płynącym z ostatecznych wyników wyborów parlamentarnych 2019 jest zmiana pokoleniowa, i to w obu głównych partiach. Do Sejmu nie wchodzą m.in. były prokurator Stanisław Piotrowicz czy szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański czy minister w KPRM Piotr Naimski i toruńska posłanka Anna Sobecka. Nie startowała w wyborach, a więc odchodzi z Sejmu, Krystyna Pawłowicz. Łączy ich to, że są w okolicach 70.

Silne mandaty mają za to ludzie, jak na standardy polityki, młodzi. W Gdańsku Kacper Płażyński z PiS i Agnieszka Pomaska z PO, w Sieradzu Cezary Tomczyk, w Warszawie m.in. Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski. To sprawi, że liderzy obu ugrupowań będą musieli wziąć pod uwagę ich postulaty i akceptować pomysły na działanie, różniące się od wyświechtanych pomysłów starszej gwardii.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 22:50
    O ile młodzi nie zagrożą pozycji Jarosława Kaczyńskiego w PiS, o tyle Grzegorz Schetyna zapewne z niepokojem spogląda na rosnącą w siłę grupę posłów znacząco młodszych od niego. Wszak część z nich mniej lub bardziej sygnalizuje, że ma większe ambicje, niż tylko bycie szeregowymi posłami.
    Młode wilki

Dlatego też nie dziwi, że bardzo szybko ogłoszono kandydaturę Bogdana Borusewicza na marszałka Senatu, choć Krzysztof Brejza sprawdziłby się w tej nowej sytuacji politycznej znacznie lepiej. No ale Borusewicz nie będzie chciał w przyszłości zostać liderem PO, a w przypadku Brejzy nie da się tego wykluczyć.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 22:50
    Dlatego pierwsze tygodnie i miesiące nowego Sejmu będą bardzo ekscytujące i obfitujące w zwroty akcji, a i reszta kadencji nie będzie nudna. PiS z niedużą przewagą mandatową, choć ogromnym wzrostem liczby głosów. PO przegrana, ale nie znokautowana. Do tego powracająca z dużymi ambicjami Lewica. Całkiem silne PSL i totalnie nieprzewidywalna Konfederacja, która zdążyła się podzielić na dwa kluby jeszcze przed ogłoszeniem przez PKW podziału mandatów.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 22:51
    Jack
    1 godzinę temu

Osoba przechodząca do innego ugrupowania powinna tracić mandat, a w jej miejsce powinna wchodzić do Sejmu bądź Senatu osoba następna z listy pod względem ilości głosów. I tyle. skończyłoby się kupczenie stanowiskami czy innymi korzyściami.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 22:52
    cud ksiezniczka
    1 godzinę temu

ci , ktorzy zdradza nigdy nie powinni byc ponownie wybrani a wrecz powinni odpowiadac karnie za zdrade wyborcow - jak ten koles ze slaska co za funkcje dla siebie i posade dla zony przeszedl na druga strone mocy,
  • jane_doe_hej 14.10.19, 23:38
    Wybory 2019. Michał Kamiński, startujący do Senatu z listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, jest już pewien mandatu. Po przeliczeniu 97,33 proc. głosów okazało się, że pokonał kandydata PiS, byłego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 23:39
    Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Łukasz Zbonikowski nie wchodzi do Senatu
    Wyniki wyborów 2019. Wyrzucony z PiS w atmosferze skandalu Łukasz Zbonikowski nie zostanie senatorem. W swoim okręgu dostał jedynie 8,87 proc. głosów.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 23:40
    Wyniki wyborów do parlamentu 2019. Stanisław Karczewski wygrywa starcie o mandat senatora. Różnica pomiędzy nim a kontrkandydatem była znacząca.
  • jane_doe_hej 14.10.19, 23:41
    Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 z niemal 100 proc. komitetów wskazują, że opozycja w Senacie zdobyła minimalną większość. W dużej mierze dzięki wyborcom z Warszawy - na 6 mandatów przypadających na stolicę 5 przypadło KO, a 1 - PSL.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka