Dodaj do ulubionych

Domowe sposoby na ból zębów. 7 metod

12.10.19, 21:09
Domowe sposoby na ból zębów. 7 metod

Kompleksowe leczenie zębów zależne jest od przyczyn bólu, o których pisałem tutaj. Jednakże istnieją też domowe sposoby, które uśmierzą ból i pomogą doczołgać się do dentysty.

Sposób pierwszy
Popularnym domowym sposobem na uśmierzenie bólu zęba jest przyłożenie do bolącego miejsca nasączonej delikatnie torebki z herbatą. Sposób działa ze względu na dużą ilość kwasu taninowego zawartego w herbacie, który łagodzi ból.

Sposób drugi
Najbardziej polecanym przeze mnie sposobem jest żucie goździków. Te zawierają naturalny środek znieczulający.

Sposób trzeci
Należy nasączyć wacik octem, a następnie przykładać do bolącego zęba.

Sposób czwarty
Wacik można również nasączyć alkoholem zamiast octu, ale w tym przypadku lepsza będzie płukanka. Płukanka, czyli przepłukanie ust alkoholem. Ten działa przeciwbólowo i również bakteriobójczo.

Sposób piąty
Zaleca się skropić bolący ząb wyciągiem z wanilii. Wystarczy kilka kropel.

Sposób szósty
Niezwykle skuteczna w zwalczaniu bólu zębów jest również jodyna. Nasączony nią wacik należy przykładać do bolącego miejsca do momentu, aż przyniesie ulgę w bólu. Jodyna niszczy toksyny i bakterie, a także działa przeciwbólowo.

Sposób siódmy
Cebula. To warzywo - poza kulinarnymi - ma zaskakująco dużo zastosowań. Sprawdza się również w niwelowaniu bólu zębów (choć bardziej niszczy bakterie, a niżeli przynosi ulgę w bólu). Wystarczy ją gryźć, rzuć i wmasowywać językiem w bolące miejsce.


--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka