Dodaj do ulubionych

Zalety piwa...

18.10.19, 17:15
1. Zwiększa kreatywność

Od picia piwa nie będziemy mądrzejsi, ale może wzrosnąć nasza kreatywność. Skąd taka zależność? To wynik badań, które wykazały, że mała zawartość alkoholu we krwi sprzyja kreatywnemu myśleniu i szybszemu rozwiązywaniu intelektualnych zagadek.
2. Zapobiega cukrzycy typu 2.

Do takich wniosków doszli holenderscy naukowcy, którzy przebadali 38 tys. mężczyzn. Ci, którzy okazjonalnie pozwalali sobie na umiarkowane picie piwa, znacznie rzadziej zapadali na cukrzycę typu 2. Pamiętajmy jednak, że umiar to tutaj kluczowe słowo – nadmierne spożywanie alkoholu, nawet w postaci lekkiego piwa, na pewno nie wpłynie pozytywnie na stan zdrowia.
3. Wspomaga pracę nerek

Pozytywny wpływ piwa na pracę nerek jest znany od dawna. Potwierdzili to naukowcy z Finlandii, którzy odkryli, że picie piwa zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych nawet o 40 proc. Napój ma działanie moczopędne, a częste wizyty w toalecie skutkują filtrowaniem nerek, co może przekładać się na ich lepszą pracę. Jak dotąd nie ma jednak badań, które wykazałyby, że składniki piwa zapobiegają kamicy nerkowej lub ją leczą.
Obserwuj wątek
  • jane_doe_hej Re: Zalety piwa... 18.10.19, 17:16
   4. Chroni serce

   Osobom cierpiącym na schorzenia serca zwykle poleca się picie czerwonego wytrawnego wina. Włoskie badania wykazały jednak, że piwo może być tak samo przydatne dla utrzymania zdrowia serca. Analiza wyników pozwoliła na wyciągnięcie wniosków, że umiarkowane picie piwa obniża ryzyko wystąpienia chorób serca o 42 proc.
   5. Działa regenerująco

   Piwo zamiast napojów izotonicznych i wody? Do takich zaskakujących konkluzji doszli naukowcy z Hiszpanii. Przebadali studentów, którzy najpierw ćwiczyli na siłowni, a następnie mieli ugasić pragnienie wodą lub piwem. Okazało się, że napój z procentami nawadnia organizm lepiej niż woda! Różnica była niewielka, dlatego nie radzimy po każdej wizycie na siłowni sięgać po alkoholowy trunek.
   6. Poprawia wzrok

   Picie jednego piwa dziennie powoduje wzrost poziomu antyoksydantów zapobiegających powstawaniu zaćmy. Zanim jednak z radością otworzysz kolejną butelkę złocistego płynu, ostrzegamy – zbyt duża ilość alkoholu w codziennej diecie ma działanie odwrotne, czyli przyczynia się do tworzenia wad i chorób narządu wzroku. Lepiej więc zachować ostrożność i pić piwo z umiarem.
   7. Obniża ciśnienie krwi

   Podwyższone ciśnienie krwi to główny winowajca odpowiedzialny za choroby układu krążenia. Okazuje się, że dzięki piwu możemy je obniżyć, redukując tym samym ryzyko wystąpienia groźnych problemów zdrowotnych. Badania wykazały, że wielbiciele tego trunku mają mniejsze skłonności do wysokiego ciśnienia niż osoby, które preferują wino lub kolorowe drinki.
   • jane_doe_hej Re: Zalety piwa... 18.10.19, 17:18
    Miłośnicy piwa mogą być zadowoleni – toast wznoszony tym trunkiem może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Warto jednak pamiętać, że zawiera alkohol, który w dużych dawkach nie jest dobry dla kondycji. Okazjonalne i umiarkowane spożywanie piwa nie powinno jednak negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.
  • jane_doe_hej Re: Zalety piwa... 18.10.19, 17:21
   Piwo obniża cholesterol
   Piwo pite regularnie w małych ilościach, obniża poziom cholesterolu LDL i podwyższa poziom cholesterolu LDL. Dzieje się tak dlatego, że piwo pobudza organizm do samodzielnego usuwania złego cholesterolu.

   Piwo w niewielkich ilościach, poprawia nastrój
   Niewielka ilość piwa, pozwala się zrelaksować oraz ułatwia nawiązywanie kontaktów. Kluczowym wyrazem w poprzednim zdaniu, jest „niewielka”.

   Piwo zawiera dużą ilość witamin z grupy B
   Witaminy z grupy B są obecne w największej ilości w piwie niepasteryzowanym i niefiltrowanym. Witaminy z grupy B chronią włosy, skórę i paznokcie. Znajdziesz w nim także sporo magnezu i potasu – czyli te wszystkie substancje, które wchodzą w skład drożdży piwowarskich.
   • jane_doe_hej Re: Zalety piwa... 18.10.19, 17:22
    Piwo może zapobiegać chorobom serca
    Ciemne piwo, podobnie, jak czerwone wino, zawiera bardzo dużo antyoksydantów i skutecznie chroni nasz organizm od wolnych rodników. W tej chwili naukowcy są prawie pewni, że piwo ma niemal taki sam wpływ na zdrowie serca, co wino. Kluczem jest tutaj picie niewielkiej ilości piwa o jak największej zawartości ekstraktu.

    Piwo zwalcza nowotwory
    Podczas produkcji piwa, powstają związki z rodziny flawonoidów, które wspomagają walkę organizmu z nowotworami. Nie można ich znaleźć w żadnym innym produkcie.

    Piwo nie jest przyczyną otyłości
    Picie piwa jest często kojarzone z otyłością, jednak wszystko wskazuje na to, że samo przyjmowanie tego złocistego płynu, nie wpływa bezpośrednio na wzrost masy ciała. Jeśli pijesz kilka piw dziennie i zagryzasz je chipsami lub golonką, na pewno utyjesz, ale regularne picie niewielkich ilości piwa, nie ma takiego działania.
  • jane_doe_hej Re: Zalety piwa... 18.10.19, 17:23
   #1 Piwo może zwiększyć gęstość kości

   Różne badania wykazały, że piwo ma wysoką zawartość krzemu. To m.in. zwiększa gęstości kości. Ciemne piwo, w szczególności o wysokiej zawartości chmielu, zawiera krzem. W ten sposób umiarkowane spożywanie piwa może pomóc w zapobieganiu osteoporozie.
   • jane_doe_hej Re: Zalety piwa... 18.10.19, 17:24
    #6 Zalety picia piwa – Piwo może pomóc w walce z rakiem

    Niemieccy naukowcy odkryli, że ksantohumol, związek z grupy flawonoidów występujący w szyszkach chmielu – wydaje się mieć niezliczoną liczbę zalet.

    „Znając korzyści płynące z wykorzystywania ksantohumolu zawartego w chmielowych szyszkach, niektórzy podejmują próby wyprodukowania piw o tak dużym stężeniu ksantohumolu, aby piwa te miały działanie prewencyjne w chorobach nowotworowych. To jest jednak mrzonka, bo jak duże musiałoby być stężenie chmielu, aby tak silne działanie ksantohumolu uzyskać?” – tłumaczy Aneta Czaplicka ze start-upu DermoTech Beauty.

    „Próby syntezy ksantohumolu są na świecie podejmowane, ale są bardzo drogie. We współpracy z toruńskim laboratorium opracowaliśmy najpierw metodę syntezy ksantohumolu, która umożliwia otrzymywanie próbki czystej – w 99 proc. składającej się z ksantohumolu. Potem zaczęliśmy robić próby, ale okazało się, że ksantohumol nie jest stabilny w środowisku wodnym. Szybko przekształca się w nieaktywny izoksantohumol. Trzeba było zwiększyć jego stabilność, dlatego został zamknięty w cyklodekstrynie” – opowiada.
    • jane_doe_hej Re: Zalety piwa... 18.10.19, 17:25
     #7 Piwo chroni nas przed demencją

     Oczywiście na pierwszy rzut oka brzmi to dziwnie: ale przy pomocy alkoholu można walczyć z demencją! Faktem jest, że wspomniany powyżej ksantohumol może również pomóc w zapobieganiu stresowi oksydacyjnemu. Jest to jeden z czynników, który przyczynia się do otępienia w starości. Zatem piwo (oczywiście z umiarem) może rzeczywiście przyczyniać się do normalnego funkcjonowania mózgu.
     • jane_doe_hej Re: Zalety piwa... 18.10.19, 17:27
      Eliminuje bezsenność
      Piwo świetnie działa na bezsenność. Efekt ten zawdzięcza się laktoflawinie i kwasowi nikotynowemu, które wspierają zdrowy sen.

      Zmniejsza ryzyko zawału serca
      Zdaniem ekspertów, piwosza mają o 40-60% niższe ryzyko zawału serca w porównaniu do ludzi, którzy go nie piją.
      • jane_doe_hej Re: Zalety piwa... 18.10.19, 17:27
       Mniejsze ryzyko zakrzepów
       Piwo zawiera składniki czynne zapobiegające tworzeniu się skrzepów krwi, które mogą prowadzić do zakrzepicy, udaru i innych poważnych zdrowotnych komplikacji.

       Poprawia pamięć
       Niedawne badania wykazują mniejsze ryzyko choroby Alzheimera i demencji u piwoszy. Piwo ma również potencjał zwiększania pojemności pamięci.

       Obniża poziom stresu
       Napój tez z pewnością pomaga walczyć ze stresem. Grupa naukowców z Montrealu odkryła, że już 2 szklanki piwa dziennie mogą zmniejszyć stres i niepokój w pracy. Oczywiście piwo należy pić po pracy, a nie przed lub w czasie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka