Dodaj do ulubionych

Orzechy włoskie są niezwykle cenne odżywczo ...

21.10.19, 20:59
Orzechy włoskie są niezwykle cenne odżywczo i jednocześnie wysokokaloryczne. Warto włączyć ja na stałe do jadłospisu zachowując jednocześnie umiar w ich spożywaniu. Garść dziennie to doskonała porcja. Każdy ma inną pojemność garści i adekwatnie innej wielkości żołądek, a także zapotrzebowanie na energię. Dobrze jest rozsądnie ją dostarczać, wybierając wartościowe produkty.


Czytaj więcej na mamdziecko.interia.pl/zdrowie/news-orzechy-wloskie-10-korzysci-dla-zdrowia,nId,3287735#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Obserwuj wątek
  • jane_doe_hej Re: Orzechy włoskie są niezwykle cenne odżywczo . 21.10.19, 20:59
   Orzechy włoskie obfitują w najbardziej pożądane tłuszcze: niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Wyróżnia je wysoka zawartość manganu, pierwiastka koniecznego dla dobrej pracy układu nerwowego i kostnego. Włoskie są źródłem witaminy młodości: E, witaminy B1 (tiaminy), która usprawnia metabolizm węglowodanów oraz witaminy B6 o działaniu krwiotwórczym.

   Zawierają wyraźnie więcej antyoksydantów niż inne orzechy, mają więc szczególnie silne właściwości hamowania procesów starzenia komórek i zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Na uwagę zasługuje też obecna w orzechach włoskich l-arginina, substancja niezbędna dla dobrej pracy układu sercowo-naczyniowego.

   10 korzyści dla zdrowia:

   1. Z uwagi na bogactwo antyoksydantów spożywanie orzechów włoskich obniża ryzyko śmierci z uwagi na choroby układu krwionośnego.

   2. Włoskie regulują również poziom cholesterolu we krwi.

   3. Spożywane z umiarem są korzystne dla procesów metabolicznych i mimo, że wysokokaloryczne paradoksalnie pomagają w utrzymaniu dobrej sylwetki. Mają niski indeks glikemiczny, wysoką zawartość białka i błonnika, stąd utrwalają poczucie sytości.

   4. Zawarty w nich błonnik usprawnia pasaż jelitowy i pomaga uporać się z zaparciami.

   5. Jedzone regularnie są korzystne dla naturalnej flory jelitowej, a tym samym poprawy odporności.

   6. Niski indeks glikemiczny (IG=15) pozwala by walorami orzechów włoskich cieszyli się również diabetycy.


  • jane_doe_hej Re: Orzechy włoskie są niezwykle cenne odżywczo . 21.10.19, 21:00
   7. Spożywane regularnie poprawiają jakość nasienia i wspierają męskie zdolności rozrodcze.
   Reklama

   8. Bogactwo antyoksydantów daje im wyjątkową moc do zwalczania wolnych rodników i przekłada się na działanie antynowotworowe.

   9. Również antyoksydantom zawdzięczają właściwości hamowania przedwczesnego starzenia komórek i utrwalania młodości.

   10. Są wyjątkowo korzystne dla pracy mózgu. Nie tylko hamują starzenie komórek mózgowych, ale pomagają w zachowaniu funkcji poznawczych na wysokim poziomie.


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka